با ما همراه باشید

عمرانی

استاندار خراسان رضوي در دومين جلسه قرارگاه اجرایی نهضت ملي مسکن خواستار شد؛ فرمانداران اراضي مورد نياز طرح نهضت ملي مسكن را شناسايي و معرفي كنند

منتشر شده

در

IMG 20211207 WA0089 - استاندار خراسان رضوي در دومين جلسه قرارگاه اجرایی نهضت ملي مسکن خواستار شد؛  فرمانداران اراضي مورد نياز طرح نهضت ملي مسكن را شناسايي و معرفي كنند

 

 

استاندار خراسان رضوي در دومين جلسه قرارگاه اجرایی نهضت ملي مسکن از فرمانداران شهرستان هاي استان خواست تا هرچه سريعتر نسبت به شناسايي و معرفي اراضي مورد نياز طرح نهضت ملي مسكن اقدام كنند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، در يكصدو پنجاه و نهمين جلسه شوراي مسكن استان و دومين جلسه قرارگاه اجرايي نهضت ملي مسكن كه با حضور يعقوبعلي نظري استاندار خراسان رضوي، خدايي سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی،سيدعبدالمجيد نژادصفوي، مديركل راه و شهرسازي خراسان رضوي و ديگر اعضاي شوراي مسكن استان برگزار شد، استاندار خراسان رضوي بر لزوم تامين و تخصيص زمين جهت آغاز طرح نهضت ملي مسكن تاكيد كرد و گفت: اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي به عنوان متولي اجراي طرح نهضت ملي مسكن موظف است پيگير اجراي طرح و تامين اراضي مورد نياز با همكاري فرمانداران باشد كه بر اساس ضوابط، لازم است فرمانداران نسبت به شناسايي و معرفي اراضي مناسب به ميزان متقاضيان موثر هر شهرستان به اداره كل راه و شهرسازي به عنوان قرارگاه اجرايي نهضت ملي مسكن اقدام کنند.

 

وي تصريح كرد: همچنين لازم است پيگيري شود تا سايت سامانه اين طرح جهت ثبت نام متقاضيان در تمامي شهرهاي استان باز و امكان شناسايي دقيق تعداد متقاضيان واقعي فراهم شود.

 

استاندار خراسان رضوي بر لزوم تشكيل كميته هاي تخصصي شناسايي چالش هاي پرداخت تسهيلات بانكي، امور زيربنايي و ساير موارد به صورت منظم و هفتگي و ارائه گزارش كار به قرارگاه اجرايي نهضت ملي مسكن تاكيد كرد.

 

در ادامه اين جلسه سيدعبدالمجيد نژادصفوي مديركل راه و شهرسازي خراسان رضوي ضمن تشريح وضعيت موجود مسكن استان، به بيان اقدامات اداره کل راه و شهرسازی جهت اجرای بهتر طرح نهضت تولید مسکن اشاره كرد و گفت: سهميه برنامه نهضت ملي مسكن در سال جاري تعداد 93 هزار واحد مسكوني است كه به دستور استاندار محترم برنامه ريزي تامين زمين جهت احداث 200 هزارواحد مسكوني جهت دو سال آينده در حال انجام است.

 

نژادصفوی با اشاره به اينكه تاکنون بیش از 132 هزار و 500 نفر در طرح نهضت ملی مسکن در استان خراسان رضوی ثبت نام کرده اند؛ گفت: با توجه به اهمیت و تاثیرگذاری طرح نهضت ملی مسکن در خانه دار کردن اقشار هدف و نيز با عنايت به استقبال مردم از اين طرح، مهلت ثبت نام در سامانه مربوطه تا پايان آذرماه سال جاري تمديد شد.

 

وي افزود: متقاضيان مي توانند با مراجعه به سامانه https://saman.mrud.ir نسبت به ثبت نام در اين طرح ملي اقدام کنند.

 

نژادصفوی اظهار كرد: اراضی مورد نیاز در اغلب شهرهای استان شناسایی و در ساير شهرها در دست اقدام است.

 

وي در خصوص ميزان اراضي تامين شده تا كنون جهت اجراي طرح نهضت ملي مسكن گفت: بخش قابل توجهي از اراضي مورد نياز جهت اجراي اين طرح به ميزان 200 هزار در دو سال اول شناسايي و تامين شده و بخش زيادي هم از محل اراضي مازاد دستگاه هاي دولتي شناسایی شده كه فرايند نهايي شدن انتقال اراضي در دست پيگيري است.

 

نژادصفوي اضافه نمود: انتظار است حسب دستور و تاكيد استاندار محترم استان، فرمانداران به عنوان نماينده عالي دولت در شهرستان و رييس قرارگاه شهرستاني جهش توليد مسكن، نهايت همكاري را جهت تامين اراضي معمول نمايند.

 

 

 

منبع: اداره ارتباطات و اطلاع رساني اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي

اجتماعی

در پی بارندگیهای اخیر: روانآبهای ناشی از بارندگیهای اخیر از پروژه های آبخیزداری شهرستان گناباد مهار شد

منتشر شده

در

photo 2022 01 18 18 08 16 - در پی بارندگیهای اخیر: روانآبهای ناشی از بارندگیهای اخیر از پروژه های آبخیزداری شهرستان گناباد مهار شد

بدنبال بارندگیهای اخیر در شهرستان گناباد بخش مهمی از روانابهای سطحی بوسیله سازه های آبخیزداری کنترل شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمد رضا نخعی ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گناباد با بیان این خبر گفت : در پی بارندگی های اخیر سد سنگ و ملاتی گوهردشت با حجم بیش از 6000 مترمکعب و بندهای خاکی در کاخک ، زیبد، کلات ، رضویه ، روجی و اروک کنترل شد.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گناباد ضمن مثبت ارزیابی کردن عملکرد پروژه های آبخیزداری افزود: مهمترین اثر بخشی پروژه های آبخیزداری علاوه بر حفظ آب و خاک و ممانعت از حمل رسوبات و کاهش سیلابها مخرب، موجب نفوذ تدریجی آب به سفره های آب زیر زمینی و افزایش دبی آب چشمه ها ، قنوات و چاههای پایین دست شده که این امر رونق کشاورزی و دامداری و ارتقاء سطح معیشت خانوار های روستایی را به همراه دارد.

 

شایان ذکر است بارندگی های چند روز گذشته در شهرستان گناباد کمترین میزان خسارات را بدنبال داشت و موجب شادی مردم شد.

 

ادامه مطلب

اقتصادی

استاندار خراسان رضوی : کمک به حفظ واحدهای تولیدی، ثبات بازار و تامین کالای مورد نیاز را به همراه دارد

منتشر شده

در

photo 2022 01 16 13 26 17 - استاندار خراسان رضوی : کمک به حفظ واحدهای تولیدی، ثبات بازار و تامین کالای مورد نیاز را به همراه دارد

استاندار خراسان رضوی و هیات همراه صبح امروز از شهرک صنعتی چناران بزرگترین شهرک صنعتی شمال شرق کشور بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران یعقوبعلی نظری با اشاره به اینکه کمک به حفظ واحدهای تولیدی فعال، می تواند نقش بسزایی در ثبات بازار و رفع نیازهای عمومی داشته باشد و ضرورت دارد تا ظرفیت واحدهای تولیدی بررسی تا با رفع موانع، با تمام ظرفیت به تولید ادامه دهند.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: جلب مشارکت های بخش خصوصی در تامین انرژی های مورد نیاز واحدهای تولیدی، علاوه بر کاهش وابستگی به دولت، ثبات تولید را به همراه دارد و بزودی زیرساخت های اجرای طرح در شهرک های صنعتی استان فراهم خواهد شد.

یعقوبعلی نظری  گفت : جلسات تسهیل و رفع موانع تولید با حضور مدیران دستگاه های مرتبط در شهرک های صنعتی برگزار تا مشکلات عمومی شهرک ها و واحدهای صنعتی بررسی و نسبت به رفع موانع اقدام شود.

عارضه‌یابی واحدهای نیمه‌فعالی در اولویت است

علی بهرامی‌زاده مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی در ادامه خاطر نشان کرد : عارضه‌یابی واحدهای نیمه‌فعالی که قادر به فعالیت با ظرفیت کامل خود نیستند، حفظ واحدهای فعال موجود و جلوگیری از بروز مشکلات از دیگر با اولویت برنامه‌های این مجموعه ها می باشد .

وی گفت : که شهرک صنعتی چناران با ۱۱۶۷ هکتار زمین و ۲۷۱ واحد صنعتی فعال زمینه اشتغال ۷۵۰۰ نفر را فراهم و مقرر شد تا مشکلات ۳۷ واحد تولیدی غیر فعال بررسی و در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نسبت به حل آن تصمیم گیری شود.

 

 

 

 

 

منبع:روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی

ادامه مطلب

عمرانی

پست خراسان رضوی برای برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب اعلام آمادگی کرد

منتشر شده

در

photo 2022 01 17 15 42 03 - پست خراسان رضوی برای برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب اعلام آمادگی کرد

مدیر کل پست استان خراسان رضوی گفت: این اداره‌ کل آمادگی همکاری در دومین نمایشگاه مجازی کتاب را دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،سید احمد موسوی از همکاری پست خراسان رضوی در دومین نمایشگاه مجازی کتاب خبر داد و اظهار کرد: پست سال گذشته در رویداد فرهنگی نمایشگاه مجازی کتاب نقش مهمی بر عهده داشت و امسال نیز با جدیت تمام در طول این رویداد حضور کامل دارد.

وی اضافه کرد: سال گذشته نیز اداره‌ کل پست استان در ایام برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب حدود ۵۲ هزار ۴۴۶ مرسوله که محتوای آن کتاب بود را در سراسر استان توزیع کرد.

مدیر کل پست خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در اولین نمایشگاه مجازی کتاب ۱۸ هزار و ۴۸۴ مرسوله حاوی کتاب از سوی ناشران توسط پست استان دریافت و به مقاصد مختلف در سطح کشور ارسال شد.

موسوی تصریح کرد: دومین نمایشگاه مجازی کتاب در سراسر کشور از سه لغایت ۱۰ بهمن ماه امسال برگزار می شود.

 

وی ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را از مزایای این رویداد دانست و گفت: کارکنان پست بدون وقفه در سراسر استان آمادگی لازم جهت توزیع کتب و ارسال سفارشات را انجام می دهند.

 

 

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها