با ما همراه باشید

فرهنگی

اجرای طرح شناسایی و تجلیل از ۱۱۴ مربی فعال حفظ قرآن کریم

منتشر شده

در

photo 2021 12 26 14 10 29 - اجرای طرح شناسایی و تجلیل از ۱۱۴ مربی فعال حفظ قرآن کریم

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با بیان اینکه با هدف گسترش حفظ قرآن کریم، طرح شناسایی و تجلیل ۱۱۴ مربی فعال حفظ قرآن کریم اجرا می شود. گفت: مربیان واجد شرایط می توانند با مطالعه دستور العمل در این طرح ثبت نام کنند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، جعفر حسینی با بیان اینکه یکی از راه های گسترش حفظ قرآن کریم در جامعه تکریم مربیان حفظ کلام وحی است، گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه در نظر دارد همزمان با مسابقات بین المللی قرآن کریم از ۱۱۴ مربی فعال در عرصه آموزش حفظ قرآن کریم تجلیل کند.

وی افزود: به همین منظور و برای شناسایی این مربیان کمیته ای با عضویت سازمان اوقاف و امور خیریه، وزرات آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات اسلامی، وزرات فرهنگ و ارشاد و اتحادیه موسسات و تشکل های قرآن و عترت تشکیل شد.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف استان تصریح کرد: اعضای کمیته در هر استان وظیفه شناسایی مربیان واجد شرایط شرکت در طرح را بر عهده دارند.

حسینی با بیان اینکه شرایط و امتیازات مورد نیاز برای شرکت در این طرح در دستور العمل مربوطه، به تفصیل بیان شده است، گفت: مربیان متقاضی شرکت در طرح پس از مطالعه دستور العمل در صورتی که واجد ۵۰ امتیاز از امتیازات مندرج در آن باشند می توانند با تکمیل فرم شناسایی و ارسال آن به همراه مستندات در این طرح شرکت کنند.

 

وی تاکید کرد: شرط لازم برای شرکت در این طرح، فعال بودن مربی در حال حاضر و استمرار تدریس وی در حوزه آموزش حفظ قرآن کریم می باشد.

حسینی اظهار کرد: مربیان تحت پوشش هر دستگاه فرم و مستندات خود را حداکثر تا ۱۴ دی ماه فقط از طریق دستگاه مربوطه مطابق با روش ارسال در دستور العمل به کمیته ارسال کنند.

رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف استان گفت: کمیته استان پس از جمع بندی فرم و مستندات افرادی که حائز بیشترین امتیاز هستند را به کمیته کشوری معرفی می کنند.

حسینی با بیان اینکه کمیته کشوری از میان مربیان منتخب کمیته های استانی اقدام به انتخاب ۱۱۴ مربی برتر می کند، اظهار کرد: مراسم تجلیل از ۱۱۴ مربی، ۱۰ اسفند ماه سال جاری برگزار می شود.

برای دریافت دستور العمل و فرم ثبت نام بر روی لینک زیر کلیک کنید:
https://b2n.ir/b49138

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی

فرهنگی

زمینه های همکاری دانشگاه رضوی و آموزش و پرورش بررسی شد

منتشر شده

در

photo 2022 08 03 18 03 46 - زمینه های همکاری دانشگاه رضوی و آموزش و پرورش بررسی شد

دردیدار رییس دانشگاه علوم اسلامی رضوی با مدیرکل اموزش و پرورش خراسان رضوی، زمینه های همکاری بررسی و بر تهیه تفاهم نامه ای در این باب تاکید شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حجت الاسلام والمسلمین علی خیاط، رییس دانشگاه رضوی با مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی دیدار و گفت و گو کرد.
در ابتدای این دیدار رییس دانشگاه علوم اسلامی رضوی به معرفی دانشگاه، رشته های موجود، توانمندی‌ها و فارغ‌التحصیلان دانشگاه پرداخت.

وی در ادامه به دیدار تولیت محترم آستان قدس رضوی با وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد و از ابراز تمایل وزیر در استفاده از فارغ التحصیلان دانشگاه سخن گفت.

حجت السلام والمسلمین خیاط با اشاره به نقش بی بدیل آموزش و پرورش در تربیت نسل جوان انقلابی و معتقد، نسبت به زمینه های مختلف همکاری اعلام آمادگی کرد.

در ادامه سید امیر شوشتری، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و خوشامدگویی به همکاری با حوزه علمیه خراسان اشاره کرد و زمینه های همکاری را متعدد دانست.

وی در این دیدار به راه های جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاه در آموزش و پرورش اشاره کرد و نیزاز معرفی دانشگاه به دانش آموزان نخبه و حضور دانش آموزان در دانشگاه و استفاده از ظرفیت دانشگاه و اعضای هیأت علمی در تدوین کتب درسی و تقویت بنیه دینی و اعتقادی دانش آموزان و معلمان و مدیران سخن گفت.

در پایان تصمیم بر آن شد که پیش نویس تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علوم اسلامی رضوی با اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از سوی اداره کل تهیه و با اعمال نظرات دانشگاه نهایی شده و ضمن امضای طرفین اجرا و مبنای گسترش و ادامه همکاری ها قرار گیرد.

 

 

منبع:روابط عمومی دانشگاه علوم اسلامی رضوی

ادامه مطلب

فرهنگی

موفقیت دانشگاه رضوی در3 بخش از جشنواره کتاب سال رضوی

منتشر شده

در

photo 2022 07 24 20 44 14 - موفقیت دانشگاه رضوی در3 بخش از جشنواره کتاب سال رضوی

دانشگاه علوم اسلامی رضوی در سیزدهمین جشنواره کتاب سال رضوی با حضور در 3 بخش، ضمن کسب رتبه و موفقیت، مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره کتاب سال رضوی با حضور حجت الاسلام والمسلمین مروی، تولیت آستان قدس رضوی، دکتر عبدالحمید طالبی، رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی و جمعی از مسئولان حوزه فرهنگ و هنر در تالار شیخ طبرسی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در حالی به پایان رسید که از دانشگاه علوم اسلامی رضوی در سه بخش تقدیر شد.

در این دوره از جشنواره، 410 اثر از 16 کشور از جمله ایتالیا، پاکستان، ترکیه وغیره به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که بر اساس داوری صورت گرفته، 39 اثر از سوی هیئت علمی داوری امتیازلازم برای قرار گرفتن در رتبه بندی برتر را کسب کردند.

دانشگاه علوم اسلامی رضوی در بخش کتاب های چاپی با محوریت حرم و اماکن متبرکه با کتاب «مهندسی قرارداد اجاره موقوفات در سنجه اصل رعایت غبطه وقف» اثر محمدجواد فخر، حجت الاسلام و المسلمین دکتر سيدحسن وحدتي شبيري و عبدالرضا اصغري به رتبه دوم دست یافت.

این نهاد علمی فرهنگی که در زمینه نشر هم فعالیت دارد در بخش ناشران فعّال نیز مورد تقدیر قرار گرفت.

در بخش بین‌الملل آثار نگارش یافته به زبان های زنده و پر مخاطب جهان (غیرفارسی) نیز از دانشگاه علوم اسلامی رضوی به خاطر چاپ کتاب «اعتقاد ما» به زبان فرانسوی تقدیر شد.
بر این اساس دانشگاه علوم اسلامی رضوی بیش از دیگر موسسات و نهاد های علمی در کسب رتبه و تقدیر به لحاظ شایستگی و فعالیت در زمینه نشرو کتاب موفقیت به دست آورده است.

 

 

منبع:روابط عمومی دانشگاه علوم اسلامی رضوی

ادامه مطلب

زیارت

پیش ثبت نام پیاده روی اربعین تا ١٧ مرداد تمدید شد

منتشر شده

در

photo 2022 07 24 20 41 52 - پیش ثبت نام پیاده روی اربعین تا ١٧ مرداد تمدید شد

پیش ثبت نام پیاده روی اربعین تا ١٧ مرداد مصادف با عاشورای حسینی تمدید شده است .

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،جواد شاد ، مدیر حج و زیارت خراسان رضوی اعلام داشت :پیش ثبت نام پیاده روی اربعین از ١٠ تیر در سامانه سماح آغاز شده است و تا پایان وقت جمعه ۳۱ تیرماه حدود ۶۵ هزار نفر برای زیارت اربعین در استان خراسان رضوی پیش ثبت نام کرده اند. .

 

وی افزود:قرار بود پیش ثبت نام تا پایان تیرماه ادامه داشته باشد که بعلت درخواست های متقاضیان و شرط ثبت نام در سامانه برای عبور از مرز برای اربعین، این مهلت تا ١٧ مرداد مصادف با عاشورای حسینی تمدید  شده است .

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها