با ما همراه باشید

اقتصادی

اجرای طرح تشدید بازرسی و نظارت بر بازار اقلام پر مصرف شب یلدا در شهرستان مشهد

منتشر شده

در

photo 2021 12 21 12 35 11 - اجرای طرح تشدید بازرسی و نظارت بر بازار اقلام پر مصرف شب یلدا در شهرستان مشهد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشهد  از اجرای طرح تشدید نظارت و بازرسی بر بازار اقلام پر مصرف شب یلدا باحضور معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشهد، رئیس نظارت و ارزیابی محصولات کشاورزی و دستگاه‌های ذیربط خبر داد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،سعید خوش قامت،معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشهد گفت: با توجه به نزدیک بودن ایام پایانی فصل پاییز و قرارگرفتن در آستانه آیین باستانی شب یلدا و در پی آن احتمال افزایش تقاضا جهت خرید میوه، و خشکبار در سطح شهر میبایست نظارت وبازرسی از طریق جهاد کشاورزی به منظور رصد بازار میوه و جلوگیری از هرگونه گران فروشی، کم فروش، تقلب ویا احتکار عملیاتی شود.

خوش قامت بیان کرد : در این راستا علاوه بر استفاده حداکثری از ظرفیت جهاد کشاورزی در قالب گشت‌های مشترک با بازرسان سایر دستگاه‌ها از جمله تعزیرات حکومتی، سازمان صمت، اتاق اصناف و دیگر ارگانهای مسئول با هم افزایی خواهیم داشت تا با کنترل بر بازار از هرگونه گران‌فروشی، کم فروشی، تقلب یا احتکار کالا جلوگیری شود.

وی با بیان این که اقدامات ما بیشتر تقویت نظارت است، افزود: برای کنترل و نظارت دقیق بر بازار شب یلدا از عرضه گسترده میوه برای شب یلدا با هدف جلوگیری از افزایش قیمت تاکید کرد.

میوه هایی که در میادین میوه و تره بار عرضه می شود همگی دارای درصد سود مشخص می باشد اما بعضا ممکن است عمده و خرده فروشی مرتکب تخلف شود که برخورد با متخلفین در این حوزه نیز در دستور کار است.

عرضه گسترده باعث می شود حتی خرده فروش نیز باتوجه به اینکه امکان نگهداشت میوه در مدت طولانی وجود ندارد، مجبور به فروش با حاشیه سود کمتر و قیمت مناسب می شود.

 

وی اشاره کرد: اکیپ ها بازدیدهایی به  شکل روزانه در بحث قیمت‌های فروش و کیفیت کالاها خواهند داشت و گزارشات را ارائه و با تخلفات برخورد قانونی می‌شود .

تاکید بر اینکه در حوزه «آجیل و خشکبار» شب یلدا نیز برنامه ریزی لازم صورت گرفته تا با کنترل و مدیریت، افزایش قیمتی نداشته باشیم افزود: در بحث «مرغ» قیمت کاهشی بوده است .

وی نظارت بر بازار را نیازمند همکاری مردم خواند و افزود: از مردم توقع داریم در مواردی که احساس می‌کنند تخلفی صورت گرفته است همراهی کنند و از طریق سامانه ۱۲۴ اعلام تا بررسی انجام شود چرا که ظرفیت بازرسی اینگونه نیست که بتوانند تک تک مغازه ها را رصد کنند و اطلاعات مردمی می‌تواند به نظارت بر بازار و جلوگیری از تخلفات برخی از واحدهای صنفی و غیر صنفی که می‌خواهند از این ایام سوء استفاده کنند،کمک کند.

 

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان مشهد

اقتصادی

افزایش 50درصدی تولید گیاهان دارویی در شهرستان جوین

منتشر شده

در

photo 2022 12 04 17 47 52 - افزایش 50درصدی تولید گیاهان دارویی در شهرستان جوین

 

سطح زیرکشت گیاهان دارویی به ۱۸۲ هکتار رسید.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران علی اکبر قارزی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جوین از افزایش حدود 50درصدی تولید گیاهان دارویی در مقایسه با سال گذشته در شهرستان خبر داد.

 

وی با اشاره به شرایط خوب خاک و کیفیت بالای آب به عنوان دو عنصر اصلی کشاورزی و با بیان اینکه کشت گیاهان دارویی علاوه بر اشتغالزایی نیز موجب درآمدزایی خوبی برای روستاییان میشود از تولید 182 تن از انواع گیاهان دارویی از قبیل آویشن، مریم گلی، زرماری، استخدوس و آلویه ورا و … در شهرستان می شود.

 

قارزی با اشاره به اینکه امسال به لطف خدا و تلاش کشاورزان میزان تولید گیاهان دارویی در مقایسه با سال گذشته 50 درصد افزایش یافته است و از 132 تن به 182 تن ارتقا یافته افزود: بدون شک قیمت خوب این محصولات،برگزاری کارگاه های توجیهی و عملی برای کشاورزان برای افزایش سطح زیرکشت توسط همکاران این مدیریت نقش بسزایی در این امر داشته است.

همچنین،فاطمه صابری نسب،مسئول باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جوین با اشاره به اینکه باید کشت گیاهان دارویی با توجه به اقتصادی بودن ان در شهرستان ترویج شود افزود: متقاضیان کشت این گیاهان می توانند برای دریافت تسهیلات با نرخ سود پایین نیز اقدام کنند.

 

وی خاطر نشان کرد : گیاهان دارویی یکی از منابع خدادادی است که در شهرستان جوین به دلیل آب و هوای مناسب به صورت خود رو رشد می کنندو با توجه به اینکه این گیاهان برای رشد نیاز چندانی به منابع آبی ندارند سبب شده تا در بسیاری از عرصه ها رشد یابند.

 

 

منبع:زوابط عمومی جهادکشاورزی جوین

ادامه مطلب

اقتصادی

مدرسه عالی مهارتی گردشگری پدیده آغاز به کار کرد

منتشر شده

در

photo 2022 12 03 13 32 50 - مدرسه عالی مهارتی گردشگری پدیده آغاز به کار کرد

 

اولین مدرسه عالی مهارتی گردشگری توسط گروه شرکت های پدیده شاندیز با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی مشهد تاسیس شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،با توجه به نقش آموزش به عنوان ابزار اصلی تغییر و عامل شکل دهنده رفتار و اقدامات انسان به سمت توسعه پایداراولین مدرسه عالی مهارتی گردشگری توسط گروه شرکت های پدیده شاندیز با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی مشهد تاسیس شد.

 

بر اساس این گزارش، این مدرسه فعالیت خود را در مرکز آموزش پدیده به مساحت 1250 متر مربع و در سه حوزه گردشگری، هتلداری و صنایع غذایی آغاز نموده و شرایط را برای حضور علاقمندان به کسب دانش و تجربه در کنار فضای اداری و بخش های مختلف همچون کارگاه های مجهز، کلاس های تئوری، لابراتور زبان، کتابخانه و … فراهم می کند .

 

گفتنی است: برخی از دوره های مدرسه عالی مهارتی گردشگری را مکالمه زبان انگلیسی در سه سطح، انجام تشریفات عادی و دیپلمات ، انواع پخت غذا و تزئینات کیک، فست فود های ملل، مدیریت هتل و آموزش اخلاق حرفه ای و … تشکیل می دهد.

 

شایان ذکر است؛ هنرجویان گرامی پس از پایان دوره های آموزشی، گواهینامه معتبر بین المللی با تائید دانشگاه آزاد اسلامی مشهد دریافت می کنند.

 

 

منبع:روابط عمومی گروه شرکت های پدیده

 

ادامه مطلب

اقتصادی

تحویل بالغ بر 190 هزار تن چغندرقند به کارخانه قند جوین

منتشر شده

در

photo 2022 12 03 18 12 32 - تحویل بالغ بر 190 هزار تن چغندرقند به کارخانه قند جوین

رکورد بی سابقه تحویل محصول چغندرقند به کارخانه قند شهرستان جوین درحال شکل گیری است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،علی اکبر قارزی ،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جوین از تحویل بالغ بر 190هزار تن محصول چغندرقند به کارخانه قند این شهرستان خبر داد.

 

وی با اشاره به اینکه جوین به عنوان نگین سبز خراسان رضوی ظرفیت ویژه ای در بخش کشاورزی محسوب میشود افزود: کشت محصولات استراتژیکی همچون چغندر قند به عنوان کشت غالب این مردم در فصل خود با توجه به سطح زیرکشت آن شهره عام و خاص است.

قارزی با اشاره به اینکه تحویل محصول چغندرقند حدودا از بیستم آبان ماه آغاز شده ، افزود: امسال به لطف خدا و تلاش کشاورزان بالغ بر چهار هزار و 750 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به کشت چغندرقند اختصاص یافت و پیشبینی میشود بطور متوسط از هر هکتار حدود 55تن محصول چغندرقند برداشت شود.

 

وی اظهار داشت کشت این محصول از ابتدای اسفند ما تا اوایل اردیبهشت ماه آغاز شده و در اواخر مهر تا آذر ماه برداشت می شود و تا کنون بالغ بر 190 هزار تن محصول به کارخانه قند این شهرستان تحویل شده است.

 

قارزی از چغندرقند به عنوان یک محصول استراتژیک یاد کرد و افزود: در شهرستان جوین بیشتر از ارقام سمنتا ، bts و شکوفه جهت کشت استفاده می شود.

 

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی جوین

ادامه مطلب

برترین ها