با ما همراه باشید

عمرانی

افتتاح پروژه برق رسانی کلیه پاسگاه های محیط بانی استان با استفاده از سلول‌های خورشیدی

منتشر شده

در

IMG 8053 1601200 - افتتاح پروژه برق رسانی کلیه پاسگاه های محیط بانی استان با استفاده از سلول‌های خورشیدی

 

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، در ادامه سفر یک روزه به خراسان رضوی، از برنامه پایش هوشمندسازی واحد های تابعه و تعدادی از پاسگاه های محیط بانی به دوربین های حفاظتی مدار بسته و پروژه برق رسانی ۲۳ پاسگاه محیط بانی استان با استفاده از پنل خورشیدی بهره برداری و افتتاح شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، معاون رئیس جمهور دراین مراسم که در اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی برگزار شد گفت: محیط زیست باید در تمامی زوایا و سطوح الگو باشد.

 

معاون رئیس جمهوربا بیان اینکه : یکی از رویکردهای حوزه انرژی کشور استفاده از انرژی های نو از جمله انرژی باد وانرژی خورشید می باشد گفت: امروزه متاسفانه ما ازظرفیت استفاده از انرژی های تجدید پذیر برغم وجود پتانسیل های فراوان در اقصی نقاط کشور بهره مند نیستیم .

 

رئیس سازمان محیط زیست کشور در ادامه این خبر بیان  کرد: کشورهای اتحادیه اروپا با وجود اینکه خودشان آلودگی های فراوانی برای کره زمین بوجود آورده اند ، اما به ما درخواست خریداری مولد های انرژی های پاک را میدهند .

علی سلاجقه درادامه خبرافزود : ما باید اول ازخودمان الگو سازی را شروع کنیم و با توجه به جایگاه حاکمیتی بخش های مختلف اجرایی کشور را به این امر مهم ترغیب کنیم.

 

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوی گفت: 25 پاسگاه و اداره حفاظت محیط زیست استان در راستای اصلاح الگوی مصرف و استفاده صحیح و بهینه ازانرژی و فرهنگ سازی در استفاده از انرژی های نو و تجدید پذیرومزیت های طبیعی استان، این کار در دستور کار قرار گرفت و امروز با حضور مقام محترم عالی سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور به بهره برداری رسید.

 

تورج همتی افزود : استفاده از انرژی های تجدید پذیر و پاک در سطح ادارات و پاسگاهها علاوه بر کاهش مصرف سوخت های فسیلی ، می تواند در کاهش آلودگی هوا و کاهش گازهای گلخانه ای و گرمایش زمین ورفع کمبود مشکلات محیط بانی ها موثرباشد.

 

هوشمندسازی واحد های تابعه و تعدادی از پاسگاه های محیط بانی به دوربین حفاظتی مدار بسته

تورج همتی افزود : ادارات حفاظت محیط زیست واحد های تابعه و تعدادی از پاسگاه های حفاظتی محیط زیست استان از طریق نصب دوربین مداربسته هوشمندسازی شدند .

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت : فاز اول تجهیزات دوربین مدار بسته به همراه تجهیزات وابسته با اعتباری بالغ بر چهارمیلیارد و پانصد میلیون ریال خریداری و نصب و راه اندازی شد .

 

همتی در افتتاح این پروژه گفت: در راستای برقراری امنیت ،کنترل و نظارت پاسگاه های محیط بانی استان ، تعدادی از پاسگاه های محیط بانی و واحد های تابعه استان مجهز به دوربین مداربسته شدند.
وی افزود: زیرساخت های مناسب و داشتن پاسگاه های محیط بانی مجهز یکی از مسائل مهم حفاظت محیط زیست استان است.

 

بهره برداری از پاسگاه محیط بانی تیوان درگز

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت : پاسگاه محیط بانی تیوان در پارک ملی تندوره واقع درشهرستان درگز پس از مرمت و بازسازی بصورت آنلاین توسط معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشوردراین مراسم افتتاح و به بهره‌ برداری رسید.

 

تورج همتی در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه استان خراسان رضوی در حوزه محیط زیست طبیعی پتانسیل های بالایی دارد، گفت: پارک ملی تندوره از نظر جمعیت های حیات وحش یکی از زیست بوم های حیات بخش استان است و حفظ زیستگاه و جلوگیری از تغییر کاربری ها و تخریب محیط زیست در این منطقه ضرورت دارد ،تصمیم گرفته شد این پاسگاه محیط بانی فعال، دراین منطقه تعمیر،مرمت و احیا شود.

 

همتی با بیان اینکه ، پاسگاه محیط بانی تیوان درسردترین نقطه استان واقع شده و در سرتاسر زمستان یخبندان وسرمای بسیار زیادی وجود دارد افزود: این ساختمان در دهه های گذشته برای کنترل و حفاظت از گونه های ارزشمند این منطقه به بهره برداری رسید و اکنون پس از گذشت 33 سال از ساخت این پاسگاه محیط بانی ، بدلیل شرایط نامناسب و فرسودگی نیاز به بازسازی و مرمت داشت ، که نهایتأ با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و ششصد میلیون ریال با رعایت کلیه استاندارد های لازم مرمت و بازسازی شد .

وی افزود : پاسگاه محیط بانی ایوان در حال حاضر یکی از مجهزترین پاسگاه های حفاظتی در سطح کشور است و کارکردهای حفاظتی پارک ملی تندوره را تقویت می نماید.

وی افزود : پاسگاه محیط بانی ایوان در حال حاضر یکی از مجهزترین پاسگاه های حفاظتی در سطح کشور است و کارکردهای حفاظتی پارک ملی تندوره را تقویت می کند.

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی

اقتصادی

احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور در شهرستان خوشاب با 50درصد پیشرفت فیزیکی

منتشر شده

در

photo 2022 11 30 11 50 43 - احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور در شهرستان خوشاب با 50درصد پیشرفت فیزیکی

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب از احداث اولین کارخانه خوراک دام و طیور شهرستان در محل ناحیه صنعتی این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،ابراهیم رودسرابی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب با اعلام این خبر گفت : کارخانه خوراک دام و طیور شهرستان با سرمایه گذاری 130میلیارد ریال در حال احداث می باشد که تاکنون بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی شامل خرید زمین و کلیه تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز انجام شده که در صورت ارائه به موقع تسهیلات مورد نیاز ،پیش بینی می شود این کارخانه تا پایان سال 1402 به بهره برداری برسد.

وی ظرفیت این کارخانه را 50هزار تن خوراک دام و طیور در سال عنوان کرد و افزود : با بهره برداری از این واحد 18 نفر به صورت مستقیم و 30 نفر به صورت غیر مستقیم در شهرستان اشتغال زایی خواهد شد.

رودسرابی با اشاره به وجود بیش از 120هزار راس دام سبک و سنگین در شهرستان اظهار امیدواری کرد با بهره برداری از کارخانه مذکور ،تامین کامل کنسانتره و دان مورد نیاز دامداران و مرغداران شهرستان صورت پذیرد.

 

منبع:زوابط عمومی جهادکشاورزی خوشاب

ادامه مطلب

عمرانی

تعریض پل دهرود، پروژه‌ای برپایه خواست مردم

منتشر شده

در

photo 2022 11 28 23 04 24 - تعریض پل دهرود، پروژه‌ای برپایه خواست مردم

 

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: علیرغم اینکه پل دهرود در محدوده شهری واقع نبوده، مدیریت شهری مشهد با نگاهی فراتر و براساس خواست و مطالبه مردمی، به این موضوع ورود کرد و خود را مکلف دانستیم فراتر از اختیارات، به یاری ساکنان این محدوده بیاییم و کمک‌حال آنها باشیم.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، موسی‌الرضا حاجی‌بگلو در مراسم آغاز عملیات اجرایی تعریض پل دهرود، اظهارکرد: بسیار خرسندیم که یکی از وعده‌های شورای شهر و مدیریت شهری در این محدوده، امروز محقق شده و شاهد شروع عملیات عمرانی تعریض پل دهرود هستیم.

وی با اشاره بازدیدهای میدانی که در اوایل فعالیت شورای ششم از محدوده پل دهرود داشته، گفت: در این منطقه با مشکلات و مسائل فراوانی روبرو هستیم که درحال حاضر حل و فصل یکی از آنها در دستورکار قرار گرفته و امیدواریم یک به یک، تمام این مشکلات را بتوانیم برطرف کنیم و اتفاقات خوبی رقم بزنیم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با بیان اینکه عرض کم پل دهرود مشکلات ترافیکی بسیاری را برای مردم ایجاد کرده، افزود: علیرغم اینکه این پل در محدوده شهری واقع نبود، مدیریت شهری مشهد با نگاهی فراتر به این موضوع ورود کرد و خود را مکلف دانستیم فراتر از اختیارات، به یاری ساکنان این محدوده بیاییم و کمک‌حال آنها باشیم.

حاجی‌بگلو خاطرنشان کرد: نگاه شورای ششم شهر مشهد مقدس و مدیریت شهری در این دوره، مردم‌محوری است و برای تمامی فعالیت‌ها و اقدامات، نظر مردم حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه تعریض پل دهرود در جلسات کمیته نظارتی منطقه 3 مورد بررسی قرار گرفت و با پیگیری‌های صورت گرفته، براساس مطالعات، اعتبار مورد نیاز پروژه تخصیص پیدا کرد، گفت: در این محدوده مشکلات اساسی دیگری چون جمع‌آوری آب‌های سطحی و طرح تفصیلی نیز وجود دارد که امیدواریم آنها نیز برطرف شود؛ به عهدی که با مردم برای خدمتگزاری به آنها بسته‌ایم، هستیم.

 

 

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس

ادامه مطلب

عمرانی

27 طرح عمرانی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بهره‌برداری می‌رسد

منتشر شده

در

photo 2022 11 28 16 49 43 - 27 طرح عمرانی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بهره‌برداری می‌رسد

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی از بهره برداری طرح های عمرانی مختلف توسط این دانشگاه خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهدعمران ، شاپور بدیعی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی  مشهد ، درجمع خبرنگاران بابیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقدس قطب شرق کشور در زمینه پیوند اعضا است افزود: بیش از 10 هزار پرستار در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند،این درحالی است که پرستار نقش مهمی در سیستم مراقبتی و درمان کشور را دارد، زیرا که در دوران کرونا جان برکف به ارائه خدمات پرداختند و درتاریخ کشورمان عنوان ایثار را به خوبی ثبت کردند.

 

وی ازافتتاح مرکز ناباروری سطح 2 در شهرستان کاشمر خبرداد و افزود: قرار است که ما خدمات را به نزدیکترین محل مردم ببریم و نوید بخش این باشیم که نکات مثبت را برای سلامتی هرچه بیشتر به مردم برسانیم .

همچنین امیر رضا صالح مقدم ،مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهارداشت: 30بیمارستان مصوب برای خدمات درمانی در خراسان رضوی مشغول فعالیت هستند و از 150 هزارنفر کادر درمان درکشور ،بیش از 10 هزارنفر زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی می‌باشند که بیش از یک سوم کارکنان و اعضای حوزه درمان کادر پرستاری را در حوزه پرستار، اتاق عمل ،هوشبری، کمک پرستار و فوریت های پزشکی در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترای پرستاری در قالب اعضای هیئت علمی بالینی در سطح بیمارستان‌ها به شکل مستقیم برای بیماران خدمت می‌کنند.

 

صالح مقدم درخصوص تلاش های مقدر شده در دوران کرونا تاکید کرد: مراکز مشاوره خدمات پرستاری در منزل 100 مرکز را مجوز گرفتیم و بیش از 60 مرکز در مشهد فعالیت می‌کنند و از جمله خدمات دیگر ما که مشهد نمونه کشوری را از آن خود کرده است پیگیری بیماران پس از ترخیص می‌باشد.

 

صالح مقدم گفت: با توجه به اینکه ما با کمبود پرستار مواجه هستیم باز هم از 10هزار کادر درمان 6 هزار و250هزار نفر در مشهد مشغول ارائه خدمات هستند و استاندارد میانگین جمعیت پرستاران یک و هشت دهم باید باشد و ماهنوز 9 هستیم و50 درصد تا جمعیت استاندارد کم داریم وباید درجهت جذب بیشتر تلاش کنیم.

 

وی درباره تلاش های مقدر شده در دوران کرونا تاکید کرد: مراکز مشاوره خدمات پرستاری در منزل 100 مرکز را مجوز گرفتیم و بیش از 60 مرکز در مشهد فعالیت می‌کنند و از جمله خدمات دیگر ما که مشهد نمونه کشوری را از آن خود کرده است پیگیری بیماران پس از ترخیص می‌باشد.

 

خبرنگار:سیده بهجت موسوی

 

ادامه مطلب

برترین ها