با ما همراه باشید

فرهنگی

امکان تحصیل برای 1360 دانش آموز محروم از پدر به برکت وقف

منتشر شده

در

photo 2021 12 22 11 56 23 - امکان تحصیل برای 1360 دانش آموز محروم از پدر به برکت وقف

 

مدیر مدرسه موقوفه عبدالله رضوی شاندیز گفت: هر ساله در مدرسه موقوفه عبدالله رضوی ۱۲۰ دانش آموز تحصیل می کند و از ابتدای تأسیس این مدرسه تا امروز امکان تحصیل 1360 دانش آموز در مقاطع تحصیلی متوسطه اول و دوم فراهم آمده است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمد رضا حیاتی بیان کرد: مدرسه شبانه روزی موقوفه عبدالله رضوی واقع در شاندیز از سال 1374 با مشارکت موقوفه عبدالله رضوی شاندیز و آموزش و پرورش استان تاسیس شد و بر اساس نیت واقف خیر اندیش تنها دانش آموزان یتیم می توانند در این مدرسه تحصیل کنند. تمام هزینه های تحصیلی دانش آموزان در این مدرسه، از محل اجرای نیت موقوفه پرداخت می شود.

 

مدیر مدرسه موقوفه عبدالله رضوی با بیان اینکه فراهم آوری تمام امکانات سخت افزاری برعهده موقوفه و نیروی آموزشی برعهده آموزش و پرورش بوده است؛ افزود: ابتدا این مدرسه فقط در مقطع راهنمایی فعال بود اما با تغییر نظام آموزشی علاوه بر متوسط اول، متوسطه دوم در شاخه کار و دانش در سه رشته صفحات وب، کشاورزی و برق نیز فعالیت خود را شروع کرد که به دلیل تنوع رشته های آموزش و پرورش و رفتن دانش آموزان به رشته های علوم انسانی، تجربی، ریاضی فیزیک و فنی و حرفه ای امسال رشته کار و دانش ما حذف شده است.

 

وی گفت: ما در سال حدود 40 دانش آموز ورودی به متوسط دوم داریم که هر کدام جذب یکی از رشته ها می شوند و صرفا همه شاخه کار و دانش را انتخاب نمی کنند، البته موقوفه در حال پیگیری دریافت مجوز برای راه اندازی متوسطه دوم در رشته های انسانی و ریاضی فیزیک است و به زودی رشته انسانی و احتمالا ریاضی فیزیک برای متوسطه دوم راه انداری می شود.

 

حیاتی کل ظرفیت خوابگاه مدرسه موقوفه عبدالله رضوی برای دانش آموزان متوسطه اول را 122 نفر و برای دانش آموزان متوسطه دوم را 60 نفر عنوان کرد و افزود: این مدرسه هر سال حدود ۱۲۰ دانش آموز داشته، حدود ۴۰ نفر خارج می شدند و ۴۰ نفر ورودی به مدرسه بوده است، تاکنون حدود ۱۱۶۰ دانش آموز متوسطه اول و حدود ۲۰۰ دانش آموز متوسطه دوم در کار و دانش در مدرسه موقوفه عبدالله رضوی تحصیل کرده اند.

 

وی تصریح کرد: در همان سالهای ابتدایی تاسیس مدرسه موقوفه عبدالله رضوی، قراردادی با فنی و حرفه ای مبنی بر آموزش مهارت های خیاطی، پیرایش، تعمیرات موبایل، الکترونیک، سخت و افزار و نرم افزار کامپیوتر و کلاس های آشپزی برای دانش آموزان متوسطه اول بسته شد تا وقتی از بدنه آموزش و پرورش جدا شدند بتوانند برای خود شغل و حرفه ای غیر از رشته دانشگاهی داشته باشند.

 

وی بیان کرد: مدرسه موقوفه عبدالله رضوی تنها مدرسه در سطح کشور است که رتبه ممتاز در مدیریت کیفیت مدار را کسب کرده است ودر الگوی تعالی مدیریت مدرسه که برنامه اجرای سند تحول هر سال جزو مدارس ممتاز بوده است و به عنوان مدرسه 5 ستاره کشوری مروج سلامت شناخته شده است.

 

حیاتی افزود: دانش آموزان این مدرسه موفق شدند رتبه اول استانی در جشنواره های خوارزمی در رشته های قرآن و عترت، فرهنگی و هنری، علوم آزمایشگاهی، پژوهش و احساس واژه ها را کسب کنند.

 

وی علت موفقیت مدرسه عبدالله رضوی را حمایت موقوفه عبدالله رضوی در زمینه امکانات و مشارکت دانش آموزان، معلمان و خانواده های دانش آموزان دانست و افزود: دانش آموزان، مدرسه را مال خود می دانند و در حفظ و نگهداری آن کوشا هستند، همکاران ما نیز تمام تلاش خود را برای تربیت دانش آموان طراز اول را می کنند و اوقاف و آموزش و پرورش نیز همراهی و همکاری خوبی با یکدیگر دارند.

 

مدیر مدرسه موقوفه عبدالله رضوی گفت: آن چیزی که برند مدرسه موقوفه عبدالله رضوی شد مسئولیت پذیری دانش آموزان ما بوده است، تمام دانش آموزان ما در مدرسه مسئولیتی برعهده دارند، ابلاغ رسمی و شرح وظایفی به آنها داده می شود و کلاس های مدیریتی برای آنها برگزار می شود. به عنوان مثال مدرسه کنونی در سال 86 تاسیس شده است و از آن سال تاکنون مدرسه رنگ نشده است و کاملا تمیز است .

 

وی بیان کرد: دانش آموزان ما به دلیل اینکه یتیم هستند معمولا دارای مشکلات اقتصادی و فرهنگی هستند از اینرو مدرسه ما علاوه بر بحث آموزش، یک کارشناس امور خانواده و فرهنگی بر اساس نیازسنجی هر چند وقت یک بار جلسات آموزشی را برای خانواده های دانش آموزان برگزار می کند.

 

حیاتی افزود: یکی از حلقه های مفقوده مدارس شبانه روزی، ارتباط کم اولیای دانش آموزان با مدرسه است که با حضور کارشناس امور خانواده این مشکل در سالهای اخیر در مدرسه ما رفع شده است و نتایج خوبی در برداشته است.

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی

فرهنگی

زمینه های همکاری دانشگاه رضوی و آموزش و پرورش بررسی شد

منتشر شده

در

photo 2022 08 03 18 03 46 - زمینه های همکاری دانشگاه رضوی و آموزش و پرورش بررسی شد

دردیدار رییس دانشگاه علوم اسلامی رضوی با مدیرکل اموزش و پرورش خراسان رضوی، زمینه های همکاری بررسی و بر تهیه تفاهم نامه ای در این باب تاکید شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حجت الاسلام والمسلمین علی خیاط، رییس دانشگاه رضوی با مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی دیدار و گفت و گو کرد.
در ابتدای این دیدار رییس دانشگاه علوم اسلامی رضوی به معرفی دانشگاه، رشته های موجود، توانمندی‌ها و فارغ‌التحصیلان دانشگاه پرداخت.

وی در ادامه به دیدار تولیت محترم آستان قدس رضوی با وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد و از ابراز تمایل وزیر در استفاده از فارغ التحصیلان دانشگاه سخن گفت.

حجت السلام والمسلمین خیاط با اشاره به نقش بی بدیل آموزش و پرورش در تربیت نسل جوان انقلابی و معتقد، نسبت به زمینه های مختلف همکاری اعلام آمادگی کرد.

در ادامه سید امیر شوشتری، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و خوشامدگویی به همکاری با حوزه علمیه خراسان اشاره کرد و زمینه های همکاری را متعدد دانست.

وی در این دیدار به راه های جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاه در آموزش و پرورش اشاره کرد و نیزاز معرفی دانشگاه به دانش آموزان نخبه و حضور دانش آموزان در دانشگاه و استفاده از ظرفیت دانشگاه و اعضای هیأت علمی در تدوین کتب درسی و تقویت بنیه دینی و اعتقادی دانش آموزان و معلمان و مدیران سخن گفت.

در پایان تصمیم بر آن شد که پیش نویس تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علوم اسلامی رضوی با اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از سوی اداره کل تهیه و با اعمال نظرات دانشگاه نهایی شده و ضمن امضای طرفین اجرا و مبنای گسترش و ادامه همکاری ها قرار گیرد.

 

 

منبع:روابط عمومی دانشگاه علوم اسلامی رضوی

ادامه مطلب

فرهنگی

موفقیت دانشگاه رضوی در3 بخش از جشنواره کتاب سال رضوی

منتشر شده

در

photo 2022 07 24 20 44 14 - موفقیت دانشگاه رضوی در3 بخش از جشنواره کتاب سال رضوی

دانشگاه علوم اسلامی رضوی در سیزدهمین جشنواره کتاب سال رضوی با حضور در 3 بخش، ضمن کسب رتبه و موفقیت، مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره کتاب سال رضوی با حضور حجت الاسلام والمسلمین مروی، تولیت آستان قدس رضوی، دکتر عبدالحمید طالبی، رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی و جمعی از مسئولان حوزه فرهنگ و هنر در تالار شیخ طبرسی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در حالی به پایان رسید که از دانشگاه علوم اسلامی رضوی در سه بخش تقدیر شد.

در این دوره از جشنواره، 410 اثر از 16 کشور از جمله ایتالیا، پاکستان، ترکیه وغیره به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که بر اساس داوری صورت گرفته، 39 اثر از سوی هیئت علمی داوری امتیازلازم برای قرار گرفتن در رتبه بندی برتر را کسب کردند.

دانشگاه علوم اسلامی رضوی در بخش کتاب های چاپی با محوریت حرم و اماکن متبرکه با کتاب «مهندسی قرارداد اجاره موقوفات در سنجه اصل رعایت غبطه وقف» اثر محمدجواد فخر، حجت الاسلام و المسلمین دکتر سيدحسن وحدتي شبيري و عبدالرضا اصغري به رتبه دوم دست یافت.

این نهاد علمی فرهنگی که در زمینه نشر هم فعالیت دارد در بخش ناشران فعّال نیز مورد تقدیر قرار گرفت.

در بخش بین‌الملل آثار نگارش یافته به زبان های زنده و پر مخاطب جهان (غیرفارسی) نیز از دانشگاه علوم اسلامی رضوی به خاطر چاپ کتاب «اعتقاد ما» به زبان فرانسوی تقدیر شد.
بر این اساس دانشگاه علوم اسلامی رضوی بیش از دیگر موسسات و نهاد های علمی در کسب رتبه و تقدیر به لحاظ شایستگی و فعالیت در زمینه نشرو کتاب موفقیت به دست آورده است.

 

 

منبع:روابط عمومی دانشگاه علوم اسلامی رضوی

ادامه مطلب

زیارت

پیش ثبت نام پیاده روی اربعین تا ١٧ مرداد تمدید شد

منتشر شده

در

photo 2022 07 24 20 41 52 - پیش ثبت نام پیاده روی اربعین تا ١٧ مرداد تمدید شد

پیش ثبت نام پیاده روی اربعین تا ١٧ مرداد مصادف با عاشورای حسینی تمدید شده است .

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،جواد شاد ، مدیر حج و زیارت خراسان رضوی اعلام داشت :پیش ثبت نام پیاده روی اربعین از ١٠ تیر در سامانه سماح آغاز شده است و تا پایان وقت جمعه ۳۱ تیرماه حدود ۶۵ هزار نفر برای زیارت اربعین در استان خراسان رضوی پیش ثبت نام کرده اند. .

 

وی افزود:قرار بود پیش ثبت نام تا پایان تیرماه ادامه داشته باشد که بعلت درخواست های متقاضیان و شرط ثبت نام در سامانه برای عبور از مرز برای اربعین، این مهلت تا ١٧ مرداد مصادف با عاشورای حسینی تمدید  شده است .

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها