با ما همراه باشید

فرهنگی

افزایش نظارت بر تاسیسات گردشگری از طریق سامانه‎های جانا و سادرا

منتشر شده

در

photo 2021 12 18 13 14 05 1 - افزایش نظارت بر تاسیسات گردشگری از طریق سامانه‎های جانا و سادرا

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: «افزایش نظارت بر تاسیسات گردشگری از طریق سامانه‌های جانا و سادرا و هوشمندسازی فرآیندها و برنامه‌ها در دستور کار قرار دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سیدجواد موسوی ،مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی در جلسه با رئیس پلیس امنیت و اطلاعات استان خراسان رضوی با بیان این مطلب افزود: «سامانه سادرا مربوط به دفاتر خدمات مسافرتی است که تمامی اطلاعات تورهای گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری و راهنمایان گردشگری ثبت شده است و آمادگی داریم به پلیس از این سامانه دسترسی بدهیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت‌های هوشمندسازی برای افزایش نظارت‌ها بر مراکز اقامتی اظهار کرد: «سامانه جانا نیز مرجع اطلاعات مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری است و تمامی تاسیسات گردشگری فعال در این سامانه ثبت و نظارت می‌شوند.

او به نقش همکاری‌های پلیس و اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی در راستای تسهیل سفر زائران گفت: «با وجود این که سالانه بیش از 30 میلیون زائر و مسافر را در استان خراسان رضوی میزبانی می‌کنیم اما با کم‌ترین چالش و مشکل در حوزه امنیتی و انتظامی مواجه بوده‌ایم.

موسوی به همکاری همه جانبه پلیس برای حفاظت از آثار تاریخی اشاره کرد و افزود: «با توجه اتعداد بالای آثار تاریخی و پراکندگی اینن آثار از ظرفیت‌های غیر سازمانی از جمله پلیس در حفاظت از آثار تاریخی استفاده کردیم و همواره پلیس پشتیبان و پاسدار میراث‌فرهنگی بوده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی با اشاره به ارزش‌های بافت اطراف حرم مطهر رضوی اشاره کرد و گفت: در این بافت تاریخی، فرهنگی، تنها کالبد دارای ارزش نیست بلکه رفتارهای اجتماعی و فرهنگی مردم، خدمات‌رسانی، عملکردها و فعالیت‌های مردم در این بافت همواره مبتنی و در راستای خدمت به زائران بوده است.

او ادامه داد: «آ«چه ارزشمند است عشق، علاقه و ارادتی است که مردم به امام هشتم(ع) دارند و برای ابزار این عشق و علاقه با جان و دل در خدمت زائران آقا بوده‌اند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی از خدمات و زحمات پلیس در حوزه‌های انتظامی و امنیتی قدردانی کرد.

هم چنین  امید نودهی رئیس پلیس امنیت و اطلاعات استان خراسان رضوی در این جلسه با اشاره به ارتباط کاری پلیس مهاجرت و گذرنامه، پلیس دیپلماتیک، و پلیس امنیت اخلاقی با حوزه گردشگری اظهار کرد: دفاتر خدمات مسافرتی، هتل ها و دیگر مراکز اقامتی در خط مقدم خدمت‌رسانی به زائران قرار دارند.

او تاکید کرد: از آنجایی که بحث ورود و هم بازگشت زائران از ایران حائز اهمیت است برای ارائه خدمات بهتر به آن‌ها، لازم است تعامل بیشتری بین پلیس مهاجرت و دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی انجام شود.

 

نودهی افزود: ساماندهی خانه مسافرها در شهر مشهد از مضوعات و دغدغه‌های مشترک پلیس امنیت و اطلاعات و اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی است.

برای همکاری همه جانبه همه واحدهای تابعه پلیس امنیت و اطلاعات استان خراسان رضوی با اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی اعلام آمادگی کرد.

 

منبع:روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی

 

اقتصادی

همه دستگاههای مرتبط در خدمت رونق پدیده شاندیز

منتشر شده

در

photo 2022 01 16 10 04 47 - همه دستگاههای مرتبط در خدمت رونق پدیده شاندیز

 

امام جمعه، فرماندار،شهردار و اعضای شورای شهر شاندیز به همراه رییس و تعدادی از اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان خراسان رضوی از پروژه های فعال و در حال بهره برداری پدیده شاندیز بازدید کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،رییس هیات مدیره گروه شرکتهای پدیده گفت: با توجه به حل اغلب مشکلات حقوقی، قضایی و ثبتی مرتبط با پروژه پدیده و با توجه به همدلی و هماهنگی بین نهادهای حاکمیتی، انتظار می رود همکاری ‌های لازم برای رونق بخشی به مجموعه پدیده انجام شود.

 

حجت الاسلام صاحبی امام جمعه شاندیز با اشاره به وسعت پروژه پدیده، اظهار داشت: اثرات مثبت این پروژه ی ملی قطعا در رونق، آبادانی و اشتغال زایی فراتر از شهر شاندیز است و برای حل مشکلات آن باید علاوه بر استفاده از ظرفیت های محلی از توان ملی نیز استفاده شود.

 

فرماندار شهرستان بینالود نیز اعلام آمادگی کرد که مجموعه مدیریت شهری و نهادهای حاکمیتی برای حل و فصل موضوعات مرتبط با پروژه پدیده، از هرگونه ظرفیت در اختیار خود استفاده کنند.

 

حسینی تاکید کرد: با هم اندیشی و همراهی همه ی دستگاه های مرتبط راه های افزایش پاخور و بازدیدکننده از مجموعه پدیده بررسی و فراهم شود.

 

رییس شورای اسلامی شهر شاندیز  گفت:رونق مجموعه پدیده موجب رونق شهر شاندیز نیز می شود و لازم است با افزایش تبلیغات موجبات رونق بخشی به مجموعه پدیده فراهم آید.

 

باقری شهردار شاندیز نیز گفت:با توجه به اشراف مدیریت شهری به موضوعات پروژه پدیده، شهرداری شاندیز آمادگی کامل برای هرگونه همکاری با پروژه پدیده از جمله هم افزایی در خصوص استقبال از بهار ۱۴۰۱ و حضور حداکثری گردشگر را دارد.

 

منبع : روابط عمومی گروه شرکتهای پدیده

ادامه مطلب

فرهنگی

دوره آموزشی بازیافت آنلاین برای کارکنان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی برگزار شد

منتشر شده

در

پسماند - دوره آموزشی بازیافت آنلاین برای کارکنان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی برگزار شد

 

 

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی از برگزاری دوره آموزشی بازیافت آنلاین به منظور فرهنگ سازی و ارتقای دانش زیست محیطی کارکنان این اداره کل خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، مهدی ذبیحی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی از برگزاری دوره آموزشی بازیافت آنلاین به منظور فرهنگ سازی و ارتقای دانش زیست محیطی کارکنان این اداره کل خبر داده؛ افزود: این دوره آموزشی بمنظور تحقق اهداف برنامه مدیریت سبز از طریق بهره‌گیری از فناوری‌های مناسب و با نصب نرم افزارهای (اکو، بهروب و بازیست) زباله خشک تحویل و از طریق نرم افزار کیف پول شارژ می شود.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی با بیان اینکه مدیریت سبز الگویی ارزشمند در مصرف بهینه بوده که تحقق آن افزون بر مزایای زیست محیطی تکمیل کننده راهبردهای اقتصاد مقاومتی نیز است، خاطر نشان کرد: این دوره آموزشی با همکاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد و با حضور 40 نفر از کارکنان اداره کل راه و شهرسازی با رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.

 

 

 

منبع:اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی

ادامه مطلب

فرهنگی

برگزاری بیش از 14 هزار نفر روز آموزشی برای همکاران ، مجریان و بهره برداران منابع طبیعی خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2022 01 15 12 14 47 - برگزاری بیش از 14 هزار نفر روز آموزشی برای همکاران ، مجریان و بهره برداران منابع طبیعی خراسان رضوی

بیش از 14 هزار نفر روز آموزشی برای همکاران ، مجریان و بهره برداران منابع طبیعی خراسان رضوی برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،سید حسین حسینی کیا، رئیس اداره آموزش ،ترویج و مشارکت های مردمی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی با اعلام این مطلب گفت : از ابتدای سال جاری تا کنون میزان مصوب سازمان در خصوص آموزش مجریان و بهره بردران 10 هزار و 466 نفر روز بوده که تا کنون این اداره موفق به برگزاری 11 هزار 227 نفر روز برای بهره برداران شده که رشد صد در صدی به همراه داشته است.

وی در ادامه اظهار داشت : دوره های ویژه همکاران 2 هزار و 986 نفر روز بوده که شامل آشنایی با طرح مرتعداری ،مدیریت چرا ، اطفا حریق ، نحوه تشکیل تعاونیها ، همیاران طبیعیت و نقش آنها در مدیریت پایدار منابع طبیعی ، حفاظت و احیاء منابع طبیعی با مشارکت جوامع محلی ، آشنایی با قوانین و مقررات منابع طبیعی ، آشنایی با بیمه مراتع ، تثبیت شن های روان و بیابان زدایی ، معرفی صندوق حمایت از بخش کشاورزی و منابع طبیعی و نقش آن در پایداری منابع طبیعی ، تولید نهال ، جمع آوری و نگهداری بذور جنگلی ، زراعت چوب ، احداث و نگهداری بوستان روستایی ، تبدیل دیمزارهای کم بازده به علوفه ، آشنایی با علل و عوامل تخریب عرصه های جنگلی و مرتعی ، اصول و مبانی کار آفرینی در بخش منابع طبیعی ، اطفاء حریق، کارگاه آموزشی ترویجی در حفظ و احیاء و توسعه منابع طبیعی ، آشنایی با روند اجرای طرح های جنگلداری را می توان نام برد.

وی گفت : کارگاه اموزشی مصوب سازمان 2 دوره بوده است که این اداره تا کنون 5 دوره برگزار نموده و رشد 250 درصدی داشته است.

حسینی کیا افزود: علیرغم شيوع ویروس کرونا در سطح کشور،منابع طبیعی استان دوره های آموزشی خود را با فراهم کردن بسترهای لازم از طريق فضای مجازی و به صورت مستمر برگزار می کند.

سید حسین حسینی کیاگفت : نقش آموزش و ترویج در تبیین جایگاه منابع طبیعی بین اقشار مردم یکی ازمهم‌ترین ضروریاتی است که نباید مورد غفلت واقع شود و باید از روش‏‌های مختلف در راستای نهادینه کردن فرهنگ صیانت و حفاظت از منابع طبیعی در کشور استفاده کرد.

ادامه مطلب

برترین ها