با ما همراه باشید

عمرانی

اجرا تبصره ۲ ماده ۱۰ در دو روستای امین آباد و مسگران بخش تبادڪان

منتشر شده

در

photo 2022 06 16 19 25 28 - اجرا تبصره ۲ ماده ۱۰ در دو روستای امین آباد و مسگران بخش تبادڪان

سرپرست جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد از اجرا تبصره ۲ ماده ۱۰ در دو روستای امین آباد و مسگران بخش تبادڪان شامل ۱۶ باب قطعه ۱۰۰۰ مترمربع جمعا به مساحت ۱۶۰۰۰ مترمربع خیابان بوستان و گلستان و تعداد دو باب بنا به مساحت ۲۵۰ مترمربع و محوطه سازی ۵۰۰ مترمربع و استخر به مساحت ۵۰ مترمربع خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، محمد میری دیسفانی، سرپرست جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد به اهميت و حساسيت ماموريت ها و وظايف امور اراضي براي حفاظت ساماندهي و توسعه زمين هاي كشاورزي و حفظ حقوق متقابل دولت و مردم در حوزه اراضي اشاره کرد.

میری دیسفانی بیان ڪرد: تبصره 2 ماده 10 به در دو روستای امین آباد و مسگران بخش تبادڪان شامل ۱۶ باب قطعه ۱۰۰۰ مترمربع جمعا به مساحت ۱۶۰۰۰ مترمربع خیابان بوستان و گلستان و تعداد دو باب بنا به مساحت ۲۵۰ مترمربع و محوطه سازی ۵۰۰ مترمربع و استخر به مساحت ۵۰ مترمربع ڪه تحت ساخت و سازهای غیرمجاز قرار گرفته بود توسط امور اراضی جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد و باهمڪاری خوب ڪمیته صیانت از حریم شهر مشهد قلع و قمع شد.

میری دیسفانی با بیان اینڪه امنیت غذایی با حفظ اراضی مزروعی و باغها امڪانپذیر می باشد متذڪر گشت : هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز توسط نیروهای گشت این اداره رصد گردیده و پس از اخذ رای از دستگاه قضایی به مرحله اجرا  می رسد.

وی گفت : برابر با ماده 10 قانون حفظ ڪاربری اراضی زراعی و باغ ها مصوب 1385 هر گونه تغییر ڪاربری در قالب ایجاد بنا، برداشتن یا افزایش شن و ماسه و سایر اقداماتی ڪه بنا به تشخیص وزارت جهاد ڪشاورزی تغییر ڪاربری محسوب شود چنانچه غیر مجاز و بدون اخذ مجوز از ڪمیسیون موضوع تبصره یڪ ماده یڪ این قانون انجام شود جرم بوده و مأموران جهاد ڪشاورزی مڪلفند نسبت به توقف عملیات اقدام لازم را معمول و نتیجه را به اداره متبوع خود منعڪس کنند.

میری دیسفانی هشدار به تمامی افراد سود جو یا بی اطلاع از قوانین حفظ ڪاربری اراضی گفت: تشدید نظارت و ڪنترل تغییر ڪاربری های مجاز و غیر مجاز در اولویت ڪاری این اداره است.

 

 

منبع:زوابط عمومی جهادکشاورزی مشهد

عمرانی

آغاز طرح حدنگاری و کاداستراراضی کشاورزی شهرستان کاشمر

منتشر شده

در

photo 2022 06 26 21 27 46 - آغاز طرح حدنگاری و کاداستراراضی کشاورزی شهرستان کاشمر

مدیر جهاد کشاورزی اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی تحت سامانه شمیم را خدمتی سازنده برای بهره برداران بخش کشاورزی شهرستان عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،محمد شجعی ،مدیر جهاد کشاورزی کاشمر در جلسه حدنگاری و کاداست اراضی کشاورزی شهرستان گفت:زمین و اراضی کشاورزی یکی از ارکان مهم تأمین امنیت غذایی، توسعه پایدار و حفظ منابع پایدار منطقه و کشور است.

شجعی افزود: سند دار شدن اراضی کشاورزی علاوه بر مشخص شدن و شناسایی وضعیت آب و خاک باعث ایجاد اشتغال پایدار، مهاجرت معکوس و تثبیت جمعیت در روستاها می شود.

وی برتأمین بسترهای لازم برای توسعه همه‌جانبه طرح سند دار نمودن اراضی کشاورزی تأکید کرد و ادامه داد:لازمه این امر برنامه‌ریزی دقیق برای حفظ کاربری و یکپارچگی زمین‌های زراعی و باغی، توسعه‌ و ساماندهی اراضی کشاورزی و همکاری و هم افزایی کلیه دستگاه های متولی و مرتبط وتلاش متعهدانه و مدبرانه در اجرای قوانین و مقررات حوزه زمین و حفظ و مراقبت از حقوق متقابل مردم و دولت است.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمراجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی را اولویت جهاد کشاورزی کاشمر درسال جاری عنوان و اظهار کرد: اجرای این طرح موجب‌ توسعه بخش کشاورزی، افزایش امنیت غذایی و ایجاد انگیزه در سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و نیز افزایش ارزش افزوده املاک زارعی و همچنین موجب پیشگیری از تداخل اراضی ملی و دولتی با اراضی و املاک اشخاص می شود.

او تصریح کرد:با این کار ضمن حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و دولتی، باعث می شود کشاورزان و بهره برداران اراضی کشاورزی با اخذ سند مالکیت حدنگاری بتوانند از مزایای سند مالکیت ۶ دانگ در اخذ تسهیلات بانکی و دولتی در توسعه کشاورزی رفع اختلافات استفاده کنند.

 

 

منبع:زوابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

عمرانی

بهره‌برداري از طرح‌ آبرساني به روستاهاي خواف

منتشر شده

در

photo 2022 06 28 19 44 40 - بهره‌برداري از طرح‌ آبرساني به روستاهاي خواف

طرح‌ انتقال آب به روستاهاي شهرستان مرزي خواف با حضور فرمانده قرارگاه عملياتي شهيد قاجاريان به بهره برداري رسيد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، “حسن رجب‌زاده” فرمانده قرارگاه شهيد قاجاريان اظهار داشت: در اين مرحله و با حمايت و پشتيباني دولت دو روستا در شهرستان خواف با 320 ميليارد ريال اعتبار تامين آب شدند.

وي افزود: آبرساني به شهرستان خواف از جمله مأموريت هاي قرارگاه شهيد قاجاريان در خراسان رضوي است که در دستور کار قرار دارد.

وي با اشاره به اينکه حفر چاه براي تأمين آب شرب شهر نشتيفان نيز آغاز شده است ، خاطرنشان کرد: با احتساب بهره‌برداري از طرح آبرساني به روستاهاي سيجاوند و برآباد در اين مرحله و همچنين آبرساني به شهر نشتيفان در مرحله بعد ، هفت هزار مشترک از آب سالم آشاميدني بهره‌مند مي‌شوند.

به گفته وي براساس تأکيد رهبر معظم انقلاب اسلامي و تلاش دولت و مسئولان، قرارگاه امام حسن مجتبي (ع) با عضويت ستاد کل نيروهاي مسلح ، سپاه پاسداران، دولت و به ويژه وزارت نيرو تشکيل شده است.
وي تأکيد کرد: مهم‌تر از تأمين آب، ترويج فرهنگ بهره‌برداري صحيح و صرفه‌جويي در مصرف آب است که بايد مورد توجه قرار گيرد.

قرارگاه عملياتي شهيد قاجاريان، نيروي زميني سپاه پاسداران در خراسان رضوي علاوه بر تلاش در رفع محروميت‌زدايي ، مأموريت حفظ امنيت پايدار در استان را نيز بر عهده دارد.

 

 

ادامه مطلب

عمرانی

آغاز عملیات محوطه سازی 7600 مترمربع در گلبهار

منتشر شده

در

photo 2022 06 28 19 49 55 - آغاز عملیات محوطه سازی 7600 مترمربع در گلبهار

 

 

عملیات محوطه سازی 7600 متر مربع در شهرستان گلبهار آغاز شد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد  عمران،در ادامه پروژه های عمرانی شرکت عمران گلبهار محوطه سازی پروژه شرکت تعاونی مسکن مهر شهرداری منطقه چهار مشهد به مساحت 7600 متر مربع در شهرستان گلبهار به صورت اجرای فضای سبز و پیاده روسازی داخل محوطه آغاز شد.

 

منبع : روابط عمومی و دفتر توسعه اجتماعی فرهنگی شرکت عمران شهر جدید گلبهار

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها