با ما همراه باشید

اجتماعی

افتتاح دومین مرکز مجهز واکسیناسیون شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تربت حیدریه

منتشر شده

در

photo 2021 08 24 22 22 46 - افتتاح دومین مرکز مجهز واکسیناسیون شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تربت حیدریه

 

دومین مرکز مجهز واکسیناسیون شهرستان در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تربت حیدریه افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،با مشارکت شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه تربت حیدریه دومین مرکز مجهز واکسیناسیون در جهت تسریع در انجام واکسیناسیون رانندگان نفت کش، کارکنان مجاری عرضه سوخت مایع ، سی ان جی ، گاز مایع و دیگر تلاشگران عرصه سوخت‌رسانی و رانندگان صنعت حمل و نقل جاده‌ای با تایید مسئولین و کارشناسان فنی معاونت بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه به بهره برداری رسید.

 

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه تربت حیدریه با حضور معاون استاندار و رئیس ستاد کرونای شهرستان ،رییس ومعاونت بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی به همراه جمعی دیگر از مسئولین ذیربط وخبرنگاران افتتاح کرد.

 

شرافتی معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه ضمن تشکر از آماده سازی و تجهیز این مرکز توسط شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تربت حیدریه گفت: با توجه به لزوم تقویت دست اندرکاران حوزه حمل و نقل در خصوص فعالان عرصه سوخت رسانی این مرکز تا پایان کار واکسیناسیون این گروه شغلی خاص دایر می باشد.

 

همچنین جواد بلندی، مدیرعامل شرکت فرآورده های نفتی تربت حیدریه، ضرورت ایجاد این مرکز را به واسطه تلاش بی وقفه تلاشگران عرصه سوخت‌رسانی فعالیت ۲۴ ساعته مجاری عرضه سوخت و ناوگان حمل و نقل در جهت رونق تولید و خدمت مطلوب به هموطنان عزیز اجتناب ناپذیرعنوان کرد .

 

بلندی تصریح کرد: طبق برآورد اولیه قرار است نزدیک به ۴ هزار نفر از جامعه هدف مذکور در این مرکز واکسینه شوند.

 

مدیر منطقه فرآورده های نفتی تربت حیدریه، از واکسینه شدن کارکنان سایر دستگاه های اجرایی و خدماتی مشمول طرح در این مرکز خبر داد و افزود: برابر لیست ارائه شده ادارات توسط دانشگاه علوم پزشکی کارکنان سایر دستگاه های اجرایی و خدماتی در این مرکز واکسینه می شوند.

 

همچنین الهام بهره مند، معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی از فراهم ساختن شرایط و تجهیزات امکانات این مرکز برابر چک لیست ارائه شده اظهار داشت: در شرایط سخت وافسارگسیخته شیوع ویروس کرونا شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه تربت حیدریه با این اقدام جهادی بار سنگی از روی مدافعان سلامت برداشت که شایسته تقدیر است.

 

شبنم مقدم

اجتماعی

امضاء تفاهم نامه همکاریهای مشترک منابع طبیعی و آموزش و پرورش شهرستان خلیل آباد

منتشر شده

در

photo 2022 01 19 19 00 08 - امضاء تفاهم نامه همکاریهای مشترک منابع طبیعی و آموزش و پرورش شهرستان خلیل آباد

تفاهم نامه همکاریهای مشترک چند جانبه منابع طبیعی و آبخیزداری با آموزش و پرورش شهرستان خلیل آباد امضاء شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،حمید ترابی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خلیل آباد گفت : با توجه به سیا ست های سازمان جنگلها ، مراتع وآبخیزداری کشور در راستای همگانی نمودن فرهنگ حفظ و حراست از عرصه های منابع طبیعی و ترویج این فرهنگ بین عموم مردم از جمله دانش آموزان ، کشاورزان ، دامداران و مرتعداران به عنوان جامعه هدف ، ما نیز در شهرستان خلیل آباد و با توجه به ظرفیت های بالقوه ای که در ادارات مختلف از جمله آموزش و پرورش وجود دارد موفق به امضای تفاهم نامه ای شدیم که براساس آن اقدامات لازم برای احداث پارک آبخیز در حوزه آبخیز شهری شهر خلیل آباد واقع در اردوگاه شهید جعفری متعلق به آموزش و پرورش و در وسعتی معادل 250 هکتار انجام می شود.

وی اضافه کرد: حضور فعال معلمین و دانش آموزان در برنامه های هفته منابع طبیعی و مراسم نهالکاری ، حضور کارشناسان منابع طبیعی در مدارس وتبین فرهنگ منابع طبیعی ، اهمیت حفظ وحراست از این ثروت خدادادی از جمله مواردی بوده که در این تفاهم نامه مد نظر قرار گرفته است.

 

ترابی خاطر نشان کرد: شهرستان خلیل آباد دارای 105 مرکز آموزشی است که بیش از 11 هزار دانش آموز در آن مراکز مشغول به تحصیل می باشند .

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خلیل آباد ادامه داد : پیشنهاد ایجاد پارک آبخیز در بالا دست حوزه شهری خلیل آباد از دو جنبه حائز اهمیت است که میتوان به کاهش سیلاب های مخرب و حمل رسوبات و جلوگیری از خسارات احتمالی به تاسیسات شهری و ترویج فرهنگ حفظ و حراست از منابع طبیعی و آبخیزداری با اجرای پروژه های متعدد و متنوع در این حوزه برای جامعه مخاطب دانش آموزی شهرستان اشاره کرد.

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری خراسان رضوی

 

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری خراسان رضوی

 

 

ادامه مطلب

اجتماعی

استفاده از پلتفرم های محلی و مراکز نوآوری شهرستان کاشمر درجهت توزیع اقلام اساسی

منتشر شده

در

photo 2022 01 18 12 58 39 - استفاده از پلتفرم های محلی و مراکز نوآوری شهرستان کاشمر درجهت توزیع اقلام اساسی

جلسه مشترک کارگروه امنیت غذایی ،نظارت بازرسی و اقدام مشترک کاشمر درمحل فرمانداری شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، مسلم ساقی، فرماندار کاشمر در جلسه مشترک کارگروه امنیت غذایی و نظارت بازرسی شهرستان که با حضور اعضاء برگزار شد گفت:با توجه به حساسیت وضعیت موجود ، تا زمانی که اخبار و اطلاعات دقیق و قطعی نباشد از انعکاس و اطلاع رسانی پرهیز شود.

ساقی بر رعایت سواد رسانه در انعکاس اخبار تأکید کرد و افزود:استفاده از پلتفرم های محلی و ظرفیت مراکز نوآوری در جهت توزیع اقلام اساسی می تواند بسیار موثر باشد.

 

همچنین،محمد شجعی، مدیر جهاد کشاورزی کاشمر ضمن ارائه گزارش عملکرد قرارگاه امنیت غذایی شهرستان گفت: تجهیز قرارگاه امنیت غذایی مستقر در جهاد کشاورزی شهرستان و همچنین جذب و ذخیره سازی اقلام اساسی مورد نیاز مردم در دستور کار قرار دارد.

شجعی از بازدید 83 مورد توسط اکیپ های نظارت بازرسی در هفته جاری و ارسال 13 پرونده تخلف به تعزیرات حکومتی خبر داد و افزود:با توجه به بازدیدهای میدانی صورت گرفته ، از لحاظ کمی و کیفی بازار در شرایط مطلوبی قرار دارد.

در پایان جلسه هرکدام از نمایندگان ادارات و نهادهای عضو قرارگاه مشترک امنیت غذایی شهرستان نسبت به عملکرد و مصوبات جلسات گذشته توضیحات لازم را ارائه کردند.

ادامه مطلب

اجتماعی

امضاء تفاهم همکاری های مشترک منابع طبیعی و هیات کوهنوردی شهرستان سبزوار

منتشر شده

در

636744955921898629 1 - امضاء تفاهم همکاری های مشترک منابع طبیعی و هیات کوهنوردی شهرستان سبزوار

تفاهم نامه همکاری های مشترک منابع طبیعی و هیأت کوهنوردی شهرستان سبزوار امضاء شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،عباسعلی کیانی فرد ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سبزوار گفت: این تفاهم نامه در راستای توسعه همکاری های دو جانبه و استفاده بهینه از ظرفیت ها و توان بالقوه و بالفعل هیأت های ورزشی از جمله هیأت کوهنوردی برای حفظ و حراست از اراضی ملی به امضاء رسید . براساس بخشی از مفاد این تفاهم نامه ، ترویج فرهنگ منابع طبیعی در بین اقشار مختلف مردم بویژه ورزشکاران بعنوان گروههای فعال و پر تلاش انجام می شود.

 

وی افزود: امضاء این تفاهم نامه زمینه بیشتر و بهتر مشارکت هیأت کوهنوردی را در ارتقاء فرهنگ منابع طبیعی فراهم می آورد.

 

کیانی فرد  گفت : از 720 هزار هکتار مساحت شهرستان ، 610 هزار هکتار آن اراضی ملی است که حفاظت و حراست از این عرصه نیازمند مشارکت آحاد مردم است.

 

وی ضمن اعلام آمادگی برای آموزش ورزشکاران در خصوص آشنایی بیشتر آنان با شیوه های مختلف حفظ و حراست و پیشگیری از وقوع هر گونه جرم در اراضی ملی گفت: کوهنوردان جزو بهترین گروههای محافظ طبیعت هستند و منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جهت عضو یت آنان بعنوان همیار طبیعت اعلام آمادگی می کند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سبزوار خاطر نشان کرد مشارکت و همیاری مردم در حفظ و نگهداری از اراضی ملی موجب استفاده بهینه از پتانسیل های عرصه های منابع طبیعی شده و زمینه گردشگری، تولید و بهره برداری قانونی گیاهان دارویی و نهایتا اشتغال مولد که منجر به بهبود معیشت ساکنین محلی می گردد را فراهم خواهد آورد.

 

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی

 

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها