با ما همراه باشید

اجتماعی

امضای تفاهم نامه همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و نیروی انتظامی خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2021 12 15 15 11 11 - امضای تفاهم نامه همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و نیروی انتظامی خراسان رضوی

تفاهم نامه همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و نیروی انتظامی خراسان رضوی استان با هدف افزایش تعاملات فرهنگی، امضا شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، تفاهم نامه همکاری در راستای افزایش تعاملات فرهنگی با حضور حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و محمد کاظم تقوی، فرمانده نیروی انتظامی استان خراسان رضوی امضا شد.

در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با بیان اینکه انعقاد این تفاهم نامه را در روز زیارتی حضرت رضا(ع) به فال نیک می گیریم، گفت: امروز کتابخانه های عمومی از نسل اول خود در قالب امانت کتاب و سالن مطالعه خارج شده و با تغییر ماموریت خود در اجتماع در حوزه کاهش آسیبهای اجتماعی، افزایش امید، نشاط، دانایی و آگاهی به فرهنگسراهای اجتماعی و آموزشگاه های غیررسمی مردمی تبدیل شده اند.

وی با اشاره به نقش موثر کتابخانه های عموی در برگزاری کارگاه های آموزشی با محوریت امنیت اجتماعی، افزود: همچنین می توان از ظرفیت کاربران کتابخانه ها به عنوان «یاوران پلیس» و «تسهیلگران اجتماعی» به واسطه ارتباط سایر دستگاه های اجتماعی با مجموعه کتابخانه های عمومی استان حتی در دورافتاده ترین مناطق در حوزه تأمین آگاهی و امنیت اجتماعی استفاده کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با توجه به روند رو به رشد استفاده از فضاهای مجازی برگزاری کارگاه های آموزشی با محوریت امنیت در فضاهای سایبری را از ضروریات جامعه خواند.

در ادامه محمدکاظم تقوی، فرمانده نیروی انتظامی استان خراسان رضوی ضمن تسلیت ایام دهه فاطمیه(س) گفت: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در سخنرانی اخیر خود موضوعات مختلف و متعددی را در ساختار جدید نیروی انتظامی تعریف کردند که از جمله آنها تغییر معاونت اجتماعی نیروی انتظامی به معاونت فرهنگی و اجتماعی نیروی انتظامی بود.

وی با اشاره به دغدغه رهبر انقلاب اسلامی و توجه ویژه ایشان به مسائل فرهنگی در جامعه، افزود: هدف ما امروز پرورش نیروهای آشنا با علم و دانش روز است چرا که شکوفایی و ایجاد امنیت پایدار با توجه به تهدیدات و تهاجمات فرهنگی دشمنان درگرو آگاهی و دانایی است.

تقوی با بیان اینکه جامعه امروز بسیاری از نیازهای خود را به واسطه فضاهای مجازی، ارائه آموزشهای لازم را بسیار ضروری دانست و عنوان کرد: امیدواریم انعقاد این تفاهم نامه باعث افزایش توانایی و کارایی هر دو دستگاه در زمینه جلوگیری از آسیبهای فضای مجازی با برگزاری کارگاه های آموزشی و توجه ویژه به نیاز اطلاعاتی جامعه باشد.

فرمانده نیروی انتظامی استان خراسان رضوی در پایان توجه به نیازهای جامعه و راهنمایی مردم در حوزه های سایبری به ویژه برای قشر جوان را واجب و لازم دانست.

 

گفتنی است، طی این تفاهم نامه مقرر شد اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در خصوص معرفی کتابخانه های عمومی به ناجا جهت گشت زنی نیروی پلیس در محدوده کتابخانه، برگزاری مسابقات کتابخوانی با استفاده از منابع پیشنهادی ناجا در کتابخانه های عمومی، برگزاری جلسات نقدکتاب ، نشست کتابخوان وجشنواره کتابخوانی رضوی در مناسبت های مختلف در مراکز معرفی شده از سوی ناجا، تمهیدات لازم به منظور غنی سازی منابع مورد نیاز کتابخانه های عمومی با کتب ونشریات اهدایی از سوی ناجا، اتخاذ تمهیدات لازم جهت عضویت کارکنان وخانواده های آنان وسربازان وظیفه با معرفی نامه معاونت تربیت وآموزش ناجا در کتابخانه های عمومی استان، تقدیر از کتابخوانان برتر ناجا در استان ، ارسال فایل کتابخوان ماه به کتابخانه ها و مراکز ناجا، اطلاع رسانی مناسب جهت عضویت نیمه بهاء کارکنان نیروی انتظامی در کتابخانه های عمومی در مناسبت های مختلف ( سالروز تاسیس نهاد کتابخانه ها ، هفته کتاب و کتابخوانی و…) وبررسی فضاهای معرفی شده توسط نیروی انتظامی به منظور ایجاد کتابخانه عمومی مشارکتی و بهره مندی از حمایتهای اداره کل کتابخانه های عمومی ( براساس شیوه نامه و دستورالعمل تاسیس کتابخانه های عمومی مشارکتی و مستقل) اقدامات لازم را انجام دهد.

 

در مقابل نیروی انتظامی استان خراسان رضوی نیز در هماهنگی با یگان های پلیس پیشگیری ناجا جهت گشت زنی روزانه در محدوده کتابخانه های معرفی شده از سوی اداره کل کتابخانه ها، تامین فضا وتجهیزات مناسب و نیروی انسانی، با اولویت سربازان دارای تحصیلات مرتبط در کتابخانه های مشارکتی مراکز ناجا، همکاری دربرگزاری جلسات نقد کتاب، نشست کتابخوان و جشنواره مسابقه کتابخوانی رضوی، پیشنهاد منابع جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی اداره کل کتابخانه ها، همکاری دربرگزاری کارگاهها و دوره های آموزشی با موضوعات مختلف از جمله: آسیب های اجتماعی ، مبارزه با مواد مخدر ، پیشگیری از وقوع جرم در فضای مجازی برای کارکنان و اعضای کتابخانه های عمومی و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی ازطریق فضای مجازی و تابلوهای تبلیغاتی ناجا. براساس بخشنامه ها ودستورالعمل های مربوطه و با هماهنگی و اخذ موافقت اداره کل توسعه کتابخانه ها و مشارکت ها همکاری های لازم را خواهند داشت.

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی

 

اجتماعی

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش: صد و بیست هزار کلاس ابتدایی به کتابخانه کلاسی مجهز می‌شود

منتشر شده

در

IMG 20221125 010948 818 - معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش: صد و بیست هزار کلاس ابتدایی به کتابخانه کلاسی مجهز می‌شود

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از تجهیزصد و بیست هزار کلاس ابتدایی به کتابخانه کلاسی خبرداد.

معصومه نجفی، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در بیست و چهارمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان خراسان رضوی در مشهد گفت: امسال ۱۲۰ هزار کلاس ابتدایی روستایی و عشایری کشور به کتابخانه کلاسی مجهز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، معصومه نجفی، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش افزود: در هفته کتاب به صورت نمادین رونمایی از ۳۲ کتابخانه کلاسی در این تعداد مدرسه در استان های کشور داشتیم .

وی ادامه داد: متاسفانه مدارس ابتدایی ما کتابخانه ندارند و تأسیس کتابخانه کلاسی در مدارس مد نظر است و طبق برآورد انجام شده برای تاسیس در هر کلاس ۴ میلیون تومان هزینه لازم است.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ۳۶۰ هزار کلاس درس ابتدایی در کشور داریم، اظهار کرد:۱۲۰ هزار کلاس روستایی و عشایر هدف امسال برای تاسیس کتابخانه کلاسی است که امید داریم خیرین در این زمینه ورود کنند.

وی با بیان آثار عمل خیرین مدرسه ساز افزود: توجه به مدرسه سازی خوب است اما کیفیت آموزشی هم بسیار مهم است.

نجفی گفت: تعداد ۸ هزار و ۳۰۰ کلاس روستایی را به به‌روزترین بسته زبان آموزی به شکل رایگان مجهز کرده ایم اما برای اجرای آن توسط معلم نیاز به ویدیو پروژکتور است که این خود مسئله مهمی است.

وی افزود: در کنار امر خیر مدرسه سازی، تجهیزات و امکانات متعددی در مدرسه نیاز داریم که چشم امیدمان به خیرین و نیکوکاران است.

 

همچنین،سید امیر شوشتری، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، گفت: ایثار خیّرین مدرسه ساز یک مسئله تربیتی است.

شوشتری ضمن تقدیر و تشکر از خیرین مدرسه ساز گفت: خدا را شاکریم برای اینکه به ما عنایت کرد تا در این جمع حضور داشته باشیم.

 

وی با اشاره به اینکه خراسان رضوی پر جمعیت ترین استان کشور است؛ گفت: در چشم انداز ۱۴۰۴ حدود دو هزار کلاس دیگر حداقل در دو سال آینده باید ساخته شود و نیاز اولیه این کار وجود زمین است که نیاز به همکاری ارگان های دولتی و مشارکت خیّرین مدرسه ساز دارد.

وی افزود: تصمیم بر افزایش ظرفیت های درآمدزایی آموزش و پرورش است، این مجوز ها با همکاری شهرداری پیش بینی شده تا بتوانیم برای نوسازی مدارس کمکی در کنار کمک خیرین باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: در بعضی از مناطق سرانه فضای آموزشی کمتر از یک متر مربع است که سبب تراکم دانش آموزان و کمبود فضای فیزیکی و اجبار استفاده از دو شیفت شده است و نیاز به یاری خیّرین گرانقدر و نیک اندیش دارد.

 

شبنم مقدم

ادامه مطلب

اجتماعی

پست حلقه اتصال کسب و کارهای فضای مجازی است

منتشر شده

در

photo 2022 11 20 19 20 12 - پست حلقه اتصال کسب و کارهای فضای مجازی است

 

عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست گفت : پست را حلقه اتصال کسب و کارهای فضای مجازی و مشتریان خواند که صرفاً متولی جابجایی و تحویل مرسولات پستی است .

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سعید شریف زاده، عضو هیئت مدیره این شرکت ، پست را حلقه اتصال کسب و کارهای فضای مجازی و مشتریان خواند که صرفاً متولی جابجایی و تحویل مرسولات پستی است .

شریف زاده گفت: در سرویس تجارت الکترونیک، مرسولات توسط مشتریان در اقصی نقاط کشور ثبت سفارش و توسط فروشگاه ها و کسب و کارهای فعال در عرصه تجارت الکترونیک بسته بندی و به واحدهای اجرایی ارائه می شود.

وی با بیان اینکه شرکت ملی پست با داشتن زیرساخت های ثبت و رهگیری مرسولات و با توجه به مشخص بودن مبدأ، مقصد و فرستندگان و گیرندگان، امکان رهگیری و کنترل سیر مرسولات را فراهم کرده، افزود: این شرکت به عنوان یک نهاد ملی و حاکمیتی همواره با دستگاهها و نهادهای مرتبط با قاچاق، همکاری و تبادل اطلاعات می کند.

عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست ادامه داد: بدین منظور و به جهت رفع ابهامات و جلوگیری از انجام برخوردهای سلیقه‌ای در سطح کشور طی مکاتبات مختلف موضوع اعلام مصادیق کالای قاچاق را از دستگاهها و نهادهای ذیربط پیگیری  کرده که تاکنون منتج به نتیجه مورد انتظار نشده است.

این مقام ارشد پست عنوان داشت: طبق روال، مرسولاتی که به ظن کالای قاچاق توقیف می شوند، باید با هماهنگی پست مبدأ اعلام شده به فرستندگان اطلاع رسانی شده تا آنها با ارائه اسناد و مدارک مثبته از قبیل انواع مجوز واردات، پته گمرکی و… نسبت به رفع ظن اقدام کنند. لذا در صورت عدم اتقان مدارک، مراتب توسط مراجع ذیصلاح بررسی و با تأیید این مراجع عنوان کالای قاچاق مشمول آنها می شود.

این عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست با بیان اینکه به دلیل عدم شفافیت در اعلام مصادیق کالای قاچاق، بعضاً شاهد هستیم بدون هماهنگی با واحدهای دست اندرکار پست و در نقاط مبادله، مرسولات هموطنان بدون اثبات جرم توقیف می شود،  یادآور شد: این موضوع علاوه بر خدشه دار شدن وجهه شرکت ملی پست، صرفا نارضایتی هموطنان و دلزدگی از خدمات دولتی را به دنبال دارد.

وی با اشاره به گزارش پلیس امنیت اقتصادی بیرجند در خصوص ظن کالای قاچاق که به اشتباه در رسانه ها به نقل از این نهاد امنیتی «مرسولات پستی قاچاق» عنوان شده است، اضافه کرد: مرسولات مذکور صرفاً به ظن کالای قاچاق توقیف و ارسال اسناد مثبته در دستور کار استان مبداء و فرستندگان است ضمن اینکه برابر بررسی  انجام شده از مجموع قریب ۱۳۰۰ بسته که در کامیون حامل مرسولات پستی از مبدا زاهدان به بیرجند ارسال شده، صرفا تعداد ۵۹ بسته به “ظن کالای قاچاق” توسط ضابطین انتظامی از کامیون حامل مرسولات خارج و الباقی مرسولات به مقصد مرتبط رهسپار شده اند.

وی اضافه کرد: در نهایت با توجه به اینکه قوانین پستی به وضوح وظایف و خط مشی شرکت ملی پست را در راستای جلب هر چه بیشتر رضایت مندی در سطح جامعه و ارائه هرچه بهتر خدمات در سطح کلان با روش‌های جدید و با نگاه مثبت به کسب و کارهای نوپا و همکاری با کارآفرینان در بخش بازارهای الکترونیک و خرید های اینترنتی، مشخص کرده است، کارکنان زحمت‌کش آن نهایت تلاش خود را در راستای احیاء این امر به کار گرفته و با در نظر گرفتن ماده ۳۰۰ اصلاحی قانون تجارت که به صراحت اعلام می دارد “شرکت‌های دولتی تابع قوانین تأسیس و اساسنامه‌های خود می‌باشند…” از حمل کالاهای ممنوع، کیداً خود داری می کنند.

 

 

 

منبع: دفتر ارتباطات و اموربین الملل شرکت ملی پست/ ایرنا

ادامه مطلب

اجتماعی

بررسی راهکارهای توسعه همکاری های آموزشی با مجتمع گلخانه های آستان قدس رضوی

منتشر شده

در

photo 2022 11 20 17 15 55 - بررسی راهکارهای توسعه همکاری های آموزشی با مجتمع گلخانه های آستان قدس رضوی

 

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت:زمینه جذب و اشتغال فارغ التحصیلان از بزرگترین مجتمع گلخانه ای شهری کشور متعلق به آستان قدس رضوی فراهم می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمود رضایی،معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی در بازدید از بزرگترین مجتمع گلخانه ای شهری کشور متعلق به آستان قدس رضوی افزود: با هدف بهبود کیفیت آموزش های مهارتی در حوزه کشاورزی از طریق ایجاد هنرستان جوار، فراهم کردن زمینه اجرای دوره های کارورزی و کارآموزی، مشارکت در اجرای آموزش های مهارتی به شیوه برون سپاری و فراهم  کردن زمینه جذب و اشتغال فارغ التحصیلان از بزرگترین مجتمع گلخانه ای شهری کشور متعلق به آستان قدس رضوی بازدید انجام شد.

 

رضایی با بیان اینکه بهبود کیفیت آموزش های مهارتی در محیط واقعی کار میسر است تاکید کرد: توسعه همکاری های آموزشی با شرکت های تولیدی دانش بنیان در حوزه کشاورزی یک ضرورت است.

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی

 

ادامه مطلب

برترین ها