با ما همراه باشید

فرهنگی

آغاز ثبت‌نام اعضای هیئت علمی، طلاب و دانشجویان برای دریافت بن اعتباری خرید کتاب

منتشر شده

در

photo 2021 10 29 12 02 16 - آغاز ثبت‌نام اعضای هیئت علمی، طلاب و دانشجویان برای دریافت بن اعتباری خرید کتاب

معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اعلام این خبر گفت : ثبت‌نام جهت دریافت بن اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیئت علمی، طلاب و دانشجویان سراسر کشور در دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از روز چهارشنبه (بیست‌ودوم دی‌ماه ۱۴۰۰) آغاز شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،افشین تحفه گر  افزود: خانه کتاب و ادبیات ایران به نمایندگی از معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای سیاست‌های ترویج کتاب و کتابخوانی و حمایت از نشر کشور در دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران اقدام به توزیع بن اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیئت علمی، طلاب و دانشجویان سراسر کشور می‌کند.

وی افزود : از این رو اعضای هیئت علمی، طلاب و دانشجویان سراسر کشور می‌توانند از روز چهارشنبه (بیست‌ودوم دی‌ماه ۱۴۰۰) برای دریافت بن خرید کتاب به آدرس ketab.ir مراجعه کرده و ثبت‌نام کنند، همچنین سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای دانشجویان و طلاب ۲۵۰ هزار تومان است که از این مقدار ۶۰ درصد، معادل ۱۵۰ هزار تومان سهم مشارکت دانشجویان و طلاب بوده و برای اعضای هیئت علمی ۵۰۰ هزار تومان است که از این مقدار۵۰ درصد معادل ۲۵۰ هزار تومان سهم عضو هیئت علمی و الباقی برعهده معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت بانک صادرات ایران است.

 

وی تصریح کرد : یارانه خرید کتاب (بن کتاب) به ‌صورت «اعتبار خرید» به کد ملی متقاضیان اختصاص پیدا می‌کند. بنابراین برای ثبت نام نیاز به واریز وجه نیست و سهم خریدار از یارانه اعتبار خرید کتاب هنگام خرید کتاب محاسبه و کسر خواهد شد و با توجه به بودجه اختصاص یافته و سقف اعتباری تعیین شده برای هر استان، اولویت ثبت نام با متقاضیانی است که زودتر ثبت نام کرده‌اند.

تحفه گر در ادامه گفت: علاقه مندان باید فرایند ثبت‌نام را تا دریافت این پیامک «یارانه خرید کتاب روی کد ملی شما شارژ شد» ادامه دهند تا عملیات ثبت نام و خرید قطعی ثبت شود، هر کد ملی تنها یکبار مجاز به دریافت یارانه خرید کتاب (بن کتاب) است. هنگام ثبت‌نام، شماره تلفن همراه باید فعال، در دسترس و «در اختیار» شخص ثبت‌نام کننده (کد ملی خریدار) باشد و بدیهی است پس از تکمیل ظرفیت و اعتبار استان، امکان ثبت نام متقاضیان جدید نمی شود.

 

وی  افزود: در دومین دوره از نمایشگاه کتاب مجازی تهران که از سوم تا دهم بهمن ماه برگزار می گردد رویدادهای فرهنگی متناسب با ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی از جمله رونمایی کتاب ، نقد وبررسی کتاب ، جشن کتاب ، کارگاههای نویسندگی و …در کتابفروشی هاومراکز فرهنگی استان برگزار می شود.

 

شبنم مقدم

فرهنگی

امضای تفاهم نامه همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و موسسه فرهنگی هنری سفیر رشد خشت های مهربانی

منتشر شده

در

photo 2022 06 28 19 47 35 - امضای تفاهم نامه همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و موسسه فرهنگی هنری سفیر رشد خشت های مهربانی

تفاهم نامه همکاری در راستای افزایش تعاملات فرهنگی فی مابین اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و موسسه فرهنگی هنری سفیر رشد خشت های مهربانی امضا شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، تفاهم نامه همکاری با حضور حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و محمد امین نادری، مدیرمسئول موسسه فرهنگی هنری سفیر رشد خشت های مهربانی با هدف افزایش تعاملات فرهنگی امضا شد.

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با دستگاه های اجرایی مختلف گفت: انعقاد تفاهم نامه فی مابین موسسه مردم نهاد، دانش بنیان و به نوعی مرکز فناوری با اداره کل کتابخانه های عمومی را می توان یک اتفاق موثر و تأثیرگذار دانست.

وی با اشاره به اینکه امروز جهان به سوی عملگرایی در حال حرکت است، افزود: امروزه همه به دنبال خروجی هستند و این خروجی شامل یک رویداد است. در واقع هر چه رویدادهای بیشتری در جامعه خلق شود، رضایت مردم نیز افزایش پیدا می کند و این رضایت باعث افزایش نشاط اجتماعی و فرهنگی جامعه می شود.

سبزیان اظهار داشت: اداره کل کتابخانه های عمومی استان به دنبال ورود به عرصه های مختلف کتاب محور و دانا محور است و مصداق بارز این مسئله استقرار کتابخانه های عمومی سیار در مناطق کم برخوردار و حاشیه ای استان به منظور ارائه خدمات کتابخانه ای و حرکت در مسیر دانایی است.

وی همچنین ابراز کرد: از فعالیتهای موثر در هر مقطع زمانی و مکانی برای حرکت پرشتاب تر در مسیر دانایی و آگاهی حمایت خواهیم کرد.

 

در ادامه محمد امین نادری، مدیرمسئول موسسه فرهنگی هنری سفیر رشد خشت های مهربانی ابراز امیدواری کرد انعقاد این تفاهم نامه و آغاز همکاری منشأ خیر برای انجام فعالیتهای موثر و مفید با محوریت کودکان در کنار مجموعه کتابخانه های عمومی استان باشد.

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی

ادامه مطلب

اجتماعی

شرکت ۲۵ درصد معلمان در هفتمین دوره مسابقات ملی قرآن، عترت و نماز فرهنگیان کشور در خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2022 06 25 19 14 00 - شرکت ۲۵ درصد معلمان در هفتمین دوره مسابقات ملی قرآن، عترت و نماز فرهنگیان کشور در خراسان رضوی

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: ۲۵ درصد معلمان در هفتمین دوره مسابقات ملی قرآن، عترت و نماز فرهنگیان کشور شرکت کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،میکاییل باقری،مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری هفتمین دوره این مسابقات امسال نیز از امروز به میزبانی آموزش و پرورش خراسان رضوی در مشهد افزود: مهمترین هدف برگزاری مسابقات در بخش فرهنگیان را شناسایی معلمان علاقمند، متخصص و ارتقای دانش و نگرش آنان در جریان مسابقات و انتقال آن به دانش‌آموزان است.

 

 

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه این مسابقات ۱۷ سال قبل نخستین‌بار در خراسان رضوی  آغاز شده، افزود: هفتمین دوره مسابقات سراسری فرهنگیان کشور در رشته‌های حفظ کل قرآن، حفظ ۱۰ جزء، قرائت، نهج‌البلاغه و احکام در دو بخش خواهران و برادران فرهنگی به میزبانی مشهدالرضا برگزار می‌شود.

 

وی با بیان اینکه ۳۵۰ هزار فرهنگی در مرحله مناطق در ۳۰ منطقه آموزش و پرورش کشور با یکدیگر رقابت کردند، ادامه داد: مسابقات در دو بخش خواهران و برادران در مرحله نهایی با حضور ۳۲۰ فرهنگی به صورت حضوری برگزار می‌شود.

 

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: این مسابقات امسال به دلیل احتمال شیوع دوباره کرونا در دو بخش مقدماتی و نهایی برنامه‌ریزی شد،

 

وی اظهار کرد: مرحله مقدماتی این مسابقات در خردادماه و از امروز چهارم تیرماه در مشهد مرحله نهایی آن آغاز و ۲۴ داور ملی و بین‌المللی این دوره از مسابقات را داوری می‌کنند.

 

 

سید امیرشوشتری،مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود:فعالیت فرهنگی در تراز فرهنگی مضجع شریف امام رضا ع از اهداف برگزاری این جشنواره است و مشهد از دیرباز مهد فعالیتهای قرآنی بوده است.

 

 

شبنم مقدم

 

 

ادامه مطلب

فرهنگی

 90 رشته جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی همزمان با آغاز پذیرش دانشجو در دانشگاه 

منتشر شده

در

photo 2022 06 25 19 14 03 -  90 رشته جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی همزمان با آغاز پذیرش دانشجو در دانشگاه 

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی از ایجاد  90 رشته جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی همزمان با آغاز پذیرش دانشجو در دانشگاه خبرداد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمد جواد سلجوقی ،سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی در نشست خبری آغاز ثبت نام تحصیلی جدید دانشجویان گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان “بزرگترین دانشگاه دولتی مهارت محور کشور” یکی از دانشگاه های وابسته به وزارت علوم،تحقیقات و فناوری با نگاه تحولی در ساختار کلان آموزش های کاربردی شغل محور فعالیت می کند.

 

وی افزود: با هدف ارتقا کیفیت و کارآیی نیروی کار کشور از یکم تیرماه پذیرش دانشجو از طریق سایت سنجش آموزش کشور را آغاز کرده است.

 

سلجوقی گفت :این دانشگاه به منظور دستیابی به اهداف برنامه های توسعه ای کشور و تامین نیروی انسانی ماهر موردنیاز، با ترویج فرهنگ مهارت آموزی و کسب و کار دانش بنیان و نیز ارتقای توانایی های علمی، فناوری، و مهارتی دانشجویان گام برمی دارد.

 

وی خاطر نشان کرد:دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی با رسالت تربیت نیروی انسانی متخصص، کارآفرین و دارای مهارت موردنیاز استان، در بخش های مختلف، صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر در حال فعالیت است.

 

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی گفت هم اکنون با تدوین برنامه های درسی و سرفصل متنوع و متمایز از سایر دانشگاه ها با کمترین اتکا به بودجه دولتی و با همکاری بخش های غیردولتی، دارای بیش از 16500 دانشجو در سطح استان است.

 

وی گغت :این دانشگاه دارای بیش ازچهار هزار و  7000 مترمربع فضای آموزشی شامل کلاس، فضاهای کارگاهی،ازمایشگاهی، کتابخانه، رفاهی ،ورزشی، و مراکز رشد خوشه های فناوری و مراکز نوآوری با ایده جذب خلاقیت ها و نوآوری افراد می باشد.

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی افزود : دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی، پس از استان تهران به عنوان دومین استان با جمعیت دانشجویی اشتغال به تحصیل در آموزش های مهارتی علمی کاربردی است.

 

وی درباره پذیرش دانشجویان امسال گفت : پذیرش دانشجوی مقطع کارشناسی حرفه ای این دانشگاه از یکم تیرماه در 228 کد رشته محل کارشناسی و از 13 تیرماه در 286 کد رشته محل کاردانی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام خواهد شد. هم چنین امکان ادامه تحصیل در سایر دانشگاههای داخل و خارج از کشور برای دانشجویان، دانش آموزان و علاقمندان پس از تحصیل در دانشگاه جامع علمی کاربردی فراهم شده است.

سلجوقی افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی برای نیل به اهداف تعیین شده امسال 90 کد رشته محل جدید را برای اولین بار در پذیرش جاری اجرا خواهد کرد تا علاقمندان بتوانند در زمینه ها و رشته های مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهند.

 

وی خاطرنشان  کرد:  ظرفیت پذیرش مهر ماه 1401 در 514 کد رشته محل تحصیل در سطح 30 مرکز آموزش علمی کاربردی استان با تعداد 36700 نفر است تا افراد علاقمند به تحصیل بتوانند ثبت نام کنند.

 

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی افزود: حدود 20 هزار و 410 صندلی دانشگاه را برای علاقمندان دوره کاردانی و 16 هزار و 290 صندلی را برای پذیرش دانشجویان کارشناسی در مراکز آموزش علمی کاربردی استان با شهریه مناسب اماده کرده است تا دانش پذیران نظام آموزش علمی کاربردی با فراغ بال در رشته مورد علاقه خود مهارت آموزی و ادامه تحصیل دهند.

گفتنی است دانشگاه جامع علمی کاربردی، بزرگترین دانشگاه دولتی مهارت محور کشور، شرایط ادامه تحصیل علاقمندان را با کمترین هزینه در محیط دانشگاهی و محیط واقعی کار، فراهم آورده است.

علاقمندان ثبت نام در دوره های کارشناسی از یکم تیرماه و کاردانی از 13 تیرماه می توانند به سایت سنجش کشور به نشانی sanjesh.org و یا سایت دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور به نشانی uast.ac.ir مراجعه کنند.

 

 

شبنم مقدم

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها