با ما همراه باشید

اجتماعی

امضای تفاهم نامه همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و نیروی انتظامی خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2021 12 15 15 11 11 - امضای تفاهم نامه همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و نیروی انتظامی خراسان رضوی

تفاهم نامه همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و نیروی انتظامی خراسان رضوی استان با هدف افزایش تعاملات فرهنگی، امضا شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، تفاهم نامه همکاری در راستای افزایش تعاملات فرهنگی با حضور حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و محمد کاظم تقوی، فرمانده نیروی انتظامی استان خراسان رضوی امضا شد.

در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با بیان اینکه انعقاد این تفاهم نامه را در روز زیارتی حضرت رضا(ع) به فال نیک می گیریم، گفت: امروز کتابخانه های عمومی از نسل اول خود در قالب امانت کتاب و سالن مطالعه خارج شده و با تغییر ماموریت خود در اجتماع در حوزه کاهش آسیبهای اجتماعی، افزایش امید، نشاط، دانایی و آگاهی به فرهنگسراهای اجتماعی و آموزشگاه های غیررسمی مردمی تبدیل شده اند.

وی با اشاره به نقش موثر کتابخانه های عموی در برگزاری کارگاه های آموزشی با محوریت امنیت اجتماعی، افزود: همچنین می توان از ظرفیت کاربران کتابخانه ها به عنوان «یاوران پلیس» و «تسهیلگران اجتماعی» به واسطه ارتباط سایر دستگاه های اجتماعی با مجموعه کتابخانه های عمومی استان حتی در دورافتاده ترین مناطق در حوزه تأمین آگاهی و امنیت اجتماعی استفاده کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با توجه به روند رو به رشد استفاده از فضاهای مجازی برگزاری کارگاه های آموزشی با محوریت امنیت در فضاهای سایبری را از ضروریات جامعه خواند.

در ادامه محمدکاظم تقوی، فرمانده نیروی انتظامی استان خراسان رضوی ضمن تسلیت ایام دهه فاطمیه(س) گفت: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در سخنرانی اخیر خود موضوعات مختلف و متعددی را در ساختار جدید نیروی انتظامی تعریف کردند که از جمله آنها تغییر معاونت اجتماعی نیروی انتظامی به معاونت فرهنگی و اجتماعی نیروی انتظامی بود.

وی با اشاره به دغدغه رهبر انقلاب اسلامی و توجه ویژه ایشان به مسائل فرهنگی در جامعه، افزود: هدف ما امروز پرورش نیروهای آشنا با علم و دانش روز است چرا که شکوفایی و ایجاد امنیت پایدار با توجه به تهدیدات و تهاجمات فرهنگی دشمنان درگرو آگاهی و دانایی است.

تقوی با بیان اینکه جامعه امروز بسیاری از نیازهای خود را به واسطه فضاهای مجازی، ارائه آموزشهای لازم را بسیار ضروری دانست و عنوان کرد: امیدواریم انعقاد این تفاهم نامه باعث افزایش توانایی و کارایی هر دو دستگاه در زمینه جلوگیری از آسیبهای فضای مجازی با برگزاری کارگاه های آموزشی و توجه ویژه به نیاز اطلاعاتی جامعه باشد.

فرمانده نیروی انتظامی استان خراسان رضوی در پایان توجه به نیازهای جامعه و راهنمایی مردم در حوزه های سایبری به ویژه برای قشر جوان را واجب و لازم دانست.

 

گفتنی است، طی این تفاهم نامه مقرر شد اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در خصوص معرفی کتابخانه های عمومی به ناجا جهت گشت زنی نیروی پلیس در محدوده کتابخانه، برگزاری مسابقات کتابخوانی با استفاده از منابع پیشنهادی ناجا در کتابخانه های عمومی، برگزاری جلسات نقدکتاب ، نشست کتابخوان وجشنواره کتابخوانی رضوی در مناسبت های مختلف در مراکز معرفی شده از سوی ناجا، تمهیدات لازم به منظور غنی سازی منابع مورد نیاز کتابخانه های عمومی با کتب ونشریات اهدایی از سوی ناجا، اتخاذ تمهیدات لازم جهت عضویت کارکنان وخانواده های آنان وسربازان وظیفه با معرفی نامه معاونت تربیت وآموزش ناجا در کتابخانه های عمومی استان، تقدیر از کتابخوانان برتر ناجا در استان ، ارسال فایل کتابخوان ماه به کتابخانه ها و مراکز ناجا، اطلاع رسانی مناسب جهت عضویت نیمه بهاء کارکنان نیروی انتظامی در کتابخانه های عمومی در مناسبت های مختلف ( سالروز تاسیس نهاد کتابخانه ها ، هفته کتاب و کتابخوانی و…) وبررسی فضاهای معرفی شده توسط نیروی انتظامی به منظور ایجاد کتابخانه عمومی مشارکتی و بهره مندی از حمایتهای اداره کل کتابخانه های عمومی ( براساس شیوه نامه و دستورالعمل تاسیس کتابخانه های عمومی مشارکتی و مستقل) اقدامات لازم را انجام دهد.

 

در مقابل نیروی انتظامی استان خراسان رضوی نیز در هماهنگی با یگان های پلیس پیشگیری ناجا جهت گشت زنی روزانه در محدوده کتابخانه های معرفی شده از سوی اداره کل کتابخانه ها، تامین فضا وتجهیزات مناسب و نیروی انسانی، با اولویت سربازان دارای تحصیلات مرتبط در کتابخانه های مشارکتی مراکز ناجا، همکاری دربرگزاری جلسات نقد کتاب، نشست کتابخوان و جشنواره مسابقه کتابخوانی رضوی، پیشنهاد منابع جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی اداره کل کتابخانه ها، همکاری دربرگزاری کارگاهها و دوره های آموزشی با موضوعات مختلف از جمله: آسیب های اجتماعی ، مبارزه با مواد مخدر ، پیشگیری از وقوع جرم در فضای مجازی برای کارکنان و اعضای کتابخانه های عمومی و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی ازطریق فضای مجازی و تابلوهای تبلیغاتی ناجا. براساس بخشنامه ها ودستورالعمل های مربوطه و با هماهنگی و اخذ موافقت اداره کل توسعه کتابخانه ها و مشارکت ها همکاری های لازم را خواهند داشت.

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی

 

اجتماعی

تعداد 489 حلقه چاه غيرمجاز در محدوده تحت پوشش امور پر شد

منتشر شده

در

photo 2022 01 15 18 48 16 - تعداد 489 حلقه چاه غيرمجاز در محدوده تحت پوشش امور پر شد

 

مدیر امور منابع آب مشهد با اشاره به آمار 9 ماهه نخست سال جاری، گفت: در این مدت تعداد 489 حلقه چاه غيرمجاز در محدوده تحت پوشش امور منابع آب مشهد (شهرستان های مشهد، چناران، گلبهار، طرقبه، شاندیز و فریمان) پر شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمد برزویی با اشاره به اینکه این اقدامات توسط همكاران پرتلاش امور، گروه هاي گشت و بازرسي، اجرائيات و با همكاري نيروي انتظامي و اخذ دستور قضايي انجام گرفت، اظهار کرد: از تعداد 489 حلقه چاه غيرمجاز مذكور، تعداد 157 حلقه چاه غيرمجاز عميق (تا عمق های 150 متر و دبي هايي تا 10 ليتر بر ثانيه) و تعداد 332 حلقه چاه غيرمجاز نيز نيمه عميق با (دبي هايي تا 15 ليتر بر ثانيه) بوده اند.

وی افزود: اين اقدامات در مدت مزبور موجب جلوگيري از برداشت غيرمجاز آب سالانه بیش از 17 میلیون مترمكعب شده است.

مدیر امور منابع آب مشهد اظهار کرد: همچنين در 9 ماهه اول سال 1400 اين امور با همكاري نيروي انتظامي تعداد 14 دستگاه و ادوات حفاري غيرمجاز در محدوده تحت پوشش امور منابع آب مشهد شناسايي و توقيف کرده است.

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی

ادامه مطلب

اجتماعی

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس: بدهی پیمانکاران میراث دوره گذشته شورای شهر مشهد است_ هیچ پروژه جدیدی تا پرداخت مطالبات پیمانکاران آغاز نمی‌شود

منتشر شده

در

photo 2022 01 12 21 47 09 - رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس: بدهی پیمانکاران میراث دوره گذشته شورای شهر مشهد است_ هیچ پروژه جدیدی تا پرداخت مطالبات پیمانکاران آغاز نمی‌شود

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: شهرداری مشهد موظف شده است که تا پرداخت بدهی پیمانکاران، هیچ پروژه جدیدی را در سطح شهر آغاز نکند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،هاشم دائمی  با اعلام اینکه طی ماه‌های اخیر تجمع‌هایی از جانب پیمانکاران شهرداری مشهد صورت پذیرفته است، اظهار کرد: دوره ششم شورای اسلامی شهر مشهد فعالیت‌های خود را در حالی آغاز کرد که با حجم بسیاری از بدهی‌ها و مطالبات پیمانکاران که از دوره گذشته برای ما به ارث رسیده بود، مواجه شد.

وی افزود: نبود نگاه کارشناسی در آغاز پروژه‌ها و عملیات‌ها و در نظر نگرفتن میزان بودجه و پرداخت بدهی به پیمانکاران، ما را با شرایط ویژه‌ای مواجه کرده است.

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس خبرداد: با هدف خدمت به زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) پا در میدان نهاده و نسبت به احقاق حقوق پیمانکاران و فعالان حوزه شهری پایبند هستیم.

دائمی با بیان اینکه خود را متعهد به پرداخت مطالبه پیمانکاران می‌دانیم، گفت: پیشنهاد می‌شود تا پرداخت بدهی پیمانکاران، هیچ پروژه جدیدی را در سطح شهر آغاز نشود.

وی پرداخت مطالبه را حق قانونی پیمانکاران دانست و تاکید کرد: دوره ششم شورای اسلامی شهر مشهد در حالی کار خود را بدون پشتوانه و بدهی بسیار آغاز کرد، که هیچ‌گاه نسبت به شرایط فراهم آمده، کار تبلیغاتی نکرده و افراد و گروه‌ها را به خاطر بدهی‌ها، مورد نکوهش قرار نداده است.

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با اشاره به اینکه اجرای پروژه‌های نیمه تمام شهر در دستور کار شورای ششم بوده و باید آن‌ها را به سرانجام برسانیم، گفت: پیمانکاران بازوی اجرایی مدیریت شهری هستند و با همت آن‌ها می‌توانیم شهر را آماده استقبال از بهار کرده و پروژه‌های آتی را طرح ریزی کرده و پیش ببریم.

دائمی در پایان بیان کرد: عملیات پرداخت مطالبات پیمانکاران در حال انجام بوده و نسبت به تسریع در انجام آن حساس هستیم؛ معتقدیم آغاز پروژه‌های جدید در شهر بایستی با پیش‌بینی منابع مالی توسط شورای شهر و شهرداری انجام گیرد.

 

 

ادامه مطلب

اجتماعی

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خبرداد؛ بهره برداری بهینه از ظرفیت المانهای هوشمند شهری

منتشر شده

در

photo 2022 01 11 22 25 21 1 - مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خبرداد؛ بهره برداری بهینه از ظرفیت المانهای هوشمند شهری

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: در حال اجرایی کردن توسعه کاربردهای 80 المان هوشمند موجود شهری هستیم.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مهدی بدیع درباره المان های هوشمند شهری اظهار کرد: هدف از نصب المان های هوشمند شهری، فراهم آوردن زمینه آشنایی و تعامل بیشتر شهروندان با فناوری‌های شهر هوشمند است.

وی افزود: المان های هوشمند شهر مشهد در سه دسته وب کیوسک ها، المان های تعاملی هوشمند شهری و شبکه هوشمند اطلاع رسانی تقسیم می شود.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد بیان کرد: کیوسک های هوشمند فعلی شامل کیوسک های صدور مجوز حمل و نقل بار در توقفگاههای ناوگان باری و کیوسک های درخواست تاکسی در مبادی ورودی شهر است.

بدیع درخصوص المان های تعاملی هوشمند شهری بیان کرد: المان دریچه دانش با امکان پرسش و پاسخ تعاملی، المان لبخند ماندگار با امکان پخش تصاویر واقعیت افزوده در هنگام لبخند زدن شهروندان و المان پایگاه تندرستی با هدف تشویق شهروندان به ورزش و دریافت بلیت رایگان قطار شهری از جمله این المان ها می باشند.

وی اضافه کرد: نوع سوم المان های شهری شامل شبکه هوشمند اطلاع رسانی است. از جمله ویژگی های سامانه جامع مدیریت نمایشگر های شهری می توان به امکان مدیریت آنلاین محتوا، امکان زمانبندی پخش محتوا و امکان مانیتورینگ لحظه ای اشاره کرد که در حال اجرایی کردن بهره برداری بهینه از ظرفیت موجود، گسترش اطلاع رسانی ها و ارائه دیتای لحظه ای فعالیت های شهرداری به شهروندان می باشیم.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: در حال حاضر 80 المان هوشمند در سطح شهر وجود دارد.

 

 

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

ادامه مطلب

برترین ها