با ما همراه باشید

اقتصادی

اعلام آمادگی بانک صادارات برای بازارگردانی سهام پدیده

منتشر شده

در

MG 6536 scaled - اعلام آمادگی بانک صادارات برای بازارگردانی سهام پدیده

 

مدیرعامل بانک صادارات ایران اعلام کرد: این بانک آمادگی همکاری لازم در بازار سرمایه و بازارگردانی سهام پدیده را دارد و بر مساعدت و همکاری با گروه شرکت‌های پدیده در راه‌اندازی و تکمیل پروژه‌های پدیده در مشهد و کیش تاکید کرد.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، علی کریمی، رییس هیات مدیره گروه شرکتهای پدیده در جلسه ی مشترک با مدیران عامل و مدیران ارشد بانک صادرات و پدیده و همچنین قاضی صفری نماینده دادستان مشهد، ضمن تقدیر از حمایت و همراهی ارزشمند همه ی دستگاهها به ویژه قوه قضاییه در رسیدگی به مسائل پدیده گفت: در طول سالهای اخیر علاوه بر صبوری و همراهی سهامداران پدیده، نقش قوه قضاییه و به ویژه نماینده  دادستان مشهد در رسیدگی و پیگیری مسائل پدیده بی بدیل است و امیدوارم تا حل تمامی مسائل و رسیدن به شان و جایگاه حقیقی این پروژه ملی این همراهی ارزشمند ادامه یابد.

 

همچنین حجت الله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات نیز در ادامه از همراهی این بانک در امور سهام افزود:بانک صادرات به عنوان یکی از سهامداران حقیقی و عمده ی گشان است؛ مدیرعامل بانک صادرات تاکید کرد: برای حمایت از سهام پدیده باید چند سهامدار عمده را وارد و نقدینگی سهام را برای سهامداران خردی که درخواست فروش دارند، فراهم آورد.

 

مدیرعامل بانک صادرات گفت: لازمه تامین منابع مالی گروه شرکت‌های پدیده طراحی و آماده سازی یک برنامه جامع و زمان‌بندی شده کسب و کار برای تمامی شرکت‌های زیر مجموعه پدیده است.

 

وی با اعلام اینکه تامین مالی باید نقشه راهی داشته باشد، افزود: مصوبه سران قوا هنوز اجرایی نشده و امیدواریم بتوانیم قدمی برداریم و با اخذ معافیت حد مجاز برای بانک و تخصیص خط اعتباری مصوبه سران قوا، اعتبارات مورد نیاز این مجموعه اقتصادی را فراهم آوریم.

مدیر عامل بانک صادرات در ادامه از تغییر ساختارهای مورد نیاز در بخشی از فعالیت‌های شرکت نیز یاد کرد و اظهار خرسندی کرد: پدیده با تغییراتی که در بخش‌های مختلف و برای استقلال شرکت‌های گردشگری، سلامت، خودروسازی، کشاورزی و سهام فراهم آورده است فرصت را برای تسهیل در امور فراهم کرد.

وی تاکید کرد: هرچقدر که شرکت‌های گروه پدیده مستقل‌تر می‌شود، ارائه تسهیلات به آن‌ها راحت‌تر شده و تجربه بازار سرمایه نیز نشان می‌دهد که ثبت شرکت‌های مختلفی از یک مجموعه که به صورت مستقل به بورس وارد می‌شود با توجه به شفافیت بیشتر دارایی‌ها می‌تواند تامین مالی بسیار شفاف و راحت‌تری را به همراه داشته باشد.

 

مدیرعامل بانک صادرات، آمادگی این بانک را برای همکاری در بازار سرمایه، سهام و بازارگردانی سهام پدیده اعلام کرد.

 

لازم به ذکر است که هم اکنون بانک صادرات ایران 14.45درصد از سهام شرکت توسعه گردشگری پدیده شاندیز (گشان) را در اختیار دارد.

علاوه بر این سهام این بانک با نام «وبصادر» در بازار سرمایه به صورت بر خط معامله می‌شود و ارزش بازاری در بازار دوم بورس بالغ بر 32 هزار میلیارد تومان است.

 

منبع:روابط عمومی گروه شرکتهای پدیده

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اقتصادی

عمليات مبارزه زمستانه با آفات و بيماري هاي گياهي از اصول مهم باغداري است

منتشر شده

در

photo 2022 11 29 19 02 52 - عمليات مبارزه زمستانه با آفات و بيماري هاي گياهي از اصول مهم باغداري است

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر عملیات مبارزه زمستانه با آفات و بیماری های گیاهی را بسیار مهم و به کشاورزان توصیه کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،محمد شجعی ،مدیر جهاد کشاورزی کاشمر گفت:عمليات مبارزه زمستانه، عملياتي است كه در مقطع زماني از ابتداي آذر تا انتهاي بهمن ماه براي كنترل آفات و بيماري ها انجام مي شود كه هدف از آن برهم زدن مكان امن آفات و بيماري ها و كاهش ذخيره آفت يا بيماري براي سال بعد است كه در تقليل جمعيت آفت در سال آينده وكاهش خسارت بسيار مؤثر است.

شجعی افزود:پس از برداشت محصول لازم است كليه اندام هاي خشك وآلوده ازسطح باغات جمع آوري شده وسوزانده يا زير خاك دفن شوند.

وی ادامه داد:بقاياي گياهي مي تواند جولانگاه آفات و بيماري هاي گوناگون باشد لذا بقاياي هرس شاخه ها و ميوه هاي برداشت نشده و يا ريخته شده بر روي زمين مي توانند براي بهداشت باغ خطرآفرين باشد.

مدیر جهاد کشاورزی بیان کرد:تمامي بقاياي گياهي آلوده بايستي در باغات معدوم شوند معدوم كردن اين بقايا به دو شيوه سوزاندن و يا دفن عميق امكان پذير است بنابراين هرگز بقاياي گياهي را در محيط باغ دپو نكنيد و منتظر پوسيده شدن آنها نباشيد.

او تصریح کرد:در طول زمستان يك يا دو مرتبه در دماي زير صفر باغات را آبياري نموده تا با ايجاد يخ آب همراه با شخم به موقع جمعيت آفات در خاك كاهش يابد آبياري غرقابي زمستانه يا يخ آب علاوه بر كنترل بخش زيادي از آفات موجب بهبود خواص فيزيكي خاك مي شود.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

اقتصادی

برگزاری روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز

منتشر شده

در

photo 2022 11 29 09 32 23 - برگزاری روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز

روز مزرعه سیب دردهستان میانکوه شهرستان درگز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سیدمحمد رضا رضایی ،کارشناس بهبود نظام های ترویجی سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به جایگاه باغداران دهستان میانکوه در استان ، کیفیت سیب میانکوه را در کشور نمونه ارزیابی کرد.

و ی از واگذاری فعالیتهای غیرحاکمیتی به شرکتهای غیر دولتی خبرداد و تاکید داشت : با امید خدا وحمایت باغداران در صورت استقرار شرکت خصوصی در دهستان، مشکلات باغداران تا حدود زیادی مرتفع می شود.

همچنین،مجید فروهر از محققین مرکز تحقیقات کشاورزی به اهمیت تغذیه در مدیریت باغ اشاره و بیان داشت : شرایط هر باغ متفاوت بوده و نمی توان نسخه مشخصی برای همه باغداران ارائه داد ، امیری جامی از دیگر محققین مرکز تحقیقات توضیحاتی پیرامون آفات سیب بیان داشت و به اهمیت مبارزه زراعی زمستانه ومبارزه تلفیقی و شیمیایی در طول دوره داشت تاکید کرد.

همچنین محمد رضا سعادتیان ، رئیس ترویج درگز با اشاره به سطح زیر کشت باغات در شهرستان ،اجرای طرح های آبیاری تحت فشار،تغییر ارقام و جایگزینی ارقام جدید وپرمحصول با انجام سرشاخه کاری را ازجمله اهداف و برنامه های مدیریت جهاد کشاورزی بیان داشت و افزود: دقت در افزایش کیفیت و کمیت سردخانه،صنایع بسته بندی و اخذ مجوزهای استاندارو گواهی سلامت جهت صادرات و توسعه صنایع تبدیلی از دیگر برنامه های مدیریت جهاد کشاورزی می باشد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان درگز

ادامه مطلب

اقتصادی

احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور در شهرستان خوشاب با 50درصد پیشرفت فیزیکی

منتشر شده

در

photo 2022 11 30 11 50 43 - احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور در شهرستان خوشاب با 50درصد پیشرفت فیزیکی

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب از احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور شهرستان در محل ناحیه صنعتی این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،ابراهیم رودسرابی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب با اعلام این خبر گفت : کارخانه خوراک دام و طیور شهرستان با سرمایه گذاری 130میلیارد ریال در حال احداث می باشد که تاکنون بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی شامل خرید زمین و کلیه تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز انجام شده که در صورت ارائه به موقع تسهیلات مورد نیاز ،پیش بینی می شود این کارخانه تا پایان سال 1402 به بهره برداری برسد.

وی ظرفیت این کارخانه را 50هزار تن خوراک دام و طیور در سال عنوان کرد و افزود : با بهره برداری از این واحد 18 نفر به صورت مستقیم و 30 نفر به صورت غیر مستقیم در شهرستان اشتغال زایی خواهد شد.

رودسرابی با اشاره به وجود بیش از 120هزار راس دام سبک و سنگین در شهرستان اظهار امیدواری کرد با بهره برداری از کارخانه مذکور ،تامین کامل کنسانتره و دان مورد نیاز دامداران و مرغداران شهرستان صورت پذیرد.

 

منبع:زوابط عمومی جهادکشاورزی خوشاب

ادامه مطلب

برترین ها