با ما همراه باشید

اقتصادی

افتتاح ۷ مرڪز عرضه مستقیم ڪالا در ڪلانشهر مشهد در آستانه نوروز

منتشر شده

در

photo 2022 03 03 08 33 08 - افتتاح ۷ مرڪز عرضه مستقیم ڪالا در ڪلانشهر مشهد در آستانه نوروز

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد ازافتتاح ۷ مرڪز عرضه مستقیم ڪالا در ڪلانشهر مشهد در آستانه نوروز و ۱۲ فروشگاه در حاشیه شهر مشهد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سعید خوش قامت ، معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد گفت : این مراڪز در ۷ منطقه شهرستان مشهد با هدف عرضه ڪالای تنظیم بازار نظیر آجیل ، حبوبات ، برنج ، گوشت گوساله ، گوشت مرغ ، شیرینی ، شڪر و دیگر ڪالاهای اساسی بر تنظیم بازار با قیمت های نازل ۱۵ تا ۲۰ درصد زیر نرخ مصوب بازار جهت حال رفاه شهروندان ارائه می شود.

خوش قامت بیان ڪرد : نمایشگاه تا ۱ ماه فعال می باشد و اگر مورد استقبال همشهریان محترم قرار گیرد برای ماه رمضان استمرار می یابد .

خوش قامت گفت : مراڪز عرضه ڪالا در بلوار توس ، سیدی ، سه راه ادبیات ، سجادیه ، بلوار وحدت ، خیابان حر در شهید رجایی ، خیابان بابانظر در حال خدمت رسانی می باشد .

وی بیان ڪرد : طی جلسات متعدد جمع‌بندی شد در اقصی نقاط مشهد مقدس نمایشگاه‌هایی با مشارڪت سایر ارگانها و ادارات ایجاد گردد ڪه مردم بتوانند مستقیم ڪالا را تهیه کنند.

وی گفت : بر این مبنا ۷ نمایشگاه بزرگ و ۱۲ فروشگاه در حاشیه شهر مشهد برای ارائه ڪالاهای تنظیم بازار فعالیت می ڪنند .

این نمایشگاه‌ها از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب برای عرضه ڪالاهای تنظیم بازار دایر می باشند . خوش قامت بیان ڪرد : برقراری مڪان‌هایی ڪه قرار است ڪالاهای تنظیم بازار عرضه  شود قطعاً ڪمڪ بزرگی به معیشت مردم در آستانه عید نوروز روز می باشد .

خوش قامت گفت : یڪی از وظایف ما این است با ثبات در بازار و جلوگیری از حباب قیمتها رعایت حال مصرف ڪنندگان و تولیدڪنندگان به لحاظ ڪیفیت و قیمت مد نظر قرار گیرد .

وی گفت : ڪاری ڪه بر عهده ما در خصوص مسائل مختلف تنظیم بازار محصولات ڪشاورزی و جلوگیری از افزایش قیمت‌ها گذاشته شده است، قطعا وظایف ما را سنگین تر می‌ڪند .

با جانمایی مناسب غرفه ها ، نظارت بر بازار و حذف دلالان و سو استفاده آنها ڪالاهای اساسی سعی در ایجاد رفاه حال برای مصرف ڪنندگان اقدام کرده ایم.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی مشهد

اقتصادی

اهمیت جذب به موقع اعتبارات در پیشبرد اهداف سازمانی جهاد کشاورزی

منتشر شده

در

photo 2022 05 19 19 53 15 - اهمیت جذب به موقع اعتبارات در پیشبرد اهداف سازمانی جهاد کشاورزی

 

مدیرجهادکشاورزی درگز به نقش مهم اعتبارات در برنامه های عملیاتی جهادکشاورزی تاکیدکرد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، اکبر یونسی ، مدیرجهادکشاورزی شهرستان درگز گفت: نقش مهم اعتبارات در پیشبرد برنامه های عملیاتی و جذب به موقع آن، هماهنگی بیشتر بین واحدهای اجرایی و مالی ، واحدهای تخصصی با واحدهای ستادی را می طلبد.

وی به تهیه مستندات و ارائه به موقع گزارشها اشاره کرد و بر دقت در انتخاب پیمانکاران و زیر پروژه ها ، زمان مناسب اجرای پروژه ها ، مکان اجرای پروژه ها تاکیدکرد.

یونسی افزود: جلسات پیگیری اعتبارات و اجرای دقیق موافقتنامه ها به طور منظم برگزار گردد، همچنین واحدهای اجرایی نسبت به مستند سازی پروژه هاو ارائه گزارشات به موقع اهتمام ویژه ورزند و اجرای پروژه ها و هزینه کرد آن توسط واحد های اجرایی مطابق با دستورالعمل ها و عملیات مندرج در زیر پروژه ها صورت گیردو در بازدید پروژ ه ها واحد طرح و برنامه حضور داشته باشد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی درگز

ادامه مطلب

اقتصادی

عطر گل محمدی درگلستانهای نیشابور

منتشر شده

در

photo 2022 05 10 07 31 39 - عطر گل محمدی درگلستانهای نیشابور

مدیر جهادکشاورزی نیشابور از برداشت گل محمدی از سطح 13هکتار گلستانهای این شهرستان خبرداد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمد علی فرهمند راد،معاون سازمان و مدیر جهادکشاورزی نیشابور گفت: برداشت گل محمدی شهرستان در وضعیت مناسبی است و با همت کشاورزان تولید کننده برداشت این محصول آغاز شده است . اقدامات ترویجی و کلاس های آموزشی جهادکشاورزی از جمله اقدامات حمایتی در این زمینه محسوب می شود.

فرهمند راد تصریح کرد: در حال حاضر13 هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت گل محمدی قرار گرفته است که حدود 9 هکتار آن بارور و4هکتار آن غیر بارور می باشد. انتظار می رود از سطح باغات بارور ، معادل 20 تن محصول برداشت شود که درآمد ناخالصی معادل 10میلیارد ریال را برای کشاورزان به همراه دارد.

وی ادامه داد: از این مقدار تولید گل محمدی شهرستان حدود 12 تن به خارج شهرستان ارسال می شود و 4 تن بصورت غنچه و4 تن بصورت تازه فروشی به بازار عرضه می شود وبا وجود12واحد صنعتی وخانگی مقدار10تن آن که تولید 10هزار لیتر گلاب می کند در شهرستان گلاب گیری می شود .وجود آفت و بیماری های کمتر، قیمت مناسب، هزینه جاری پایین، مقاوم نسبت به خشکی و سرمازدگی این گیاه از جمله عوامل موثر بر رشد توسعه آن محسوب می شود.

فرهمندراد افزود: توسعه صنایع تبدیلی کشاورزی از جمله تهیه اسانس، گلابگیری، مرباسازی و تهیه غنچه خشک از جمله ضروریات فعالیت های جانبی در راستای ایجاد ارزش افزوده و اشتغال زایی این محصول می باشد.

وی ادامه داد: با توجه به جوان بودن گلستان های موجود میانگین برداشت در شهرستان 2200 کیلوگرم در هکتار است و این در حالی است که در سال چهارم بیشترین میزان تولید را دارد که میانگین آن3000 کیلوگرم در هکتار برآورد می شود.

وی تصریح کرد: گل محمدی به صورت قلمه و پاجوش از آذرماه تا پایان اسفندماه کشت می‌شود و از فروردین تا اردیبهشت ماه به صورت گلبرگ و غنچه برداشت می شود.

فرهمندراد بیان کرد: این گیاه ١٢ سال گل می‌دهد و صرفه اقتصادی آن از سال سوم چشمگیر است، و بعد از ١٢سال شاخه این گیاه به اندازه ٢٠ سانتی متر بریده و باغستان جدید احداث می‌شود.

 

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی نیشابور

ادامه مطلب

اقتصادی

توسعه کاشت گیاهان دارویی بستر ساز اشتغال و رونق اقتصاد

منتشر شده

در

photo 2022 05 19 19 15 22 - توسعه کاشت گیاهان دارویی بستر ساز اشتغال و رونق اقتصاد

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات و رییس اداره تولیدات گیاهی این مدیریت از مزارع چای ترش در بخش مرکزی بازدید کردند.

 

به گزارش پایگاه اقتصادی مشهد عمران هادی ساربان ،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات گفت: چای ترش گیاهی با ارزش اقتصادی بالا بوده که از دیرباز در طب سنتی مورد استفاده قرار گرفته و امروزه به عنوان یک محصول زراعی جدید یکساله، در مناطق گرمسيری و نيمه گرمسيری کشت می شود.

ساربان افزود: مهمترین ویژگی مثبت چای ترش نیازآبی پایین بوده و خطر سرمازدگی، مهمترین مانع توسعه کشت این محصول محسوب می شود.
وی تصریح کرد: نبود زیرساختهای لازم ازجمله بازار فروش، ماشین آلات برداشت، خدمات مشاوره ای فنی ، کمبود و گران بودن نیروی کارگری، مهمترین موانع توسعه کشت چای ترش درشهرستان مه ولات می باشد.

ساربان افزود: با توجه به محدودیت منابع آبی، تغییر الگوی کشت محصولات به سمت گیاهان دارویی، ازاهمیت بالایی برخوردار بوده و لازم است تا این ظرفیت نهفته را با هدف های توسعه اقتصاد ، بستر سازی برای اشتغال، افزایش بهره وری آب و خروج از تک محصولی فعال کرد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی مه ولات

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها