با ما همراه باشید

عمرانی

آزمایشگاه مرکزی بتن و مصالح نوین ساختمانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای در مشهد افتتاح شد

منتشر شده

در

photo 2021 12 23 15 23 54 - آزمایشگاه مرکزی بتن و مصالح نوین ساختمانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای در مشهد افتتاح شد

 

افتتاحیه این مراسم با حضور دکتر محسن جهانشاهی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی حرفه‌ای کشور،محسن حداد سبزوار، رئیس دانشگاه فنی حرفه‌ای خراسان رضوی، بشیر رئیس سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی، دکتر تدین عضو هیأت رئیسه انجمن بتن ایران، اعضا هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی و جمعی از اساتید و دانش آموختگان صنعت عمران و بتن برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، به مناسبت هفته پژوهش آزمایشگاه مرکزی بتن و مصالح نوین ساختمانی با انعقاد تفاهم نامه‌ای بین دانشگاه فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی و سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی منعقد شد.

 

 

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه‌ای در حاشیه این مراسم گفت: آزمایشگاه مرکزی بتن و مصالح نوین ساختمانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای با در اختیار داشتن تجهیزات بروز و برپایه دانش اساتید مجرب به یکی از قطب‌های آزمایشگاهی کشور تبدیل شده است.

 

وی افزود: این مجموعه جهت انجام آزمایشات بتن، سیمان، سنگدانه باهدف آسیب شناسی و آزمایشات میلگرد کار خود را شروع کرده است.

 

در ادامه رئیس سازمان مهندسی ساختمان خراسان رضوی با اشاره به اینکه هفته پژوهش بهانه‌ای برای انعقاد تفاهم نامه بین دانشگاه فنی و حرفه‌ای و سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی شد، افزود: نیاز ما در نظام مهندسی این است که در کارگاه‌ها و پروژه‌های ساختمانی با مسائل فنی و حرفه‌ای و کاربردی آشنا شویم.

 

مدیرعامل شرکت فیدار بتن فرامانا و مجری این آزمایشگاه در بخش دیگری از افتتاحیه آزمایشگاه عنوان کرد: کسب بیش از 30 رتبه برتر در مسابقات بتن و همکاری و برگزاری مسابقات بتن ملی و منطقه‌ای جزو سوابق آزمایشگاه است.

 

جمال حیدری با تاکید بر این مطلب امسال عنوان آزمایشگاه مرکزی فنی حرفه‌ای  را کسب کرده‌ایم، تصریح کرد: عمده فعالیت های این دانشگاه برگزاری و همکاری با واحدهای آموزشی مرتبط، مشارکت در فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه‌ها، محققان، همکاری با واحدهای تحقیق و توسعه شرکت‌های صنعتی است.

 

وی در تشریح واحدهای 8گانه آزمایشگاه مرکزی بتن بیان کرد: آزمایش های مکانیکی، آزمايش های دوام، آزمايش های مواد افزودنی، آزمايش های سیمان، آزمايش های مصالح سنگین، ساخت بتن و آزمايش های بتن تازه، آموزش و دفتر فنی دانشگاه واحدهای آزمایشگاه هستند.

 

مدیرعامل شرکت فیدار بتن فرامانا و مجری آزمایشگاه مرکزی بتن در پایان خاطرنشان کرد: آزمایشگاه ما بیشترین ظرفیت انجام آزمایش میلگرد در بین سه مرکز دیگر در منطقه دارد و کامل‌ترین مجموعه ابزارهای ارزیابی و پایش دوام بتن در منطقه است، ضمنا تنها مرکز شرق کشور در زمینه ارزیابی دوام و گرمازایی سیمان هستیم.

 

بعد از بازدید مسؤولان و اساتید از آزمایشگاه مرکزی بتن از اساتید پیشکسوت دانشگاه فنی حرفه‌ای شهید منتظری تقدیر  شدند.

 

 

منبع: روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی

عمرانی

تخریب 3 مورد تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی گناباد

منتشر شده

در

photo 2022 08 07 11 40 43 - تخریب 3 مورد تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی گناباد

3 مورد ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی بخش مرکزی شهرستان  گناباد با دستور دادستان عمومی و انقلاب و هماهنگی دست‌اندرکاران تخریب شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،رمضانعلی قاسمی،مدیر جهاد کشاورزی گنابادگفت: در اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی، 3 مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی زراعی و باغی واقع در بخش مرکزی شهرستان گناباد با حضور نماینده دادستان، نیروی انتظامی و مدیریت جهادکشاورزی قلع و قمع شد.

قاسمی حفظ و صیانت از اراضی ارزشمند کشاورزی را جزو اولویت‌های اصلی جهاد کشاورزی دانست و تصریح کرد: با هر اقدامی در جهت تخریب و تغییر کاربری این اراضی به طور جدی برخورد قانونی می شود.

وی با قدردانی از دادستان، فرماندار، شهرداری و نیروی انتظامی که در این امر مساعدت و همکاری لازم را داشتند از مردم خواست تغییر کاربری‌های غیر مجاز را به سامانه ۱۳۱ گزارش دهند.

قاسمی حفظ کاربری اراضی کشاورزی را یکی از مهمترین دغدغه‌های جهاد کشاورزی دانست و افزود: با اجرای این امر اهداف متعددی مد نظراست که از آن جمله می‌توان به حفظ اراضی، جلوگیری از کاهش تولید و رونق بخشی به تولیدات کشاورزی اشاره کرد.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان گناباد با اشاره به آزاد سازی 7/. هکتار از اراضی کشاورزی خاطرنشان کرد: در راستای صیانت از اراضی باغی و زراعی نیازمند کمک و همراهی مردم هستیم تا بتوانیم به رسالت خود جامه عمل بپوشانیم.

رمضانعلی قاسمی ادامه داد:غالب ساخت و سازها توسط افراد فرصت طلب در زمان تعطیلات اداری و با سرعت انجام می‌شود و ما چاره ای جز دو مرحله اخطار و اجرای برنامه تخریب را نداریم.

وی افزود: افرادی که اقدام به تغییر کاربری غیر مجاز کرده‌اند نباید انتظار مساعدت از مسئولین شهرستان داشته و باید در برابر قانون تمکین کنند و از مراجعه به مسئولین شهرستان و درخواست سفارش غیر قانونی خودداری فرمایند.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی گناباد

ادامه مطلب

عمرانی

گلخانه دار گلبهاری اقدام به کشت ۴ رقم خیار به صورت مقایسه ای کرد

منتشر شده

در

photo 2022 08 07 11 39 33 - گلخانه دار گلبهاری اقدام به کشت ۴ رقم خیار به صورت مقایسه ای کرد

 

سرپرست جهادکشاورزی شهرستان گلبهار از کشت ۴ رقم خیار به صورت مقایسه ای در گلخانه ای در این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمدرضا روستانژاد، سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان گلبهار گفت: 3000 مترمربع خیار در گلخانه ای در روستای کمال اباد شهرستان با 4 رقم مختلف و به صورت مقایسه ای کشت شده است.

روستا نژاد ارقام کشت شده را رخسار، آلفرد، یلدا، ساینا s500 دانست که به صورت کشت مستقیم بذر در بستر کشت هیدورپونیک انجام شده است.

 

وی افزود: به بیان تولید کننده این گلخانه دار روزانه حدود 2 تن برداشت محصول دارد.

او اعلام کرد: هر ساله در گلخانه های شهرستان انواع صیفی جات نظیر خیار، فلفل و گوجه ، گل های شاخه بریده، گل های آپارتمانی گوشتی و مینی تیوبر کشت می شود.

 

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی شهرستان گلبهار

ادامه مطلب

عمرانی

گزارش آخرین وضعیت عمرانی و پیشرفت فیزیکی فازهای مختلف پروژه قطار برقی مشهد گلبهارچناران

منتشر شده

در

photo 2022 08 07 11 41 32 - گزارش آخرین وضعیت عمرانی و پیشرفت فیزیکی فازهای مختلف پروژه قطار برقی مشهد گلبهارچناران

مدیرکل دفتر فنی، اجرایی و نظارت شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید از مسیر قطار برقی مشهد گلبهارچناران بازدید کرد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، پیمان عباسی، مدیرکل دفتر فنی، اجرایی و نظارت شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید به همراه محمدزرافشانی عضو هیات مدیره شرکت عمران گلبهار ضمن بازدید از مسیر قطار برقی مشهد گلبهارچناران از آخرین وضعیت این پروژه مطلع  ودر جریان موانع بر سر راه پیشرفت این پروژه قرار گرفت.

در ابتدای این بازدید گزارشی از آخرین وضعیت عمرانی و پیشرفت فیزیکی فازهای مختلف پروژه قطار برقی مشهد گلبهارچناران توسط مدیر این پروژه ارائه شد.

در ادامه مدیرکل دفتر فنی، اجرایی و نظارت شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید از بخش های مختلف این پروژه از جمله بخش های فنی و آزمایشگاه، رمپ دسترسی به تونل زعفرانیه مشهد«2700» و طول مسیر بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت این مگا پروژه قرار گرفت.

 

مدیرکل دفتر فنی، اجرایی و نظارت شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید ضمن بازدید از مسیر قطار برقی مشهد گلبهارچناران در جریان آخرین وضعیت این پروژه عمرانی قرار گرفت.

 

منبع : روابط عمومی و دفتر توسعه اجتماعی فرهنگی شرکت عمران شهر جدید گلبهار❇️

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها