با ما همراه باشید

عمرانی

اجرای تبصره 2 ماده 10 در چهار مجموعه وصال ، ولایت ،دیاموند ،کسری و اراضی اطراف آن درشهر مشهد

منتشر شده

در

photo 2021 11 16 12 12 35 - اجرای تبصره 2 ماده 10 در چهار مجموعه وصال ، ولایت ،دیاموند ،کسری و اراضی اطراف آن درشهر مشهد

تبصره 2 ماده 10 در چهار مجموعه وصال ، ولایت ،دیاموند ،کسری و اراضی اطراف آن واقع در حدفاصل روستای حسن آباد و اخنگان با 229 قطعه شامل دیوار کشی ، پی کنی و قطعه بندی ونهایتا آزاد سازی 54 هکتار اراضی کشاورزی و تخریب 2 و نیم کیلومتر آسفالت در شهر مشهد اجرا می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،سعید خوش قامت،معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشهد در باره  برخورد قانونی با تغییر کاربری های غیرمجاز در خارج از حریم شهرها و روستاها گفت : طبق قانون یکی از مهمترین وظایف قانونی جهاد کشاورزی صیانت از خاک و امنیت غذایی شهروندان است و در صورت تغییر کاربری در هر هکتار امنیت غذایی ۲۰ نفر از شهروندان به مخاطره می افتد.

خوش قامت ادامه داد :طبق تبصره یک ماده یک قانون حفظ و صیانت از اراضی کشاورزی و مبارزه با تغییر کاربری غیرمجاز پس از گزارشات واصله وگشت زنی های همکاران امور اراضی در جهاد کشاورزی و سایر نهادها با هماهنگی کمیته صیانت و کمیته حفظ حقوق بیت المال و براساس مجوز و دستور مقام قضایی نسبت به اجرای حکم تخریب و کاربری‌های غیر مجاز اقدام می شود.

این در حالی که قبل از تخریب اطلاع رسانی کامل در قالب پرده نویسی و پهنه نویسی انجام و به صورت قانونی در مرحله اول اخطارهای قانونی ابلاغ و در صورت استنکاف با هماهنگی های لازم و دستور مراجع قضایی برخورد قانونی با متخلفین انجام می‌شود .

و ی  گفت :  همکاری با بنیاد مسکن در خصوص درخواست توسعه روستاها و اجرای طرح هادی افزود در صورت درخواست بنیاد مسکن پس هماهنگی با کلیه ارگان‌های ذیربط دولتی در کمیسیون‌های مرتبط در خصوص توسعه و لزوم تغییر در طرح هادی با بررسی‌های های علمی و قانونی قسمت‌هایی از اراضی کشاورزی و باغی که خللی در بهره وری آب و خاک و زراعت نداشته باشد همکاری لازم انجام می‌شود.

سعید خوش قامت در ادامه به دهیاری ها و شوراهای روستا ها اشاره کرد و  درخواست کرد: همگام با همکاران جهاد کشاورزی اطلاع‌رسانی و هم‌افزایی لازم را از قبل از ساخت و سازها و تغییر کاربری غیرمجاز انجام دهند وگرنه وفق تبصره ۲ ماده دو برخورد قانونی انجام می‌گیرد .

وی  گفت : برخی از کاربری های غیرمجاز به جهت اینکه احتمالاً زودتر ساخته شده‌اند و مراحل انجام بند ۲ تبصره ۱ گرفته زودتر اعمال قانون و دیگر کاربری‌های غیر مجاز در حال رسیدگی و صدور حکم مرجع قضایی هستند و اطمینان داشته باشند با تمام توان پدر چارچوب ضوابط با کاربری‌های غیر مجاز برخورد قانونی انجام می‌گیرد و هیچگونه مماشاتی با فردی در این زمینه نخواهیم داشت.

خوش قامت  افزود: اجرای تبصره 2 ماده 10 در چهار مجموعه وصال ، ولایت ،دیاموند ،کسری و اراضی اطراف آن واقع در حدفاصل روستای حسن آباد و اخنگان با 229 قطعه شامل دیوار کشی ، پی کنی و قطعه بندی ونهایتا آزاد سازی 54 هکتار اراضی کشاورزی و تخریب 2 و نیم کیلومتر آسفالت انجام گرفت.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی مشهد

عمرانی

تخریب 3 مورد تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی گناباد

منتشر شده

در

photo 2022 08 07 11 40 43 - تخریب 3 مورد تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی گناباد

3 مورد ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی بخش مرکزی شهرستان  گناباد با دستور دادستان عمومی و انقلاب و هماهنگی دست‌اندرکاران تخریب شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،رمضانعلی قاسمی،مدیر جهاد کشاورزی گنابادگفت: در اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی، 3 مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی زراعی و باغی واقع در بخش مرکزی شهرستان گناباد با حضور نماینده دادستان، نیروی انتظامی و مدیریت جهادکشاورزی قلع و قمع شد.

قاسمی حفظ و صیانت از اراضی ارزشمند کشاورزی را جزو اولویت‌های اصلی جهاد کشاورزی دانست و تصریح کرد: با هر اقدامی در جهت تخریب و تغییر کاربری این اراضی به طور جدی برخورد قانونی می شود.

وی با قدردانی از دادستان، فرماندار، شهرداری و نیروی انتظامی که در این امر مساعدت و همکاری لازم را داشتند از مردم خواست تغییر کاربری‌های غیر مجاز را به سامانه ۱۳۱ گزارش دهند.

قاسمی حفظ کاربری اراضی کشاورزی را یکی از مهمترین دغدغه‌های جهاد کشاورزی دانست و افزود: با اجرای این امر اهداف متعددی مد نظراست که از آن جمله می‌توان به حفظ اراضی، جلوگیری از کاهش تولید و رونق بخشی به تولیدات کشاورزی اشاره کرد.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان گناباد با اشاره به آزاد سازی 7/. هکتار از اراضی کشاورزی خاطرنشان کرد: در راستای صیانت از اراضی باغی و زراعی نیازمند کمک و همراهی مردم هستیم تا بتوانیم به رسالت خود جامه عمل بپوشانیم.

رمضانعلی قاسمی ادامه داد:غالب ساخت و سازها توسط افراد فرصت طلب در زمان تعطیلات اداری و با سرعت انجام می‌شود و ما چاره ای جز دو مرحله اخطار و اجرای برنامه تخریب را نداریم.

وی افزود: افرادی که اقدام به تغییر کاربری غیر مجاز کرده‌اند نباید انتظار مساعدت از مسئولین شهرستان داشته و باید در برابر قانون تمکین کنند و از مراجعه به مسئولین شهرستان و درخواست سفارش غیر قانونی خودداری فرمایند.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی گناباد

ادامه مطلب

عمرانی

گلخانه دار گلبهاری اقدام به کشت ۴ رقم خیار به صورت مقایسه ای کرد

منتشر شده

در

photo 2022 08 07 11 39 33 - گلخانه دار گلبهاری اقدام به کشت ۴ رقم خیار به صورت مقایسه ای کرد

 

سرپرست جهادکشاورزی شهرستان گلبهار از کشت ۴ رقم خیار به صورت مقایسه ای در گلخانه ای در این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمدرضا روستانژاد، سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان گلبهار گفت: 3000 مترمربع خیار در گلخانه ای در روستای کمال اباد شهرستان با 4 رقم مختلف و به صورت مقایسه ای کشت شده است.

روستا نژاد ارقام کشت شده را رخسار، آلفرد، یلدا، ساینا s500 دانست که به صورت کشت مستقیم بذر در بستر کشت هیدورپونیک انجام شده است.

 

وی افزود: به بیان تولید کننده این گلخانه دار روزانه حدود 2 تن برداشت محصول دارد.

او اعلام کرد: هر ساله در گلخانه های شهرستان انواع صیفی جات نظیر خیار، فلفل و گوجه ، گل های شاخه بریده، گل های آپارتمانی گوشتی و مینی تیوبر کشت می شود.

 

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی شهرستان گلبهار

ادامه مطلب

عمرانی

گزارش آخرین وضعیت عمرانی و پیشرفت فیزیکی فازهای مختلف پروژه قطار برقی مشهد گلبهارچناران

منتشر شده

در

photo 2022 08 07 11 41 32 - گزارش آخرین وضعیت عمرانی و پیشرفت فیزیکی فازهای مختلف پروژه قطار برقی مشهد گلبهارچناران

مدیرکل دفتر فنی، اجرایی و نظارت شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید از مسیر قطار برقی مشهد گلبهارچناران بازدید کرد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، پیمان عباسی، مدیرکل دفتر فنی، اجرایی و نظارت شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید به همراه محمدزرافشانی عضو هیات مدیره شرکت عمران گلبهار ضمن بازدید از مسیر قطار برقی مشهد گلبهارچناران از آخرین وضعیت این پروژه مطلع  ودر جریان موانع بر سر راه پیشرفت این پروژه قرار گرفت.

در ابتدای این بازدید گزارشی از آخرین وضعیت عمرانی و پیشرفت فیزیکی فازهای مختلف پروژه قطار برقی مشهد گلبهارچناران توسط مدیر این پروژه ارائه شد.

در ادامه مدیرکل دفتر فنی، اجرایی و نظارت شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید از بخش های مختلف این پروژه از جمله بخش های فنی و آزمایشگاه، رمپ دسترسی به تونل زعفرانیه مشهد«2700» و طول مسیر بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت این مگا پروژه قرار گرفت.

 

مدیرکل دفتر فنی، اجرایی و نظارت شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید ضمن بازدید از مسیر قطار برقی مشهد گلبهارچناران در جریان آخرین وضعیت این پروژه عمرانی قرار گرفت.

 

منبع : روابط عمومی و دفتر توسعه اجتماعی فرهنگی شرکت عمران شهر جدید گلبهار❇️

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها