با ما همراه باشید

اقتصادی

اختصاص مبلغ 18 میلیارد ریال اعتبار تسهیلات کشاورز کارت در شهرستان جوین

منتشر شده

در

photo 2021 11 23 08 17 07 - اختصاص مبلغ 18 میلیارد ریال اعتبار تسهیلات کشاورز کارت در شهرستان جوین

 

مدیر جهاد کشاورزی این شهرستان از اختصاص مبلغ 18میلیارد ریال اعتبار پرداخت تسهیلات در قالب کشاورز کارت در شهرستان جوین خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،علی اکبر قارزی ،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جوین با بیان اینکه کشاورز کارت نیز برنامه خوبی برای کشاورزان در جهت تامین نهاده های کشاورزی تدارک دیده شده است افزود: این تسهیلات با نرخ سود 12 درصد(حداکثر 10 هکتار و هر هکتار 2 میلیون تومان)به افرادی مساعدت می شود تا در تامین کود و سم(از طریق کارگزاری های مورد تایید شرکت خدمات حمایتی)محصولات اساسی(گندم آبی و دیم، جو آبی، چغندر پائیزه و کلزا)دچار مشکلاتی نشوند .

قارزی با اشاره به اینکه تسهیلات تامین شده در قالب کشاورز کارت، صرفا بایدخرید کود و سم محصولات گندم آبی و دیم، جو آبی، چغندرقند پائیزه و کلزا از کارگزاری های مورد تایید شرکت خدمات حمایتی اعتبار خواهد داشت افزود: معرفی ذینفعان و واجدین شرایط توسط مراکز جهادکشاورزی( کارشناس مسئول پهنه)به مدیریت جهادکشاورزی و سپس به شعبه بانک کشاورزی معرفی می شوند.

 

قارزی یاد آور شد : لازم است اطلاعات نام، نام خانوادگی، کدملی، نوع محصول، سطح زیرکشت و مبلغ تسهیلات تا سقف 20 میلیون تومان به ازای هر بهره بردار و تلفن تماس متقاضی در معرفی نامه قید شود.

وی با تاکید بر اینکه مهلت معرفی متقاضیان تسهیلات بمدت دو هفته و مهلت پرداخت تسهیلات سه هفته از تاریخ وصول نامه خواهد بود افزود: این طرح برای اولین بار توسط دولت برای کشاورزان تدارک دیده شده است و کشاورز کارت منبع مالی مناسبی برای کشاورزان خواهد بود تا بتوانند بی دغدغه نهاده‌های مورد نیاز خود را تهیه و پس از فروش محصول خود با بانک عامل تسویه کنند.

 

وی با بیان اینکه طی جلسه ای مشترک با رئیس بانک کشاورزی شهرستان و معاونت فرمانداری شهرستان جوین هماهنگی معرفی افراد متقاضی جهت دریافت این تسهیلات انجام شده است افزود: متقاضیان میتوانند با ارایه درخواست به مدیریت جهاد کشاورزی و تشکیل پرونده جهت دریافت این تسهیلات به بانک معرفی شوند.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان جوین

اقتصادی

عمليات مبارزه زمستانه با آفات و بيماري هاي گياهي از اصول مهم باغداري است

منتشر شده

در

photo 2022 11 29 19 02 52 - عمليات مبارزه زمستانه با آفات و بيماري هاي گياهي از اصول مهم باغداري است

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر عملیات مبارزه زمستانه با آفات و بیماری های گیاهی را بسیار مهم و به کشاورزان توصیه کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،محمد شجعی ،مدیر جهاد کشاورزی کاشمر گفت:عمليات مبارزه زمستانه، عملياتي است كه در مقطع زماني از ابتداي آذر تا انتهاي بهمن ماه براي كنترل آفات و بيماري ها انجام مي شود كه هدف از آن برهم زدن مكان امن آفات و بيماري ها و كاهش ذخيره آفت يا بيماري براي سال بعد است كه در تقليل جمعيت آفت در سال آينده وكاهش خسارت بسيار مؤثر است.

شجعی افزود:پس از برداشت محصول لازم است كليه اندام هاي خشك وآلوده ازسطح باغات جمع آوري شده وسوزانده يا زير خاك دفن شوند.

وی ادامه داد:بقاياي گياهي مي تواند جولانگاه آفات و بيماري هاي گوناگون باشد لذا بقاياي هرس شاخه ها و ميوه هاي برداشت نشده و يا ريخته شده بر روي زمين مي توانند براي بهداشت باغ خطرآفرين باشد.

مدیر جهاد کشاورزی بیان کرد:تمامي بقاياي گياهي آلوده بايستي در باغات معدوم شوند معدوم كردن اين بقايا به دو شيوه سوزاندن و يا دفن عميق امكان پذير است بنابراين هرگز بقاياي گياهي را در محيط باغ دپو نكنيد و منتظر پوسيده شدن آنها نباشيد.

او تصریح کرد:در طول زمستان يك يا دو مرتبه در دماي زير صفر باغات را آبياري نموده تا با ايجاد يخ آب همراه با شخم به موقع جمعيت آفات در خاك كاهش يابد آبياري غرقابي زمستانه يا يخ آب علاوه بر كنترل بخش زيادي از آفات موجب بهبود خواص فيزيكي خاك مي شود.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

اقتصادی

برگزاری روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز

منتشر شده

در

photo 2022 11 29 09 32 23 - برگزاری روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز

روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سیدمحمد رضا رضایی ،کارشناس بهبود نظام های ترویجی سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به جایگاه باغداران دهستان میانکوه در استان ، کیفیت سیب میانکوه را در کشور نمونه ارزیابی کرد.

و ی از واگذاری فعالیتهای غیرحاکمیتی به شرکتهای غیر دولتی خبرداد و تاکید داشت : با امید خدا وحمایت باغداران در صورت استقرار شرکت خصوصی در دهستان، مشکلات باغداران تا حدود زیادی مرتفع می شود.

همچنین،مجید فروهر از محققین مرکز تحقیقات کشاورزی به اهمیت تغذیه در مدیریت باغ اشاره و بیان داشت : شرایط هر باغ متفاوت بوده و نمی توان نسخه مشخصی برای همه باغداران ارائه داد ، امیری جامی از دیگر محققین مرکز تحقیقات توضیحاتی پیرامون آفات سیب بیان داشت و به اهمیت مبارزه زراعی زمستانه ومبارزه تلفیقی و شیمیایی در طول دوره داشت تاکید کرد.

همچنین محمد رضا سعادتیان ، رئیس ترویج درگز با اشاره به سطح زیر کشت باغات در شهرستان ،اجرای طرح های آبیاری تحت فشار،تغییر ارقام و جایگزینی ارقام جدید وپرمحصول با انجام سرشاخه کاری را ازجمله اهداف و برنامه های مدیریت جهاد کشاورزی بیان داشت و افزود: دقت در افزایش کیفیت و کمیت سردخانه،صنایع بسته بندی و اخذ مجوزهای استاندارو گواهی سلامت جهت صادرات و توسعه صنایع تبدیلی از دیگر برنامه های مدیریت جهاد کشاورزی می باشد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان درگز

ادامه مطلب

اقتصادی

احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور در شهرستان خوشاب با 50درصد پیشرفت فیزیکی

منتشر شده

در

photo 2022 11 30 11 50 43 - احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور در شهرستان خوشاب با 50درصد پیشرفت فیزیکی

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب از احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور شهرستان در محل ناحیه صنعتی این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،ابراهیم رودسرابی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب با اعلام این خبر گفت : کارخانه خوراک دام و طیور شهرستان با سرمایه گذاری 130میلیارد ریال در حال احداث می باشد که تاکنون بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی شامل خرید زمین و کلیه تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز انجام شده که در صورت ارائه به موقع تسهیلات مورد نیاز ،پیش بینی می شود این کارخانه تا پایان سال 1402 به بهره برداری برسد.

وی ظرفیت این کارخانه را 50هزار تن خوراک دام و طیور در سال عنوان کرد و افزود : با بهره برداری از این واحد 18 نفر به صورت مستقیم و 30 نفر به صورت غیر مستقیم در شهرستان اشتغال زایی خواهد شد.

رودسرابی با اشاره به وجود بیش از 120هزار راس دام سبک و سنگین در شهرستان اظهار امیدواری کرد با بهره برداری از کارخانه مذکور ،تامین کامل کنسانتره و دان مورد نیاز دامداران و مرغداران شهرستان صورت پذیرد.

 

منبع:زوابط عمومی جهادکشاورزی خوشاب

ادامه مطلب

برترین ها