با ما همراه باشید

عمرانی

آئین گشایش بخش توسعه یافته کتابخانه بحرالعلوم خلیل آباد برگزار شد

منتشر شده

در

photo 2022 02 08 20 26 11 - آئین گشایش بخش توسعه یافته کتابخانه بحرالعلوم خلیل آباد برگزار شد

همزمان با چهل وسومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی آئین گشایش بخش توسعه یافته کتابخانه بحرالعلوم خلیل آباد با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و جمعی از مسئولین شهرستان برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، همزمان با چهل وسومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی آئین گشایش بخش توسعه یافته کتابخانه بحرالعلوم خلیل آباد با حضور ابراهیم قاسم پور، فرماندار شهرستان خلیل آباد؛ حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی؛ حجت الاسلام علی ناهیدی، امام جمعه شهرستان خلیل آباد؛عباس پاکدل شهردار خلیل آباد و جمعی از فعالان حوزه فرهنگی برگزار شد.

 

ابراهیم قاسم پور، فرماندار شهرستان باخرز گفت: بدون شک حضور خیرین و مسئولین در کنار یکدیگر برای آبادانی یک جامعه می تواند بسیار موثر و تاثیرگذار باشد.

وی ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر، اظهار داشت: بدون شک بدانید آنچه که امروز به عنوان آئین گشایش بخش توسعه یافته کتابخانه مشاهده می کنید از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی ونظام مقدس جمهوری اسلامی است.

 

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دوران انقلاب، دفاع مقدس گفت : کتابخانه های عمومی یکی از بخشهای مهم و محوری است که ارتباط مستقیم و مستمری با بدنه جامعه، مردم دارد.

وی تصریح کرد: کتابخانه های عمومی امروز در نقش فرهنگسراهای اجتماعی، دانشگاه های مردمی و آموزشگاه های غیررسمی به واسطه ارتباط با اقشار و بخشهای مختلف جامعه در مسیر پاسخگویی به نیازهای اطلاعاتی و دانشی مردم یک مرکز تأثیرگذار در جامعه هستند لذا باید توجه ویژه ای به آنها شود.

علی اکبر سبزیان اهداف اداره کل کتابخانه های عمومی را توسعه فضاهای کتابخوانی و ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی عنوان کرد و افزود: باید به این مسئله توجه داشت که اگرکتابخانه ایجاد شود اما کتابخوانی وجود نداشته باشد، بطور قطع کار ما بی ثمر و ارزش است. بنابراین بر ما است که هم عرض با توسعه فضاهای کتابخانه ای نگاه ویژه ای نیز به ترویج و تبلیغ فرهنگ کتاب و کتابخوانی داشته باشیم.

وی با اشاره به توجه و تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به مسئله کتاب و کتابخوانی، اظهار داشت: مجموعه کتابخانه های عمومی خراسان رضوی نیز سعی دارند با گام نهادن در این مسیر به مسئله اصلی رهبر انقلاب اسلامی، ایران کتابخوان برسند و این مسئولیت خطیر و سنگین با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب بر دوش نه تنها کتابخانه های عمومی بلکه تمامی متولیان حوزه فرهنگ است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در ادامه از محمدحسین داوودی، خیر حوزه کتابخانه ها به پاس فعالیتهای ایشان درحوزه توسعه، تبلیغ و ترویج کتابخانه های عمومی تشکر  کرد  و گفت: امیدواریم با توجه به پیگیری های انجام شده کتابخانه عمومی شهر کندر 17 اسفند ماه 1400 همزمان با سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور به مرحله بهره برداری برسد.

 

وی هچنین با اشاره به محدودیت احداث کتابخانه در مناطق مختلف از ایستگاه های دانایی به عنوان یک فرصت برای رفع نیازهای اولیه مطالعاتی جامعه یاد کرد و خواستار همدلی، همراهی و هم افزایی بیشتر سایر دستگاه های اجرایی در عرصه کتاب و کتابخوانی شد.

 

در پایان آئین گشایش بخش توسعه یافته کتابخانه عمومی بحرالعلوم شهرستان خلیل آباد انجام شد.

 

گفتنی است، کتابخانه عمومی بحرالعلوم شهرستان خلیل آباد در سال 1347 با زیربنای 300 مترمربع و یک سالن مطالعه احداث شده است و در سال 1400 با هزینه کرد عمرانی بالغ بر دو میلیارد و چهارصد میلیون ریال از محل اعتبارات دولتی و کمک محمدحسین داوودی، خیر نیک اندیش و هزینه کرد خرید تجهیزات بالغ بر پانصد میلیون ریال از محل اعتبارات اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی اقدام به توسعه بخش مخزن کتاب و ایجاد یک سالن مطالعه دیگر در راستای امکان استفاده همزمان آقایان و خانمها از سالن مطالعه کرد.
شایان ذکر است، از پوستر آئین گشایش بخش توسعه یافته کتابخانه بحرالعلوم خلیل آباد نیز رونمایی شد.

عمرانی

آبگیری بند خاکی بید شهرستان جوین

منتشر شده

در

photo 2022 05 12 18 19 34 - آبگیری بند خاکی بید شهرستان جوین

بند های خاکی یکی از مهمترین منابع ذخیره آب بشمار می‌روند که آبگیری شدن آنها در زمستان بسیار با اهمیت می باشد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، علی اکبر قارزی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جوین از آبگیری بند خاکی بید در این شهرستان طی بارندگی های روزهای اخیر خبر داد .

وی با اشاره به بارندگی های خوب در روزهای اخیر از آبگیری بند خاکی بید در این شهرستان خبر داد و افزود :به لطف خدا این بندخاکی، در جریان بارش های بهاری سال جاری، بخصوص بارش رگباری روزهای اخیر، آبگیری شد.

 

قارزی طی بازدید از این بند با اشاره به اینکه این بند خاکی با اعتباری معادل ۱/۲ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی و با حجم مخزن آبگیری ۱۴۰ هزار متر مکعب، در سال گذشته با تلاش همکاران منابع طبیعی این شهرستان به بهره برداری رسید افزود: هدف از ساخت این بند، مهار سیلاب، پیشگیری از تخریب تاسیسات زیربنایی روستاهای پایین دست و جاده مواصلاتی سبزوار – جوین، تغذیه سفره های زیرزمینی و احیای قنوات و چاه های کشاورزی منطقه، بوده است.

 

وی خاطرنشان کرد: با آبگیری بند خاکی بید، ۵ رشته قنات و ۶ حلقه چاه کشاورزی در ۴ روستای پایین دست بهره مند گردیده و موجبات رونق کشاورزی و دامداری و افزایش درآمد خانواده های روستایی را، به ارمغان آمد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی جوین

ادامه مطلب

عمرانی

تعيين مهلت يك ماهه، مدت زمان بررسي پروندها در سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي

منتشر شده

در

photo 2022 05 12 18 18 17 - تعيين مهلت يك ماهه، مدت زمان بررسي پروندها در سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي

معاون امور عمراني استانداري خراسان رضوي:با تعيين مهلت يك ماهه، از اول تیر مدت زمان بررسي پروندها در سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي حداكثر يك ماه است

 

بازديد سرزده معاون عمراني استانداري خراسان رضوي،  يوسف زاده مدير كل راه و شهرسازي خراسان رضوي و معاونان و مديران استاني از سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي انجام شد.

به گزارش، در اين جلسه كه با حضور بشير رييس، برخي از اعضاي هيات مديره و بازرسان سازمان در محل سالن جلسات تشكيل شد،  خدايي معاون امور عمراني استانداري خراسان رضوي ضمن قدرداني از زحمات هيات مديره در طول تصدي چند ماهه مسئوليت در سازمان نظام مهندسي ساختمان استان ، با تاكيد بر نياز به اصلاح ، چابك سازي و پاسخگويي مطالبات و روابط داخلي در مجموعه سازمان، خواستار تسهيل فرآيندهاي مربوط به مالكان و متقاضياني شد كه با سازمان در ارتباط هستند.

 

وي با تاكيد بر نشان دادن حسن نيت نهادهاي حاكميتي و دولتي نظير استانداري در كوتاه كردن بسياري از فرآيندها و ايجاد ارتباط موثر بين سازمان ها و نهادها و وزارتخانه هاي مرتبط، خواهان برداشتن باري از دوش مردم در زمينه خدمت رساني حوزه صنعت ساختمان در شرايط حساس كنوني شد.

 

دكتر خدايي مطالبه گري جامعه مهندسي را در بطن مهندسان ضروري ارزيابي و خواهان آن شد كه هر مهندس بعنوان بدنه اي از سازمان نقش كليدي در اين بستر ايفا نمايد.

 

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري خراسان رضوي تسريع در اصلاح فرآيندهايي كه آسيب شناسي و در حال اقدام هست را خواستار و با تعيين مدت زمان يك ماهه از اول تیرماه 1401 ، اعلام داشت : مدت زمان ورود و خروج پرونده در سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي در تمامي گروه ها به حداكثر يك ماه كاهش پيدا كند.

 

دكتر خدايي كوتاه نمودن مدت زمان اين فرآيند را بسيار مهم ارزيابي و مهمترين دليل حضور خود را در اين جلسه عزم استاني جهت خدمت رساني در اين حوزه و كم كردن بار اقتصادي ناشي از طولاني شدن مراحل ساخت و تكميل پروژه ها به شهروندان و مجاوران حضرت رضا (ع) دانست.

 

يوسف زاده مدير كل راه و شهرسازي خراسان رضوي يك نقشه اي شدن پروژه هاي ساخت در استان را يكي از اهداف در حال پيگيري جهت كوتاه شدن فرآيند ساخت و ساز و رفت و برگشت هاي پرونده ها عنوان و با تاكيد بر تسريع فرآيندها در اداره كل راه و شهرسازي بويژه حوزه نظام مهندسي ، بروز رساني و اصلاح سامانه هاي بين سازماني را جهت بهبود و تسريع فرآيندهاي في مابين در برنامه هاي جاري را مطرح كرد.

 

بشير ، رييس سازمان نيز ضمن قدرداني از حضور مقامات استاني گزارش اجمالي از اقدامات بيان و همدلي و تلاش مضاعف تمامي اركان سازمان را با همسويي اعضا جهت احقاق اهداف مطرح شده در قانون در اين مدت موثر دانست.

 

در ادامه جلسه  افخمي گلي نايب رييس و مهاجر دبير سازمان گزارشاتي در خصوص اقدامات حوزه نهضت ملي مسكن و نحوه و مدت زمان بررسي پرونده ها در سازمان ارايه دادند.

 

 

منبع: روابط عمومي سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی

ادامه مطلب

عمرانی

کنترل 75 هزار مترمکعب رسوب در سازه های آبخیزداری روستای سر نیش شهرستان مشهد

منتشر شده

در

photo 2022 05 10 16 37 09 - کنترل 75 هزار مترمکعب رسوب در سازه های آبخیزداری روستای سر نیش شهرستان مشهد

بیش از 75 هزار مترمکعب رسوب ناشی از روانابها و سیلابهای بارندگیهای اخیر در سازه های آبخیزداری روستای سرنیش شهرستان مهارشد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،حسن محمدزاده، رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان با بیان این خبر گفت: ضمن تاکید بر نقش سازنده و با اهمیت سازه های آبخیزداری و عملکرد مثبت آنها گفت: سازه های آبخیزداری احداث شده در حوزه آبخیز روستای سرنیش علاوه بر کنترل 75 هزار مترمکعب رسوب نیز 18 هزار متر مکعب رواناب و سیلاب نیز مهار شد که بانفوذ تدریجی به سفره های آب زیر زمینی موجب پایداری دبی آب رودخانه دائمی روستا و یک رشته قنات در پایین دست را فراهم آورد.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مشهد ادامه داد روستای سرنیش 400 نفر جمعیت و 4500 راس دام سبک دارد که غالب مردم از راه دامپروری و کشاورزی امرار ومعاش می نمایند.

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مشهد

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها