با ما همراه باشید

عمرانی

آزمایشگاه مرکزی بتن و مصالح نوین ساختمانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای در مشهد افتتاح شد

منتشر شده

در

photo 2021 12 23 15 23 54 - آزمایشگاه مرکزی بتن و مصالح نوین ساختمانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای در مشهد افتتاح شد

 

افتتاحیه این مراسم با حضور دکتر محسن جهانشاهی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی حرفه‌ای کشور،محسن حداد سبزوار، رئیس دانشگاه فنی حرفه‌ای خراسان رضوی، بشیر رئیس سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی، دکتر تدین عضو هیأت رئیسه انجمن بتن ایران، اعضا هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی و جمعی از اساتید و دانش آموختگان صنعت عمران و بتن برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، به مناسبت هفته پژوهش آزمایشگاه مرکزی بتن و مصالح نوین ساختمانی با انعقاد تفاهم نامه‌ای بین دانشگاه فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی و سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی منعقد شد.

 

 

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه‌ای در حاشیه این مراسم گفت: آزمایشگاه مرکزی بتن و مصالح نوین ساختمانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای با در اختیار داشتن تجهیزات بروز و برپایه دانش اساتید مجرب به یکی از قطب‌های آزمایشگاهی کشور تبدیل شده است.

 

وی افزود: این مجموعه جهت انجام آزمایشات بتن، سیمان، سنگدانه باهدف آسیب شناسی و آزمایشات میلگرد کار خود را شروع کرده است.

 

در ادامه رئیس سازمان مهندسی ساختمان خراسان رضوی با اشاره به اینکه هفته پژوهش بهانه‌ای برای انعقاد تفاهم نامه بین دانشگاه فنی و حرفه‌ای و سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی شد، افزود: نیاز ما در نظام مهندسی این است که در کارگاه‌ها و پروژه‌های ساختمانی با مسائل فنی و حرفه‌ای و کاربردی آشنا شویم.

 

مدیرعامل شرکت فیدار بتن فرامانا و مجری این آزمایشگاه در بخش دیگری از افتتاحیه آزمایشگاه عنوان کرد: کسب بیش از 30 رتبه برتر در مسابقات بتن و همکاری و برگزاری مسابقات بتن ملی و منطقه‌ای جزو سوابق آزمایشگاه است.

 

جمال حیدری با تاکید بر این مطلب امسال عنوان آزمایشگاه مرکزی فنی حرفه‌ای  را کسب کرده‌ایم، تصریح کرد: عمده فعالیت های این دانشگاه برگزاری و همکاری با واحدهای آموزشی مرتبط، مشارکت در فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه‌ها، محققان، همکاری با واحدهای تحقیق و توسعه شرکت‌های صنعتی است.

 

وی در تشریح واحدهای 8گانه آزمایشگاه مرکزی بتن بیان کرد: آزمایش های مکانیکی، آزمايش های دوام، آزمايش های مواد افزودنی، آزمايش های سیمان، آزمايش های مصالح سنگین، ساخت بتن و آزمايش های بتن تازه، آموزش و دفتر فنی دانشگاه واحدهای آزمایشگاه هستند.

 

مدیرعامل شرکت فیدار بتن فرامانا و مجری آزمایشگاه مرکزی بتن در پایان خاطرنشان کرد: آزمایشگاه ما بیشترین ظرفیت انجام آزمایش میلگرد در بین سه مرکز دیگر در منطقه دارد و کامل‌ترین مجموعه ابزارهای ارزیابی و پایش دوام بتن در منطقه است، ضمنا تنها مرکز شرق کشور در زمینه ارزیابی دوام و گرمازایی سیمان هستیم.

 

بعد از بازدید مسؤولان و اساتید از آزمایشگاه مرکزی بتن از اساتید پیشکسوت دانشگاه فنی حرفه‌ای شهید منتظری تقدیر  شدند.

 

 

منبع: روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی

اقتصادی

استاندار خراسان رضوی : کمک به حفظ واحدهای تولیدی، ثبات بازار و تامین کالای مورد نیاز را به همراه دارد

منتشر شده

در

photo 2022 01 16 13 26 17 - استاندار خراسان رضوی : کمک به حفظ واحدهای تولیدی، ثبات بازار و تامین کالای مورد نیاز را به همراه دارد

استاندار خراسان رضوی و هیات همراه صبح امروز از شهرک صنعتی چناران بزرگترین شهرک صنعتی شمال شرق کشور بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران یعقوبعلی نظری با اشاره به اینکه کمک به حفظ واحدهای تولیدی فعال، می تواند نقش بسزایی در ثبات بازار و رفع نیازهای عمومی داشته باشد و ضرورت دارد تا ظرفیت واحدهای تولیدی بررسی تا با رفع موانع، با تمام ظرفیت به تولید ادامه دهند.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: جلب مشارکت های بخش خصوصی در تامین انرژی های مورد نیاز واحدهای تولیدی، علاوه بر کاهش وابستگی به دولت، ثبات تولید را به همراه دارد و بزودی زیرساخت های اجرای طرح در شهرک های صنعتی استان فراهم خواهد شد.

یعقوبعلی نظری  گفت : جلسات تسهیل و رفع موانع تولید با حضور مدیران دستگاه های مرتبط در شهرک های صنعتی برگزار تا مشکلات عمومی شهرک ها و واحدهای صنعتی بررسی و نسبت به رفع موانع اقدام شود.

عارضه‌یابی واحدهای نیمه‌فعالی در اولویت است

علی بهرامی‌زاده مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی در ادامه خاطر نشان کرد : عارضه‌یابی واحدهای نیمه‌فعالی که قادر به فعالیت با ظرفیت کامل خود نیستند، حفظ واحدهای فعال موجود و جلوگیری از بروز مشکلات از دیگر با اولویت برنامه‌های این مجموعه ها می باشد .

وی گفت : که شهرک صنعتی چناران با ۱۱۶۷ هکتار زمین و ۲۷۱ واحد صنعتی فعال زمینه اشتغال ۷۵۰۰ نفر را فراهم و مقرر شد تا مشکلات ۳۷ واحد تولیدی غیر فعال بررسی و در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نسبت به حل آن تصمیم گیری شود.

 

 

 

 

 

منبع:روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی

ادامه مطلب

عمرانی

پست خراسان رضوی برای برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب اعلام آمادگی کرد

منتشر شده

در

photo 2022 01 17 15 42 03 - پست خراسان رضوی برای برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب اعلام آمادگی کرد

مدیر کل پست استان خراسان رضوی گفت: این اداره‌ کل آمادگی همکاری در دومین نمایشگاه مجازی کتاب را دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،سید احمد موسوی از همکاری پست خراسان رضوی در دومین نمایشگاه مجازی کتاب خبر داد و اظهار کرد: پست سال گذشته در رویداد فرهنگی نمایشگاه مجازی کتاب نقش مهمی بر عهده داشت و امسال نیز با جدیت تمام در طول این رویداد حضور کامل دارد.

وی اضافه کرد: سال گذشته نیز اداره‌ کل پست استان در ایام برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب حدود ۵۲ هزار ۴۴۶ مرسوله که محتوای آن کتاب بود را در سراسر استان توزیع کرد.

مدیر کل پست خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در اولین نمایشگاه مجازی کتاب ۱۸ هزار و ۴۸۴ مرسوله حاوی کتاب از سوی ناشران توسط پست استان دریافت و به مقاصد مختلف در سطح کشور ارسال شد.

موسوی تصریح کرد: دومین نمایشگاه مجازی کتاب در سراسر کشور از سه لغایت ۱۰ بهمن ماه امسال برگزار می شود.

 

وی ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را از مزایای این رویداد دانست و گفت: کارکنان پست بدون وقفه در سراسر استان آمادگی لازم جهت توزیع کتب و ارسال سفارشات را انجام می دهند.

 

 

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

عمرانی

طوفان و سیل 74 میلیارد ریال خسارت به تاسیسات آب سه شهرستان خراسان رضوی وارد کرد

منتشر شده

در

photo 2022 01 17 14 30 04 - طوفان و سیل 74 میلیارد ریال خسارت به تاسیسات آب سه شهرستان خراسان رضوی وارد کرد

بارش شدید باران و وقوع طوفان 74 میلیارد ریال خسارت به تاسیسات آبرسانی شهرستان های صالح آباد ، تایباد و باخرز در خراسان رضوی وارد کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،رضا یاقوتی نیا،مدیر دفترمدیریت بحران و پدافند غیرعامل آبفا استان خراسان رضوی بیشترین خسارت با 68میلیارد ریال را مربوط به شهرستان مرزی صالح آباد اعلام کرد و گفت: وقوع طوفان ابندا موجب قطع جریان برق و خروج چاه شماره دو در شهرمرزی صالح آباد از مدار تولید به دلیل سوحتن پمپ به مدت 5 ساعت شد که با تلاش همکاران ، این منبع به شبکه تامین برگشت منتها با شروع بارش و وقوع سیل ، آب شرب شهر جنت آباد و 27 روستا با دو هزار و 743خانوار قطع شد.

یاقوتی نیا افزود: مدیر عامل و مدیر دفتر حراست آبفا خراسان رضوی در پی اطلاع حادثه در منطقه حضور یافتند و ضمن شرکت در جلسه ستاد بحران شهرستان به ریاست مدیرکل مدیریت بحران استانداری ، از نزدیک رفع مشکل تامین آب شهروندان و روستائیان را مدیریت کردند.

به گفته وی در جریان حوادث شهرستان صالح آباد دو رشته قنات ، یک دهنه چشمه ، 10 هزار متر خط انتقال ، 150متر دیوار ساحلی و یک حلقه چاه دستی تخریب و یک دستگاه پمپ سوخت که برای رفع مشکل کم آبی مناطق آسیب دیده ، علاوه برارسال الکتروپمپ و تجهیزات ، نسبت به اعزام تیم های واکنش سریع به منطقه و گروه های تخصصی از تربت جام ، نیشابور و خواف و توزیع آب با یک دستگاه تانکر اقدام شد.

یاقوتی نیا خاطر نشان کرد: سیل به بخشی از تاسیسات شهرستان های باخرز و تایباد هم شش میلیارد ریال خسارت زد.

 

ادامه مطلب

برترین ها