با ما همراه باشید

عمرانی

افتتاح پروژه برق رسانی کلیه پاسگاه های محیط بانی استان با استفاده از سلول‌های خورشیدی

منتشر شده

در

IMG 8053 1601200 - افتتاح پروژه برق رسانی کلیه پاسگاه های محیط بانی استان با استفاده از سلول‌های خورشیدی

 

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، در ادامه سفر یک روزه به خراسان رضوی، از برنامه پایش هوشمندسازی واحد های تابعه و تعدادی از پاسگاه های محیط بانی به دوربین های حفاظتی مدار بسته و پروژه برق رسانی ۲۳ پاسگاه محیط بانی استان با استفاده از پنل خورشیدی بهره برداری و افتتاح شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، معاون رئیس جمهور دراین مراسم که در اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی برگزار شد گفت: محیط زیست باید در تمامی زوایا و سطوح الگو باشد.

 

معاون رئیس جمهوربا بیان اینکه : یکی از رویکردهای حوزه انرژی کشور استفاده از انرژی های نو از جمله انرژی باد وانرژی خورشید می باشد گفت: امروزه متاسفانه ما ازظرفیت استفاده از انرژی های تجدید پذیر برغم وجود پتانسیل های فراوان در اقصی نقاط کشور بهره مند نیستیم .

 

رئیس سازمان محیط زیست کشور در ادامه این خبر بیان  کرد: کشورهای اتحادیه اروپا با وجود اینکه خودشان آلودگی های فراوانی برای کره زمین بوجود آورده اند ، اما به ما درخواست خریداری مولد های انرژی های پاک را میدهند .

علی سلاجقه درادامه خبرافزود : ما باید اول ازخودمان الگو سازی را شروع کنیم و با توجه به جایگاه حاکمیتی بخش های مختلف اجرایی کشور را به این امر مهم ترغیب کنیم.

 

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوی گفت: 25 پاسگاه و اداره حفاظت محیط زیست استان در راستای اصلاح الگوی مصرف و استفاده صحیح و بهینه ازانرژی و فرهنگ سازی در استفاده از انرژی های نو و تجدید پذیرومزیت های طبیعی استان، این کار در دستور کار قرار گرفت و امروز با حضور مقام محترم عالی سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور به بهره برداری رسید.

 

تورج همتی افزود : استفاده از انرژی های تجدید پذیر و پاک در سطح ادارات و پاسگاهها علاوه بر کاهش مصرف سوخت های فسیلی ، می تواند در کاهش آلودگی هوا و کاهش گازهای گلخانه ای و گرمایش زمین ورفع کمبود مشکلات محیط بانی ها موثرباشد.

 

هوشمندسازی واحد های تابعه و تعدادی از پاسگاه های محیط بانی به دوربین حفاظتی مدار بسته

تورج همتی افزود : ادارات حفاظت محیط زیست واحد های تابعه و تعدادی از پاسگاه های حفاظتی محیط زیست استان از طریق نصب دوربین مداربسته هوشمندسازی شدند .

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت : فاز اول تجهیزات دوربین مدار بسته به همراه تجهیزات وابسته با اعتباری بالغ بر چهارمیلیارد و پانصد میلیون ریال خریداری و نصب و راه اندازی شد .

 

همتی در افتتاح این پروژه گفت: در راستای برقراری امنیت ،کنترل و نظارت پاسگاه های محیط بانی استان ، تعدادی از پاسگاه های محیط بانی و واحد های تابعه استان مجهز به دوربین مداربسته شدند.
وی افزود: زیرساخت های مناسب و داشتن پاسگاه های محیط بانی مجهز یکی از مسائل مهم حفاظت محیط زیست استان است.

 

بهره برداری از پاسگاه محیط بانی تیوان درگز

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت : پاسگاه محیط بانی تیوان در پارک ملی تندوره واقع درشهرستان درگز پس از مرمت و بازسازی بصورت آنلاین توسط معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشوردراین مراسم افتتاح و به بهره‌ برداری رسید.

 

تورج همتی در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه استان خراسان رضوی در حوزه محیط زیست طبیعی پتانسیل های بالایی دارد، گفت: پارک ملی تندوره از نظر جمعیت های حیات وحش یکی از زیست بوم های حیات بخش استان است و حفظ زیستگاه و جلوگیری از تغییر کاربری ها و تخریب محیط زیست در این منطقه ضرورت دارد ،تصمیم گرفته شد این پاسگاه محیط بانی فعال، دراین منطقه تعمیر،مرمت و احیا شود.

 

همتی با بیان اینکه ، پاسگاه محیط بانی تیوان درسردترین نقطه استان واقع شده و در سرتاسر زمستان یخبندان وسرمای بسیار زیادی وجود دارد افزود: این ساختمان در دهه های گذشته برای کنترل و حفاظت از گونه های ارزشمند این منطقه به بهره برداری رسید و اکنون پس از گذشت 33 سال از ساخت این پاسگاه محیط بانی ، بدلیل شرایط نامناسب و فرسودگی نیاز به بازسازی و مرمت داشت ، که نهایتأ با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و ششصد میلیون ریال با رعایت کلیه استاندارد های لازم مرمت و بازسازی شد .

وی افزود : پاسگاه محیط بانی ایوان در حال حاضر یکی از مجهزترین پاسگاه های حفاظتی در سطح کشور است و کارکردهای حفاظتی پارک ملی تندوره را تقویت می نماید.

وی افزود : پاسگاه محیط بانی ایوان در حال حاضر یکی از مجهزترین پاسگاه های حفاظتی در سطح کشور است و کارکردهای حفاظتی پارک ملی تندوره را تقویت می کند.

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی

اجتماعی

ثبت نام بیش از 117 هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن در استان خراسان رضوی

منتشر شده

در

123 - ثبت نام بیش از 117 هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن در استان خراسان رضوی

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی خبرداد:

تاکنون بیش از 117 هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن در استان ثبت نام کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،عبدالمجید نژادصفوی ،مدیرکل راه وشهرسازی خراسان رضوی با بیان این که تاکنون بیش از 117 هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن در استان خراسان رضوی ثبت نام کردند؛ گفت: با توجه به اهمیت و تاثیر گذاری طرح نهضت ملی مسکن در خانه دار کردن اقشار هدف؛ از تمامی دستگاه های اجرایی استان خواست ضمن در اختیار گذاشتن اراضی مازاد خود به پیشبرد هرچه سریعتر این طرح کمک کنند.

 

نژادصفوی گفت: با استقبالی که از طرح نهضت ملی مسکن در استان خراسان رضوی شده است؛ متقاضیانی که تاکنون موفق به ثبت نام نشده اند می توانند تا 15 آذرماه با مراجعه به سامانه https://saman.mrud.ir نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به پیگیری های انجام شده، ثبت نام افراد مجرد در این طرح برای بانوان خود سرپرست بالای 35 سال و آقایان بالای 45 سال مقدور می باشد.

 

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی با تشکر از استاندار خراسان رضوی که با ابتکار خود در تغییر نام این طرح به “قرارگاه اجرایی نهضت ملی مسکن” افزود: این تغییر نام انگیزه مضاعفی جهت همکاری تمامی دستگاه های اجرایی در استان ایجاد کرده است که در همین راستا اراضی مورد نیاز در اغلب شهرهای استان شناسایی و به این طرح اختصاص داده شده است.

 

شایان ذکر است: سهمیه استان خراسان رضوی در طرح مسکن مهر 121هزار واحد بوده است که از این تعداد 105هزار و 838واحد تا به امروز تکمیل و به متقاضیان تحویل شده است و با توجه به پیگیری های استان طی سه ماه اخیر مبلغ 310 میلیارد ریال توسط سازمان ملی مسکن برای تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن مهر به استان تخصیص داده شده است و امید است تعداد 13 هزار واحد باقیمانده تا پایان امسال تعیین تکلیف شود.

 

 

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی

ادامه مطلب

اجتماعی

650 هکتار از اراضی ملیاز ابتدای سال جاری تاکنون در خراسان رضوی خلع ید و اعاده به وضع سابق شد

منتشر شده

در

photo 2021 11 29 13 52 10 - 650 هکتار از اراضی ملیاز ابتدای سال جاری تاکنون در خراسان رضوی خلع ید و اعاده به وضع سابق شد

 

 

 

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی ، با اعلام این خبر گفت: 650 هکتار از اراضی ملی در سطح استان بنا به حکم مقامات قضایی خلع ید و اعاده به وضع سابق شد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،  احمد روحی ،فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی  افزود: این میزان در 264 فقره تصرف اتفاق افتاده بود که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 16 درصد افزایش داشته که با هماهنگی و همکاری با قوه قضائیه و نیروی انتظامی از یک سو و تلاش شبانه روزی نیروهای یگان حفاظت در سراسر استان از سوی دیگر صورت گرفته است.

روحی در همین راستا به موفقیت در جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی اشاره کرد و گفت 807 فقره در مساحتی معادل 1860 هکتار پرونده تخلف تنظیم و تسلیم مقامات قضایی شد است که از رشدی معادل 10 درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل برخوردار است.

وی یادآور شد در مقوله حریق نیز در 6 ماهه اول سال جاری 18 فقره آتش سوزی در سطح 42 هکتار اراضی ملی اتفاق افتاد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از کاهش 88 درصدی برخوردار است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی یادآور شد ارتقاء سطح حفاظت و حراست از اراضی ملی را مدیون همکاری و همراهی شوراهای اسلامی روستا، دهیاران و علاقه مندان به طبیعت می دانیم به گونه ای که در طول 8 ماه گذشته 1200 مورد گزارش مردمی در سامانه 1504 و 139 دریافت کرده ایم.

وی متذکر شد ما در هر صحنه ای که با مشارکت و همراهی مردم پا نهادیم به لطف الهی موفق بودیم .

وی ضمن تشکر از مردم عزیز گفت یکی از راههای حفظ و حراست از عرصه های منابع طبیعی تجدید شونده همکاری و همراهی جوامع محلی می باشد که می توانند هر رخدادی در این زمینه را به تلفن 1504 و یا 139 اعلام  کنند.

 

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی

ادامه مطلب

سلامت

اهدای زمین و پروانه رایگان تا مناسب سازی مسیر هتل ویژه توانیابان تا حرم مطهر

منتشر شده

در

photo 2021 11 29 14 24 56 - اهدای زمین و پروانه رایگان تا مناسب سازی مسیر هتل ویژه توانیابان تا حرم مطهر

 

در حال حاضر با پیگیری های اداره بهزیستی کشور؛ هتل هلما اولین هتل کشور در تراز افراد توان‌یاب در حال آماده سازی است و مدیریت شهری مشهد نیز به جهت تحقق شعار شهر همگان اقداماتی در این خصوص از جمله اهدای زمین و پروانه رایگان و مناسب سازی مسیر تشرف مهمانان این هتل تا حرم مطهر انجام داده است.

 

به گزاش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، در تمامی جوامع بین 10 تا 15 درصد را افراد دارای معلولیت تشکیل می دهند، بخشی که به دلیل نبود امکانات و شرایط،، اغلب خانه نشین شده و حضور کمتری در جامعه دارند، بنابراین عدم مناسب سازی شرایط برای این افراد جامعه را از توانایی بخش مهمی از محروم می کند، موضوعی که مورد توجه مدیریت شهری مشهد قرار گرفته و منجر به اخذ تصمیمات مهمی از جمله عدم تخصیص بودجه به پروژه های بدون پیوست مناسب سازی برای معلولان شده است.

 

اقدامات بسیاری در این راستا در حال انجام است که با توجه به زائر پذیر بودن شهر مشهد این موضوع درحوزه گردشگری نیز قابل توجه است.

 

از این رو شهرداری مشهد به جهت حفظ حقوق این شهروندان و ایجاد محیطی برای استقرار این افراد در سفر با همکاری سازمان بهزیستی اقدام به احداث اولین هتل ویژه توانیابان و افراد دارای معلولیت کرده است.

 

سید فرهاد حجازی شهردار منطقه ثامن در خصوص احداث زائر سرای ارزان قیمت بهزیستی (هتل هلما)، اظهار کرد: این محل اولین هتل تراز افراد توان‌یاب در کشور است.

 

وی ادامه داد: این مجموعه در زمینی به مساحت 944 متر مربع در بولوارامیرالمومنین (ع)2 شهید دادخوه 4 واقع شده، که زمین و پروانه آن از سوی شهرداری اهدا شده است.

 

شهردار منطقه ثامن مشهد افزود: این مکان دارای 5 هزار و 349 متر مربع زیربنا است و در 9 طبقه احداث شده است.

 

حجازی با بیان اینکه گنجایش و ظرفیت این هتل در ایام پیک تا 300 نفر است، تاکید کرد: این مجموعه به طور ویژه برای افراد دارای معلولیت و توا‌نیابان بهزیستی مناسب سازی شده و تمامی امکانات داخل آن برای استفاده این قشر از جامعه لحاظ شده است.

 

وی تصریح کرد: علاوه بر این، مسیر دسترسی به مجموعه و مسیر تشرف به حرم مطهر از این هتل، مناسب سازی شده و مسیر ویژه برای تردد ویلچر و نابینایان هم پیش بینی شده است، به گونه ای که میهمانان مجموعه به صورت مستقیم به ورودی حرم مطهر (صحن امام حسن مجتبی (ع)) و با کمترین مشکل و در کوتاه ترین فاصله زمانی، دسترسی داشته باشند.

 

حجازی با بیان اینکه مساحت پیاده رو بهسازی شده در حاشیه ضلع جنوبی بولوار امیرالمومنین (از امیرالمومنین 4 تا میدان امر به معروف و نهی از منکر) حدود 1200 متر مربع است، خاطر نشان کرد: این پیاده رو با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد ریال اجرا شده است، ضمن آنکه مناسب سازی لازم نیز در امتداد این مسیر؛به طول 300 متر درحاشیه ره باغ در حال اجرای حضرت زهرا (س) صورت گرفته و در فاز اول بهره برداری از این ره باغ به زودی بازگشایی می شود تا مسیر تردد پیاده و پیوسته از سمت بولوار وحدت و بولوار امیرالمومنین(ع) به ویژه زائران و مسافران مستقر در هتل هلما هرچه سریع تر شکل بگیرد.

 

 

 

 

منبع: روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن مشهدمقدس

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها