با ما همراه باشید

زیارت

اقدامهای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در نظارت‌های نوروزی 1401

منتشر شده

در

photo 2022 03 21 08 37 10 1 - اقدامهای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در نظارت‌های نوروزی 1401

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اعلام اینکه در حال حاضر تعداد 51 باب مجتمع خدماتی رفاهی در سطح راه‌های استان در حال فعالیت هستند، در خصوص اقدامات این اداره کل در ارتباط با نظارت‌های نوروزی بر فعالیت آن‌ها گفت: همچون سنوات قبل، نظارت بر عملکرد این مجتمع‌ها برای طرح نوروزی تشدید گردیده است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،ابراهیم نصری ، افزود: در قالب طرح نوروزی تا کنون سه مرحله ابلاغ برای کمیته‌های فرعی نظارت بر مراکز خدماتی رفاهی بین راهی در شهرستان‌ها، شامل مجتمع‌های خدماتی رفاهی، رستوران‌های منفرد، جایگاه‌های سوخت منفرد، مساجد منفرد و دیگر امکانات ارائه‌کننده خدمات در بین محورها صادر شده است و از بیستم بهمن ماه 1400 تاکنون، حداقل سه مرتبه بازدید از تمامی این مجموعه‌ها به عمل آمده و رفع نواقص مشاهده شده در دست پیگیری و اقدام بوده است.

وی ادامه داد: پیش از نوروز هم جلسه‌ای با مالکان مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی برگزار گردید و بر لزوم آمادگی هرچه بیشتر این مجتمع‌ها برای ارائه خدمات به مسافران و زائران نوروزی تاکید شده است. این بازدیدها در قالب کمیته‌های فرعی نظارت بر مراکز خدماتی رفاهی بین راهی و با حضور اعضای این کمیته‌ها شامل نمایندگان فرمانداری‌ها، شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، میراث فرهنگی، ستاد اقامه نماز و دانشگاه علوم پزشکی صورت پذیرفته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌رضوی با بیان اینکه سومین مرحله بازدیدها هم از تاریخ 29 اسفندماه لغایت 6 فروردین ماه با رویکرد آمادگی کامل مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی در دور نخست سفرهای نوروزی ابلاغ شده و به انجام رسیده است، اضافه کرد: برابر با اطلاعات ثبت شده در سامانه مکانیزه نظارت بر مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی، تاکنون حدود 250 مرتبه بازدید از کل مجتمع‌های استان برای طرح نوروز 1401 ثبت شده است.

وی افزود: در این رابطه مکاتبه‌ای هم با فرمانداران شهرستان‌ها به عمل آمده و از ایشان خواسته شده که بر لزوم حضور کلیه اعضای شهرستانی کمیته‌های فرعی نظارت بر مراکز خدماتی رفاهی بین راهی در طرح نورزی 1401 تاکید نمایند. به ادارات شهرستانی زیرمجموعه این اداره کل نیز مکاتبات لازم جهت افزایش نظارت‌ها به عمل آمده و همکاری و هماهنگی لازم با همکاران دفتر امور رفاهی زائران استانداری خراسان‌رضوی نیز برقرار گردیده است و بازدیدهای مشترک این اداره کل با دفتر مذکور نیز به صورت محوری انجام شده و همچنان در دستور کار است.

نصری در پایان گفت: همکاران این اداره کل در طول ایام طرح نوروزی در بازه 25 اسفند 1400 الی 15 فروردین 1401، به صورت روزانه از مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی در محورهای مختلف استان سرکشی می‌کنند و نواقص مشاهده را از طریق مالکان مجتمع‌ها یا مدیران داخلی آن‌ها پیگیری می نمایند. هرچند در بین 51 مجتمع خدماتی رفاهی موجود در استان، قطعا نقاط ضعفی هنوز وجود دارد، اما تا اکنون تلاش شده و در ادامه طرح نیز هم خواهد شد تا نقاط ضعف در ارائه خدمات به زوار و مسافران محترم در نوروز امسال نسبت به سال‌های قبل به شکل قابل توجهی کاهش یابد.

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌رضوی

زیارت

رویداد ملی فهما، مشهد را به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد اسلامی شناخت

منتشر شده

در

photo 2022 05 12 18 30 37 - رویداد ملی فهما، مشهد  را به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد اسلامی شناخت

معاون ساماندهی و شبکه‌سازی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور:
مشهد به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد اسلامی شناخته شد

 

معاون ساماندهی و شبکه‌سازی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور گفت: در رویداد ملی فهما، مشهد به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد اسلامی شناخته شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،مرتضی طاهریان، دبیر سومین رویداد ملی فهما،در نشست خبری آئین پایانی رویداد ملی فهما

 

افزود: .  از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۷ اقدامات اولیه صورت گرفت تا اینکه ظرفیت‌ها را بهتر بشناسیم و بهتر عرضه کنیم. در حال حاضر سامانه بچه‌های مسجد محلی برای بارگزاری توانمندی‌های نوجوانان و جوانان مسجدی شده است.

 

معاون سامان‌دهی و شبکه‌سازی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور خاطرنشان کرد: ۲۶ هزار کانون فرهنگی و هنری در مساجد سراسر کشور فعالیت دارند و ما تلاش کردیم که با طراحی رویداد ملی فهما به فعالیت‌های این کانون‌ها انسجام بخشیم‌ که ۱۹ هزار و ۸۶۵ کانون در این طرح همراهی می کنند.

 

طاهریان با اشاره به دو سیاست این ستاد افزود: در این میان دو سیاست جدی از جمله انتظام‌بخشی و کیفی‌سازی را دنبال می‌کنیم که تاکنون در مرحله انتظام‌بخشی قرار داشته‌ایم و پس از آن به مرحله کیفی‌سازی می رسیم.

وی گفت: با انتظام‌بخشی می‌توان گفت که فعالیت‌های بچه‌های مسجدی در قالب سه شبستان فرهنگ، هنر و نوآوری و ۱۲ رواق طراحی شده است.

 

وی ادامه داد: رویداد ملی فهما موجب شد تا فعالیت‌های کانون‌ها به صورت کاملا مدون و ثبت‌شده در سامانه بچه‌های مسجد بارگزاری شود. ضمن اینکه در رویداد ملی فهما از ۱۳ کانون در قالب ۱۲ رواق و در کنار آن نیز از ۲۴ کانون دیگر تقدیر می شوند.

 

طاهریان با بیان اینکه کانون‌های برتر در رویداد ملی فهما علاوه بر دریافت هدایای نقدی مورد حمایت نیز قرار می گیرند، گفت: به عنوان نمونه کانون‌های برتر برای دریافت کارت اعتباری فهماکارت در اولویت قرار دارند و کانون‌های برتر در حوزه کارآفرینی برای دریافت تسهیلات لازم به وزارت کار معرفی می شوند.

 

دبیر سومین رویداد ملی فهما با اشاره به کانون‌های فعال مساجد در روستاها عنوان کرد: با توجه به امتیازات در طرح ملی فهما حدود ۴۸ درصد و تقریبا نیمی از فعالیت‌ها مربوط به کانون‌های فعال در روستاها است و پنج استان شامل قم، خراسان رضوی، گلستان، چهار محال بختیاری و اردبیل به مرحله پایانی داوری پایتخت فهما راه پیدا کردند.

 

وی گفت: پس ازجمع بندی نظر داوران در رویداد ملی فهما، استان خراسان رضوی به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد اسلامی شناخته شد و روز جمعه ۲۳ اردیبهشت‌ماه این عنوان به شکل رسمی اعلام می شود.

وی افزود: خراسان رضوی همیشه مبداء اقدامات خوب فرهنگی بوده و در سال ۱۴۰۱ با تلاش بیشتر در حوزه فرهنگی و سایر حوزه‌های مرتبط با مساجد ورود می کند.

 

شبنم مقدم

 

ادامه مطلب

اجتماعی

آموزش مستمر کارکنان پست با مفاهیم دیجیتال مارکتینگ امری ضروری است

منتشر شده

در

shutterstock 457517419 - آموزش مستمر کارکنان پست با مفاهیم دیجیتال مارکتینگ امری ضروری است

 

با توجه به شعار سال 1401 که با تدبیر مقام معظم رهبری، به عنوان سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین نامگذاری شده است، شرکت ملی پست نیز در راستای ارتقاء خدمات خود و با رویکرد استفاده حداکثری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان، توسعه کسب و کارهای پستی مبتنی بر دیجیتال مارکتینگ را در اولویت قرار داده است .

در دنیای امروز بازاریابی اینترنتی و تبلیغات هدفمند و هوشمند سازی فرایندها جایگاه خاصی را به خود اختصاص داده و موفقیت هر سازمان نیز ارتباط تنگاتنگی با استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان دارد.

خدمات الکترونیکی شرکت ملی پست علاوه بر رضایتمندی مشتریان موجب تحول اساسی در توسعه اقتصاد شده است و مدل کسب و کار امروز چنان طراحی شده که هیچ نهادی از ارائه خدمات در چهار چوب فناوری دیجیتال مثتثنی نبوده و همواره توسعه کسب و کارها منوط به این مهم است .

جهان امروز به کمک توسعه در همه زمینه های فناوری، پیشرفت چشمگیری داشته و این رشد منجر به تغییر شیوه های کسب و کار شده است و رقابت در تولید و ارائه محصولات متنوع را افزایش داده است.

گرچه آموزش و ایجاد زمینه نوآوری در رونق مشاغل دانش بنیان نقش مهمی دارد اما فراهم نمودن فضای کار برای کسب و کار های این شرکت ها از اهمیت بسزایی برخوردار است.

در شرایط کنونی، توسعه صادرات محصولات مبتنی بر دانش و فناوری های نوین، کشور را در برابر تحریم ها بیمه نموده و در همین راستا، تقویت پارک های علم و فناوری می تواند منجر به رشد شرکت های استارتاپی و ایجاد یک درآمد و اشتغال پایدار باشد.

در این میان، شرکت ملی پست نیز به در راستای ایفای نقش خود در توسعه اقتصادی و تحقق دولت الکترونیک ضمن تمرکز بر افزایش دانش کارکنان و شناخت دیجیتال مارکتینگ در واگذاری پروژه ها شرکت های دانش بنیان را در اولویت قرار دهد .

 

 

 

نویسنده:صدیقه صادقی/کارشناس روابط عمومی اداره کل پست استان خراسان رضوی

ادامه مطلب

زیارت

39 هزار و 635 حاجی ایرانی در حج تمتع 1401 به سرزمین وحی مشرف می شوند

منتشر شده

در

photo 2022 04 20 18 35 30 - 39 هزار و 635 حاجی ایرانی در حج تمتع 1401 به سرزمین وحی مشرف می شوند

معاون امور حج و عمره سازمان حج وزیارت:39 هزار و 635 حاجی ایرانی در حج تمتع 1401 به سرزمین وحی مشرف می شوند/کسانی که در سال جاری مشمول تشرف به حج نیستند، انصراف ندهند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، اکبر رضایی ،معاون امور حج و عمره سازمان حج وزیارت در خصوص موضوع حج تمتع ۱۴۰۱ تصریح کرد: تعداد یاد شده شده شامل حجاج و عوامل اجرایی هستند که همه ساله به میزان سهمیه اولیه تعدادی افزایش می یافت که در سال جاری نیز این درخواست نیز انجام خواهد شد و علیرغم ضیق وقت برنامه ریزی برای اعزام میزان تخصیص یافته باسرعت انجام می شود .

وی همچنین به شرایط اعلامی وزارت حج و عمره عربستان مبنی بر پذیرش زائران در حج تمتع امسال گفت: شرط پذیرش زائران زیر 65سال، تزریق کامل واکسیناسیون کردن و داشتن تست منفی کرونا 72 ساعت قبل از اعزام از جمله موارد مهم بوده که بر همین اساس برنامه ریزی خواهیم کرد و از میان متقاضیانی که در سال ۹۹ ثبت نام خود را انجام داده اند بنابر اولویت آنان تا سقف سهمیه اقدام می کنیم.

معاون امور حج و عمره سازمان حج وزیارت توصیه کرد کسانی که علیرغم ثبت نام اولیه در سال 99 با توجه به شرایط سنی تعیین شده سال جاری اجازه حضور در حج تمتع امسال را ندارند، به هیچ عنوان انصراف ندهند.

به گفته وی، این انصراف و عودت دادن هزینه های واریزی و پایداری سند ، به منزله انصراف از استفاده از امتیاز تثبیت نرخ ارز تعیین شده برای حجاج ثبت نامی سال 99 است . بنابراین توصیه می شود که به چنین اقدامی مبادرت نکنند.

رضایی تصریح کرد: متقاضیانی که امسال مشرف نمی شوند امتیاز خود را حفظ کنند تا انشاالله سال آینده در اولویت تشرف به سرزمین وحی باشند. در صورت انصراف وعودت مبالغ، این دسته از متقاضیان در روند عادی و اولویت اولیه اعزام ها قرار می گیرند.

وی همچنین تاکید کرد: متقاضیانی که تاکنون واکسن کرونای خود را به طور کامل تزریق نکرده اند در اسرع وقت مبادرت به این مهم کنند تا در روند اعزام آنان مشکلی بوجود نیاید .

 

 

 

 

منبع:روابط عمومی سازمان حج و زیارت

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها