با ما همراه باشید

عمرانی

استاندار خراسان رضوي در دومين جلسه قرارگاه اجرایی نهضت ملي مسکن خواستار شد؛ فرمانداران اراضي مورد نياز طرح نهضت ملي مسكن را شناسايي و معرفي كنند

منتشر شده

در

IMG 20211207 WA0089 - استاندار خراسان رضوي در دومين جلسه قرارگاه اجرایی نهضت ملي مسکن خواستار شد؛  فرمانداران اراضي مورد نياز طرح نهضت ملي مسكن را شناسايي و معرفي كنند

 

 

استاندار خراسان رضوي در دومين جلسه قرارگاه اجرایی نهضت ملي مسکن از فرمانداران شهرستان هاي استان خواست تا هرچه سريعتر نسبت به شناسايي و معرفي اراضي مورد نياز طرح نهضت ملي مسكن اقدام كنند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، در يكصدو پنجاه و نهمين جلسه شوراي مسكن استان و دومين جلسه قرارگاه اجرايي نهضت ملي مسكن كه با حضور يعقوبعلي نظري استاندار خراسان رضوي، خدايي سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی،سيدعبدالمجيد نژادصفوي، مديركل راه و شهرسازي خراسان رضوي و ديگر اعضاي شوراي مسكن استان برگزار شد، استاندار خراسان رضوي بر لزوم تامين و تخصيص زمين جهت آغاز طرح نهضت ملي مسكن تاكيد كرد و گفت: اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي به عنوان متولي اجراي طرح نهضت ملي مسكن موظف است پيگير اجراي طرح و تامين اراضي مورد نياز با همكاري فرمانداران باشد كه بر اساس ضوابط، لازم است فرمانداران نسبت به شناسايي و معرفي اراضي مناسب به ميزان متقاضيان موثر هر شهرستان به اداره كل راه و شهرسازي به عنوان قرارگاه اجرايي نهضت ملي مسكن اقدام کنند.

 

وي تصريح كرد: همچنين لازم است پيگيري شود تا سايت سامانه اين طرح جهت ثبت نام متقاضيان در تمامي شهرهاي استان باز و امكان شناسايي دقيق تعداد متقاضيان واقعي فراهم شود.

 

استاندار خراسان رضوي بر لزوم تشكيل كميته هاي تخصصي شناسايي چالش هاي پرداخت تسهيلات بانكي، امور زيربنايي و ساير موارد به صورت منظم و هفتگي و ارائه گزارش كار به قرارگاه اجرايي نهضت ملي مسكن تاكيد كرد.

 

در ادامه اين جلسه سيدعبدالمجيد نژادصفوي مديركل راه و شهرسازي خراسان رضوي ضمن تشريح وضعيت موجود مسكن استان، به بيان اقدامات اداره کل راه و شهرسازی جهت اجرای بهتر طرح نهضت تولید مسکن اشاره كرد و گفت: سهميه برنامه نهضت ملي مسكن در سال جاري تعداد 93 هزار واحد مسكوني است كه به دستور استاندار محترم برنامه ريزي تامين زمين جهت احداث 200 هزارواحد مسكوني جهت دو سال آينده در حال انجام است.

 

نژادصفوی با اشاره به اينكه تاکنون بیش از 132 هزار و 500 نفر در طرح نهضت ملی مسکن در استان خراسان رضوی ثبت نام کرده اند؛ گفت: با توجه به اهمیت و تاثیرگذاری طرح نهضت ملی مسکن در خانه دار کردن اقشار هدف و نيز با عنايت به استقبال مردم از اين طرح، مهلت ثبت نام در سامانه مربوطه تا پايان آذرماه سال جاري تمديد شد.

 

وي افزود: متقاضيان مي توانند با مراجعه به سامانه https://saman.mrud.ir نسبت به ثبت نام در اين طرح ملي اقدام کنند.

 

نژادصفوی اظهار كرد: اراضی مورد نیاز در اغلب شهرهای استان شناسایی و در ساير شهرها در دست اقدام است.

 

وي در خصوص ميزان اراضي تامين شده تا كنون جهت اجراي طرح نهضت ملي مسكن گفت: بخش قابل توجهي از اراضي مورد نياز جهت اجراي اين طرح به ميزان 200 هزار در دو سال اول شناسايي و تامين شده و بخش زيادي هم از محل اراضي مازاد دستگاه هاي دولتي شناسایی شده كه فرايند نهايي شدن انتقال اراضي در دست پيگيري است.

 

نژادصفوي اضافه نمود: انتظار است حسب دستور و تاكيد استاندار محترم استان، فرمانداران به عنوان نماينده عالي دولت در شهرستان و رييس قرارگاه شهرستاني جهش توليد مسكن، نهايت همكاري را جهت تامين اراضي معمول نمايند.

 

 

 

منبع: اداره ارتباطات و اطلاع رساني اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي

اقتصادی

افتتاح و کلنگ زنی ۱۰۰هزار میلیارد تومان پروژه‌ صنعتی و تولیدی در هفته دولت

منتشر شده

در

photo 2022 08 17 21 36 14 - افتتاح و کلنگ زنی ۱۰۰هزار میلیارد تومان پروژه‌ صنعتی و تولیدی در هفته دولت

 

استاندار خراسان رضوی گفت: درهفته دولت بیش از ۱۰۰هزار میلیارد تومان پروژه‌های مربوط به تولید، صنعت و ساختمان کلنگ زنی و افتتاح می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان رضوی در دهمین همایش برندینگ خراسان رضوی گفت: اجرای همه طرحهای نیمه تمام بویژه در حوزه زیرساختها از جمله آب و برق در استان از اولویت هاست تا آنها را به اتمام برسانیم و از این محل نیازمندیهای حوزه صنعت را برطرف کنیم.

 

استاندارخراسان رضوی افزود:روند سرمایه گذاری در خراسان رضوی به روند سرمایه پذیری درحال تبدیل است.

 

وی اظهار داشت: تولیدات موثر در این بخش، استقرار صنایع پیشران در استان رو به افزایش است که نشان از تکمیل جریان اقتصادی در خراسان رضوی دارد .

نظری خاطرنشان کرد: پایان سال به وضعیت مناسبی در تامین برق بویژه برای صنایع در خراسان رضوی می رسیم و از ۲ مزیت فوق العاده خورشیدی و بادی استان برای تولید برق بهره مند شویم.

 

استاندار خراسان رضوی گفت: معتقد هستم که واحدهای تولیدی مستقر در شهرکهای صنعتی خود می توانند نسبت به سرمایه گذاری در تولید برق اقدام کنند و نیاز به دولت نداشته باشند، به طور قطع ضعف زیرساختها از طریق جذب سرمایه های مردمی قابل حل است. تولید بدون کارخانه

وی افزود: بخش مهمی از اقتصاد خراسان رضوی مبتنی بر زیارت بوده و جریان اقتصادی این بخش نیاز به طراحی و مدیریت مطلوب دارد.

استاندار خراسان رضوی گفت: با تلاشهای انجام شده به نظر می رسد که فضای کسب و کار در استان در سه ماهه نخست امسال مثبت بوده که امیدواریم این شرایط ماندگاری خود را در همه زمینه ها حفظ کند.

رییس هیات مدیره انجمن مدیران صنایع خراسان رضوی نیز در این نشست به تولیدکنندگان تاکید کرد: باید به عنوان تولیدکننده یا متولی تولید بدون کارخانه به جاذبه برند و برندینگ و نقش آن در گسترش فروش و تداوم و ماندگاری اعتماد داشته باشیم.

 

همچنین، رئیس سازمان صمت استان خراسان رضوی گفت: برنامه کلان حوزه برندینگ در سازمان با کمک تشکل‌های خصوصی در حال تدوین است که تا سه ماه آینده رونمایی می شود.

رجبی با اشاره به ایجاد تسهیلات برای تولید بدون کارخانه توسط برندها که خواسته بسیاری از تولیدکنندگان است افزود: سازمان صمت آمادگی ارائه مجوز تولید بدون کارخانه را دارد اما گواهی پیشرفت فیزیکی نیاز به تایید یکی از دستگاه‌های دولتی دارد که در حال مکاتبه و رفع این مسئله هستیم تا از ظرفیت‌های موجود هم استفاده کنیم.

 

همچنین،محمودبنانژاد،رئیس اتاق اصناف استان خراسان رضوی گفت: امروز دغدغه بخش عمده‌ای از تولیدکنندگان ماندگاری در بازار کسب وکار است و عوامل خارجی مانند تغییر سیاست‌های جامعه، تغییرات حقوقی و اقتصادی یک کشور وعوامل داخلی مانند تغییر کیفیت محصولات، تغییر مشتری و سیاست‌های کارفرما باعث می‌شود یک برند از گردونه کسب و کار خارج شود.

 

وی افزود: اگر برندی به ایجاد عنصر خلاقیت توجه کند باعث رشد و شکوفایی می شود.

شبنم مقدم

ادامه مطلب

عمرانی

آغاز عملیات خاکبرداری پروژه 1257 واحدی نهضت ملی مسکن در گلبهار

منتشر شده

در

photo 2022 08 16 18 32 57 - آغاز عملیات خاکبرداری پروژه 1257 واحدی نهضت ملی مسکن در گلبهار

 

عملیات اجرایی خاکبرداری پروژه 1257 واحدی نهضت ملی مسکن در شهر گلبهار آغاز شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، در ادامه پروژه های نهضت ملی مسکن در این شهرستان، عملیات اجرایی خاکبرداری پروژه 1257 واحدی نهضت ملی مسکن توسط شرکت بتن ساز تربت آغاز شد.

 

این پروژه هم اکنون در مرحله تجهیز کارگاه، گودبرداری و عملیات خاکبرداری جهت اجرای فونداسیون های بلوک ها قرار دارد.

 

گفتنی است این پروژه به روش فناوری ساخت «قالب تونلی» روند اجرایی خود را دنبال می کند.

 

 

منبع : روابط عمومی و دفتر توسعه اجتماعی فرهنگی شرکت عمران شهر جدید گلبهار

ادامه مطلب

عمرانی

رفع تصرف از اراضی نیستان فتح آباد سلوگرد و دستگرد شهرستان گلبهار

منتشر شده

در

photo 2022 08 15 18 19 24 - رفع تصرف از اراضی نیستان فتح آباد سلوگرد و دستگرد شهرستان گلبهار

 

سرپرست جهادکشاورزی شهرستان گلبهار از رفع تصرف از اراضی نیستان,فتح آباد,سلوگرد و دستگرد این شهرستان خبر داد.

 

به کزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمدرضا روستا نژاد، سرپرست جهادکشاورزی شهرستان گلبهار گفت: حدود 30 هکتار از اراضی نیستان,فتح آباد,سلوگرد و دستگرد شهرستان رفع تصرف شد.

روستا نژاد بیان داشت: با عنایت به مصوبات شورای حفظ حقوق بیت المال و با تمسک به تبصره 2 ماده 10 قانون اصلاح حفظ کاربری اراضی زراعی، باغی در راستای تکلیف قانونی و پیشگیری ازوقوع جرم، با توجه به صدور اخطارات قانونی به مرتکبین فعل غیر مجاز در اراضی روستاهای سلوگرد، حکیم آباد نیستان، سنقاسی ودستگرد، اعمال قانون و قلع و قمع انجام گردید و 32 قطعه از ساخت و سازهای غیرمجاز تخریب و 30 هکتار از اراضی ازاد سازی شد.

وی افزود:  با هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز به طور جدی برخورد  و عواقب به عهده شخص خاطی است.

 

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی گلبهار

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها