با ما همراه باشید

اقتصادی

اعلام آمادگی استاندار خراسان رضوی برای حل موانع پیش روی پدیده

منتشر شده

در

photo 2021 09 01 09 05 48 - اعلام آمادگی استاندار خراسان رضوی برای حل موانع پیش روی پدیده

استاندار خراسان رضوی در نخستین جلسه‌ خود با رییس هیات مدیره و مدیر عامل گروه شرکت‌های پدیده، آمادگی خود را برای حل موانع پیش روی این هلدینگ بزرگ کشوری اعلام کرد.

 

به گزارش روابط عمومی گروه شرکت‌های پدیده، در این جلسه یعقوب علی نظری  بر افزایش ارتباط با سرمایه گذاران خارجی و تقویت حضور آن‌ها در پروژه‌های اقتصادی از جمله پدیده تاکید کرد و گفت: استفاده از ظرفیت آن‌ها بخش‌هایی از مسائل اقتصادی را برطرف خواهد کرد.

 

استاندار خراسان رضوی از تشکیل شرکت گردشگری سلامت در پدیده اظهار خرسندی کرد و افزود: در بخش گردشگری سلامت و زیارت توجهی ویژه در استان وجود دارد که با تقویت کارگروه زیارت استانداری و ایجاد خطوط ریلی قطارهای سریع‌السیر افزایش گردشگران را شاهد خواهیم بود.

 

وی از راه‌اندازی بخش تولیدی خودرویی در پدیده نیز سخن گفت و افزود: این مجموعه به عنوان یکی از بخش‌های اصلی صنعتی استان و در جهت توسعه اقتصادی و صنعتی منطقه موثر خواهد بود.

 

ورودی مدیر عامل گروه شرکت‌های پدیده در این دیدار از مسائل پیش روی هلدینگ و همچنین پیشرفت کارها در تاسیس شرکت‌های جدید، آخرین مسایل مربوط به سهام، تعداد سهامداران و همچنین تشریح وضعیت قیمت سهام در فرابورس گزارشی ارائه کرد و گفت: مهمترین مسایل و مشکلات مربوط به پدیده نیز به صورت کتبی به استاندار خراسان رضوی اعلام شد تا با تدابیر و نگاه ویژه به آن‌ها رسیدگی شود.

 

رییس هیات مدیره گروه شرکتهای پدیده نیز در این جلسه از رکود اقتصادی حاکم بر جامعه گفت و افزود: خط اعتباری مصوب پدیده، علی رغم تاکید و صدور دستور از سوی ریاست جمهوری و تایید وزارت دارایی هنوز از سوی بانک مرکزی اختصاص نیافته است و یکی از مهمترین و اصلی‌ترین خواسته‌های به حق سهامداران و متولیان پدیده می‌باشد تا با تخصیص این خط اعتباری بتوان بخش‌هایی از برنامه‌ها و اهداف را عملیاتی کرد.

 

علی کریمی قدوسی همچنین از حل مشکل محیط زیست برای زمین حسن‌آباد و راه اندازی موقت کارخانه خودرو نیز گفت و تصریح کرد: درخواست داده‌ایم که به صورت موقت و تا راه اندازی و تجهیز کارخانه اصلی در منطقه بینالود بتوانیم از موقعیت زمین و سوله‌های صنعتی حسن‌آباد بهره‌برداری کنیم که متاسفانه علی رغم اینکه کارخانه مورد نظر، هیچ‌گونه آلودگی زیست محیطی به همراه ندارد، هنوز محیط زیست موافقت نکرده است.

 

منبع : روابط عمومی گروه شرکتهای پدیده

اقتصادی

عدم پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون در شهرستان مه ولات

منتشر شده

در

photo 2022 08 05 12 45 56 - عدم پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون در شهرستان مه ولات

 

با توجه به معرفی بهره برداران کشاورزی به بانک کشاورزی شهرستان جهت دریافت تسهیلات مکانیزاسیون، پرداخت تسهیلات با مشکل رو به رو شده است.

 

به گزارش پایگاه اقتصادی مشهد عمران، هادی ساربان، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات گفت: بدون شک بهره برداران کشاورزی برای افزایش ضریب مکانیزاسیون و خرید ادوات کشاورزی مورد نیاز خود، نگاه ویژه‌ای به تسهیلات و وام دارند و در حال حاضر مشکلاتی مانند کمبود نقدینگی بانک‌ کشاورزی شهرستان و سختگیری بیش از حد، دسترسی این قشر زحمتکش به وام را کاهش داده است.

ساربان افزود: براساس پیگیری های انجام شده از طرف کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات، افت منابع مالی بانک کشاورزی شهرستان، پرداخت تسهیلات خط اعتباری شماره 10 مکانیزاسیون شهرستان مه ولات را با مشکل جدی رو به رو کرده است.

وی اعتقاد دارد که تسهیلات باید هر چه روان تر، راحت‌تر و ارزان‌تر به بهره برداران بخش کشاورزی ارائه شود، اما اینکه تا این مطلوب چقدر فاصله داریم و آیا وضع ما مطلوب است یا نه، باید گفت که مطلوب نیست.

او گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون، در راستای توسعه فناوری‌های نوین در بخش مکانیزاسیون، تا کنون نزدیک به 80 هزار میلیون ریال از اعتبارات تخصیصی به شهرستان جهت دریافت تسهیلات برای خرید 50 دستگاه انواع ادوات کشاورزی به بانک معرفی شده اند و روند معرفی اعتبارات مذکور ادامه دارد.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات

ادامه مطلب

اقتصادی

هرچادر عشایری می تواند یک کارگاه تولیدی باشد

منتشر شده

در

photo 2022 08 03 17 39 28 - هرچادر عشایری می تواند یک کارگاه تولیدی باشد

مراسم تودیع و معارفه مسئول جدید اداره امور عشایر شهرستان کاشمر با حضور مدیرکل عشایر استان خراسان رضوی برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران محمد شجعی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کاشمر در جلسه تودیع و معارفه مسئول جدید اداره امور عشایر شهرستان گفت:خوشبختانه اداره امور عشایر با مدیریت قابل قبولی که توسط مسئولین خود داشته کم حاشیه ترین دوران خود از ابتدای تاسیس را سپری کرده است.

شجعی افزود: اکنون که بخش اقتصادی مورد توجه و عنایت دولت است، به سازمان امور عشایر و مدیران و کارکنان این سازمان توجه و عنایت بیشتری شده تا مجموعه سازمان بتواند تلاشهای موثرتری را در خدمات رسانی به جامعه عشایری کشور که از تولید کنندگان کم توقع هستند، داشته باشد.

 

مدیرکل امور عشایر استان خراسان رضوی  گفت: جامعه عشایری کشور از ظرفیت های اقتصادی و فرهنگی بالایی برخوردار است و هر چادر عشایری به عنوان یک کارگاه تولیدی است.

محمد رضا نبوی اداره عشایر شهرستان را يكی از اداره های فعال در ارائه خدمات مطلوب به عشاير شهرستان عنوان کرد و افزود:عشایر بدون هیچ چشم‌ داشتی و با کمترین امکانات اما با تلاش خستگی‌ ناپذیر بسیاری از نیازهای جامعه را مرتفع می‌کنند و لازم است توجه و حمایت‌های بیشتری از این قشر انجام شود.

ادامه مطلب

اقتصادی

تلاش حداکثری در رفع موانع تولید در شهرستان درگز

منتشر شده

در

photo 2022 08 07 11 41 57 - تلاش حداکثری در رفع موانع تولید در شهرستان درگز

واحدهای نیمه فعال و راکد درشهرستان درگز با شدت بیشتری پیگیری می شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمدفرهنگی،سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان درگز گفت : با عنایت به نامگذاری سال جدید به سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین توسط مقام معظم رهبری و تاکید ریاست سازمان برای احصاء مشکلات و تلاش حداکثری در رفع موانع پیش رو و راه اندازی واحد های راکد و نیمه فعال جهاد کشاورزی شهرستان درگز تلاش می کند با برگزاری جلسات و پیگیری مستمر در حد توان تلاش خود را جهت رفع موانع واحد های تولیدی بکار گیرد.

وی افزود : ادارات با در نظر گرفتن اولویت ضمن رصد و شناسایی کارشناسی ودقیق مشکلات و موانع ، طرح های نیمه فعال و راکد را در اسرع وقت به واحد طرح و برنامه اعلام نمایند تا نسبت به برگزاری جلسه و طرح موضوع اقدام  کند.

فرهنگی بیان کرد: درهمین راستاهمکاران تولیدات دامی مدیریت جهاد کشاورزی با همکاری طرح وبرنامه و با هدف  برطرف کردن مشکلات حوزه تولید و پشتیبانی همه جانبه از تولیدکننده برآن شدند واحدهای دامی که قابلیت برگشت به چرخه تولید را دارند شناسایی کنند.

 

 

منبع:روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان درگز

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها