با ما همراه باشید

عمرانی

اجرای 6 کیلومتر کمربند حفاظتی در اراضی ملی خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2021 10 14 16 47 17 - اجرای 6 کیلومتر کمربند حفاظتی در اراضی ملی خراسان رضوی

از ابتدای سال جاری تاکنون،6 کیلومتر کمربند حفاظتی در اراضی ملی خراسان رضوی اجرا شده است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، از ابتدای سال جاری تاکنون 6 کیلومتر کمربند حفاظتی در اراضی ملی استان اجراشده است.

محسن زارع رئیس اداره حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی، با اعلام این خبر گفت: اجرای پروژه کمربند حفاظتی در اراضی ملی با هدف مشخص شدن مرز اراضی ملی و مستثنیات و جلوگیری از تخریب و تصرف سودجویان انجام می گیرد.

وی افزود:
کمربند حفاظتی در واقع با ساخت و نصب بنچ مارک انجام می گیرد که مرز حائل و مانع در برابر تخریب کنندگان در راستای حفاظت از اراضی ملی ایجاد می کند.

وی خاطر نشان کرد با اجرای 6 کیلومتر کمربند حفاظتی بیش از 100 هکتار از عرصه های منابع طبیعی از دست متجاوزین خلع ید و منجر به حفاظت بیش از 500 هکتار از اراضی ملی شده است.

زارع یادآور شد در طول سه سال گذشته بیش از 180 کیلومتر کمربند حفاظتی در سطح استان اجرا گردیده است.

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی

سلامت

مدیرکل بنیاد خراسان رضوی: بنیاد خراسان رضوی پیگیر مجوز دو مرکز درمانی برای جانبازان است

منتشر شده

در

photo 2021 10 19 20 47 26 - مدیرکل بنیاد خراسان رضوی: بنیاد خراسان رضوی پیگیر مجوز دو مرکز درمانی برای جانبازان است

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: دو مرکز درمانی ویژه جانبازان که نیازمند مجوز درمانی از سوی دانشگاه علوم پزشکی است، در جلسه با مدیران دانشکاه علوم پزشکی مشهد طرح و مورد بررسی قرارگرفت.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حجت الاسلام حسین معصومی، به دیدار دکتر محمد علی کیانی سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی مشهد رفت و ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا گفت: استان خراسان رضوی بیش از 50 هزار جانباز تحت پوشش دارد که تعدادی از این عزیزان با مجروحیت‌های خاص و نیازمند خدمات درمانی ویژه هستند که جانبازان قطع نخاع و جانبازان اعصاب و روان در زمره این عزیزان قرار دارند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی افزود: در حال حاضر سه مرکز توانخبشی امام خمینی (ره) ویژه جانبازان قطع نخاعی، مرکز بازتوانی امام خمینی (ره) ویژه جانبازان اعصاب و روان و مرکز سالمندان ایثار ویژه والدین معظم شهدا زیر نظر بنیاد در حال فعالیت و ارائه خدمات به جامعه ایثارگری است.

وی ادامه داد: در دو مرکز جانبازان قطع نخاعی و اعصاب و روان، نیاز است، خدمات درمانی و بیمارستانی نیز انجام شود تا امر خدمت رسانی به عزیزان تسهیل یابد.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد استان خاطر نشان کرد: برای انجام خدمات بیمارستانی نیاز به همکاری دانشگاه علوم پزشکی است، تا مجوز بیمارستان 64 تخت خوابی مرکز بازتوانی جانبازان اعصاب و روان و دی کلنیک مرکز توانبخشی امام خمینی (ره) صادر شود.

وی تاکید کرد: بیش از چندین جلسه برگزار و مشکلات پیش روی جانبازان به علوم پزشکی انتقال داده شده است، تا این مجوز‌ها اخذ شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این دیدار گفت: ارائه خدمات درمانی و تخصصی به جامعه ایثارگری در اولویت برنامه‌های علوم پزشکی است.

محمد علی کیانی افزود: علوم پزشکی تمام توان و تلاش خود را در به کارگیری ارائه خدمات به جانبازان دارد و از هیج کوششی در این امر مهم دریغ نمی‌کند.

در این دیدار حنایی مشاور مدیرکل، غلامپور معاون بهداشت و درمان و طوریان رئیس دفتر مدیرکل و روابط عمومی بنیاد خراسان رضوی نیز حضور داشتند.

 

منبع: ایثار واحد خراسان رضوی

ادامه مطلب

عمرانی

پروژه های بیابانزدایی شهرستان نیشابور نیازمند 45 میلیارد ریال اعتبار

منتشر شده

در

photo 2021 10 19 14 58 17 - پروژه های بیابانزدایی شهرستان نیشابور نیازمند 45 میلیارد ریال اعتبار

پروژه های بیابانزدایی شهرستان نیشابور نیازمند 45 میلیارد ریال اعتبار است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، اجرای پروژه های اولویت دار بخش بیابان شهرستان نیشابور نیازمند 45 میلیارد ریال اعتبار می باشد.

حسین سهرابی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نیشابور با اعلام این خبر گفت: اجرای پروژه های بیابان زدایی که با هدف تثبیت شن های روان ، کنترل ریزگردها ، جلوگیری از سیلاب ها و شور شدن خاک و آب اجرا می شود نیازمند برنامه ریزی های بلند مدت است .

وی افزود: وسعت عرصه های بیابانی شهرستان نیشابور بالغ بر 220 هزار هکتار و حدود 54 درصد اراضی ملی است که طبق آخرین بازنگری کانون های فرسایش بادی در سال 98 سالانه بیش از 165 میلیارد ریال به زیر ساخت های شهرستان خسارت وارد می کند.

سهرابی افزود: در حوزه بیابانی نیشابور طرح های مطالعاتی بیابان زدایی فدیشه و عشق آباد جمعا به مساحت 200 هزار هکتار و همچنین طرح های مدیریت جنگل های دست کاشت در این دو منطقه در سطح 30 هزار هکتار در سال های گذشته انجام شده که مبنای اجرای بسیاری از اقدامات بیابان زدایی شهرستان است.

سهرابی خاطر نشان کرد علاوه بر اعتبارات دولتی، قطعا حضور و حمایت مردم و جوامع محلی در حفظ و حراست عرصه های بیابانی و تاغزارها و ایجاد شرایط مناسب برای حضور خیرین برای مشارکت در اجرای پروژه های بیابان زدایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

وی گفت: طبق بررسی صورت گرفته در سال جاری اجرای پروژه های بیابن زدایی در سطح 27 هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان نیازمند 45 میلیارد ریال اعتبار است.

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی

ادامه مطلب

سلامت

آغاز عملیات ساخت پارکینگ طبقاتی بیمارستان فوق تخصصصی رضوی در مشهد

منتشر شده

در

photo 2021 10 18 16 28 53 - آغاز عملیات ساخت پارکینگ طبقاتی بیمارستان فوق تخصصصی رضوی در مشهد

رییس بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد گفت: ازجمله پروژه های عمرانی امسال عملیات ساخت پارکینگ طبقاتی بیمارستان فوق تخصصصی رضوی است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، محسن محور، رییس بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد درنشست خبری رونمایی از دستاوردهای علمی جدید بیمارستان رضوی افزود:طی ۲ سال اخیر گفت: راه‌اندازی ۱۱ اتاق عمل مجهز ، راه اندازی هشت واحد دندانپزشکی، هفت تخت دیالیز، توسعه بخش های دارویی، تولید هفت رادیو دارو، اجرایی شده است.

 

وی افزود: راه‌اندازی مرکز مهارتی و آموزش حرفه‌ای برای تربیت نیرو در رشته فلوشیپ معادل فوق تخصصی، آغاز عملیات ساخت پارکینگ طبقاتی از جمله این اقدامات است.

 

محور گفت : با هدف تسهیل شرایط حضور مراجعه کنندگان در این مجموعه درمانی، ساخت پارکینگ سه طبقه در فضایی به وسعت ۳۵ هزار مترمربع در این بیمارستان در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود:در برنامه‌های عملیاتی سه ساله بیمارستان با هدف ایجاد منابع مالی پایدار، ارتقاء بهره‌وری و چابک سازی باید مطرح کنم که هوشمندسازی بیمارستان، جذب نیروی انسانی متخصص، جذب زائر سلامت، ارتقاء دانش نیروی انسانی، توسعه بخش اورژانس، راه‌اندازی بخش امحاء زباله‌های شیمیایی، راه‌اندازی آشپزخانه صنعتی، توسعه مرکز ناباروری، از برنامه های در دستور کار بیمارستان رضوی است.

رییس بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد از معرفی داوطلبانه بیمارستان رضوی از سوی وزارت بهداشت به سازمان بهداشت جهانی جهت کسب نشان دوستدار ایمنی، خبرداد و گفت: خرید دستگاه‌های پیشرفته ویژه بخش پزشکی هسته‌ای و… از جمله برنامه‌های میان مدت بیمارستان رضوی برای ارتقاء کیفیت خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران حضرت امام رضا(ع) است.
محور خاطر نشان کرد: ارزیابی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در قالب طرح اعتبار بخشی بیمارستانهای کشور در ۲ مرحله طی ۲ سال گذشته انجام شده و بیمارستان رضوی وابسته به آستان قدس رضوی با امتیاز ۹۴.۸۴ درصد رتبه عالی را کسب کرده است.

وی افزود: ارزیابی انجام شده در ۱۹ محور نظیر مدیریت کیفیت، خدمات پرستاری، بهداشت محیط، تجهیزات پزشکی، مدیریت پیشگیری از عفونت، مراقبت مادر و نوزاد، مدیریت دارو، تصویر برداری، طب انتقال خون، خدمات آزمایشگاهی، مدیریت خدمات سرپایی و احترام به حقوق دیگران انجام شده است‌.

محور گفت: دریافت لوح بیمارستان عاری از دخانیات و لوح سبز محیط زیست ویژه کنترل عفونت و بهداشت از دستاوردهای منحصر به فرد بیمارستان رضوی در سطح کشور به شمار می‌رود.

وی خاطر نشان کرد:بیمارستان فوق تخصصی رضوی در بین هزار و ۶۰ بیمارستان کشور به لحاظ کسب بالاترین رتبه سنجش ارزشیابی (اعتباربخشی) دومین بیمارستان کشور شد.

رییس بیمارستان فوق تخصصی رضوی گفت: در دوران کرونا این بیمارستان با دانشگاه علوم پزشکی مشهد از نظر درمان بیماران غیر کرونایی و کمک به درمان بیماران کرونایی همکاری داشته است.

وی با اشاره به کمک هزینه درمانی بیماران افزود: سالانه مبلغ حدود ۷۰ میلیارد ریال بابت هزینه درمان بیمارانی که مشکل پرداخت هزینه دارند از سوی مددکاری بیمارستان تخفیف و به بیماران کمک می‌شود.

 

همچنین، کامبیز توتونچی،معاون درمان بیمارستان رضوی مشهد هم با اشاره به اقدامات این بیمارستان در دوران کرونا گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از هفت هزار و ۳۰۰ بیمار سرپایی و ۲ هزار بیمار بستری کرونایی در بیمارستان رضوی تحت معالجه و درمان قرار گرفتند.

وی گفت: در موج پنجم کرونا ۱۰۰ تخت توسط بیمارستان رضوی برای بیماران کرونایی اختصاصی یافت و همچنین روزانه ۳۰۰ بیمار سرپایی برای دریافت رمدسیویر به این بیمارستان مراجعه کرده و ۳۲۰ سی.تی.اسکن ریه در شبانه روز در این بیمارستان انجام می‌شد.

 

 

شبنم مقدم

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها