با ما همراه باشید

عمرانی

اعطاي مشوق هاي ويژه جهت متقاضيان و سازندگان طرح نهضت ملي مسكن/تمديد زمان ثبت نام در طرح نهضت ملي مسكن تا نيمه آذرماه

منتشر شده

در

mansori1400 600 400 - اعطاي مشوق هاي ويژه جهت متقاضيان و سازندگان طرح نهضت ملي مسكن/تمديد زمان ثبت نام در طرح نهضت ملي مسكن تا نيمه آذرماه

 

معاون مسكن و ساختمان اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي از اعطاي مشوق هاي ويژه جهت متقاضيان و سازندگان طرح نهضت ملي مسكن خبر داد.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمدعلي منصوري، معاون مسكن و ساختمان اداره كل راه و شهرسازي با اعلام اين خبر گفت: در طرح نهضت ملي توليد مسكن به همه گروه هاي هدف موثر در فرآيند ساخت توجه ويژه اي شده است.

 

وي با بيان اينكه در اين طرح علاوه بر اينكه سهم استان به صورت سالانه ابلاغ شده و تفكيك شهرستاني آن انجام گرفته است، توزيع سهميه بر اساس گروه هاي هدف نيز صورت پذيرفته كه بر اين اساس از مجموع بيش از 93 هزار واحد سهم سالانه استان خراسان رضوي در توليد مسكن، حدود 10 درصد معادل حداقل 9370 واحد به مناطق بازآفريني و محلات ناكارآمد شهرها، حدود 10 درصد معادل حداقل 9500 واحد توسط خود مالكين خرد و عمده، خيرين مسكن ساز، شركت هاي تعاوني و …، حدود 20 درصد معادل حداقل 20000 واحد به مناطق روستايي و حدود 5 درصد معادل حداقل 5000 واحد به مسكن محرومين، و مابقي به ساير گروه هاي ساخت (تامين زمين دولتي) تخصيص يافته است.

 

منصوري اضافه كرد: براي تحقق برنامه هاي ذكر شده وزارت راه و شهرسازي در راستاي اجراي قانون جهش توليد مسكن، طرح توليد 200 هزار واحد مسكوني در سطح استان خراسان رضوي تا سال 1402 را در دستور كار قرار داده است. بدين منظور مشوق هايي جهت مشاركت بخش خصوصي در اين طرح به شرح ذيل پيش بيني شده است:

 

مشوق هاي ويژه بافت فرسوده و ناكارآمد شهري:

الف- پرداخت 270 مليون تومان تسهيلات بانكي به ازاء هر واحد: (120ميليون تومان با نرخ 9 درصد،80 ميليون تومان با نرخ 18 درصد و 70 ميليون تومان آن از محل اوراق گواهي حق تقدم با نرخ سود 16 درصد محاسبه خواهد شد)

اين مبلغ براي سازندگان حرفه اي به 300 ميليون تومان افزايش مي بابد.

(ميزان تسهيلات در ساير شهرهاي استان مقداري كمتر ابلاغ شده است).

ب- حداقل 50 درصد تخفيف عوارض پروانه شهرداري

ج- 50 درصد تخفيف عوارض خدمات نظام مهندسي

د- اعمال تخفيف و ساير مشوق هاي ثبتي از طرف آستان قدس رضوي جهت صدور سند يا تمديد اجاره نامه بلند مدت در اراضي اوقافي

ه- پرداخت 40 ميليون تومان تسهيلات وديعه اسكان موقت در شهر مشهد و 30 ميليون تومان در ساير شهرها

مشوق هاي مسكن ساير محلات شهري:
الف- پرداخت 250 ميليون تومان تسهيلات بانكي به ازاء هر واحد (با نرخ 18 درصد و دوره 2 ساله تاخير در بازپرداخت و پيگيري اجراي تعهد دولت جهت برگشت 6 درصد نرخ سود از محل منابع تجميعي صندوق ملي توسعه مسكن به سازندگان

اضافه مي كند پيگيري هايي جهت افزايش تسهيلات تا مبلغ 450 ميليون تومان براي كلان شهرها، 350 ميليون تومان ساير شهرها و 250 ميليون تومان در روستاها در دست اقدام است.

ب- تخفيف قطعي 30 درصد هزينه پروانه ساختماني توسط شهرداريها

ج- پيش بيني تسهيلاتي جهت تغيير كاربري و ورود به محدوده اراضي مستعد بارگذاري هاي طرح هاي اجرايي نهضت توليد مسكن

د- اعمال 50 درصد تخفيف خدمات نظام مهندسي (در صورت تعهد سازنده مبني بر تخصيص حداقل 30 درصد واحدها به متقاضيان واجد شرايط ثبت نام شده در سامانه و معرفي متقاضي واجد شرايط براي ساير واحدها از طرف سازنده

مشوق هاي مسكن مناطق روستايي : (بنياد مسكن انقلاب اسلامي)
الف- تسهيل در ضمانت تسهيلات (ضمان زنجيره اي)

ب- افزايش سقف تسهيلات با يارانه سود

ج- صدور پروانه رايگان توسط دهياري ها و اختصاص يارانه ويژه جهت صدور پروانه.

د- و …

 

 

منصوري خاطر نشان كرد: زمان ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن از 28 مهرماه امسال آغاز شده و قرار بود این امر طی یکماه انجام و در پايان آبان ماه‌ به پایان برسد كه با تصميم وزارت راه و شهرسازي مهلت ثبت نام در اين طرح تا ۱۵ آذرماه تمديد شده است.

 

وي افزود: متقاضیان می‌توانند تا 15 آذرماه با مراجعه به سایت saman.mrud.ir اقدام به ثبت‌نام کنند.

 

منصوري درباره 4 شرط متقاضیان مسکن ملی تصریح کرد: برای ثبت‌نام در سامانه ضمن رعایت چهار شرط تأهل یا سرپرست خانوار بودن، عدم مالکیت بخش خصوصی، استفاده نکردن از امکانات دولتی از ابتدای انقلاب در بخش زمین و مسکن و پنج سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا، لازم است.

 

 

منبع:اداره ارتباطات و اطلاع رساني اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي

عمرانی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد خبر داد: شناسایی بیش از 2 هزار و 500 انشعاب غیر مجاز در مشهد

منتشر شده

در

شناسایی 2500 انشعاب غیرمجاز در مشهد - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد خبر داد: شناسایی بیش از 2 هزار و 500 انشعاب غیر مجاز در مشهد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: در سال جاری، شناسایی، جمع آوری و تعیین تکلیف 8000 انشعاب و مصرف غیر مجاز در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،حسین اسماعیلیان،مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد افزود: در 4 ماهه ابتدایی سال جاری نیز بالغ بر 2500 انشعاب و مصرف غیر مجاز شناسایی و تعداد 2200 مورد تعیین تکلیف شده است.

 

وی درباره  اقدامات این شرکت برای شناسایی مصارف و انشعابات غیرمجاز اظهار داشت: بنا بر حساسیت موضوع مصارف و انشعابات غیر مجاز آب و با توجه به اقدامات مرتبط با مدیریت تنش آبی در سال های اخیر، شناسایی و برخورد با انشعابات و مصارف غیرمجاز که موجب تضییع حقوق مشترکین و عدم امکان توزیع عادلانه این نعمت خداوندی و نیز ایجاد خسارت به شبکه و تأسیسات آب همچون تخریب شبکه، هدر رفت آب، عدم پرداخت آب بهاء و آلودگی شبکه آب شهری می شود، از سال گذشته با پیگیری های مکرر و اخذ مجوز از مراجع قضایی و نظارتی، اقدامات گسترده¬ای در حوزه تعیین تکلیف انشعابات غیرمجاز انجام شده و در واقع تشدید برخورد با این انشعابات و پیگیری برای صدور احکام بازدارنده در دستور کار قرار گرفته است.

 

وی افزود: در حال حاضر جهت برخورد با استفاده کنندگان از انشعاب غیرمجاز صرفا به یک جریمه مالی اکتفا نمی شود، بلکه دستگاه قضایی هم جرایم قانونی بالاتری در نظر گرفته و هم احکام شدیدتری در این خصوص صادر می شود که حتی می تواند منجر به مجازات حبس برای فرد خاطی شود.

 

اسماعیلیان تصریح کرد: در سال 1400 بالغ بر 10 هزار و 400 مورد انشعاب و مصارف غیر مجاز شناسایی و تعیین تکلیف شد که یکی از مهمترین عوامل کاهش آب بدون درآمد شرکت به میزان 1 درصد می¬باشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد از عموم شهروندان خواست به منظور جلوگیری از تضییع حقوق مشترکین، در صورت مشاهده مواردی از انشعابات و یا مصارف غیرمجاز، مراتب را از طریق سامانه سوت زنی و از طریق تماس با سامانه 122 و ورود به کلید 4، مراجعه به وبگاه شرکت آبفا مشهد به نشانی www.abfamashhad.ir بخش “سوت زنی” ، تماس با شماره تلفن همراه 09981459381 متعلق به دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات، در ساعات اداری و یا ارسال پیامک در تمامی ساعات شبانه روز و همچنین تماس با پیغام گیر دفتر حراست به شماره 37644100اطلاع رسانی کنند.

 

 

 

 

منبع:روابط عمومی آبفا مشهد

 

ادامه مطلب

عمرانی

برداشت بیش از ۴هزارتن گیلاس از باغات شهرستان مشهد

منتشر شده

در

photo 2022 08 03 11 25 17 - برداشت بیش از ۴هزارتن گیلاس از باغات شهرستان مشهد

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد از برداشت بیش از ۴هزارتن گیلاس از باغات در سطح ۵۲۵ هڪتار خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران محمد میری دیسفانی، معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد گفت : سطح باغهای شهرستان مشهد ۱۶۸۰۰ هڪتار می باشد ڪه از این سطح ۵۲۵ هڪتار زیر ڪشت گیلاس می باشد .

محمد میری دیسفانی بیان ڪرد : گیلاس از مهمترین محصولات باغی شهرستان و به لحاظ اقتصادی در بين محصولات باغی از اهميت ويژه‎اي برخوردار است.

وی گفت : گيلاس از نظر زمان رسيدن تقريباً اولين محصول درختي است ڪه همه ساله قبل از ساير محصولات به بازار عرضه مي‎شود. ڪه این موضوع اهمیت این محصول را در بين محصولات باغی بیشتر نمایان می سازد.

همچنين به علت ڪوتاه بودن دوره باردهي، از نظر مسائل داشت هزينه ڪمتري نسبت به ساير ميوه‎های منطقه معتدله در بر دارد.

میری دیسفانی گفت : در حال حاضر سطح زیر ڪشت باغات گیلاس شهرستان مشهد ۵۲۵ هڪتار می باشد و میزان بیش از ۴ هزار تن در سال جاری گیلاس برداشت و روانه بازار شد .

میری دیسفانی اشاره کرد : در سال جاری عملڪرد محصول گیلاس با توجه به تغییرات اقلیمی شامل نوسانات آب و دمایی و سرمازدگی و تگرگ از متوسط ۱۲ تن سال‌ پیش به ۷.۶ تن در هڪتار ڪاهش یافته است.

وی بیان کرد : رقم عمده گیلاس شهرستان, تڪ دانه مشهد می باشد و درصدی نیز به سایر ارقام مانند سیاه شبستر وارقام فرانسوی اختصاص دارد.

میری دیسفانی اذعان داشت : یڪی از مسایل و مشڪلات عمده درختان گيلاس خودناسازگاري است ڪه قادر به گرده‌افشاني و تلقيح با يڪديگر نیستند و به همین دلیل براي تشڪيل ميوه ڪافي و تجاري بايد ازارقام گرده‌زاي مناسب و سازگار استفاده شود. ڪه متاسفانه اڪثر باغات گیلاس به دلیل ڪم آگاهی یا عدم رعایت این موضوع توسط باغداران ,دچار ڪاهش عملڪرد می شوند.

وی بیان کرد : تاڪنون ارقام شبستر، سياه مشهد، مجتهدي به عنوان گرده‎زاي مناسب و سازگار معرفی و پيشنهاد می گردد ڪه اڪیدا توصیه می گردد باغداران گرامی به جهت افزایش عملڪرد باغات گیلاس از این ارقام استفاده کنند.

وی اشاره ڪرد: با توجه به ڪیفیت مناسب گیلاس‌های تولیدی انواع مختلف گیلاس تولیدی و این شهرستان به ڪشور‌های مختلف صادر می‌شود.

وی گفت : یڪی از اقداماتی ڪه در در مورد درخت گیلاس در جهاد ڪشاورزی مشهد انجام میشود سرشاخه ڪاری گیلاس می باشد ڪه به منظور جوانسازی درختان ، افزایش باروری ایجاد تنوع ارقام و غیره انجام می گیرد .

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی مشهد

ادامه مطلب

عمرانی

اعزام اکیپ های رفع اتفاق و تانکر آبرسان از آبفا خراسان رضوی به مناطق سیل زده کشور

منتشر شده

در

photo 2022 08 01 17 37 34 - اعزام اکیپ های رفع اتفاق و تانکر آبرسان از آبفا خراسان رضوی به مناطق سیل زده کشور

 

مدیر دفتر بحران و پدافند غیر عامل آبفا خراسان رضوی از اعزام دو اکیپ رفع اتفاق آب و فاضلاب و دو دستگاه تانکر سیار آبرسانی از این شرکت به استان های سیل زده خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،رضا یاقوتی نیا افزود : دو تیم متشکل از شش نیروی متخصص در پی فراخوان شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برای کمک به رفع اتفاق مناطق آسیب دیده از سیل به استان یزد عزیمت کردند.

وی اظهار داشت: تیم رفع اتفاق آب از شرکت تبصره دو نیشابور و تیم رفع اتفاق فاضلاب از شرکت آبفا سبزوار به یزد اعزام شدند.

به گفته وی اکیپ های رفع اتفاق با دو دستگاه خودرو عملیاتی مجهز به موتور برق، پمپ آبکش و روبین ،جرثقیل دستی و تیفور و لوله برزنتی ، روز جمعه (هفتم مردادماه) شهرهای نیشابور و سبزوار را به مقصد یزد ترک کردند.

وی همچنین گفت: دو دستگاه تانکرسیارهم از ستاد مرکزی و نیشابور برای آبرسانی به مناطق آسیب دیده از سیل راهی استان اصفهان شدند.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها