با ما همراه باشید

اقتصادی

اعلام آمادگی 10 خودروساز داخلی برای حضور در نمایشگاه خودرو تهران

منتشر شده

در

photo 2021 12 14 13 22 23 - اعلام آمادگی 10 خودروساز داخلی برای حضور در نمایشگاه خودرو تهران

هیجان به چهارمین نمایشگاه خودرو تهران باز می گردد؛اعلام آمادگی 10 خودروساز داخلی برای حضور در نمایشگاه خودرو تهران چهارمین نمایشگاه خودرو تهران در بهمن ماه سال جاری و پس از وقفه‌ ای دو ساله برگزار می ‌شود آن‌ هم در حالی که 10 خودروساز تا امروز برای حضور در این رویداد مهم خودرویی کشور ابراز تمایل کرده ‌اند.

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، دهه نود شمسی را باید یکی از دهه‌ های پرافت ‌وخیز صنعت خودرو ایران در سال‌های پس از انقلاب دانست چرا که هم روی سکه واردات نسبتا آزاد و متنوع را دید هم روی سخت‌ترین تحریم‌هایی که بر یک صنعت تا امروز اعمال شده است.

 

در سال‌هایی که حضور خودروسازان بین‌المللی در ایران پررنگ شده بود و خودروهای روز دنیا به راحتی در ایران با خدمات پس از فروش معتبر عرضه می‌شد، نمایشگاهی برگزار شد که برای اولین بار بزرگان زیادی را در یک‌جا جمع کرد.

 

نمایشگاه بین‌المللی خودرو تهران همان رویدادی بود که بازار خودرو ایران به آن نیاز داشت تا پس از سال‌ها شاهد جمع بزرگی از خودروسازان جهانی در کنار خودروسازان ایرانی باشد.

 

این رویداد در سال 1395 محقق شد و نخستین نمایشگاه خودرو تهران پس از وقفه ای 11 ساله در سایت نمایشگاهی شهر آفتاب کار خود را شروع کرد. این نمایشگاه در سال‌های 95 و 96 شاهد ثبت اتفاقاتی بود که برای اولین بار در ایران رخ می‌داد. نمایش کانسپت خاص پژو در غرفه ایکاپ، حضور خودروی فرمول 1 رنو و طراحی غرفه رنو همگام با سایر نمایشگاه های جهانی که این شرکت در آن حاضر شده بود همان چیزی بود که اعتبار ویژه ای به اولین و دومین نمایشگاه خودرو تهران بخشیده بود.

نمایشگاه خودرو تهران

 

به هر حال این سال‌ها با وجود انتظار علاقمندان دوام چندانی نداشت و شرایط صنعت خودرو به دلیل تحریم ها با افول مواجه گشت تا جایی که برگزاری نمایشگاه از سال 97 به بعد متوقف شد.

 

این سال‌ها هر چند از سخت ترین دوره‌ها برای صنعت خودرو ایران بود اما موجب شد تا این صنعت خود را با شرکای آسیایی احیاء کند.

 

حال که شرایط نسبت به آن سال‌ها بهبود یافته است و تنوع نسبتا مناسبی از خودروهای داخلی و خارجی در بازار ایران وجود دارد آنچه بیش از گذشته نبود آن محسوس بود، برگزاری نمایشگاه خودرو است.

 

خوشبختانه این امر در آستانه انجام است و برگزاری چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی خودرو تهران قطعی شده است. این نمایشگاه که در بهمن ماه برنامه‌ریزی شده است طبق روال سال‌های قبل در شهر آفتاب برگزار می شود.

 

هر چند تا امروز اطلاعات رسمی زیادی از نمایشگاه خودرو تهران منتشر نشده است اما برخی منابع آگاه از روند برگزاری نمایشگاه، از استقبال خودروسازان داخلی و شرکای خارجی از این نمایشگاه خبر می دهند.

 

بنابر شنیده‌های موثق، تا این لحظه 10 شرکت خودروسازی کشور برای حضور در چهارمین نمایشگاه خودرو تهران اعلام آمادگی کرده‌اند تا شرایط حضور در این نمایشگاه را فراهم کنند.

یادآور می شود که چهارمین نمایشگاه خودرو تهران از 26 تا 29 بهمن ماه 1400 در محل سایت نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار خواهد شد.

 

 

منبع: پرشین خودرو

اقتصادی

اولویت وزارت جهاد کشاورزی استفاده از سیستم های نوین آبیاری و کشاورزی مبتنی برعلم است

منتشر شده

در

photo 2022 01 19 18 45 37 - اولویت وزارت جهاد کشاورزی استفاده از سیستم های نوین آبیاری و کشاورزی مبتنی برعلم است

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر با امام جمعه و مسئولین ستاد نماز جمعه شهرستان درمحل مدیریت جهاد کشاورزی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، امام جمعه شهرستان کاشمر در دیدار با مدیرجهاد کشاورزی شهرستان گفت:مجموعه جهاد کشاورزی برای ما و شهرستان از اهمیت بالایی برخوردار است و ما نیز در جهت هماهنگی سایر ادارات با جهاد کشاورزی تمام تلاشمان را می کنیم.

 

طاهری افزود:تمامی شهرستان ها می بایست از ظرفیت موجود درون همان شهرستان استفاده و اشتغال و درآمد پایدار ایجاد کنند.

محمد شجعی، مدیر جهاد کشاورزی کاشمر ضمن ارائه گزارش عملکرد و چشم انداز جهاد کشاورزی کاشمر اولویت جهاد کشاورزی راآموزش ،تغییر الگوی کشت کشاورزی مبتنی بر علم و استفاده از سیستم های نوین آبیاری عنوان کرد.

شجعی تقویت و رفع موانع زنجیره های تولید را نیزازاولویت های جهاد کشاورزی کاشمر عنوان کرد و افزود:همگی می بایست تلاش خود را در جهت جذب سرمایه گذاران داخل و خارج شهرستان و هدایت به سمت بخش کشاورزی بکار گیریم.

وی پیگیری طرح کشاورزی قراردادی و مرکز اصلاح نژاد دام را با هدف افزایش ضریب تبدیل و زادو ولد و توسعه صنعت دامپروری کاشمر را از اهداف جهاد کشاورزی شهرستان دانست و اظهار کرد:خوشبختانه با استفاده از ظرفیت دانشگاه ها و مراکز علمی اجرای طرح سند توسعه بخش کشاورزی شهرستان درحال اجرا می باشد تا بتوانیم این طرح را بطور علمی انجام دهیم.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر بیان کرد:همانند هشت سال دفاع مقدس که همکاران ما در پیشانی جنگ انجام وظیفه می کردند ، اکنون نیز در پیشانی جنگ اقتصادی درحال انجام وظیفه هستیم و خدمت به مردم کشور عزیزمان را افتخار می دانیم.

 

 

 

منبع:زوابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

اقتصادی

120 هکتار از باغات پسته خوشاب پروانه استاندارد محصول سالم می گیرند

منتشر شده

در

photo 2022 01 18 18 11 58 - 120 هکتار از باغات پسته خوشاب پروانه استاندارد محصول سالم می گیرند

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خبر داد: 120 هکتار از باغات پسته شهرستان در حال گذراندن مراحل دریافت پروانه استاندارد محصول سالم هستند .

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،ابراهیم رودسرابی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب گفت : محصول سالم محصولی است که دارای حد استاندارد مواد شیمیایی شامل سموم و کودها بوده و عاری از عناصر و ترکیبات سمی و آلاینده بیش از حد مجاز باشد و مصرف محصول ناسالم باعث به خطر افتادن سلامت انسان و دام شده و مشکلات عدیده ای را به همراه دارد.

وی ادامه داد : برای اخذ مجوز محصول سالم ابتدا باید در سامانه مجوزهای الکترونیکی کشاورزی (سماک) ثبت نام انجام شود و پس از طی مراحل سامانه ای از جمله بارگذاری پروانه بهره برداری ، مدارک شناسنامه ای و مدارک مالکیت آب و زمین جهت بررسی و تأیید صحت و سقم مدارک، به کارشناس مدیریت کنترل کیفیت ارجاع داده شده و پس از تأیید کارشناس، نمونه برداری از محصول و آزمایش جهت بررسی عاری بودن محصول از مواد شیمیایی بیش از حد مجاز انجام می شود. در صورت سالم بودن محصول توسط اداره استاندارد با همکاری اداره جهاد کشاورزی مجوز لازمه صادر می شود.

 

رودسرابی گفت: در حال حاضر در شهرستان خوشاب50 هکتار پسته دارای پروانه استاندارد محصول سالم هستند که این مقدار امسال به 120 هکتار ارتقاء می یابد .

مدیر جهاد شهرستان افزود: پس از دریافت مجوز محصول سالم ، محصول مورد نظر با قیمت بالاتری نسبت به محصولات معمولی در بازار به فروش می رسد.

گفتنی است این پروانه هر ساله باید تمدید شود.

 

 

 

منبع: روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب

ادامه مطلب

اجتماعی

استفاده از پلتفرم های محلی و مراکز نوآوری شهرستان کاشمر درجهت توزیع اقلام اساسی

منتشر شده

در

photo 2022 01 18 12 58 39 - استفاده از پلتفرم های محلی و مراکز نوآوری شهرستان کاشمر درجهت توزیع اقلام اساسی

جلسه مشترک کارگروه امنیت غذایی ،نظارت بازرسی و اقدام مشترک کاشمر درمحل فرمانداری شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، مسلم ساقی، فرماندار کاشمر در جلسه مشترک کارگروه امنیت غذایی و نظارت بازرسی شهرستان که با حضور اعضاء برگزار شد گفت:با توجه به حساسیت وضعیت موجود ، تا زمانی که اخبار و اطلاعات دقیق و قطعی نباشد از انعکاس و اطلاع رسانی پرهیز شود.

ساقی بر رعایت سواد رسانه در انعکاس اخبار تأکید کرد و افزود:استفاده از پلتفرم های محلی و ظرفیت مراکز نوآوری در جهت توزیع اقلام اساسی می تواند بسیار موثر باشد.

 

همچنین،محمد شجعی، مدیر جهاد کشاورزی کاشمر ضمن ارائه گزارش عملکرد قرارگاه امنیت غذایی شهرستان گفت: تجهیز قرارگاه امنیت غذایی مستقر در جهاد کشاورزی شهرستان و همچنین جذب و ذخیره سازی اقلام اساسی مورد نیاز مردم در دستور کار قرار دارد.

شجعی از بازدید 83 مورد توسط اکیپ های نظارت بازرسی در هفته جاری و ارسال 13 پرونده تخلف به تعزیرات حکومتی خبر داد و افزود:با توجه به بازدیدهای میدانی صورت گرفته ، از لحاظ کمی و کیفی بازار در شرایط مطلوبی قرار دارد.

در پایان جلسه هرکدام از نمایندگان ادارات و نهادهای عضو قرارگاه مشترک امنیت غذایی شهرستان نسبت به عملکرد و مصوبات جلسات گذشته توضیحات لازم را ارائه کردند.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها