با ما همراه باشید

عمرانی

اعطاي مشوق هاي ويژه جهت متقاضيان و سازندگان طرح نهضت ملي مسكن/تمديد زمان ثبت نام در طرح نهضت ملي مسكن تا نيمه آذرماه

منتشر شده

در

mansori1400 600 400 - اعطاي مشوق هاي ويژه جهت متقاضيان و سازندگان طرح نهضت ملي مسكن/تمديد زمان ثبت نام در طرح نهضت ملي مسكن تا نيمه آذرماه

 

معاون مسكن و ساختمان اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي از اعطاي مشوق هاي ويژه جهت متقاضيان و سازندگان طرح نهضت ملي مسكن خبر داد.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمدعلي منصوري، معاون مسكن و ساختمان اداره كل راه و شهرسازي با اعلام اين خبر گفت: در طرح نهضت ملي توليد مسكن به همه گروه هاي هدف موثر در فرآيند ساخت توجه ويژه اي شده است.

 

وي با بيان اينكه در اين طرح علاوه بر اينكه سهم استان به صورت سالانه ابلاغ شده و تفكيك شهرستاني آن انجام گرفته است، توزيع سهميه بر اساس گروه هاي هدف نيز صورت پذيرفته كه بر اين اساس از مجموع بيش از 93 هزار واحد سهم سالانه استان خراسان رضوي در توليد مسكن، حدود 10 درصد معادل حداقل 9370 واحد به مناطق بازآفريني و محلات ناكارآمد شهرها، حدود 10 درصد معادل حداقل 9500 واحد توسط خود مالكين خرد و عمده، خيرين مسكن ساز، شركت هاي تعاوني و …، حدود 20 درصد معادل حداقل 20000 واحد به مناطق روستايي و حدود 5 درصد معادل حداقل 5000 واحد به مسكن محرومين، و مابقي به ساير گروه هاي ساخت (تامين زمين دولتي) تخصيص يافته است.

 

منصوري اضافه كرد: براي تحقق برنامه هاي ذكر شده وزارت راه و شهرسازي در راستاي اجراي قانون جهش توليد مسكن، طرح توليد 200 هزار واحد مسكوني در سطح استان خراسان رضوي تا سال 1402 را در دستور كار قرار داده است. بدين منظور مشوق هايي جهت مشاركت بخش خصوصي در اين طرح به شرح ذيل پيش بيني شده است:

 

مشوق هاي ويژه بافت فرسوده و ناكارآمد شهري:

الف- پرداخت 270 مليون تومان تسهيلات بانكي به ازاء هر واحد: (120ميليون تومان با نرخ 9 درصد،80 ميليون تومان با نرخ 18 درصد و 70 ميليون تومان آن از محل اوراق گواهي حق تقدم با نرخ سود 16 درصد محاسبه خواهد شد)

اين مبلغ براي سازندگان حرفه اي به 300 ميليون تومان افزايش مي بابد.

(ميزان تسهيلات در ساير شهرهاي استان مقداري كمتر ابلاغ شده است).

ب- حداقل 50 درصد تخفيف عوارض پروانه شهرداري

ج- 50 درصد تخفيف عوارض خدمات نظام مهندسي

د- اعمال تخفيف و ساير مشوق هاي ثبتي از طرف آستان قدس رضوي جهت صدور سند يا تمديد اجاره نامه بلند مدت در اراضي اوقافي

ه- پرداخت 40 ميليون تومان تسهيلات وديعه اسكان موقت در شهر مشهد و 30 ميليون تومان در ساير شهرها

مشوق هاي مسكن ساير محلات شهري:
الف- پرداخت 250 ميليون تومان تسهيلات بانكي به ازاء هر واحد (با نرخ 18 درصد و دوره 2 ساله تاخير در بازپرداخت و پيگيري اجراي تعهد دولت جهت برگشت 6 درصد نرخ سود از محل منابع تجميعي صندوق ملي توسعه مسكن به سازندگان

اضافه مي كند پيگيري هايي جهت افزايش تسهيلات تا مبلغ 450 ميليون تومان براي كلان شهرها، 350 ميليون تومان ساير شهرها و 250 ميليون تومان در روستاها در دست اقدام است.

ب- تخفيف قطعي 30 درصد هزينه پروانه ساختماني توسط شهرداريها

ج- پيش بيني تسهيلاتي جهت تغيير كاربري و ورود به محدوده اراضي مستعد بارگذاري هاي طرح هاي اجرايي نهضت توليد مسكن

د- اعمال 50 درصد تخفيف خدمات نظام مهندسي (در صورت تعهد سازنده مبني بر تخصيص حداقل 30 درصد واحدها به متقاضيان واجد شرايط ثبت نام شده در سامانه و معرفي متقاضي واجد شرايط براي ساير واحدها از طرف سازنده

مشوق هاي مسكن مناطق روستايي : (بنياد مسكن انقلاب اسلامي)
الف- تسهيل در ضمانت تسهيلات (ضمان زنجيره اي)

ب- افزايش سقف تسهيلات با يارانه سود

ج- صدور پروانه رايگان توسط دهياري ها و اختصاص يارانه ويژه جهت صدور پروانه.

د- و …

 

 

منصوري خاطر نشان كرد: زمان ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن از 28 مهرماه امسال آغاز شده و قرار بود این امر طی یکماه انجام و در پايان آبان ماه‌ به پایان برسد كه با تصميم وزارت راه و شهرسازي مهلت ثبت نام در اين طرح تا ۱۵ آذرماه تمديد شده است.

 

وي افزود: متقاضیان می‌توانند تا 15 آذرماه با مراجعه به سایت saman.mrud.ir اقدام به ثبت‌نام کنند.

 

منصوري درباره 4 شرط متقاضیان مسکن ملی تصریح کرد: برای ثبت‌نام در سامانه ضمن رعایت چهار شرط تأهل یا سرپرست خانوار بودن، عدم مالکیت بخش خصوصی، استفاده نکردن از امکانات دولتی از ابتدای انقلاب در بخش زمین و مسکن و پنج سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا، لازم است.

 

 

منبع:اداره ارتباطات و اطلاع رساني اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي

اقتصادی

احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور در شهرستان خوشاب با 50درصد پیشرفت فیزیکی

منتشر شده

در

photo 2022 11 30 11 50 43 - احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور در شهرستان خوشاب با 50درصد پیشرفت فیزیکی

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب از احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور شهرستان در محل ناحیه صنعتی این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،ابراهیم رودسرابی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب با اعلام این خبر گفت : کارخانه خوراک دام و طیور شهرستان با سرمایه گذاری 130میلیارد ریال در حال احداث می باشد که تاکنون بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی شامل خرید زمین و کلیه تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز انجام شده که در صورت ارائه به موقع تسهیلات مورد نیاز ،پیش بینی می شود این کارخانه تا پایان سال 1402 به بهره برداری برسد.

وی ظرفیت این کارخانه را 50هزار تن خوراک دام و طیور در سال عنوان کرد و افزود : با بهره برداری از این واحد 18 نفر به صورت مستقیم و 30 نفر به صورت غیر مستقیم در شهرستان اشتغال زایی خواهد شد.

رودسرابی با اشاره به وجود بیش از 120هزار راس دام سبک و سنگین در شهرستان اظهار امیدواری کرد با بهره برداری از کارخانه مذکور ،تامین کامل کنسانتره و دان مورد نیاز دامداران و مرغداران شهرستان صورت پذیرد.

 

منبع:زوابط عمومی جهادکشاورزی خوشاب

ادامه مطلب

عمرانی

تعریض پل دهرود، پروژه‌ای برپایه خواست مردم

منتشر شده

در

photo 2022 11 28 23 04 24 - تعریض پل دهرود، پروژه‌ای برپایه خواست مردم

 

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: علیرغم اینکه پل دهرود در محدوده شهری واقع نبوده، مدیریت شهری مشهد با نگاهی فراتر و براساس خواست و مطالبه مردمی، به این موضوع ورود کرد و خود را مکلف دانستیم فراتر از اختیارات، به یاری ساکنان این محدوده بیاییم و کمک‌حال آنها باشیم.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، موسی‌الرضا حاجی‌بگلو در مراسم آغاز عملیات اجرایی تعریض پل دهرود، اظهارکرد: بسیار خرسندیم که یکی از وعده‌های شورای شهر و مدیریت شهری در این محدوده، امروز محقق شده و شاهد شروع عملیات عمرانی تعریض پل دهرود هستیم.

وی با اشاره بازدیدهای میدانی که در اوایل فعالیت شورای ششم از محدوده پل دهرود داشته، گفت: در این منطقه با مشکلات و مسائل فراوانی روبرو هستیم که درحال حاضر حل و فصل یکی از آنها در دستورکار قرار گرفته و امیدواریم یک به یک، تمام این مشکلات را بتوانیم برطرف کنیم و اتفاقات خوبی رقم بزنیم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با بیان اینکه عرض کم پل دهرود مشکلات ترافیکی بسیاری را برای مردم ایجاد کرده، افزود: علیرغم اینکه این پل در محدوده شهری واقع نبود، مدیریت شهری مشهد با نگاهی فراتر به این موضوع ورود کرد و خود را مکلف دانستیم فراتر از اختیارات، به یاری ساکنان این محدوده بیاییم و کمک‌حال آنها باشیم.

حاجی‌بگلو خاطرنشان کرد: نگاه شورای ششم شهر مشهد مقدس و مدیریت شهری در این دوره، مردم‌محوری است و برای تمامی فعالیت‌ها و اقدامات، نظر مردم حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه تعریض پل دهرود در جلسات کمیته نظارتی منطقه 3 مورد بررسی قرار گرفت و با پیگیری‌های صورت گرفته، براساس مطالعات، اعتبار مورد نیاز پروژه تخصیص پیدا کرد، گفت: در این محدوده مشکلات اساسی دیگری چون جمع‌آوری آب‌های سطحی و طرح تفصیلی نیز وجود دارد که امیدواریم آنها نیز برطرف شود؛ به عهدی که با مردم برای خدمتگزاری به آنها بسته‌ایم، هستیم.

 

 

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس

ادامه مطلب

عمرانی

27 طرح عمرانی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بهره‌برداری می‌رسد

منتشر شده

در

photo 2022 11 28 16 49 43 - 27 طرح عمرانی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بهره‌برداری می‌رسد

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی از بهره برداری طرح های عمرانی مختلف توسط این دانشگاه خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهدعمران ، شاپور بدیعی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی  مشهد ، درجمع خبرنگاران بابیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقدس قطب شرق کشور در زمینه پیوند اعضا است افزود: بیش از 10 هزار پرستار در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند،این درحالی است که پرستار نقش مهمی در سیستم مراقبتی و درمان کشور را دارد، زیرا که در دوران کرونا جان برکف به ارائه خدمات پرداختند و درتاریخ کشورمان عنوان ایثار را به خوبی ثبت کردند.

 

وی ازافتتاح مرکز ناباروری سطح 2 در شهرستان کاشمر خبرداد و افزود: قرار است که ما خدمات را به نزدیکترین محل مردم ببریم و نوید بخش این باشیم که نکات مثبت را برای سلامتی هرچه بیشتر به مردم برسانیم .

همچنین امیر رضا صالح مقدم ،مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهارداشت: 30بیمارستان مصوب برای خدمات درمانی در خراسان رضوی مشغول فعالیت هستند و از 150 هزارنفر کادر درمان درکشور ،بیش از 10 هزارنفر زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی می‌باشند که بیش از یک سوم کارکنان و اعضای حوزه درمان کادر پرستاری را در حوزه پرستار، اتاق عمل ،هوشبری، کمک پرستار و فوریت های پزشکی در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترای پرستاری در قالب اعضای هیئت علمی بالینی در سطح بیمارستان‌ها به شکل مستقیم برای بیماران خدمت می‌کنند.

 

صالح مقدم درخصوص تلاش های مقدر شده در دوران کرونا تاکید کرد: مراکز مشاوره خدمات پرستاری در منزل 100 مرکز را مجوز گرفتیم و بیش از 60 مرکز در مشهد فعالیت می‌کنند و از جمله خدمات دیگر ما که مشهد نمونه کشوری را از آن خود کرده است پیگیری بیماران پس از ترخیص می‌باشد.

 

صالح مقدم گفت: با توجه به اینکه ما با کمبود پرستار مواجه هستیم باز هم از 10هزار کادر درمان 6 هزار و250هزار نفر در مشهد مشغول ارائه خدمات هستند و استاندارد میانگین جمعیت پرستاران یک و هشت دهم باید باشد و ماهنوز 9 هستیم و50 درصد تا جمعیت استاندارد کم داریم وباید درجهت جذب بیشتر تلاش کنیم.

 

وی درباره تلاش های مقدر شده در دوران کرونا تاکید کرد: مراکز مشاوره خدمات پرستاری در منزل 100 مرکز را مجوز گرفتیم و بیش از 60 مرکز در مشهد فعالیت می‌کنند و از جمله خدمات دیگر ما که مشهد نمونه کشوری را از آن خود کرده است پیگیری بیماران پس از ترخیص می‌باشد.

 

خبرنگار:سیده بهجت موسوی

 

ادامه مطلب

برترین ها