با ما همراه باشید

عمرانی

آزادسازی ۶۰قطعه دیوار ڪشی ۱۵ مورد بنا ۱۵مورد استخر و۲۰مورد پی ڪنی در پهنه ۲۰هڪتاری از قید ساخت و سازهای غیر مجاز در روستای چایدره بخش تبادڪان شهرستان مشهد

منتشر شده

در

photo 2022 05 31 08 34 21 - آزادسازی ۶۰قطعه دیوار ڪشی ۱۵ مورد بنا ۱۵مورد استخر و۲۰مورد پی ڪنی در پهنه ۲۰هڪتاری از قید ساخت و سازهای غیر مجاز در روستای چایدره بخش تبادڪان شهرستان مشهد

 

۶۰قطعه دیوار ڪشی ،۱۵ مورد بنا ،۱۵مورد استخر و۲۰مورد پی ڪنی در پهنه ۲۰هڪتاری از قید ساخت و سازهای غیر مجاز در روستای چایدره بخش تبادڪان شهرستان مشهد آزادسازی شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمد میری دیسفانی ،سرپرست جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد گفت: در عملیات وسیعی، ۶۰قطعه دیوار ڪشی ،۱۵ مورد بنا ،۱۵مورد استخر و۲۰مورد پی ڪنی در پهنه ۲۰هڪتاری در روستای چایدره بخش تبادڪان شهرستان مشهد ڪه تحت ساخت و سازهای غیرمجاز قرار گرفته بود، تخریب شد .

میری دیسفانی بیان ڪرد : پس از گشت و رصد و پایشی ڪه توسط مدیریت جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد از منطقه مذڪور صورت گرفت، حجم وسیعی از تغییر ڪاربری های غیرمجاز در روستای چایدره در بخش تبادڪان شهرستان مشاهده شد.

وی اذعان داشت : چندین نوبت ارایه اخطار مبنی بر توقف عملیات اجرایی، الصاق و دیوار نویسی نیز صورت پذیرفت و پس از هماهنگی با ریاست محترم ڪمیته صیانت از حریم مشهد و دلالت قاضی بعنوان نماینده دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان مشهد اقدام به قلع و قمع مستحدثاتی ڪه غیر قانونی احداث شده بودند انجام شد.

وی گفت : در طی این عملیات چند ساعته ڪه قبل از طلوع خورشید شروع شده بود اراضی ڪشاورزی پهنه ۲۰هڪتاری در روستای چایدره بخش تبادڪان شهرستان مشهد ڪه تحت ساخت و سازهای غیرمجاز قرار گرفت تبصره ۲ ماده ۱۰ اجرا شد  و این اقدامات در راستای قانون حفظ ڪاربری اراضی زراعی و باغ ها صورت گرفت.

میری دیسفانی بیان کرد : پس از برخورد قانونی و صدور اخطاریه به متخلفان به وسعت ۲۰ هڪتار ، قلع و قمع اجرا و وضعیت زمین به حالت اولیه باز گردانده شد.

وی اشاره کرد : طبق قانون هرگونه تغییر ڪاربری در قالب ایجاد بنا، خاڪبرداری و.. ڪه بنا به تشخیص وزارت جهاد ڪشاورزی تغییر ڪاربری محسوب می‌شود چنانچه به طور غیر مجاز انجام شود، جرم است و اداره امور اراضی جهاد ڪشاورزی مڪلف هست نسبت به توقف عملیات اقدام ڪنند.

وی گفت : در اجرای قوانین و مقررات حفاظت از اراضی و پیشگیری از تغییر ڪاربری غیر مجاز با تلاش همڪاران پر تلاش در مدیریت جهاد شهرستان مشهد و با پشتیبانی دستگاه قضایی ، شورای حفظ حقوق بیت المال و همراهی نیروی انتظامی از ساخت وساز غیر مجاز پاڪسازی شد.

وی بر حفاظت از اراضی ڪشاورزی تاڪید نمود و خاطرنشان ڪرد: با هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز و دخل و تصرف در اراضی ڪشاورزی ڪه مانع از تولید محصولات ڪشاورزی شود برخورد می شود و به مجرمین تغییر ڪاربری در اراضی شهرستان اعلام ڪرد ڪه تمام تخلفات در این راستا ڪسب‌ تڪلیف قضایی و تحت پیگرد قرار می گیرند.

میری دیسفانی ضمن بیان این مطلب ڪه مشارڪت و نظارت همگانی بهترین و موثرترین راه برای حفاظت از سرمایه‌های ملی ڪشور است تصریح ڪرد: گشت‌های حفاظت اراضی ڪشاورزی با گشت‌زنی و مراقبت مستمر و حضور فعال در عرصه‌های ڪشاورزی و نیز گزارش‌های دریافتی ،مزارع و باغها را رصد و با هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز و اقدام به تغییر ڪاربری و تخریب برخورد کردند.

میری دیسفانی از دهیاران، اعضای شورا و مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه مصادیق تغییر ڪاربری غیرمجاز، مراتب را به مدیریت جهاد ڪشاورزی شهرستان اعلام ڪنند .

 

 

منبع: روابط عمومی جهادکشاورزی مشهد

عمرانی

آغاز طرح حدنگاری و کاداستراراضی کشاورزی شهرستان کاشمر

منتشر شده

در

photo 2022 06 26 21 27 46 - آغاز طرح حدنگاری و کاداستراراضی کشاورزی شهرستان کاشمر

مدیر جهاد کشاورزی اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی تحت سامانه شمیم را خدمتی سازنده برای بهره برداران بخش کشاورزی شهرستان عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،محمد شجعی ،مدیر جهاد کشاورزی کاشمر در جلسه حدنگاری و کاداست اراضی کشاورزی شهرستان گفت:زمین و اراضی کشاورزی یکی از ارکان مهم تأمین امنیت غذایی، توسعه پایدار و حفظ منابع پایدار منطقه و کشور است.

شجعی افزود: سند دار شدن اراضی کشاورزی علاوه بر مشخص شدن و شناسایی وضعیت آب و خاک باعث ایجاد اشتغال پایدار، مهاجرت معکوس و تثبیت جمعیت در روستاها می شود.

وی برتأمین بسترهای لازم برای توسعه همه‌جانبه طرح سند دار نمودن اراضی کشاورزی تأکید کرد و ادامه داد:لازمه این امر برنامه‌ریزی دقیق برای حفظ کاربری و یکپارچگی زمین‌های زراعی و باغی، توسعه‌ و ساماندهی اراضی کشاورزی و همکاری و هم افزایی کلیه دستگاه های متولی و مرتبط وتلاش متعهدانه و مدبرانه در اجرای قوانین و مقررات حوزه زمین و حفظ و مراقبت از حقوق متقابل مردم و دولت است.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمراجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی را اولویت جهاد کشاورزی کاشمر درسال جاری عنوان و اظهار کرد: اجرای این طرح موجب‌ توسعه بخش کشاورزی، افزایش امنیت غذایی و ایجاد انگیزه در سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و نیز افزایش ارزش افزوده املاک زارعی و همچنین موجب پیشگیری از تداخل اراضی ملی و دولتی با اراضی و املاک اشخاص می شود.

او تصریح کرد:با این کار ضمن حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و دولتی، باعث می شود کشاورزان و بهره برداران اراضی کشاورزی با اخذ سند مالکیت حدنگاری بتوانند از مزایای سند مالکیت ۶ دانگ در اخذ تسهیلات بانکی و دولتی در توسعه کشاورزی رفع اختلافات استفاده کنند.

 

 

منبع:زوابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

عمرانی

بهره‌برداري از طرح‌ آبرساني به روستاهاي خواف

منتشر شده

در

photo 2022 06 28 19 44 40 - بهره‌برداري از طرح‌ آبرساني به روستاهاي خواف

طرح‌ انتقال آب به روستاهاي شهرستان مرزي خواف با حضور فرمانده قرارگاه عملياتي شهيد قاجاريان به بهره برداري رسيد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، “حسن رجب‌زاده” فرمانده قرارگاه شهيد قاجاريان اظهار داشت: در اين مرحله و با حمايت و پشتيباني دولت دو روستا در شهرستان خواف با 320 ميليارد ريال اعتبار تامين آب شدند.

وي افزود: آبرساني به شهرستان خواف از جمله مأموريت هاي قرارگاه شهيد قاجاريان در خراسان رضوي است که در دستور کار قرار دارد.

وي با اشاره به اينکه حفر چاه براي تأمين آب شرب شهر نشتيفان نيز آغاز شده است ، خاطرنشان کرد: با احتساب بهره‌برداري از طرح آبرساني به روستاهاي سيجاوند و برآباد در اين مرحله و همچنين آبرساني به شهر نشتيفان در مرحله بعد ، هفت هزار مشترک از آب سالم آشاميدني بهره‌مند مي‌شوند.

به گفته وي براساس تأکيد رهبر معظم انقلاب اسلامي و تلاش دولت و مسئولان، قرارگاه امام حسن مجتبي (ع) با عضويت ستاد کل نيروهاي مسلح ، سپاه پاسداران، دولت و به ويژه وزارت نيرو تشکيل شده است.
وي تأکيد کرد: مهم‌تر از تأمين آب، ترويج فرهنگ بهره‌برداري صحيح و صرفه‌جويي در مصرف آب است که بايد مورد توجه قرار گيرد.

قرارگاه عملياتي شهيد قاجاريان، نيروي زميني سپاه پاسداران در خراسان رضوي علاوه بر تلاش در رفع محروميت‌زدايي ، مأموريت حفظ امنيت پايدار در استان را نيز بر عهده دارد.

 

 

ادامه مطلب

عمرانی

آغاز عملیات محوطه سازی 7600 مترمربع در گلبهار

منتشر شده

در

photo 2022 06 28 19 49 55 - آغاز عملیات محوطه سازی 7600 مترمربع در گلبهار

 

 

عملیات محوطه سازی 7600 متر مربع در شهرستان گلبهار آغاز شد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد  عمران،در ادامه پروژه های عمرانی شرکت عمران گلبهار محوطه سازی پروژه شرکت تعاونی مسکن مهر شهرداری منطقه چهار مشهد به مساحت 7600 متر مربع در شهرستان گلبهار به صورت اجرای فضای سبز و پیاده روسازی داخل محوطه آغاز شد.

 

منبع : روابط عمومی و دفتر توسعه اجتماعی فرهنگی شرکت عمران شهر جدید گلبهار

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها