با ما همراه باشید

زیارت

اجرای 8 ویژه برنامه فرهنگی و قرآنی درجوار امام هشتم(ع)، همزمان با شبهای بهار قرآن

منتشر شده

در

photo 2022 04 14 01 20 30 - اجرای 8 ویژه برنامه فرهنگی و قرآنی درجوار امام هشتم(ع)، همزمان با شبهای بهار قرآن

 

شهردار منطقه ثامن مشهد مقدس گفت: نمایشگاه « غدیر تاقدر » در زمینی به مساحت 250 متر مربع در خیابان شهید نواب صفوی 9 بصورت مشارکت با شهروندان و هیئات و تشکل های مردمی منطقه اجرا می شود و با تلفیقی از هنرهای تجسمی و تئاتر، از روز یازدهم تا بیست و پنجم ماه مبارک رمضان در ساعات پس از افطار پذیرای بازدیدکنندگان و مشتاقان به سیره علوی است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید فرهاد حجازی شهردار این منطقه ضمن اعلام خبر برپایی نمایشگاه «غدیر تاقدر» همزمان با شب های ماه مبارک رمضان ، اظهار کرد: با توجه به شرایط ویژه منطقه به علت همجواری با مضجأ نورانی حضرت رضا(ع) ، در مناسبت های گوناگون علاوه بر چراغانی، و نورپردازی و سایر تمهیداتی که توسط همکاران ما در خدمات شهری منطقه صورت می گیرد،ویژه برنامه های فرهنگی و اجتماعی نیز در منطقه ثامن اجرا می شود تا بتوانیم بخشی از مطالبات و نیازهای فرهنگی و اجتماعی شهروندان و زائران گرامی بارگاه منوررضوی را فراهم کنیم.

 

 

وی افزود: بخشی از این ویژه برنامه ها در قالب اجرای پویش ها و برگزاری جشنواره ها و سایر برنامه های ابلاغی از سوی سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد به همه مناطق و در سطح شهر اجرا می شوند و البته بخش دیگری از برنامه ها نیز مربوط به پیشنهادات ارئه شده و مورد تاییدی است که از سوی منطقه به سازمان فرهنگی و با توجه به نیازسنجی و ضرورت های منطقه به مرحله اجرا می رسند.

 

شهردار منطقه ثامن تصریح کرد: به همین منظور در ماه مبارک رمضان امسال نیز علاوه براینکه در شبهای مناسبتی این ماه همچون ولادت امام مجتبی(ع) و یا لیالی قدر، فضاآرایی شهری ویژه در مبادی منتهی به حرم مطهررضوی و ساختمان های اداری منطقه انجام خواهد شد و همچنین پیش بینی شده تا 20 عدد شمسه نوری مزین به اسماءالحسنی الهی و القاب امیرالمومنین(ع) در میادین و حاشیه خیابان های منطقه نصب شده و تعداد 8 عدد گوبوپروژکتور موجود در حاشیه معابر اصلی نیز با افکت ها و طرح های متناسب با ایام و مناسبت ها به روزرسانی شوند.

 

حجازی افزود: علاوه بر این موارد نیز در حوزه فرهنگی با استفاده از 12 هزارمتر طول ریسه پارچه ای الوان و بیش تز 300 عدد پرچم، فضاآرایی متناسب صورت خواهد گرفت و یکی از ویژه برنامه های فرهنگی منطقه نیز برپایی نمایشگاه قرآنی تحت عنوان جنگ قرآنی «شهر میهمان ماه» در ابتدای بلوار شهید حاجی حسنی کارگر(شارستان قطاع4) در ساعات پس از افطار برگزار خواهد شد که شامل غرفه های گوناگونی از جمله خوشنویسی و کتابت قرآن کریم توسط خوشنویسان مطرح مشهدی،غرفه کودک و قرآن،امر به معروف و نهی از منکر و اجرای پاتوق سرود است.

 

 

شهردار منطقه ثامن همچنین به برپایی نمایشگاه « غدیر تاقدر » در زمینی به مساحت 250 متر مربع در خیابان شهید نواب صفوی 9 اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه که سبقه برگزاری چند ساله در منطقه دارد و بصورت مشارکت با شهروندان و هیئات و تشکل های مردمی منطقه اجرا می شود و مورد استقبال زائران و مجاوران حرم مطهررضوی نیز واقع گردیده،با تلفیقی از هنرهای تجسمی و تئاتر، از روز یازدهم تا بیست و پنجم ماه مبارک رمضان در ساعات پس از افطار، برهه هایی از زندگانی مولا امیرالمومنین(ع) ، از واقعه تاریخی غدیرخم تا شهادت آن حضرت، و سیمایی از سیره عوی را در جوار حرم رضوی،با هنرنمایی هنرمندان بومی مشهدی به نمایش می گذارد.

حجازی در پایان خاطرنشان کرد: مشارکت در برپایی ویژه برنامه جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد، اجرای جشن ویژه روزه اولی ها تحت عنوان «حوالی بهشت» به منظور پذیرایی از این قشر عزیز در محل مساجد و منازل شهدای شاخص منطقه ، و همچنین اجرای پویش یک افطاری ساده در مساجد سطح منطقه از دیگر اقدامات و فعالیت های ویژه ایست که در طول ماه مبارک رمضان در منطقه ثامن برگزار می شود.

 

 

 

منبع: روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن

زیارت

رویداد ملی فهما، مشهد را به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد اسلامی شناخت

منتشر شده

در

photo 2022 05 12 18 30 37 - رویداد ملی فهما، مشهد  را به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد اسلامی شناخت

معاون ساماندهی و شبکه‌سازی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور:
مشهد به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد اسلامی شناخته شد

 

معاون ساماندهی و شبکه‌سازی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور گفت: در رویداد ملی فهما، مشهد به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد اسلامی شناخته شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،مرتضی طاهریان، دبیر سومین رویداد ملی فهما،در نشست خبری آئین پایانی رویداد ملی فهما

 

افزود: .  از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۷ اقدامات اولیه صورت گرفت تا اینکه ظرفیت‌ها را بهتر بشناسیم و بهتر عرضه کنیم. در حال حاضر سامانه بچه‌های مسجد محلی برای بارگزاری توانمندی‌های نوجوانان و جوانان مسجدی شده است.

 

معاون سامان‌دهی و شبکه‌سازی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور خاطرنشان کرد: ۲۶ هزار کانون فرهنگی و هنری در مساجد سراسر کشور فعالیت دارند و ما تلاش کردیم که با طراحی رویداد ملی فهما به فعالیت‌های این کانون‌ها انسجام بخشیم‌ که ۱۹ هزار و ۸۶۵ کانون در این طرح همراهی می کنند.

 

طاهریان با اشاره به دو سیاست این ستاد افزود: در این میان دو سیاست جدی از جمله انتظام‌بخشی و کیفی‌سازی را دنبال می‌کنیم که تاکنون در مرحله انتظام‌بخشی قرار داشته‌ایم و پس از آن به مرحله کیفی‌سازی می رسیم.

وی گفت: با انتظام‌بخشی می‌توان گفت که فعالیت‌های بچه‌های مسجدی در قالب سه شبستان فرهنگ، هنر و نوآوری و ۱۲ رواق طراحی شده است.

 

وی ادامه داد: رویداد ملی فهما موجب شد تا فعالیت‌های کانون‌ها به صورت کاملا مدون و ثبت‌شده در سامانه بچه‌های مسجد بارگزاری شود. ضمن اینکه در رویداد ملی فهما از ۱۳ کانون در قالب ۱۲ رواق و در کنار آن نیز از ۲۴ کانون دیگر تقدیر می شوند.

 

طاهریان با بیان اینکه کانون‌های برتر در رویداد ملی فهما علاوه بر دریافت هدایای نقدی مورد حمایت نیز قرار می گیرند، گفت: به عنوان نمونه کانون‌های برتر برای دریافت کارت اعتباری فهماکارت در اولویت قرار دارند و کانون‌های برتر در حوزه کارآفرینی برای دریافت تسهیلات لازم به وزارت کار معرفی می شوند.

 

دبیر سومین رویداد ملی فهما با اشاره به کانون‌های فعال مساجد در روستاها عنوان کرد: با توجه به امتیازات در طرح ملی فهما حدود ۴۸ درصد و تقریبا نیمی از فعالیت‌ها مربوط به کانون‌های فعال در روستاها است و پنج استان شامل قم، خراسان رضوی، گلستان، چهار محال بختیاری و اردبیل به مرحله پایانی داوری پایتخت فهما راه پیدا کردند.

 

وی گفت: پس ازجمع بندی نظر داوران در رویداد ملی فهما، استان خراسان رضوی به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد اسلامی شناخته شد و روز جمعه ۲۳ اردیبهشت‌ماه این عنوان به شکل رسمی اعلام می شود.

وی افزود: خراسان رضوی همیشه مبداء اقدامات خوب فرهنگی بوده و در سال ۱۴۰۱ با تلاش بیشتر در حوزه فرهنگی و سایر حوزه‌های مرتبط با مساجد ورود می کند.

 

شبنم مقدم

 

ادامه مطلب

اجتماعی

آموزش مستمر کارکنان پست با مفاهیم دیجیتال مارکتینگ امری ضروری است

منتشر شده

در

shutterstock 457517419 - آموزش مستمر کارکنان پست با مفاهیم دیجیتال مارکتینگ امری ضروری است

 

با توجه به شعار سال 1401 که با تدبیر مقام معظم رهبری، به عنوان سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین نامگذاری شده است، شرکت ملی پست نیز در راستای ارتقاء خدمات خود و با رویکرد استفاده حداکثری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان، توسعه کسب و کارهای پستی مبتنی بر دیجیتال مارکتینگ را در اولویت قرار داده است .

در دنیای امروز بازاریابی اینترنتی و تبلیغات هدفمند و هوشمند سازی فرایندها جایگاه خاصی را به خود اختصاص داده و موفقیت هر سازمان نیز ارتباط تنگاتنگی با استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان دارد.

خدمات الکترونیکی شرکت ملی پست علاوه بر رضایتمندی مشتریان موجب تحول اساسی در توسعه اقتصاد شده است و مدل کسب و کار امروز چنان طراحی شده که هیچ نهادی از ارائه خدمات در چهار چوب فناوری دیجیتال مثتثنی نبوده و همواره توسعه کسب و کارها منوط به این مهم است .

جهان امروز به کمک توسعه در همه زمینه های فناوری، پیشرفت چشمگیری داشته و این رشد منجر به تغییر شیوه های کسب و کار شده است و رقابت در تولید و ارائه محصولات متنوع را افزایش داده است.

گرچه آموزش و ایجاد زمینه نوآوری در رونق مشاغل دانش بنیان نقش مهمی دارد اما فراهم نمودن فضای کار برای کسب و کار های این شرکت ها از اهمیت بسزایی برخوردار است.

در شرایط کنونی، توسعه صادرات محصولات مبتنی بر دانش و فناوری های نوین، کشور را در برابر تحریم ها بیمه نموده و در همین راستا، تقویت پارک های علم و فناوری می تواند منجر به رشد شرکت های استارتاپی و ایجاد یک درآمد و اشتغال پایدار باشد.

در این میان، شرکت ملی پست نیز به در راستای ایفای نقش خود در توسعه اقتصادی و تحقق دولت الکترونیک ضمن تمرکز بر افزایش دانش کارکنان و شناخت دیجیتال مارکتینگ در واگذاری پروژه ها شرکت های دانش بنیان را در اولویت قرار دهد .

 

 

 

نویسنده:صدیقه صادقی/کارشناس روابط عمومی اداره کل پست استان خراسان رضوی

ادامه مطلب

زیارت

39 هزار و 635 حاجی ایرانی در حج تمتع 1401 به سرزمین وحی مشرف می شوند

منتشر شده

در

photo 2022 04 20 18 35 30 - 39 هزار و 635 حاجی ایرانی در حج تمتع 1401 به سرزمین وحی مشرف می شوند

معاون امور حج و عمره سازمان حج وزیارت:39 هزار و 635 حاجی ایرانی در حج تمتع 1401 به سرزمین وحی مشرف می شوند/کسانی که در سال جاری مشمول تشرف به حج نیستند، انصراف ندهند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، اکبر رضایی ،معاون امور حج و عمره سازمان حج وزیارت در خصوص موضوع حج تمتع ۱۴۰۱ تصریح کرد: تعداد یاد شده شده شامل حجاج و عوامل اجرایی هستند که همه ساله به میزان سهمیه اولیه تعدادی افزایش می یافت که در سال جاری نیز این درخواست نیز انجام خواهد شد و علیرغم ضیق وقت برنامه ریزی برای اعزام میزان تخصیص یافته باسرعت انجام می شود .

وی همچنین به شرایط اعلامی وزارت حج و عمره عربستان مبنی بر پذیرش زائران در حج تمتع امسال گفت: شرط پذیرش زائران زیر 65سال، تزریق کامل واکسیناسیون کردن و داشتن تست منفی کرونا 72 ساعت قبل از اعزام از جمله موارد مهم بوده که بر همین اساس برنامه ریزی خواهیم کرد و از میان متقاضیانی که در سال ۹۹ ثبت نام خود را انجام داده اند بنابر اولویت آنان تا سقف سهمیه اقدام می کنیم.

معاون امور حج و عمره سازمان حج وزیارت توصیه کرد کسانی که علیرغم ثبت نام اولیه در سال 99 با توجه به شرایط سنی تعیین شده سال جاری اجازه حضور در حج تمتع امسال را ندارند، به هیچ عنوان انصراف ندهند.

به گفته وی، این انصراف و عودت دادن هزینه های واریزی و پایداری سند ، به منزله انصراف از استفاده از امتیاز تثبیت نرخ ارز تعیین شده برای حجاج ثبت نامی سال 99 است . بنابراین توصیه می شود که به چنین اقدامی مبادرت نکنند.

رضایی تصریح کرد: متقاضیانی که امسال مشرف نمی شوند امتیاز خود را حفظ کنند تا انشاالله سال آینده در اولویت تشرف به سرزمین وحی باشند. در صورت انصراف وعودت مبالغ، این دسته از متقاضیان در روند عادی و اولویت اولیه اعزام ها قرار می گیرند.

وی همچنین تاکید کرد: متقاضیانی که تاکنون واکسن کرونای خود را به طور کامل تزریق نکرده اند در اسرع وقت مبادرت به این مهم کنند تا در روند اعزام آنان مشکلی بوجود نیاید .

 

 

 

 

منبع:روابط عمومی سازمان حج و زیارت

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها