با ما همراه باشید

عمرانی

آئین افتتاح کتابخانه سیار « پیک دانایی6؛ یادبود سردار شهید نورعلی شوشتری» با حضور خانواده معزز سردار شهید نورعلی شوشتری برگزار شد

منتشر شده

در

photo 2022 02 01 18 20 25 - آئین افتتاح کتابخانه سیار « پیک دانایی6؛ یادبود سردار شهید نورعلی شوشتری» با حضور خانواده معزز سردار شهید نورعلی شوشتری برگزار شد

همزمان با سالروز ورود امام خمینی(ره) به ایران آئین افتتاح کتابخانه سیار «پیک دانایی 6؛ یادبود سردار شهید نورعلی شوشتری» با حضور خانواده سردار شهید نورعلی شوشتری و سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری مشهد مقدس برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، همزمان با سالروز ورود امام خمینی(ره) به ایران آئین افتتاح کتابخانه سیار « پیک دانایی 6؛ یادبود سردار شهید نورعلی شوشتری» با حضور خانواده معزز سردار شهید نورعلی شوشتری؛ محسن داوری، سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان مشهد؛ حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و محمدحسین روشنک، مدیرعامل و رئیس هیات مدیره مجمع خیرین توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی خراسان رضوی در فرمانداری مشهد مقدس برگزار شد.

 

محسن داوری، سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان مشهد ، گفت: باعث افتخار است که بعد از گذشت 43 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، در راستای بیانیه گام دوم انقلاب، اولین روز از ایام الله دهه فجر را به نام و یاد شهیدی آغاز می کنیم که در اقتدار، پایداری و وحدت نظام جمهور اسلامی ایران نقش به سزایی ایفا کرده است.

وی تصریح کرد: امروز نام و یاد سردار شهید نورعلی شوشتری را در عرصه مهم فرهنگی به ویژه فرهنگ کتاب و کتابخوانی آغاز میکنیم، شهیدی که چه در زمان حیات خویش و چه در زمان شهادت باعث برکت است.

 

همچنین حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی گفت: خداوند را شاکرم که در اولین روز از ایام الله دهه فجر شاهد آئین افتتاح کتابخانه سیار به عنوان یکی از خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی در راستای اجرای عدالت فرهنگی در مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر مشهد مقدس هستیم. کتابخانه ای که به نام و یاد سردار پرافتخار و شهید رهبر، نورعلی شوشتری مزین است.

وی  اظهار داشت: این کتابخانه ، ششمین کتابخانه سیار در استان خرسان رضوی است که از محل تملک دارایی ها و مشارکت مجمع خیرین توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی خراسان رضوی به ریاست محمدحسین روشنک که همچون گذشته در این عرصه حامی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوده اند، است.

سبزیان با بیان اینکه هر کتابخانه سیار نقش 10 کتابخانه مستقر را در جامعه ایفا می کند، افزود: کتابخانه های سیار بصورت کتابدار محور فعالیت می کند. در واقع کتابخانه های سیار با حضور در روستاها و مناطق نقشه راه تعیین شده، ضمن ارائه خدمات کتابخانه ای، عاملی موثر در بوجود آمدن رویدادهای فرهنگی کتاب محور در این مناطق هستند. یکی از تأثیرات موثر و مفید بوجود آمده به واسطه حضور کتابخانه های سیار در مناطق مختلف ایجاد نشاط، امید، رضایمندی وشوق حضور مردم در فعالیتهای فرهنگی کتاب محور است.

 

در پایان ضمن برگزاری آئین افتتاح کتابخانه سیار «پیک دانایی 6؛ یادبود سردار شهید نورعلی شوشتری»، از پوستر این برنامه نیز رونمایی شد.

 

گفتنی است، کتابخانه سیار «پیک دانایی 6؛ یادبود سردار شهید نورعلی شوشتری» از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و کمک محمدحسین روشنک، خیر، مدیرعامل و رئیس هیات مدیره مجمع خیرین توسعه کتابخانه ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی خراسان رضوی افتتاح شد. این کتابخانه در روزهای شنبه در روستای دوست آباد، یکشنبه در روستای منزل آباد، دوشنبه در روستای کوشک مهدی، سه شنبه در روستای چهاربرج و چهارشنبه در روستای چهل حجره به ارائه خدمات کتابخانه ای می پردازد.

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی

عمرانی

آبگیری بند خاکی بید شهرستان جوین

منتشر شده

در

photo 2022 05 12 18 19 34 - آبگیری بند خاکی بید شهرستان جوین

بند های خاکی یکی از مهمترین منابع ذخیره آب بشمار می‌روند که آبگیری شدن آنها در زمستان بسیار با اهمیت می باشد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، علی اکبر قارزی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جوین از آبگیری بند خاکی بید در این شهرستان طی بارندگی های روزهای اخیر خبر داد .

وی با اشاره به بارندگی های خوب در روزهای اخیر از آبگیری بند خاکی بید در این شهرستان خبر داد و افزود :به لطف خدا این بندخاکی، در جریان بارش های بهاری سال جاری، بخصوص بارش رگباری روزهای اخیر، آبگیری شد.

 

قارزی طی بازدید از این بند با اشاره به اینکه این بند خاکی با اعتباری معادل ۱/۲ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی و با حجم مخزن آبگیری ۱۴۰ هزار متر مکعب، در سال گذشته با تلاش همکاران منابع طبیعی این شهرستان به بهره برداری رسید افزود: هدف از ساخت این بند، مهار سیلاب، پیشگیری از تخریب تاسیسات زیربنایی روستاهای پایین دست و جاده مواصلاتی سبزوار – جوین، تغذیه سفره های زیرزمینی و احیای قنوات و چاه های کشاورزی منطقه، بوده است.

 

وی خاطرنشان کرد: با آبگیری بند خاکی بید، ۵ رشته قنات و ۶ حلقه چاه کشاورزی در ۴ روستای پایین دست بهره مند گردیده و موجبات رونق کشاورزی و دامداری و افزایش درآمد خانواده های روستایی را، به ارمغان آمد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی جوین

ادامه مطلب

عمرانی

تعيين مهلت يك ماهه، مدت زمان بررسي پروندها در سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي

منتشر شده

در

photo 2022 05 12 18 18 17 - تعيين مهلت يك ماهه، مدت زمان بررسي پروندها در سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي

معاون امور عمراني استانداري خراسان رضوي:با تعيين مهلت يك ماهه، از اول تیر مدت زمان بررسي پروندها در سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي حداكثر يك ماه است

 

بازديد سرزده معاون عمراني استانداري خراسان رضوي،  يوسف زاده مدير كل راه و شهرسازي خراسان رضوي و معاونان و مديران استاني از سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي انجام شد.

به گزارش، در اين جلسه كه با حضور بشير رييس، برخي از اعضاي هيات مديره و بازرسان سازمان در محل سالن جلسات تشكيل شد،  خدايي معاون امور عمراني استانداري خراسان رضوي ضمن قدرداني از زحمات هيات مديره در طول تصدي چند ماهه مسئوليت در سازمان نظام مهندسي ساختمان استان ، با تاكيد بر نياز به اصلاح ، چابك سازي و پاسخگويي مطالبات و روابط داخلي در مجموعه سازمان، خواستار تسهيل فرآيندهاي مربوط به مالكان و متقاضياني شد كه با سازمان در ارتباط هستند.

 

وي با تاكيد بر نشان دادن حسن نيت نهادهاي حاكميتي و دولتي نظير استانداري در كوتاه كردن بسياري از فرآيندها و ايجاد ارتباط موثر بين سازمان ها و نهادها و وزارتخانه هاي مرتبط، خواهان برداشتن باري از دوش مردم در زمينه خدمت رساني حوزه صنعت ساختمان در شرايط حساس كنوني شد.

 

دكتر خدايي مطالبه گري جامعه مهندسي را در بطن مهندسان ضروري ارزيابي و خواهان آن شد كه هر مهندس بعنوان بدنه اي از سازمان نقش كليدي در اين بستر ايفا نمايد.

 

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري خراسان رضوي تسريع در اصلاح فرآيندهايي كه آسيب شناسي و در حال اقدام هست را خواستار و با تعيين مدت زمان يك ماهه از اول تیرماه 1401 ، اعلام داشت : مدت زمان ورود و خروج پرونده در سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي در تمامي گروه ها به حداكثر يك ماه كاهش پيدا كند.

 

دكتر خدايي كوتاه نمودن مدت زمان اين فرآيند را بسيار مهم ارزيابي و مهمترين دليل حضور خود را در اين جلسه عزم استاني جهت خدمت رساني در اين حوزه و كم كردن بار اقتصادي ناشي از طولاني شدن مراحل ساخت و تكميل پروژه ها به شهروندان و مجاوران حضرت رضا (ع) دانست.

 

يوسف زاده مدير كل راه و شهرسازي خراسان رضوي يك نقشه اي شدن پروژه هاي ساخت در استان را يكي از اهداف در حال پيگيري جهت كوتاه شدن فرآيند ساخت و ساز و رفت و برگشت هاي پرونده ها عنوان و با تاكيد بر تسريع فرآيندها در اداره كل راه و شهرسازي بويژه حوزه نظام مهندسي ، بروز رساني و اصلاح سامانه هاي بين سازماني را جهت بهبود و تسريع فرآيندهاي في مابين در برنامه هاي جاري را مطرح كرد.

 

بشير ، رييس سازمان نيز ضمن قدرداني از حضور مقامات استاني گزارش اجمالي از اقدامات بيان و همدلي و تلاش مضاعف تمامي اركان سازمان را با همسويي اعضا جهت احقاق اهداف مطرح شده در قانون در اين مدت موثر دانست.

 

در ادامه جلسه  افخمي گلي نايب رييس و مهاجر دبير سازمان گزارشاتي در خصوص اقدامات حوزه نهضت ملي مسكن و نحوه و مدت زمان بررسي پرونده ها در سازمان ارايه دادند.

 

 

منبع: روابط عمومي سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی

ادامه مطلب

عمرانی

کنترل 75 هزار مترمکعب رسوب در سازه های آبخیزداری روستای سر نیش شهرستان مشهد

منتشر شده

در

photo 2022 05 10 16 37 09 - کنترل 75 هزار مترمکعب رسوب در سازه های آبخیزداری روستای سر نیش شهرستان مشهد

بیش از 75 هزار مترمکعب رسوب ناشی از روانابها و سیلابهای بارندگیهای اخیر در سازه های آبخیزداری روستای سرنیش شهرستان مهارشد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،حسن محمدزاده، رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان با بیان این خبر گفت: ضمن تاکید بر نقش سازنده و با اهمیت سازه های آبخیزداری و عملکرد مثبت آنها گفت: سازه های آبخیزداری احداث شده در حوزه آبخیز روستای سرنیش علاوه بر کنترل 75 هزار مترمکعب رسوب نیز 18 هزار متر مکعب رواناب و سیلاب نیز مهار شد که بانفوذ تدریجی به سفره های آب زیر زمینی موجب پایداری دبی آب رودخانه دائمی روستا و یک رشته قنات در پایین دست را فراهم آورد.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مشهد ادامه داد روستای سرنیش 400 نفر جمعیت و 4500 راس دام سبک دارد که غالب مردم از راه دامپروری و کشاورزی امرار ومعاش می نمایند.

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مشهد

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها