با ما همراه باشید

عمرانی

استاندار خراسان رضوي در دومين جلسه قرارگاه اجرایی نهضت ملي مسکن خواستار شد؛ فرمانداران اراضي مورد نياز طرح نهضت ملي مسكن را شناسايي و معرفي كنند

منتشر شده

در

IMG 20211207 WA0089 - استاندار خراسان رضوي در دومين جلسه قرارگاه اجرایی نهضت ملي مسکن خواستار شد؛  فرمانداران اراضي مورد نياز طرح نهضت ملي مسكن را شناسايي و معرفي كنند

 

 

استاندار خراسان رضوي در دومين جلسه قرارگاه اجرایی نهضت ملي مسکن از فرمانداران شهرستان هاي استان خواست تا هرچه سريعتر نسبت به شناسايي و معرفي اراضي مورد نياز طرح نهضت ملي مسكن اقدام كنند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، در يكصدو پنجاه و نهمين جلسه شوراي مسكن استان و دومين جلسه قرارگاه اجرايي نهضت ملي مسكن كه با حضور يعقوبعلي نظري استاندار خراسان رضوي، خدايي سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی،سيدعبدالمجيد نژادصفوي، مديركل راه و شهرسازي خراسان رضوي و ديگر اعضاي شوراي مسكن استان برگزار شد، استاندار خراسان رضوي بر لزوم تامين و تخصيص زمين جهت آغاز طرح نهضت ملي مسكن تاكيد كرد و گفت: اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي به عنوان متولي اجراي طرح نهضت ملي مسكن موظف است پيگير اجراي طرح و تامين اراضي مورد نياز با همكاري فرمانداران باشد كه بر اساس ضوابط، لازم است فرمانداران نسبت به شناسايي و معرفي اراضي مناسب به ميزان متقاضيان موثر هر شهرستان به اداره كل راه و شهرسازي به عنوان قرارگاه اجرايي نهضت ملي مسكن اقدام کنند.

 

وي تصريح كرد: همچنين لازم است پيگيري شود تا سايت سامانه اين طرح جهت ثبت نام متقاضيان در تمامي شهرهاي استان باز و امكان شناسايي دقيق تعداد متقاضيان واقعي فراهم شود.

 

استاندار خراسان رضوي بر لزوم تشكيل كميته هاي تخصصي شناسايي چالش هاي پرداخت تسهيلات بانكي، امور زيربنايي و ساير موارد به صورت منظم و هفتگي و ارائه گزارش كار به قرارگاه اجرايي نهضت ملي مسكن تاكيد كرد.

 

در ادامه اين جلسه سيدعبدالمجيد نژادصفوي مديركل راه و شهرسازي خراسان رضوي ضمن تشريح وضعيت موجود مسكن استان، به بيان اقدامات اداره کل راه و شهرسازی جهت اجرای بهتر طرح نهضت تولید مسکن اشاره كرد و گفت: سهميه برنامه نهضت ملي مسكن در سال جاري تعداد 93 هزار واحد مسكوني است كه به دستور استاندار محترم برنامه ريزي تامين زمين جهت احداث 200 هزارواحد مسكوني جهت دو سال آينده در حال انجام است.

 

نژادصفوی با اشاره به اينكه تاکنون بیش از 132 هزار و 500 نفر در طرح نهضت ملی مسکن در استان خراسان رضوی ثبت نام کرده اند؛ گفت: با توجه به اهمیت و تاثیرگذاری طرح نهضت ملی مسکن در خانه دار کردن اقشار هدف و نيز با عنايت به استقبال مردم از اين طرح، مهلت ثبت نام در سامانه مربوطه تا پايان آذرماه سال جاري تمديد شد.

 

وي افزود: متقاضيان مي توانند با مراجعه به سامانه https://saman.mrud.ir نسبت به ثبت نام در اين طرح ملي اقدام کنند.

 

نژادصفوی اظهار كرد: اراضی مورد نیاز در اغلب شهرهای استان شناسایی و در ساير شهرها در دست اقدام است.

 

وي در خصوص ميزان اراضي تامين شده تا كنون جهت اجراي طرح نهضت ملي مسكن گفت: بخش قابل توجهي از اراضي مورد نياز جهت اجراي اين طرح به ميزان 200 هزار در دو سال اول شناسايي و تامين شده و بخش زيادي هم از محل اراضي مازاد دستگاه هاي دولتي شناسایی شده كه فرايند نهايي شدن انتقال اراضي در دست پيگيري است.

 

نژادصفوي اضافه نمود: انتظار است حسب دستور و تاكيد استاندار محترم استان، فرمانداران به عنوان نماينده عالي دولت در شهرستان و رييس قرارگاه شهرستاني جهش توليد مسكن، نهايت همكاري را جهت تامين اراضي معمول نمايند.

 

 

 

منبع: اداره ارتباطات و اطلاع رساني اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي

عمرانی

بازدید از پروژه های در دست ساخت شهرستان های بردسکن و خلیل آباد

منتشر شده

در

photo 2022 12 03 18 47 42 - بازدید از پروژه های در دست ساخت شهرستان های بردسکن و خلیل آباد

 

معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کل کشور و حسین پور، مدیر کل نوسازی مدارس، توسعه و تجهیز خراسان رضوی، با حضور در شهرستان های بردسکن و خلیل آباد، از پروژه های در حال ساخت این شهرستان ها بازدید کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، خان محمدی به همراه حسین پور در روستای مزده شهرستان خلیل آباد نیز حضور یافت و از دو پروژه خیّرساز روستای مزده، پروژه شش کلاسه مرحوم طاوسی و پروژه پنج کلاسه مرحوم کاوسی بازدید کرد.

 

مراسم افتتاحیه دبستان دخترانه مرحوم حسن فرازمند نیز با حضور خان محمدی معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور انجام شد.

در ادامه، نشست جمع بندی سفر یک روزه معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور به منطقه ترشیز بزرگ در آموزش و پرورش کاشمر با حضور مدیران آموزش و پرورش منطقه ترشیز، برگزار گردید.

در این نشست، ضمن جمع بندی تصمیمات اخذ شده در خصوص پروژه های در حال ساخت منطقه، در خصوص مشکلات به وجود آمده در پروژه های نیمه تمام بحث و تبادل نظر شد و راهکارهای عملیاتی ارائه شد.

 

 

منبع:روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی

 

ادامه مطلب

عمرانی

چاه های روستایی در خراسان رضوی به کنتورهای نسل جدید مجهز می شوند

منتشر شده

در

photo 2022 12 03 18 32 57 - چاه های روستایی در خراسان رضوی به کنتورهای نسل جدید مجهز می شوند

مدیر دفتر بهره برداری و توسعه شبکه توزیع و کاهش آب بدون درآمد آبفا خراسان رضوی از طرح این شرکت برای تجهیز چاه های روستایی استان به کنتورهای پرتابل نسل جدید خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمد سلطانی اصل با اشاره به هزار حلقه چاه در مناطق روستایی استان و برداشت 134 هزار مترمکعب آب از این منابع زیر زمینی در سال گذشته اظهار داشت: 160 چاه روستایی که 80درصد آب مشترکان روستایی را تامین کنند در فاز نخست این طرح دارای کنتور می شوند.

به گفته وی می توان منابع تامین آب شهرهای استان را 437 حلقه اعلام کرد و گفت: 95درصد چاه های شهری دارای کنتور و 95درصد چاه روستایی فاقد کنتور هستند.

به گفته وی میزان تولید چاه های بدون کنتور روستایی در حال حاضر بر اساس زمان کارکرد محاسبه می شود.

وی یکی از چالش های حوزه آب بدون درآمد در خراسان رضوی را فرسودگی 38درصد شبکه های توزیع و خطوط تولید 30 هزار کیلومتری آب اعلام کرد و افزود: اصلاح و نوسازی 20درصد شبکه های توزیع و خطوط انتقال آب چهار هزارو 380میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که تامین آن با توجه به وضعیت مالی شرکت بسیار دشوار است.

سلطانی گفت: در حالیکه میزان آب بدون درآمد در این استان 34.9 درصد است هدر رفت آب 9 دهم درصد کاهش یافته است.

وی تاکید کرد: هزینه رایگان مصرف کنندگان آب کمتر از 5 متر مکعب در ماه در افزایش آب بدون در آمد در استان تاثیر داشته است.

ادامه مطلب

عمرانی

نخستین اثر ثبتی خراسان مرمت شد

منتشر شده

در

photo 2022 12 03 18 10 17 - نخستین اثر ثبتی خراسان مرمت شد

سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی از مرمت بنای تاریخی بازه هور به‌عنوان نخستین اثر ثبت شده خراسان در فهرست آثار ملی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، احسان زهره‌وندی با اعلام این خبر افزود: عملیات مرمتی در این اثر تاریخی به شیوه بازسازی سبکی شامل استحکام بخشی ایوان‌ها، مقاوم ‌سازی پی، ترمیم ترک‌ها و بندکشی دیوارهای داخلی و خارجی بوده است.

سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی با اشاره به اهمیت مرمت بنای بازه هور ادامه داد: بنای چهار طاقی بازه هور ، یک اتاق مربع شکل با چهار ستون پهن است که با سقف گنبدی پوشانده شده است.

زهره‌وندی یادآور شد: سنگی بودن این اثر تاریخی از ویژگی‌های خاص و نشان دهنده قدمت دیرینه این چهار طاقی است.

زهره‌وندی گفت: این اثر تاریخی به شماره 39 تاریخ 24 شهریور ماه 1310 خورشیدی به عنوان نخستین اثر از خراسان در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

چهار طاقی بازه هور در ۷۵ کیلومتری جنوب مشهد و در کنار جاده قدیم مشهد – تربت حیدریه در کنار روستای بازه هور قرار دارد.

 

 

منبع: روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی

ادامه مطلب

برترین ها