با ما همراه باشید

عمرانی

اماکن اقامتی ناایمن اطراف حرم مطهر تهدیدی جدی برای جان زائران

منتشر شده

در

photo 2022 01 08 12 29 08 - اماکن اقامتی ناایمن اطراف حرم مطهر تهدیدی جدی برای جان زائران

 

با تلاش کارگروه ویژه ایمنی اماکن اقامتی در شهرداری منطقه ثامن ۲۹۲مورد از اماکن اقامتی غیرمجاز در نزدیکی حرم مطهررضوی ارزیابی و پایش شده و ملزم به رفع مغایرت های ایمنی و بهداشتی و اخذ مجوزهای قانونی و تاییدیه های لازمه شده اند.

 

هراز چندگاهی با قرار گرفتن در ایام مناسبتی خاص در طول سال و افزایش ورود زائرین به مشهد مقدس، به ویژه در فصول سرد سال، خبرهای ناگواری از ایجاد مشکلاتی مانند گازگرفتکی و مسمومیت با گاز مونوکسید کربن، سقوط در چاه، برق گرفتگی و . . . به گوش می رسد که بعضا جان زائرین را به خطر می اندازد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،سید فرهاد حجازی با اشاره به اینکه براساس پایش های صورت گرفته توسط کارگروه آسیب شناسی شهرداری منطقه ثامن ۹۰۹ مورد واحد اقامتی غیرمجاز و ناایمن در اطراف حرم مطهررضوی شناسایی شده است، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری ۲۹۲ مورد بازدید و پایش ایمنی از این واحدهای اقامتی انجام شده است.

 

وی تصریح کرد: از این تعداد مجموعه اقامتی که دارای استانداردهای لازم نبوده و یا ضوابط بهداشتی، ایمنی و دیگر موارد را رعایت نکرده و دارای مغایرت بوده اند؛ اخطاریه های قانونی لازم را دریافت کردند و ۲۱ مورد نیز با اخذ دستور از مقام قضایی پلمب شده اند.

 

حجازی ادامه داد: برای کاهش هرچه بیشتر این موضوعات در منطقه،به دنبال ارائه واجرای طرحی هستیم که با مشارکت اصناف و اتحادیه و جامعه هتل داران مشهد،نسبت به الزام آموزش و توجیه پرسنل شاغل در این مراکز اقامتی،در خصوص مبانی و اصول بهداشتی و ایمنی از طریق شرکت های معتبر و ذی صلاح که زیر نظر وزارت کار و رفاه اجتماعی،اقدام به برگزاری دوره های آموزشی و ارائه گواهینامه های لازم می نمایند، اقدام کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به اینکه به ایام پایانی سال ۱۴۰۰ و نوروز ۱۴۰۱ نزدیک می شویم،در ادامه طرح ارزیابی و پایش موارد ایمنی و بهداشتی؛ از اواخر دی ماه همه  مراکز اقامتی مجاز نیز با حضور نمایندگانی از سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد،مرکز بهداشت ثامن و نمایندگان مجتمع قضایی ثامن مورد ارزیابی از نظر آیتم های مربوط به ایمنی تجهیزات،HSE و موارد بهداشتی و زیست محیطی قرار می گیرند.

 

 

 

منبع:روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن مشهد مقدس

اقتصادی

افتتاح و کلنگ زنی ۱۰۰هزار میلیارد تومان پروژه‌ صنعتی و تولیدی در هفته دولت

منتشر شده

در

photo 2022 08 17 21 36 14 - افتتاح و کلنگ زنی ۱۰۰هزار میلیارد تومان پروژه‌ صنعتی و تولیدی در هفته دولت

 

استاندار خراسان رضوی گفت: درهفته دولت بیش از ۱۰۰هزار میلیارد تومان پروژه‌های مربوط به تولید، صنعت و ساختمان کلنگ زنی و افتتاح می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان رضوی در دهمین همایش برندینگ خراسان رضوی گفت: اجرای همه طرحهای نیمه تمام بویژه در حوزه زیرساختها از جمله آب و برق در استان از اولویت هاست تا آنها را به اتمام برسانیم و از این محل نیازمندیهای حوزه صنعت را برطرف کنیم.

 

استاندارخراسان رضوی افزود:روند سرمایه گذاری در خراسان رضوی به روند سرمایه پذیری درحال تبدیل است.

 

وی اظهار داشت: تولیدات موثر در این بخش، استقرار صنایع پیشران در استان رو به افزایش است که نشان از تکمیل جریان اقتصادی در خراسان رضوی دارد .

نظری خاطرنشان کرد: پایان سال به وضعیت مناسبی در تامین برق بویژه برای صنایع در خراسان رضوی می رسیم و از ۲ مزیت فوق العاده خورشیدی و بادی استان برای تولید برق بهره مند شویم.

 

استاندار خراسان رضوی گفت: معتقد هستم که واحدهای تولیدی مستقر در شهرکهای صنعتی خود می توانند نسبت به سرمایه گذاری در تولید برق اقدام کنند و نیاز به دولت نداشته باشند، به طور قطع ضعف زیرساختها از طریق جذب سرمایه های مردمی قابل حل است. تولید بدون کارخانه

وی افزود: بخش مهمی از اقتصاد خراسان رضوی مبتنی بر زیارت بوده و جریان اقتصادی این بخش نیاز به طراحی و مدیریت مطلوب دارد.

استاندار خراسان رضوی گفت: با تلاشهای انجام شده به نظر می رسد که فضای کسب و کار در استان در سه ماهه نخست امسال مثبت بوده که امیدواریم این شرایط ماندگاری خود را در همه زمینه ها حفظ کند.

رییس هیات مدیره انجمن مدیران صنایع خراسان رضوی نیز در این نشست به تولیدکنندگان تاکید کرد: باید به عنوان تولیدکننده یا متولی تولید بدون کارخانه به جاذبه برند و برندینگ و نقش آن در گسترش فروش و تداوم و ماندگاری اعتماد داشته باشیم.

 

همچنین، رئیس سازمان صمت استان خراسان رضوی گفت: برنامه کلان حوزه برندینگ در سازمان با کمک تشکل‌های خصوصی در حال تدوین است که تا سه ماه آینده رونمایی می شود.

رجبی با اشاره به ایجاد تسهیلات برای تولید بدون کارخانه توسط برندها که خواسته بسیاری از تولیدکنندگان است افزود: سازمان صمت آمادگی ارائه مجوز تولید بدون کارخانه را دارد اما گواهی پیشرفت فیزیکی نیاز به تایید یکی از دستگاه‌های دولتی دارد که در حال مکاتبه و رفع این مسئله هستیم تا از ظرفیت‌های موجود هم استفاده کنیم.

 

همچنین،محمودبنانژاد،رئیس اتاق اصناف استان خراسان رضوی گفت: امروز دغدغه بخش عمده‌ای از تولیدکنندگان ماندگاری در بازار کسب وکار است و عوامل خارجی مانند تغییر سیاست‌های جامعه، تغییرات حقوقی و اقتصادی یک کشور وعوامل داخلی مانند تغییر کیفیت محصولات، تغییر مشتری و سیاست‌های کارفرما باعث می‌شود یک برند از گردونه کسب و کار خارج شود.

 

وی افزود: اگر برندی به ایجاد عنصر خلاقیت توجه کند باعث رشد و شکوفایی می شود.

شبنم مقدم

ادامه مطلب

عمرانی

آغاز عملیات خاکبرداری پروژه 1257 واحدی نهضت ملی مسکن در گلبهار

منتشر شده

در

photo 2022 08 16 18 32 57 - آغاز عملیات خاکبرداری پروژه 1257 واحدی نهضت ملی مسکن در گلبهار

 

عملیات اجرایی خاکبرداری پروژه 1257 واحدی نهضت ملی مسکن در شهر گلبهار آغاز شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، در ادامه پروژه های نهضت ملی مسکن در این شهرستان، عملیات اجرایی خاکبرداری پروژه 1257 واحدی نهضت ملی مسکن توسط شرکت بتن ساز تربت آغاز شد.

 

این پروژه هم اکنون در مرحله تجهیز کارگاه، گودبرداری و عملیات خاکبرداری جهت اجرای فونداسیون های بلوک ها قرار دارد.

 

گفتنی است این پروژه به روش فناوری ساخت «قالب تونلی» روند اجرایی خود را دنبال می کند.

 

 

منبع : روابط عمومی و دفتر توسعه اجتماعی فرهنگی شرکت عمران شهر جدید گلبهار

ادامه مطلب

عمرانی

رفع تصرف از اراضی نیستان فتح آباد سلوگرد و دستگرد شهرستان گلبهار

منتشر شده

در

photo 2022 08 15 18 19 24 - رفع تصرف از اراضی نیستان فتح آباد سلوگرد و دستگرد شهرستان گلبهار

 

سرپرست جهادکشاورزی شهرستان گلبهار از رفع تصرف از اراضی نیستان,فتح آباد,سلوگرد و دستگرد این شهرستان خبر داد.

 

به کزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمدرضا روستا نژاد، سرپرست جهادکشاورزی شهرستان گلبهار گفت: حدود 30 هکتار از اراضی نیستان,فتح آباد,سلوگرد و دستگرد شهرستان رفع تصرف شد.

روستا نژاد بیان داشت: با عنایت به مصوبات شورای حفظ حقوق بیت المال و با تمسک به تبصره 2 ماده 10 قانون اصلاح حفظ کاربری اراضی زراعی، باغی در راستای تکلیف قانونی و پیشگیری ازوقوع جرم، با توجه به صدور اخطارات قانونی به مرتکبین فعل غیر مجاز در اراضی روستاهای سلوگرد، حکیم آباد نیستان، سنقاسی ودستگرد، اعمال قانون و قلع و قمع انجام گردید و 32 قطعه از ساخت و سازهای غیرمجاز تخریب و 30 هکتار از اراضی ازاد سازی شد.

وی افزود:  با هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز به طور جدی برخورد  و عواقب به عهده شخص خاطی است.

 

 

منبع:روابط عمومی جهادکشاورزی گلبهار

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها