با ما همراه باشید

عمرانی

اعطاي مشوق هاي ويژه جهت متقاضيان و سازندگان طرح نهضت ملي مسكن/تمديد زمان ثبت نام در طرح نهضت ملي مسكن تا نيمه آذرماه

منتشر شده

در

mansori1400 600 400 - اعطاي مشوق هاي ويژه جهت متقاضيان و سازندگان طرح نهضت ملي مسكن/تمديد زمان ثبت نام در طرح نهضت ملي مسكن تا نيمه آذرماه

 

معاون مسكن و ساختمان اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي از اعطاي مشوق هاي ويژه جهت متقاضيان و سازندگان طرح نهضت ملي مسكن خبر داد.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمدعلي منصوري، معاون مسكن و ساختمان اداره كل راه و شهرسازي با اعلام اين خبر گفت: در طرح نهضت ملي توليد مسكن به همه گروه هاي هدف موثر در فرآيند ساخت توجه ويژه اي شده است.

 

وي با بيان اينكه در اين طرح علاوه بر اينكه سهم استان به صورت سالانه ابلاغ شده و تفكيك شهرستاني آن انجام گرفته است، توزيع سهميه بر اساس گروه هاي هدف نيز صورت پذيرفته كه بر اين اساس از مجموع بيش از 93 هزار واحد سهم سالانه استان خراسان رضوي در توليد مسكن، حدود 10 درصد معادل حداقل 9370 واحد به مناطق بازآفريني و محلات ناكارآمد شهرها، حدود 10 درصد معادل حداقل 9500 واحد توسط خود مالكين خرد و عمده، خيرين مسكن ساز، شركت هاي تعاوني و …، حدود 20 درصد معادل حداقل 20000 واحد به مناطق روستايي و حدود 5 درصد معادل حداقل 5000 واحد به مسكن محرومين، و مابقي به ساير گروه هاي ساخت (تامين زمين دولتي) تخصيص يافته است.

 

منصوري اضافه كرد: براي تحقق برنامه هاي ذكر شده وزارت راه و شهرسازي در راستاي اجراي قانون جهش توليد مسكن، طرح توليد 200 هزار واحد مسكوني در سطح استان خراسان رضوي تا سال 1402 را در دستور كار قرار داده است. بدين منظور مشوق هايي جهت مشاركت بخش خصوصي در اين طرح به شرح ذيل پيش بيني شده است:

 

مشوق هاي ويژه بافت فرسوده و ناكارآمد شهري:

الف- پرداخت 270 مليون تومان تسهيلات بانكي به ازاء هر واحد: (120ميليون تومان با نرخ 9 درصد،80 ميليون تومان با نرخ 18 درصد و 70 ميليون تومان آن از محل اوراق گواهي حق تقدم با نرخ سود 16 درصد محاسبه خواهد شد)

اين مبلغ براي سازندگان حرفه اي به 300 ميليون تومان افزايش مي بابد.

(ميزان تسهيلات در ساير شهرهاي استان مقداري كمتر ابلاغ شده است).

ب- حداقل 50 درصد تخفيف عوارض پروانه شهرداري

ج- 50 درصد تخفيف عوارض خدمات نظام مهندسي

د- اعمال تخفيف و ساير مشوق هاي ثبتي از طرف آستان قدس رضوي جهت صدور سند يا تمديد اجاره نامه بلند مدت در اراضي اوقافي

ه- پرداخت 40 ميليون تومان تسهيلات وديعه اسكان موقت در شهر مشهد و 30 ميليون تومان در ساير شهرها

مشوق هاي مسكن ساير محلات شهري:
الف- پرداخت 250 ميليون تومان تسهيلات بانكي به ازاء هر واحد (با نرخ 18 درصد و دوره 2 ساله تاخير در بازپرداخت و پيگيري اجراي تعهد دولت جهت برگشت 6 درصد نرخ سود از محل منابع تجميعي صندوق ملي توسعه مسكن به سازندگان

اضافه مي كند پيگيري هايي جهت افزايش تسهيلات تا مبلغ 450 ميليون تومان براي كلان شهرها، 350 ميليون تومان ساير شهرها و 250 ميليون تومان در روستاها در دست اقدام است.

ب- تخفيف قطعي 30 درصد هزينه پروانه ساختماني توسط شهرداريها

ج- پيش بيني تسهيلاتي جهت تغيير كاربري و ورود به محدوده اراضي مستعد بارگذاري هاي طرح هاي اجرايي نهضت توليد مسكن

د- اعمال 50 درصد تخفيف خدمات نظام مهندسي (در صورت تعهد سازنده مبني بر تخصيص حداقل 30 درصد واحدها به متقاضيان واجد شرايط ثبت نام شده در سامانه و معرفي متقاضي واجد شرايط براي ساير واحدها از طرف سازنده

مشوق هاي مسكن مناطق روستايي : (بنياد مسكن انقلاب اسلامي)
الف- تسهيل در ضمانت تسهيلات (ضمان زنجيره اي)

ب- افزايش سقف تسهيلات با يارانه سود

ج- صدور پروانه رايگان توسط دهياري ها و اختصاص يارانه ويژه جهت صدور پروانه.

د- و …

 

 

منصوري خاطر نشان كرد: زمان ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن از 28 مهرماه امسال آغاز شده و قرار بود این امر طی یکماه انجام و در پايان آبان ماه‌ به پایان برسد كه با تصميم وزارت راه و شهرسازي مهلت ثبت نام در اين طرح تا ۱۵ آذرماه تمديد شده است.

 

وي افزود: متقاضیان می‌توانند تا 15 آذرماه با مراجعه به سایت saman.mrud.ir اقدام به ثبت‌نام کنند.

 

منصوري درباره 4 شرط متقاضیان مسکن ملی تصریح کرد: برای ثبت‌نام در سامانه ضمن رعایت چهار شرط تأهل یا سرپرست خانوار بودن، عدم مالکیت بخش خصوصی، استفاده نکردن از امکانات دولتی از ابتدای انقلاب در بخش زمین و مسکن و پنج سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا، لازم است.

 

 

منبع:اداره ارتباطات و اطلاع رساني اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ثبت نام بیش از 117 هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن در استان خراسان رضوی

منتشر شده

در

123 - ثبت نام بیش از 117 هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن در استان خراسان رضوی

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی خبرداد:

تاکنون بیش از 117 هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن در استان ثبت نام کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،عبدالمجید نژادصفوی ،مدیرکل راه وشهرسازی خراسان رضوی با بیان این که تاکنون بیش از 117 هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن در استان خراسان رضوی ثبت نام کردند؛ گفت: با توجه به اهمیت و تاثیر گذاری طرح نهضت ملی مسکن در خانه دار کردن اقشار هدف؛ از تمامی دستگاه های اجرایی استان خواست ضمن در اختیار گذاشتن اراضی مازاد خود به پیشبرد هرچه سریعتر این طرح کمک کنند.

 

نژادصفوی گفت: با استقبالی که از طرح نهضت ملی مسکن در استان خراسان رضوی شده است؛ متقاضیانی که تاکنون موفق به ثبت نام نشده اند می توانند تا 15 آذرماه با مراجعه به سامانه https://saman.mrud.ir نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به پیگیری های انجام شده، ثبت نام افراد مجرد در این طرح برای بانوان خود سرپرست بالای 35 سال و آقایان بالای 45 سال مقدور می باشد.

 

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی با تشکر از استاندار خراسان رضوی که با ابتکار خود در تغییر نام این طرح به “قرارگاه اجرایی نهضت ملی مسکن” افزود: این تغییر نام انگیزه مضاعفی جهت همکاری تمامی دستگاه های اجرایی در استان ایجاد کرده است که در همین راستا اراضی مورد نیاز در اغلب شهرهای استان شناسایی و به این طرح اختصاص داده شده است.

 

شایان ذکر است: سهمیه استان خراسان رضوی در طرح مسکن مهر 121هزار واحد بوده است که از این تعداد 105هزار و 838واحد تا به امروز تکمیل و به متقاضیان تحویل شده است و با توجه به پیگیری های استان طی سه ماه اخیر مبلغ 310 میلیارد ریال توسط سازمان ملی مسکن برای تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن مهر به استان تخصیص داده شده است و امید است تعداد 13 هزار واحد باقیمانده تا پایان امسال تعیین تکلیف شود.

 

 

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی

ادامه مطلب

اجتماعی

650 هکتار از اراضی ملیاز ابتدای سال جاری تاکنون در خراسان رضوی خلع ید و اعاده به وضع سابق شد

منتشر شده

در

photo 2021 11 29 13 52 10 - 650 هکتار از اراضی ملیاز ابتدای سال جاری تاکنون در خراسان رضوی خلع ید و اعاده به وضع سابق شد

 

 

 

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی ، با اعلام این خبر گفت: 650 هکتار از اراضی ملی در سطح استان بنا به حکم مقامات قضایی خلع ید و اعاده به وضع سابق شد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،  احمد روحی ،فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی  افزود: این میزان در 264 فقره تصرف اتفاق افتاده بود که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 16 درصد افزایش داشته که با هماهنگی و همکاری با قوه قضائیه و نیروی انتظامی از یک سو و تلاش شبانه روزی نیروهای یگان حفاظت در سراسر استان از سوی دیگر صورت گرفته است.

روحی در همین راستا به موفقیت در جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی اشاره کرد و گفت 807 فقره در مساحتی معادل 1860 هکتار پرونده تخلف تنظیم و تسلیم مقامات قضایی شد است که از رشدی معادل 10 درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل برخوردار است.

وی یادآور شد در مقوله حریق نیز در 6 ماهه اول سال جاری 18 فقره آتش سوزی در سطح 42 هکتار اراضی ملی اتفاق افتاد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از کاهش 88 درصدی برخوردار است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی یادآور شد ارتقاء سطح حفاظت و حراست از اراضی ملی را مدیون همکاری و همراهی شوراهای اسلامی روستا، دهیاران و علاقه مندان به طبیعت می دانیم به گونه ای که در طول 8 ماه گذشته 1200 مورد گزارش مردمی در سامانه 1504 و 139 دریافت کرده ایم.

وی متذکر شد ما در هر صحنه ای که با مشارکت و همراهی مردم پا نهادیم به لطف الهی موفق بودیم .

وی ضمن تشکر از مردم عزیز گفت یکی از راههای حفظ و حراست از عرصه های منابع طبیعی تجدید شونده همکاری و همراهی جوامع محلی می باشد که می توانند هر رخدادی در این زمینه را به تلفن 1504 و یا 139 اعلام  کنند.

 

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی

ادامه مطلب

سلامت

اهدای زمین و پروانه رایگان تا مناسب سازی مسیر هتل ویژه توانیابان تا حرم مطهر

منتشر شده

در

photo 2021 11 29 14 24 56 - اهدای زمین و پروانه رایگان تا مناسب سازی مسیر هتل ویژه توانیابان تا حرم مطهر

 

در حال حاضر با پیگیری های اداره بهزیستی کشور؛ هتل هلما اولین هتل کشور در تراز افراد توان‌یاب در حال آماده سازی است و مدیریت شهری مشهد نیز به جهت تحقق شعار شهر همگان اقداماتی در این خصوص از جمله اهدای زمین و پروانه رایگان و مناسب سازی مسیر تشرف مهمانان این هتل تا حرم مطهر انجام داده است.

 

به گزاش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، در تمامی جوامع بین 10 تا 15 درصد را افراد دارای معلولیت تشکیل می دهند، بخشی که به دلیل نبود امکانات و شرایط،، اغلب خانه نشین شده و حضور کمتری در جامعه دارند، بنابراین عدم مناسب سازی شرایط برای این افراد جامعه را از توانایی بخش مهمی از محروم می کند، موضوعی که مورد توجه مدیریت شهری مشهد قرار گرفته و منجر به اخذ تصمیمات مهمی از جمله عدم تخصیص بودجه به پروژه های بدون پیوست مناسب سازی برای معلولان شده است.

 

اقدامات بسیاری در این راستا در حال انجام است که با توجه به زائر پذیر بودن شهر مشهد این موضوع درحوزه گردشگری نیز قابل توجه است.

 

از این رو شهرداری مشهد به جهت حفظ حقوق این شهروندان و ایجاد محیطی برای استقرار این افراد در سفر با همکاری سازمان بهزیستی اقدام به احداث اولین هتل ویژه توانیابان و افراد دارای معلولیت کرده است.

 

سید فرهاد حجازی شهردار منطقه ثامن در خصوص احداث زائر سرای ارزان قیمت بهزیستی (هتل هلما)، اظهار کرد: این محل اولین هتل تراز افراد توان‌یاب در کشور است.

 

وی ادامه داد: این مجموعه در زمینی به مساحت 944 متر مربع در بولوارامیرالمومنین (ع)2 شهید دادخوه 4 واقع شده، که زمین و پروانه آن از سوی شهرداری اهدا شده است.

 

شهردار منطقه ثامن مشهد افزود: این مکان دارای 5 هزار و 349 متر مربع زیربنا است و در 9 طبقه احداث شده است.

 

حجازی با بیان اینکه گنجایش و ظرفیت این هتل در ایام پیک تا 300 نفر است، تاکید کرد: این مجموعه به طور ویژه برای افراد دارای معلولیت و توا‌نیابان بهزیستی مناسب سازی شده و تمامی امکانات داخل آن برای استفاده این قشر از جامعه لحاظ شده است.

 

وی تصریح کرد: علاوه بر این، مسیر دسترسی به مجموعه و مسیر تشرف به حرم مطهر از این هتل، مناسب سازی شده و مسیر ویژه برای تردد ویلچر و نابینایان هم پیش بینی شده است، به گونه ای که میهمانان مجموعه به صورت مستقیم به ورودی حرم مطهر (صحن امام حسن مجتبی (ع)) و با کمترین مشکل و در کوتاه ترین فاصله زمانی، دسترسی داشته باشند.

 

حجازی با بیان اینکه مساحت پیاده رو بهسازی شده در حاشیه ضلع جنوبی بولوار امیرالمومنین (از امیرالمومنین 4 تا میدان امر به معروف و نهی از منکر) حدود 1200 متر مربع است، خاطر نشان کرد: این پیاده رو با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد ریال اجرا شده است، ضمن آنکه مناسب سازی لازم نیز در امتداد این مسیر؛به طول 300 متر درحاشیه ره باغ در حال اجرای حضرت زهرا (س) صورت گرفته و در فاز اول بهره برداری از این ره باغ به زودی بازگشایی می شود تا مسیر تردد پیاده و پیوسته از سمت بولوار وحدت و بولوار امیرالمومنین(ع) به ویژه زائران و مسافران مستقر در هتل هلما هرچه سریع تر شکل بگیرد.

 

 

 

 

منبع: روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن مشهدمقدس

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها