با ما همراه باشید

فرهنگی

امضای تفاهم نامه همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان و شورای اسلامی استان خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2022 01 09 19 30 18 - امضای تفاهم نامه همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان و شورای اسلامی استان خراسان رضوی

تفاهم نامه همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان و شورای اسلامی استان خراسان رضوی با هدف افزایش تعاملات فرهنگی امضا شد.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، تفاهم نامه همکاری با حضور حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و سیدمومن حسینی، رئیس شورای اسلامی استان خراسان رضوی با هدف افزایش تعاملات فرهنگی امضا شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با اشاره به هدف اصلی کتابخانه های عمومی، ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی گفت: مجموعه فعالیتهایی که در قالب تفاهم نامه های امضا شده انجام می گردد با هدف افزایش سرعت و شتاب در مسیر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و به تبع آن افزایش آگاهی، دانایی و فرهنگ عمومی است.

وی با اشاره به آمار قابل ملاحظه و بی نظیر برگزاری برنامه ها و فعالیتهای کتاب محور توسط کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی، گفت: سعی مجموعه کتابخانه های عمومی استان بر این بوده است تا در میان تمامی اخبارهای منتشر شده و به ویژه در دوران سخت و نفس گیر شیوع کرونا، کتاب را به عنوان یک خبر خوب صدر نشین اخبار کنند.

علی اکبر سبزیان با اشاره به فعالیت مجمع خیرین توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی استان خراسان رضوی به عنوان اولین مجمع خیرین کتابخانه ساز در کشور و کسب رتبه اول خیرین در دو سال اخیر، عنوان کرد: استان خراسان رضوی در زمینه بهره گیری از ظرفیت خیرین در حوزه تجهیز و ساخت کتابخانه های عمومی جز استانهای پرچم دار این حوزه در کشور است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی افزایش فضاهای کتابخانه ای را علاوه بر کاهش آسیبهای اجتماعی باعث افزایش نشاط اجتماعی و امید در جامعه به ویژه در مناطق کم برخوردار و دورافتاده دانست.

وی در پایان برگزاری نشست کتابخوان شوراهای اسلامی استانها را با محوریت استان خراسان رضوی پیشنهاد داد. همچنین خواستار پیگیری پرداخت نیم درصد درآمد شهرداریها به حساب انجمن کتابخانه های عمومی شهرستانها با همکاری و مساعدت شورای اسلامی استان شد.

 

همچنین ،سیدمومن حسینی، رئیس شورای اسلامی استان خراسان رضوی گفت: متاسفانه امروز در سبد خانوار جامعه قبل از کتاب، تلفن همراه به عنوان یکی از اصلی ترین اقلام قرار می گیرد. وظیفه ما به عنوان مسئولین دستگاه اجرایی این است که ابتدا کتاب را به سبد خانوار جامعه اضافه کنیم و به تبع آن جامعه را نیز ترغیب و تشویق به حضور در عرصه های فرهنگی از جمله ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی و توسعه فضاهای کتابخانه ای کنیم.

وی با اشاره به کتابچه «نذر در گردش» افزود: یکی از فعالیتهای مفید و موثر شورای اسلامی استان در این مسیر، توزیع این کتابچه ها با محوریت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جلسات حضوری این شوراها با مردم است.

سیدمومن حسینی با بیان اینکه ابتدا باید مدیران به اهمیت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی پی ببرند ، اظهار داشت: بطور قطع ترویج و افزایش استفاده از کتاب گامی موثر در جهت کاهش آسیبهای اجتماعی و افزایش امنیت شهری است.

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی

فرهنگی

زمینه های همکاری دانشگاه رضوی و آموزش و پرورش بررسی شد

منتشر شده

در

photo 2022 08 03 18 03 46 - زمینه های همکاری دانشگاه رضوی و آموزش و پرورش بررسی شد

دردیدار رییس دانشگاه علوم اسلامی رضوی با مدیرکل اموزش و پرورش خراسان رضوی، زمینه های همکاری بررسی و بر تهیه تفاهم نامه ای در این باب تاکید شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حجت الاسلام والمسلمین علی خیاط، رییس دانشگاه رضوی با مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی دیدار و گفت و گو کرد.
در ابتدای این دیدار رییس دانشگاه علوم اسلامی رضوی به معرفی دانشگاه، رشته های موجود، توانمندی‌ها و فارغ‌التحصیلان دانشگاه پرداخت.

وی در ادامه به دیدار تولیت محترم آستان قدس رضوی با وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد و از ابراز تمایل وزیر در استفاده از فارغ التحصیلان دانشگاه سخن گفت.

حجت السلام والمسلمین خیاط با اشاره به نقش بی بدیل آموزش و پرورش در تربیت نسل جوان انقلابی و معتقد، نسبت به زمینه های مختلف همکاری اعلام آمادگی کرد.

در ادامه سید امیر شوشتری، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و خوشامدگویی به همکاری با حوزه علمیه خراسان اشاره کرد و زمینه های همکاری را متعدد دانست.

وی در این دیدار به راه های جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاه در آموزش و پرورش اشاره کرد و نیزاز معرفی دانشگاه به دانش آموزان نخبه و حضور دانش آموزان در دانشگاه و استفاده از ظرفیت دانشگاه و اعضای هیأت علمی در تدوین کتب درسی و تقویت بنیه دینی و اعتقادی دانش آموزان و معلمان و مدیران سخن گفت.

در پایان تصمیم بر آن شد که پیش نویس تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علوم اسلامی رضوی با اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از سوی اداره کل تهیه و با اعمال نظرات دانشگاه نهایی شده و ضمن امضای طرفین اجرا و مبنای گسترش و ادامه همکاری ها قرار گیرد.

 

 

منبع:روابط عمومی دانشگاه علوم اسلامی رضوی

ادامه مطلب

فرهنگی

موفقیت دانشگاه رضوی در3 بخش از جشنواره کتاب سال رضوی

منتشر شده

در

photo 2022 07 24 20 44 14 - موفقیت دانشگاه رضوی در3 بخش از جشنواره کتاب سال رضوی

دانشگاه علوم اسلامی رضوی در سیزدهمین جشنواره کتاب سال رضوی با حضور در 3 بخش، ضمن کسب رتبه و موفقیت، مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره کتاب سال رضوی با حضور حجت الاسلام والمسلمین مروی، تولیت آستان قدس رضوی، دکتر عبدالحمید طالبی، رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی و جمعی از مسئولان حوزه فرهنگ و هنر در تالار شیخ طبرسی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در حالی به پایان رسید که از دانشگاه علوم اسلامی رضوی در سه بخش تقدیر شد.

در این دوره از جشنواره، 410 اثر از 16 کشور از جمله ایتالیا، پاکستان، ترکیه وغیره به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که بر اساس داوری صورت گرفته، 39 اثر از سوی هیئت علمی داوری امتیازلازم برای قرار گرفتن در رتبه بندی برتر را کسب کردند.

دانشگاه علوم اسلامی رضوی در بخش کتاب های چاپی با محوریت حرم و اماکن متبرکه با کتاب «مهندسی قرارداد اجاره موقوفات در سنجه اصل رعایت غبطه وقف» اثر محمدجواد فخر، حجت الاسلام و المسلمین دکتر سيدحسن وحدتي شبيري و عبدالرضا اصغري به رتبه دوم دست یافت.

این نهاد علمی فرهنگی که در زمینه نشر هم فعالیت دارد در بخش ناشران فعّال نیز مورد تقدیر قرار گرفت.

در بخش بین‌الملل آثار نگارش یافته به زبان های زنده و پر مخاطب جهان (غیرفارسی) نیز از دانشگاه علوم اسلامی رضوی به خاطر چاپ کتاب «اعتقاد ما» به زبان فرانسوی تقدیر شد.
بر این اساس دانشگاه علوم اسلامی رضوی بیش از دیگر موسسات و نهاد های علمی در کسب رتبه و تقدیر به لحاظ شایستگی و فعالیت در زمینه نشرو کتاب موفقیت به دست آورده است.

 

 

منبع:روابط عمومی دانشگاه علوم اسلامی رضوی

ادامه مطلب

زیارت

پیش ثبت نام پیاده روی اربعین تا ١٧ مرداد تمدید شد

منتشر شده

در

photo 2022 07 24 20 41 52 - پیش ثبت نام پیاده روی اربعین تا ١٧ مرداد تمدید شد

پیش ثبت نام پیاده روی اربعین تا ١٧ مرداد مصادف با عاشورای حسینی تمدید شده است .

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،جواد شاد ، مدیر حج و زیارت خراسان رضوی اعلام داشت :پیش ثبت نام پیاده روی اربعین از ١٠ تیر در سامانه سماح آغاز شده است و تا پایان وقت جمعه ۳۱ تیرماه حدود ۶۵ هزار نفر برای زیارت اربعین در استان خراسان رضوی پیش ثبت نام کرده اند. .

 

وی افزود:قرار بود پیش ثبت نام تا پایان تیرماه ادامه داشته باشد که بعلت درخواست های متقاضیان و شرط ثبت نام در سامانه برای عبور از مرز برای اربعین، این مهلت تا ١٧ مرداد مصادف با عاشورای حسینی تمدید  شده است .

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها