با ما همراه باشید

اجتماعی

آغاز اجرای طرح انضباط ترافیکی در منطقه ثامن

منتشر شده

در

photo 2021 12 07 17 23 27 - آغاز اجرای طرح انضباط ترافیکی در منطقه ثامن

 

گام اول اجرای طرح «انضباط ترافیکی» در منطقه ثامن، با توزیع ۳هزار تراکت و اکران ۶۰ عدد بنر در خیابان های اطراف حرم مطهر رضوی آغاز شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید فرهاد حجازی، شهردار منطقه ثامن با بیان اینکه فرهنگ ترافیکی امروزه تبدیل به بخش مهمی از فرهنگ اجتماعی به ویژه در زندگی شهرنشینی تبدیل شده است،اظهار کرد: در خراسان رضوی بعنوان یکی از استان های زیارتی و مهم هدف گردشگری و پر تردد کشور و سومین استان کشور از نظر تعداد خودرو پلاک شده فعال، و به ویژه در کلانشهری به گستردگی مشهد مقدس، مقوله فرهنگ ترافیکی و رعایت آن توسط شهروندان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زیرا که به طور مستقیم با حقوق شهروندی و زندگی اجتماعی و آسایش شهرنشینان سروکار دارد و این مقوله مهم در این دوره مدیریت شهری به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته است.

 

وی تصریح کرد: هرچند به نسبت گذشته از وضعیت بهتری نسبت به رعایت قوانین و مقررات شهری و شهروندی قرار داریم ولی تا تحقق یک جامعه نظام مند از نظر ترافیکی به ویژه در قیاس با کلان‌شهری مهم دنیا فاصله هایی داریم که باید برای رفع آن ها بکوشیم. از همین رو در راستای نهادینه کردن این فرهنگ و همچنین سروسامان دادن به وضعیت ترافیکی شهر، «طرح انضباط ترافیکی» به عنوان یک پیشنهاد از سوی مجموعه مدیریت شهری و شهردار مشهد مقدس، با هدف ایجاد نظم در ترافیک،عبور و مرور وسائط نقلیه و رعایت حق تقدم و … توسط شهروندان؛ در قالب یک طرح مشترک با مشارکت شهرداری، پلیس راهنمایی و رانندگی و تشکل های مردم نهاد در سطح شهر مشهد مقدس اجرا می شود.

 

حجازی ادامه داد: اطلاع رسانی و آگاهی بخشی از اجرای این طرح در منطقه ثامن نیز از خیابان شهید اندرزگو که یکی از پر ترددترین خیابان های اطراف حرم مطهر رضوی است، با نصب و اکران ۶۰ عدد بنر در حاشیه مسیر و توزیع حدود ۳۰۰۰ تراکت با محتوای آموزشی و با شعار « همه با هم به سوی شهری ایمن و قانون مدار» آغاز شده است و به تدریج در کل خیابان ها و معابر اصلی منطقه انجام می شود.

 

شهردار منطقه ثامن تصریح کرد: فضاسازی محیطی،ارائه راهنمایی و مشاوره حضوری و برگزاری برنامه های فرهنگی و کارگاه های آموزشی برای گروه ها و اقشار مختلف شهروندان با کمک نهاد ها و تشکل های مردم نهاد و همچنین تولید و پخش محتوا در فضای مجازی و استفاده از ظرفیت رسانه های محلی؛ گام اول اجرای این طرح است و سعی می شود تا از طریق برنامه های فرهنگی و آموزشی این فرهنگ مهم را در شهرمان نهادینه کنیم تا با هم افزایی شهروندان و مجموع دستگاه های مرتبط با این طرح بتوانیم شهری منظم، ایمن و مردم مدار داشته باشیم.

 

حجازی ادامه داد: گام دوم این طرح نیز صدور اخطار برای متخلفان از قوانین و نظام ترافیکی است، و در نهایت آخرین مرحله نیز برخورد قانونی و اعمال جرایمی است که در قانون دیده برای آن ها پیش بینی شده است.

 

 

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

اجتماعی

امضاء تفاهم نامه همکاریهای مشترک منابع طبیعی و آموزش و پرورش شهرستان خلیل آباد

منتشر شده

در

photo 2022 01 19 19 00 08 - امضاء تفاهم نامه همکاریهای مشترک منابع طبیعی و آموزش و پرورش شهرستان خلیل آباد

تفاهم نامه همکاریهای مشترک چند جانبه منابع طبیعی و آبخیزداری با آموزش و پرورش شهرستان خلیل آباد امضاء شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،حمید ترابی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خلیل آباد گفت : با توجه به سیا ست های سازمان جنگلها ، مراتع وآبخیزداری کشور در راستای همگانی نمودن فرهنگ حفظ و حراست از عرصه های منابع طبیعی و ترویج این فرهنگ بین عموم مردم از جمله دانش آموزان ، کشاورزان ، دامداران و مرتعداران به عنوان جامعه هدف ، ما نیز در شهرستان خلیل آباد و با توجه به ظرفیت های بالقوه ای که در ادارات مختلف از جمله آموزش و پرورش وجود دارد موفق به امضای تفاهم نامه ای شدیم که براساس آن اقدامات لازم برای احداث پارک آبخیز در حوزه آبخیز شهری شهر خلیل آباد واقع در اردوگاه شهید جعفری متعلق به آموزش و پرورش و در وسعتی معادل 250 هکتار انجام می شود.

وی اضافه کرد: حضور فعال معلمین و دانش آموزان در برنامه های هفته منابع طبیعی و مراسم نهالکاری ، حضور کارشناسان منابع طبیعی در مدارس وتبین فرهنگ منابع طبیعی ، اهمیت حفظ وحراست از این ثروت خدادادی از جمله مواردی بوده که در این تفاهم نامه مد نظر قرار گرفته است.

 

ترابی خاطر نشان کرد: شهرستان خلیل آباد دارای 105 مرکز آموزشی است که بیش از 11 هزار دانش آموز در آن مراکز مشغول به تحصیل می باشند .

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خلیل آباد ادامه داد : پیشنهاد ایجاد پارک آبخیز در بالا دست حوزه شهری خلیل آباد از دو جنبه حائز اهمیت است که میتوان به کاهش سیلاب های مخرب و حمل رسوبات و جلوگیری از خسارات احتمالی به تاسیسات شهری و ترویج فرهنگ حفظ و حراست از منابع طبیعی و آبخیزداری با اجرای پروژه های متعدد و متنوع در این حوزه برای جامعه مخاطب دانش آموزی شهرستان اشاره کرد.

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری خراسان رضوی

 

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری خراسان رضوی

 

 

ادامه مطلب

اجتماعی

استفاده از پلتفرم های محلی و مراکز نوآوری شهرستان کاشمر درجهت توزیع اقلام اساسی

منتشر شده

در

photo 2022 01 18 12 58 39 - استفاده از پلتفرم های محلی و مراکز نوآوری شهرستان کاشمر درجهت توزیع اقلام اساسی

جلسه مشترک کارگروه امنیت غذایی ،نظارت بازرسی و اقدام مشترک کاشمر درمحل فرمانداری شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، مسلم ساقی، فرماندار کاشمر در جلسه مشترک کارگروه امنیت غذایی و نظارت بازرسی شهرستان که با حضور اعضاء برگزار شد گفت:با توجه به حساسیت وضعیت موجود ، تا زمانی که اخبار و اطلاعات دقیق و قطعی نباشد از انعکاس و اطلاع رسانی پرهیز شود.

ساقی بر رعایت سواد رسانه در انعکاس اخبار تأکید کرد و افزود:استفاده از پلتفرم های محلی و ظرفیت مراکز نوآوری در جهت توزیع اقلام اساسی می تواند بسیار موثر باشد.

 

همچنین،محمد شجعی، مدیر جهاد کشاورزی کاشمر ضمن ارائه گزارش عملکرد قرارگاه امنیت غذایی شهرستان گفت: تجهیز قرارگاه امنیت غذایی مستقر در جهاد کشاورزی شهرستان و همچنین جذب و ذخیره سازی اقلام اساسی مورد نیاز مردم در دستور کار قرار دارد.

شجعی از بازدید 83 مورد توسط اکیپ های نظارت بازرسی در هفته جاری و ارسال 13 پرونده تخلف به تعزیرات حکومتی خبر داد و افزود:با توجه به بازدیدهای میدانی صورت گرفته ، از لحاظ کمی و کیفی بازار در شرایط مطلوبی قرار دارد.

در پایان جلسه هرکدام از نمایندگان ادارات و نهادهای عضو قرارگاه مشترک امنیت غذایی شهرستان نسبت به عملکرد و مصوبات جلسات گذشته توضیحات لازم را ارائه کردند.

ادامه مطلب

اجتماعی

امضاء تفاهم همکاری های مشترک منابع طبیعی و هیات کوهنوردی شهرستان سبزوار

منتشر شده

در

636744955921898629 1 - امضاء تفاهم همکاری های مشترک منابع طبیعی و هیات کوهنوردی شهرستان سبزوار

تفاهم نامه همکاری های مشترک منابع طبیعی و هیأت کوهنوردی شهرستان سبزوار امضاء شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،عباسعلی کیانی فرد ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سبزوار گفت: این تفاهم نامه در راستای توسعه همکاری های دو جانبه و استفاده بهینه از ظرفیت ها و توان بالقوه و بالفعل هیأت های ورزشی از جمله هیأت کوهنوردی برای حفظ و حراست از اراضی ملی به امضاء رسید . براساس بخشی از مفاد این تفاهم نامه ، ترویج فرهنگ منابع طبیعی در بین اقشار مختلف مردم بویژه ورزشکاران بعنوان گروههای فعال و پر تلاش انجام می شود.

 

وی افزود: امضاء این تفاهم نامه زمینه بیشتر و بهتر مشارکت هیأت کوهنوردی را در ارتقاء فرهنگ منابع طبیعی فراهم می آورد.

 

کیانی فرد  گفت : از 720 هزار هکتار مساحت شهرستان ، 610 هزار هکتار آن اراضی ملی است که حفاظت و حراست از این عرصه نیازمند مشارکت آحاد مردم است.

 

وی ضمن اعلام آمادگی برای آموزش ورزشکاران در خصوص آشنایی بیشتر آنان با شیوه های مختلف حفظ و حراست و پیشگیری از وقوع هر گونه جرم در اراضی ملی گفت: کوهنوردان جزو بهترین گروههای محافظ طبیعت هستند و منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جهت عضو یت آنان بعنوان همیار طبیعت اعلام آمادگی می کند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سبزوار خاطر نشان کرد مشارکت و همیاری مردم در حفظ و نگهداری از اراضی ملی موجب استفاده بهینه از پتانسیل های عرصه های منابع طبیعی شده و زمینه گردشگری، تولید و بهره برداری قانونی گیاهان دارویی و نهایتا اشتغال مولد که منجر به بهبود معیشت ساکنین محلی می گردد را فراهم خواهد آورد.

 

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی

 

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها