با ما همراه باشید

عمرانی

اجرای آسفالت و اصلاح جداول بلوار کشاورز گلبهار

منتشر شده

در

photo 2021 09 25 12 39 49 - اجرای آسفالت و اصلاح جداول بلوار کشاورز گلبهار

اجرای آسفالت و اصلاح جداول بلوار کشاورز گلبهار انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران؛ عملیات آسفالت، اصلاح جداول و طرح هندسی بلوار کشاورز گلبهار حدفاصل تقاطع بلوار فردوسی تا بلوار حافظ، با مساحت 17 هزار و 850 متر مربع و هزینه‌ای بالغ بر 24 میلیارد ریال توسط این شرکت اجرا و به پایان رسید.

 

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید گلبهار

عمرانی

طرح تحول نظارت و بازرسی از تاسیسات گردشگری خراسان رضوی اجرا می‌شود

منتشر شده

در

photo 2020 03 21 13 43 59 - طرح تحول نظارت و بازرسی از تاسیسات گردشگری خراسان رضوی اجرا می‌شود

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: «طرح تحول نظارت و بازرسی از تاسیسات گردشگری خراسان رضوی اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، یوسف بیدخوری با اعلام این خبر افزود: «هدف ما در آستانه تغییر شرایط کرونایی و در پسا کرونا اجرای طرح نظارت به شکل اینترنتی و در قالب سامانه های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی ادامه داد: با اجرای این طرح اطلاعات واحدهای گردشگری در سامانه های مربوطه به روز رسانی می‌شود و ضمن پیشگیری از ایجاد مشکلات برای زائران و گردشگران خیلی سریع و قبل از این که زائر و گردشگر وارد پروسه اداری سنتی رسیدگی به شکایت شود، به مشکل و شکایت‌اش رسیدگی خواهد شد.

بیدخوری با اشاره به اهمیت نظارت و بازرسی تاسیسات گردشگری تصریح کرد: «در جلسات هم‌اندیشی با اعضای تشکل‌های حرفه‌ای گردشگری وضعیت تاسیسات گردشگری استان بررسی شده است تا در راستای رعایت منشور حقوق گردشگر بازرسی‌های مستمر اجرا شود.

او یادآور شد: با توجه به تغییر و بهبود شرایط کرونایی دوباره سفرها آغاز شده و زائران و گردشگران به مقاصد گردشگری استان سفر می‌کنند، مشهد هم به عنوان قطب زیارتی و گردشگری در کشور همیشه مورد توجه و مقصد سفر مردم است.

بیدخوری افزود: «باید شرایطی را فراهم کنیم که گردشگر با خیالی آسوده ،بدون مشکل و با اطمینان از این که حقوق‌اش رعایت شده سفر کند و در صورتی که اعتراضی داشته باشد بلافاصله رسیدگی خواهد شد.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی با بیان این‌که افرادی که قوانین را رعایت نکنند برخوردهای قانونی در مورد آنها اعمال خواهد شد، تاکید کرد: «نظارت‌ها شامل صدور تذکر، اخطار، تعلیق واحدها می‌شود و حتی در مراحل بعدی در صورت تکرار موجب تعطیلی تاسیس گردشگری متخلف خواهد شد البته برای افرادی که قوانین را رعایت می‌کنند نیز تشویق‌هایی در نظر گرفته شده است.

 

 

 

منبع:روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی

ادامه مطلب

عمرانی

آغاز ثبت نام مسكن « طرح جهش توليد مسکن » در استان خراسان رضوي

منتشر شده

در

photo 2021 02 21 09 25 51 1 - آغاز ثبت نام مسكن « طرح جهش توليد مسکن » در استان خراسان رضوي

معاون مسکن و ساختمان اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي از آغاز ثبت نام مسكن « طرح جهش توليد مسکن » در استان خراسان رضوي خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،  محمدعلي منصوري معاون مسکن و ساختمان اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي با اعلام اين خبر گفت: به دنبال تصويب و ابلاغ قانون جهش توليد مسكن و ظرفيت سنجي شهرهاي استان وبا توجه به اعلام معاونت مسكن و ساختمان وزارت راه وشهرسازي، ثبت نام متقاضيان طرح جهش توليد مسكن از امروز به صورت متمركز شروع مي شود.

وي افزود: مرحله اول ثبت نام به مدت يك ماه طول خواهد كشيد. بر اين اساس متقاضيان بايستي 4 شرط داشتن فرم ج سبز (عدم استفاده از امکانات دولتی و یارانه‌ای زمین و مسکن و تسهیلات)، نداشتن مالکیت خصوصی، تاهل و یا سرپرست خانوار بودن، و داشتن سابقه حداقل ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضای مسکن را دارا باشند.

وي بابيان اينكه ليست شهرهايي كه امكان ثبت نام در آنها براي متقاضيان فراهم شده در سامانه تشريح شده ، اظهار كرد: در مجموع در سطح استان در این مرحله براي شهرهاي بجستان، فريمان، انابد، بيدخت، تايباد، تربت حيدريه، جنگل، خواف، داورزن، درگز، رباط سنگ، ‌سبزوار، كاخك، گناباد، مزداوند، يونسي، روداب، تربت جام، فيض آباد، لطف آباد، كلات، خليل آباد،‌جغتاي، چناران، سرخس، صالح آباد، عشق آباد، ‌گلبهار، بينالود، نيل شهر و چند شهر دیگر در نظر گرفته شده است كه براساس سهمیه مشخص شده برای استان خراسان رضوی در برنامه 1400 تعداد 93 هزار و 701 واحد مسكوني در اشکال خود مالک ؛ واگذاری اراضی دولتی؛ انبوه سازی؛ گروه های ساخت ؛ مشارکتی و … تعیین شده كه تاكنون ظرفيت 57 هزار و 959 واحد مسكوني در سطح استان خراسان رضوي ايجاد شده است.

منصوري گفت: بديهي است بعد از پالايش متقاضيان و احراز شرايط فوق الذكر افراد واجد الشرايط به اداره كل راه وشهرسازي يا ادارات تابعه آن در شهرستان ها دعوت و تاييد نهايي به متقاضي داده خواهد شد.

وي با اشاره به اينكه بعد از اين مرحله، متقاضيان جهت تشكيل حساب سپرده به نام خود به بانك هاي عامل معرفي خواهند شد، وی افزود: بديهي است به محض تامين زمين تعريف پروژه و انجام ساير مراحل، متقاضيان داراي واريز وجه به واحدها متصل مي شوند.

 

 

 

منبع:اداره ارتباطات و اطلاع رساني اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي

 

 

 

 

ادامه مطلب

سلامت

مدیرکل بنیاد خراسان رضوی: بنیاد خراسان رضوی پیگیر مجوز دو مرکز درمانی برای جانبازان است

منتشر شده

در

photo 2021 10 19 20 47 26 - مدیرکل بنیاد خراسان رضوی: بنیاد خراسان رضوی پیگیر مجوز دو مرکز درمانی برای جانبازان است

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: دو مرکز درمانی ویژه جانبازان که نیازمند مجوز درمانی از سوی دانشگاه علوم پزشکی است، در جلسه با مدیران دانشکاه علوم پزشکی مشهد طرح و مورد بررسی قرارگرفت.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حجت الاسلام حسین معصومی، به دیدار دکتر محمد علی کیانی سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی مشهد رفت و ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا گفت: استان خراسان رضوی بیش از 50 هزار جانباز تحت پوشش دارد که تعدادی از این عزیزان با مجروحیت‌های خاص و نیازمند خدمات درمانی ویژه هستند که جانبازان قطع نخاع و جانبازان اعصاب و روان در زمره این عزیزان قرار دارند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی افزود: در حال حاضر سه مرکز توانخبشی امام خمینی (ره) ویژه جانبازان قطع نخاعی، مرکز بازتوانی امام خمینی (ره) ویژه جانبازان اعصاب و روان و مرکز سالمندان ایثار ویژه والدین معظم شهدا زیر نظر بنیاد در حال فعالیت و ارائه خدمات به جامعه ایثارگری است.

وی ادامه داد: در دو مرکز جانبازان قطع نخاعی و اعصاب و روان، نیاز است، خدمات درمانی و بیمارستانی نیز انجام شود تا امر خدمت رسانی به عزیزان تسهیل یابد.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد استان خاطر نشان کرد: برای انجام خدمات بیمارستانی نیاز به همکاری دانشگاه علوم پزشکی است، تا مجوز بیمارستان 64 تخت خوابی مرکز بازتوانی جانبازان اعصاب و روان و دی کلنیک مرکز توانبخشی امام خمینی (ره) صادر شود.

وی تاکید کرد: بیش از چندین جلسه برگزار و مشکلات پیش روی جانبازان به علوم پزشکی انتقال داده شده است، تا این مجوز‌ها اخذ شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این دیدار گفت: ارائه خدمات درمانی و تخصصی به جامعه ایثارگری در اولویت برنامه‌های علوم پزشکی است.

محمد علی کیانی افزود: علوم پزشکی تمام توان و تلاش خود را در به کارگیری ارائه خدمات به جانبازان دارد و از هیج کوششی در این امر مهم دریغ نمی‌کند.

در این دیدار حنایی مشاور مدیرکل، غلامپور معاون بهداشت و درمان و طوریان رئیس دفتر مدیرکل و روابط عمومی بنیاد خراسان رضوی نیز حضور داشتند.

 

منبع: ایثار واحد خراسان رضوی

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها