با ما همراه باشید

عمرانی

آبیاری سنواتی 520 هکتار جنگل دست کاشت شهرستان کاشمر

منتشر شده

در

photo 2021 10 02 12 44 51 - آبیاری سنواتی 520 هکتار جنگل دست کاشت شهرستان کاشمر

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کاشمر  گفت : آبیاری سنواتی 520 هکتار جنگل دست کاشت شهرستان کاشمر انجام شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، سید رضا نجفی ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کاشمر با بیان این خبر گفت: عملیات آبیاری سنواتی 250 هکتار از جنگل های دست کاشت، کانون فرسایش بادی منطقه اسحاق آباد کاشمر به اتمام رسید.

 

نجفی گفت:درراستای کنترل کانونهای بحرانی فرسایش بادی شهرستان با هدف تثبیت شن های روان  از سال 1396 تاکنون 250 هکتار نهال  کاری با گونه های همچون  تاغ،آتریپلکس و همراه با بذر گیاهان  شامل درمنه  و عجوه  صورت گرفته است.

وی افزود:  هدف نهایی اجرایی پروژه های کاشت و توسعه جنگل های دست کاشت جلوگیری از بروز خسارت به مناطق مسکونی عرصه های کشاورزی و تأسیسات صنعتی ، جاده ها و همچنین افزایش پوشش گیاهی و تولید علوف دام و به تبع آن بهبود ظرفیت چرای واقع در منطقه صورت گرفته است .

 

نجفی ادامه داد : شهرستان کاشمر 130 هزار هکتار مساحت دارد که 100 هزار هکتارآن اراضی ملی می باشد.

 

منبع: روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی

سلامت

آغاز عملیات ساخت پارکینگ طبقاتی بیمارستان فوق تخصصصی رضوی در مشهد

منتشر شده

در

photo 2021 10 18 16 28 53 - آغاز عملیات ساخت پارکینگ طبقاتی بیمارستان فوق تخصصصی رضوی در مشهد

رییس بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد گفت: ازجمله پروژه های عمرانی امسال عملیات ساخت پارکینگ طبقاتی بیمارستان فوق تخصصصی رضوی است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، محسن محور، رییس بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد درنشست خبری رونمایی از دستاوردهای علمی جدید بیمارستان رضوی افزود:طی ۲ سال اخیر گفت: راه‌اندازی ۱۱ اتاق عمل مجهز ، راه اندازی هشت واحد دندانپزشکی، هفت تخت دیالیز، توسعه بخش های دارویی، تولید هفت رادیو دارو، اجرایی شده است.

 

وی افزود: راه‌اندازی مرکز مهارتی و آموزش حرفه‌ای برای تربیت نیرو در رشته فلوشیپ معادل فوق تخصصی، آغاز عملیات ساخت پارکینگ طبقاتی از جمله این اقدامات است.

 

محور گفت : با هدف تسهیل شرایط حضور مراجعه کنندگان در این مجموعه درمانی، ساخت پارکینگ سه طبقه در فضایی به وسعت ۳۵ هزار مترمربع در این بیمارستان در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود:در برنامه‌های عملیاتی سه ساله بیمارستان با هدف ایجاد منابع مالی پایدار، ارتقاء بهره‌وری و چابک سازی باید مطرح کنم که هوشمندسازی بیمارستان، جذب نیروی انسانی متخصص، جذب زائر سلامت، ارتقاء دانش نیروی انسانی، توسعه بخش اورژانس، راه‌اندازی بخش امحاء زباله‌های شیمیایی، راه‌اندازی آشپزخانه صنعتی، توسعه مرکز ناباروری، از برنامه های در دستور کار بیمارستان رضوی است.

رییس بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد از معرفی داوطلبانه بیمارستان رضوی از سوی وزارت بهداشت به سازمان بهداشت جهانی جهت کسب نشان دوستدار ایمنی، خبرداد و گفت: خرید دستگاه‌های پیشرفته ویژه بخش پزشکی هسته‌ای و… از جمله برنامه‌های میان مدت بیمارستان رضوی برای ارتقاء کیفیت خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران حضرت امام رضا(ع) است.
محور خاطر نشان کرد: ارزیابی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در قالب طرح اعتبار بخشی بیمارستانهای کشور در ۲ مرحله طی ۲ سال گذشته انجام شده و بیمارستان رضوی وابسته به آستان قدس رضوی با امتیاز ۹۴.۸۴ درصد رتبه عالی را کسب کرده است.

وی افزود: ارزیابی انجام شده در ۱۹ محور نظیر مدیریت کیفیت، خدمات پرستاری، بهداشت محیط، تجهیزات پزشکی، مدیریت پیشگیری از عفونت، مراقبت مادر و نوزاد، مدیریت دارو، تصویر برداری، طب انتقال خون، خدمات آزمایشگاهی، مدیریت خدمات سرپایی و احترام به حقوق دیگران انجام شده است‌.

محور گفت: دریافت لوح بیمارستان عاری از دخانیات و لوح سبز محیط زیست ویژه کنترل عفونت و بهداشت از دستاوردهای منحصر به فرد بیمارستان رضوی در سطح کشور به شمار می‌رود.

وی خاطر نشان کرد:بیمارستان فوق تخصصی رضوی در بین هزار و ۶۰ بیمارستان کشور به لحاظ کسب بالاترین رتبه سنجش ارزشیابی (اعتباربخشی) دومین بیمارستان کشور شد.

رییس بیمارستان فوق تخصصی رضوی گفت: در دوران کرونا این بیمارستان با دانشگاه علوم پزشکی مشهد از نظر درمان بیماران غیر کرونایی و کمک به درمان بیماران کرونایی همکاری داشته است.

وی با اشاره به کمک هزینه درمانی بیماران افزود: سالانه مبلغ حدود ۷۰ میلیارد ریال بابت هزینه درمان بیمارانی که مشکل پرداخت هزینه دارند از سوی مددکاری بیمارستان تخفیف و به بیماران کمک می‌شود.

 

همچنین، کامبیز توتونچی،معاون درمان بیمارستان رضوی مشهد هم با اشاره به اقدامات این بیمارستان در دوران کرونا گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از هفت هزار و ۳۰۰ بیمار سرپایی و ۲ هزار بیمار بستری کرونایی در بیمارستان رضوی تحت معالجه و درمان قرار گرفتند.

وی گفت: در موج پنجم کرونا ۱۰۰ تخت توسط بیمارستان رضوی برای بیماران کرونایی اختصاصی یافت و همچنین روزانه ۳۰۰ بیمار سرپایی برای دریافت رمدسیویر به این بیمارستان مراجعه کرده و ۳۲۰ سی.تی.اسکن ریه در شبانه روز در این بیمارستان انجام می‌شد.

 

 

شبنم مقدم

 

ادامه مطلب

عمرانی

بهره برداري از فاز نخست هوشمندسازي در فرودگاه هاي مشهد و رشت

منتشر شده

در

photo 2021 09 20 18 59 40 - بهره برداري از فاز نخست هوشمندسازي در فرودگاه هاي مشهد و رشت

 

فاز نخست پروژه هاي هوشمندسازي و توسعه دولت الکترونيک در فرودگاه بين المللي شهيد هاشمي نژاد مشهد و فرودگاه سردار جنگل رشت 27 مهر افتتاح مي شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران؛ مراسم بهره برداری از فاز نخست پروژه های هوشمندسازی و توسعه دولت الکترونیک با حضور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و اعضای کارگروه هوشمندسازی و توسعه دولت الکترونیک فردا سه شنبه 27 مهر ماه به صورت ویدئو کنفرانس برگزار می شود.

 

در گام نخست هوشمندسازی در فرودگاه های کشور، پروژه های فرودگاه های بین المللی مشهد و رشت افتتاح خواهند شد.

 

بر اساس اعلام کارگروه مربوطه، در فرودگاه بین المللی مشهد این پروژه‌ها شامل سیستم هوشمند نمایش اطلاعات پرواز (FIDS) در سه ترمینال، سیستم هوشمند اعلان پرواز اتوماتیک (PA) در ترمینال یک، ارائه اینترنت به مسافران در هر سه ترمینال، سامانه هوشمند مدیریت یکپارچه فروش کالا و خدمات، دوربین‌های پلاک خوان در مبادی ورودی و خروجی پارکینگ ها، سامانه هوشمند رزرو تاکسی درون شهری در ترمینال یک، سامانه هوشمند دریافت کارت اطلاعات پرواز برای استفاده مسافران پروازهای شرکت‌های هواپیمایی ایرتور و شرکت هواپیمایی آتا در ترمینال شماره یک، رونمایی از پورتال جدید فرودگاه مشهد مبتنی بر خدمات فرودگاهی و نصب و راه اندازی هشت عدد کیوسک هوشمند عامل در ترمینال یک است.

 

 

در فرودگاه رشت نیز این پروژه‌ها شامل راه‌اندازي سـرویس کیوسک تعاملی براي ارائه خدمات الکترونیکی به مسافران، راه‌اندازي سیسـتم رزرو تاکسی، راه‌اندازي سیستم پارکینگ هوشمند، راه‌اندازي سرویس نظرسنجی و راه اندازي سرویس فرودگاه مجازي با قابلیت ارائه خدمات و راهنمایی مسافرین بر اساس موقعیت مکانی می شود.

گفتنی است؛ فراهم کردن ابزار‌ها و زیرساخت‌ها برای تحقق حمل‌ونقل هوشمند یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که همه کشور‌ها به آن توجه ویژه دارند. در ایران نیز از سال گذشته برنامه ریزی برای اجرای این مقوله با تشکیل کارگروهی تحت این عنوان در فرودگاه ها آغاز به کار کرده است.

 

فرودگاه‌ هوشمند در واقع قلب تپنده حمل‌ونقل و بخشی از یک شهر هوشمند و پیشرفته محسوب می‌شود که می تواند علاوه بر ارتقای سطح خدمات، کاهش هزینه و افزایش بهره‌وری را در پی داشته باشد. به طور کلی زیربنای هوشمندسازی در فرودگاه ها داشتن زیرساخت های IT، پایگاه داده مناسب در بستر اینترنت اشیا و کنترل بیشتر دستگاه‌ها از راه دور مانند سیستم‌های تهویه، گیت‌ها، مدیریت منابع انرژی … است.

گفتنی است؛ هوشمندسازی فرودگاه ها، ابتدا در فرودگاه های بین المللی و مرکز استان ها و سپس در فرودگاه های اقماری اجرا خواهد شد.

 

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران

ادامه مطلب

عمرانی

دو تصفیه خانه در روستاهای حاشیه کشف رود به زودی احداث خواهد شد

منتشر شده

در

photo 2021 10 18 16 25 16 - دو تصفیه خانه در روستاهای حاشیه کشف رود به زودی احداث خواهد شد

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: دو تصفیه خانه در منطقه ی اولنگ و سنگبر در روستاهای حاشیه کشف رود احداث و به زودی راه اندازی می شود بنابراین از اهالی روستا درخواست داریم تا با معرفی نمایندگان خود این پروسه تسریع شود.

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران؛ حسین علیمیرزایی در جلسه گفتگو و هم اندیشی که با کشاورزان روستاهای حاشیه کشف رود (روستاهای قازقان، احمدآباد، چلقی، کنه بیست، میرمنگش و سنگبر) که در روستای قازقان برگزار شد، اظهارکرد: نمایندگان روستاهای حاضر در جلسه توسط نامه مکتوب شورا به این شرکت معرفی شوند.

وی با اشاره به اینکه موتورتلمبه هایی که روبروی ایستگاه پمپاژ به برداشت فاضلاب مشغول اند باید جمع آوری شوند، افزود: نمایندگان وکشاورزان، از آلودگی منطقه توسط فاضلاب‌های جاری و لزوم ارتزاق خود با کشاورزی خواستار تصفیه فاضلاب جاری در کشف رود و تقسیم عاد لانه آن گلایه دارند که این مشکلات باید به زودی رفع شود.

علیمیرزایی با اشاره به مصوبات جلسه، ادامه داد: اراضی حریم و بستر کشف رود توسط مهندسی رودخانه ها و براساس سیلاب 25ساله تعیین شده و اگر کسی نسبت به این نقشه ها اعتراض دارد می تواند نامه نوشته تا بررسی مجدد شود.

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی با بیان اینکه موتورتلمبه های منطقه اولنگ باید جمع آوری شود، اظهار کرد: تمامی کسانی که در پساب سهمیه دارند و موتور تلمبه نصب کردند، قطع خواهد شد.

وی اذعان کرد: برداشت شن و مصالح از بستر کشف رود غیرقانونی است و اگر این برداشت انجام می شود بررسی و پیگیری خواهد شد.

 

 

منبع:روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها