با ما همراه باشید

اجتماعی

آنومی نمایشی براساس پرونده های واقعی شهر مشهد

منتشر شده

در

photo 2021 12 15 21 21 29 - آنومی نمایشی براساس پرونده های واقعی شهر مشهد

 

کارگردان نمایش آنومی گفت: نمایش آنومی بر اساس پرونده‌های واقعی طراحی شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، عادل توکلی، کارگردان نمایش در نشست خبری نمایش افزود: نمایش آنومی بر اساس پرونده‌های واقعی طراحی شده است.

 

وی گفت : ۲ پرونده به عنوان فضای اصلی دادگاه انتخاب شده که با فضاسازی کاملا واقعی از دادگاه به روایت این داستان می‌پردازد. همچنین در این نمایش سه اتاق طراحی شده که فضای دادگاه را به تصویر نمی‌کشد اما موضوعات آن‌ با توجه به پرونده‌های مستند انتخاب و به ما معرفی شده است که در حوزه آسیب‌های اجتماعی به ویژه کودک و نوجوان روی داده است.

 

توکلی افزود:شیوه اجرای این نمایش اصطلاحا اجرای محیطی و با توجه به اینکه هر چه فضاسازی این نمایش واقعی‌تر باشد، باورپذیرتر است، لذا تمام جزئیات در نظر گرفته شده به شکلی که مخاطب با ورود به این فضا حس می‌کند وارد دادگاهی واقعی شده و از همین رو نمایش دارای محدودیت سنی بالای ۱۸ سال است.

 

وی گفت: این نمایش در قالب داستان‌های مستقل اجرا می‌شود و پنج قصه در آن روایت می‌شود؛ لذا برای تماشای تمام داستان‌ها لازم است علاقه‌مندان در سه شب به تماشای این اجرا بنشینند. به این ترتیب امکان تماشای تمام ماجراها در یک شب وجود ندارد؛ این در حالی است که داستان اجرا با پایان یک نمایش به انتها نخواهد رسید. تماشای این نمایش همانند سیلی وجود چنین معضلات و مشکلاتی را گوشزد می‌کند و برخورد صحیح جامعه با افراد آسیب‌دیده را نشان می‌دهد و به عبارتی آگاهی‌بخشی می‌کند.

 

کارگردان نمایش آنومی عنوان کرد: پس از وقفه‌ای که به دلیل شیوع ویروس کرونا در فعالیت‌های هنری مشهد ایجاد شد، دوباره تصمیم گرفته شد اجرای نمایش آنومی آغاز شود و با توجه به شرایط اقتصادی موجود هزینه محل‌های اجرا بالا رفته بود، بنابراین پس از صحبت خانم عابدین‌زاده با آقای رضازاده، مدیر عامل مؤسسه گلستان علی، همکاری‌هایی بین ما شکل گرفت که او هم در این زمینه بسیار کمک کردند و مدرسه افشارنژاد را در راستای اجرای نمایش به ما معرفی کرد.

 

نمایش آنومی روایتی به مثابه دانشگاه

همچنین،نیره عابدین‌زاده، معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی گفت : تئاتر هنری واقعی است و حتی در مرحله‌ای بالاتر از واقعیت قرار دارد زیرا گروه نویسندگان، کارگردان و همچنین تعدادی از بازیگران صحنه‌های پرونده‌های این نمایش را از نزدیک دیده‌اند و همگام با بزه‌دیده، بزه‌کار، قاضی، وکیل و کیفرخواست پرونده زندگی کرده‌ و به تعبیری از شرایط و موقعیت‌های این پرونده‌ها الهام گرفته‌اند. تئاترها موضوعات و پیام‌های بسیاری را ارائه می‌دهد؛ لذا من توصیه می‌کنم تمام افراد و مسئولان به تماشای تئاتر و به ویژه تئاتر آنومی بپردازند چرا که تئاتر آنومی به عنوان یک دانشگاه است.

 

وی گفت : این نمایش روح تعدادی از پرونده‌های مهم با موضوع معضلات اجتماعی دارای سابقه را به نمایش درآورده است. تماشای این نمایش اهمیت و اثرگذاری تصمیمات افراد مختلف را نشان می‌دهد و ریشه‌های عمیق آسیب‌های اجتماعی را گوشزد می‌کند.

 

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی تصریح کرد: تماشای این تئاتر را به دانشجویان رشته‌های حقوق، علوم اجتماعی، علوم تربیتی و روانشناسی، معلمان مدارس و والدین توصیه می‌کنم تا به واسطه تماشای آن فهم افراد نسبت به مسئولیت‌های اجتماعی ارتقا پیدا کند. در نمایش آنومی چندین موضوع واقعی به تئاتری واقعی مبدل شده که بسیار آموزنده‌ است.

 

وی گفت: تئاتر آنومی و چنین نمایش‌هایی، صحنه‌ها و اثرات قبل و بعد از آسیب‌های اجتماعی را به نمایش می‌گذارد تا در تغییر رویه‌ها و سبک نگرش‌ها اثرگذار واقع شود. با توجه به زحمات هنر تئاتر و متاسفانه درآمد نامتناسب آن لازم است این هنر مورد حمایت قرار گیرد تا انگیزه، علم و دغدغه‌مندی این قشر مورد استفاده قرار گیرد و آن‌ها دغدغه کمتری نسبت به مسائل اقتصادی و مالی داشته باشند تا بتوانند در راستای تخصص خود قدم بردارند.

 

مؤسسه خیریه گلستان علی ع در سیر فعالیتهای فرهنگی اینک به تاتر آنومی رسید

همچنین ، سید حمیدرضا رضازاده، مدیر عامل مؤسسه خیریه گلستان علی ع افزود: همچنین با توجه به علاقه شخصی نسبت به فعالیت‌های اجتماعی به ویژه آسیب‌های کودکان و نوجوانان که در این تئاتر به نمایش گذاشته می‌شود و جایگاه بسیار والای تئاتر در جهان و کشور، نمایش و بیان این موضوعات در قالب تئاتر را اثرگذار دانسته و لذا سعی کردم تا حد توان به گروه نمایش آنومی کمک کنم .

 

وی گفت : شاید بتوان تئاتر را بهترین الگو برای بیان کردن و نشان دادن اهداف مختلف به جامعه دانست تا به نوعی معضلات اجتماعی از طریق فعالیت‌های فرهنگی به جامعه نشان داده و اقدامی ماندگار انجام شود.

 

اجرای دور دوم نمایش آنومی از چهارشنبه از دی‌ ماه آغاز می شود

همچنین،پویا غازی، مدیر روابط عمومی پروژه نمایش آنومی گفت : در سال ۹۸ اجرای این تئاتر به مدت ۶۰ شب برنامه‌ریزی شده بود اما به دلیل وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشور اجرای این نمایش متوقف شد؛ از این رو تنها به مدت حدود ۲۰ شب به اجرای عمومی درآمد و در حال حاضر دور دوم اجرای عمومی نمایش از چهارشنبه، یکم دی ‌ماه، آغاز می شود.

 

وی گفت : اعضای گروه نمایش آنومی شامل ۴۰ بازیگر و در مجموع ۶۰ نفر است و شادی غفوریان و مسعود عقلی نویسندگی این نمایش ر بر عهده داشته‌اند. این نمایش به صورت آف‌استیج اجرا می‌شود؛ به این معنا که در سالن‌های تئاتر روی صحنه نمی‌رود و در هر دوره از برگزاری نمایش، گروه مکانی را آماده‌سازی و بازسازی می‌کند و به عنوان سالن اجرا مورد استفاده قرار می‌دهد. این دوره از اجراها در مدرسه افشارنژاد واقع در مقابل جاهدشهر ۱۴ اجرا می شود.

 

شبنم مقدم

اجتماعی

امضاء تفاهم نامه همکاریهای مشترک منابع طبیعی و آموزش و پرورش شهرستان خلیل آباد

منتشر شده

در

photo 2022 01 19 19 00 08 - امضاء تفاهم نامه همکاریهای مشترک منابع طبیعی و آموزش و پرورش شهرستان خلیل آباد

تفاهم نامه همکاریهای مشترک چند جانبه منابع طبیعی و آبخیزداری با آموزش و پرورش شهرستان خلیل آباد امضاء شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،حمید ترابی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خلیل آباد گفت : با توجه به سیا ست های سازمان جنگلها ، مراتع وآبخیزداری کشور در راستای همگانی نمودن فرهنگ حفظ و حراست از عرصه های منابع طبیعی و ترویج این فرهنگ بین عموم مردم از جمله دانش آموزان ، کشاورزان ، دامداران و مرتعداران به عنوان جامعه هدف ، ما نیز در شهرستان خلیل آباد و با توجه به ظرفیت های بالقوه ای که در ادارات مختلف از جمله آموزش و پرورش وجود دارد موفق به امضای تفاهم نامه ای شدیم که براساس آن اقدامات لازم برای احداث پارک آبخیز در حوزه آبخیز شهری شهر خلیل آباد واقع در اردوگاه شهید جعفری متعلق به آموزش و پرورش و در وسعتی معادل 250 هکتار انجام می شود.

وی اضافه کرد: حضور فعال معلمین و دانش آموزان در برنامه های هفته منابع طبیعی و مراسم نهالکاری ، حضور کارشناسان منابع طبیعی در مدارس وتبین فرهنگ منابع طبیعی ، اهمیت حفظ وحراست از این ثروت خدادادی از جمله مواردی بوده که در این تفاهم نامه مد نظر قرار گرفته است.

 

ترابی خاطر نشان کرد: شهرستان خلیل آباد دارای 105 مرکز آموزشی است که بیش از 11 هزار دانش آموز در آن مراکز مشغول به تحصیل می باشند .

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خلیل آباد ادامه داد : پیشنهاد ایجاد پارک آبخیز در بالا دست حوزه شهری خلیل آباد از دو جنبه حائز اهمیت است که میتوان به کاهش سیلاب های مخرب و حمل رسوبات و جلوگیری از خسارات احتمالی به تاسیسات شهری و ترویج فرهنگ حفظ و حراست از منابع طبیعی و آبخیزداری با اجرای پروژه های متعدد و متنوع در این حوزه برای جامعه مخاطب دانش آموزی شهرستان اشاره کرد.

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری خراسان رضوی

 

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری خراسان رضوی

 

 

ادامه مطلب

اجتماعی

استفاده از پلتفرم های محلی و مراکز نوآوری شهرستان کاشمر درجهت توزیع اقلام اساسی

منتشر شده

در

photo 2022 01 18 12 58 39 - استفاده از پلتفرم های محلی و مراکز نوآوری شهرستان کاشمر درجهت توزیع اقلام اساسی

جلسه مشترک کارگروه امنیت غذایی ،نظارت بازرسی و اقدام مشترک کاشمر درمحل فرمانداری شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، مسلم ساقی، فرماندار کاشمر در جلسه مشترک کارگروه امنیت غذایی و نظارت بازرسی شهرستان که با حضور اعضاء برگزار شد گفت:با توجه به حساسیت وضعیت موجود ، تا زمانی که اخبار و اطلاعات دقیق و قطعی نباشد از انعکاس و اطلاع رسانی پرهیز شود.

ساقی بر رعایت سواد رسانه در انعکاس اخبار تأکید کرد و افزود:استفاده از پلتفرم های محلی و ظرفیت مراکز نوآوری در جهت توزیع اقلام اساسی می تواند بسیار موثر باشد.

 

همچنین،محمد شجعی، مدیر جهاد کشاورزی کاشمر ضمن ارائه گزارش عملکرد قرارگاه امنیت غذایی شهرستان گفت: تجهیز قرارگاه امنیت غذایی مستقر در جهاد کشاورزی شهرستان و همچنین جذب و ذخیره سازی اقلام اساسی مورد نیاز مردم در دستور کار قرار دارد.

شجعی از بازدید 83 مورد توسط اکیپ های نظارت بازرسی در هفته جاری و ارسال 13 پرونده تخلف به تعزیرات حکومتی خبر داد و افزود:با توجه به بازدیدهای میدانی صورت گرفته ، از لحاظ کمی و کیفی بازار در شرایط مطلوبی قرار دارد.

در پایان جلسه هرکدام از نمایندگان ادارات و نهادهای عضو قرارگاه مشترک امنیت غذایی شهرستان نسبت به عملکرد و مصوبات جلسات گذشته توضیحات لازم را ارائه کردند.

ادامه مطلب

اجتماعی

امضاء تفاهم همکاری های مشترک منابع طبیعی و هیات کوهنوردی شهرستان سبزوار

منتشر شده

در

636744955921898629 1 - امضاء تفاهم همکاری های مشترک منابع طبیعی و هیات کوهنوردی شهرستان سبزوار

تفاهم نامه همکاری های مشترک منابع طبیعی و هیأت کوهنوردی شهرستان سبزوار امضاء شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،عباسعلی کیانی فرد ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سبزوار گفت: این تفاهم نامه در راستای توسعه همکاری های دو جانبه و استفاده بهینه از ظرفیت ها و توان بالقوه و بالفعل هیأت های ورزشی از جمله هیأت کوهنوردی برای حفظ و حراست از اراضی ملی به امضاء رسید . براساس بخشی از مفاد این تفاهم نامه ، ترویج فرهنگ منابع طبیعی در بین اقشار مختلف مردم بویژه ورزشکاران بعنوان گروههای فعال و پر تلاش انجام می شود.

 

وی افزود: امضاء این تفاهم نامه زمینه بیشتر و بهتر مشارکت هیأت کوهنوردی را در ارتقاء فرهنگ منابع طبیعی فراهم می آورد.

 

کیانی فرد  گفت : از 720 هزار هکتار مساحت شهرستان ، 610 هزار هکتار آن اراضی ملی است که حفاظت و حراست از این عرصه نیازمند مشارکت آحاد مردم است.

 

وی ضمن اعلام آمادگی برای آموزش ورزشکاران در خصوص آشنایی بیشتر آنان با شیوه های مختلف حفظ و حراست و پیشگیری از وقوع هر گونه جرم در اراضی ملی گفت: کوهنوردان جزو بهترین گروههای محافظ طبیعت هستند و منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جهت عضو یت آنان بعنوان همیار طبیعت اعلام آمادگی می کند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سبزوار خاطر نشان کرد مشارکت و همیاری مردم در حفظ و نگهداری از اراضی ملی موجب استفاده بهینه از پتانسیل های عرصه های منابع طبیعی شده و زمینه گردشگری، تولید و بهره برداری قانونی گیاهان دارویی و نهایتا اشتغال مولد که منجر به بهبود معیشت ساکنین محلی می گردد را فراهم خواهد آورد.

 

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی

 

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها