با ما همراه باشید

فرهنگی

امکان تحصیل برای 1360 دانش آموز محروم از پدر به برکت وقف

منتشر شده

در

photo 2021 12 22 11 56 23 - امکان تحصیل برای 1360 دانش آموز محروم از پدر به برکت وقف

 

مدیر مدرسه موقوفه عبدالله رضوی شاندیز گفت: هر ساله در مدرسه موقوفه عبدالله رضوی ۱۲۰ دانش آموز تحصیل می کند و از ابتدای تأسیس این مدرسه تا امروز امکان تحصیل 1360 دانش آموز در مقاطع تحصیلی متوسطه اول و دوم فراهم آمده است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمد رضا حیاتی بیان کرد: مدرسه شبانه روزی موقوفه عبدالله رضوی واقع در شاندیز از سال 1374 با مشارکت موقوفه عبدالله رضوی شاندیز و آموزش و پرورش استان تاسیس شد و بر اساس نیت واقف خیر اندیش تنها دانش آموزان یتیم می توانند در این مدرسه تحصیل کنند. تمام هزینه های تحصیلی دانش آموزان در این مدرسه، از محل اجرای نیت موقوفه پرداخت می شود.

 

مدیر مدرسه موقوفه عبدالله رضوی با بیان اینکه فراهم آوری تمام امکانات سخت افزاری برعهده موقوفه و نیروی آموزشی برعهده آموزش و پرورش بوده است؛ افزود: ابتدا این مدرسه فقط در مقطع راهنمایی فعال بود اما با تغییر نظام آموزشی علاوه بر متوسط اول، متوسطه دوم در شاخه کار و دانش در سه رشته صفحات وب، کشاورزی و برق نیز فعالیت خود را شروع کرد که به دلیل تنوع رشته های آموزش و پرورش و رفتن دانش آموزان به رشته های علوم انسانی، تجربی، ریاضی فیزیک و فنی و حرفه ای امسال رشته کار و دانش ما حذف شده است.

 

وی گفت: ما در سال حدود 40 دانش آموز ورودی به متوسط دوم داریم که هر کدام جذب یکی از رشته ها می شوند و صرفا همه شاخه کار و دانش را انتخاب نمی کنند، البته موقوفه در حال پیگیری دریافت مجوز برای راه اندازی متوسطه دوم در رشته های انسانی و ریاضی فیزیک است و به زودی رشته انسانی و احتمالا ریاضی فیزیک برای متوسطه دوم راه انداری می شود.

 

حیاتی کل ظرفیت خوابگاه مدرسه موقوفه عبدالله رضوی برای دانش آموزان متوسطه اول را 122 نفر و برای دانش آموزان متوسطه دوم را 60 نفر عنوان کرد و افزود: این مدرسه هر سال حدود ۱۲۰ دانش آموز داشته، حدود ۴۰ نفر خارج می شدند و ۴۰ نفر ورودی به مدرسه بوده است، تاکنون حدود ۱۱۶۰ دانش آموز متوسطه اول و حدود ۲۰۰ دانش آموز متوسطه دوم در کار و دانش در مدرسه موقوفه عبدالله رضوی تحصیل کرده اند.

 

وی تصریح کرد: در همان سالهای ابتدایی تاسیس مدرسه موقوفه عبدالله رضوی، قراردادی با فنی و حرفه ای مبنی بر آموزش مهارت های خیاطی، پیرایش، تعمیرات موبایل، الکترونیک، سخت و افزار و نرم افزار کامپیوتر و کلاس های آشپزی برای دانش آموزان متوسطه اول بسته شد تا وقتی از بدنه آموزش و پرورش جدا شدند بتوانند برای خود شغل و حرفه ای غیر از رشته دانشگاهی داشته باشند.

 

وی بیان کرد: مدرسه موقوفه عبدالله رضوی تنها مدرسه در سطح کشور است که رتبه ممتاز در مدیریت کیفیت مدار را کسب کرده است ودر الگوی تعالی مدیریت مدرسه که برنامه اجرای سند تحول هر سال جزو مدارس ممتاز بوده است و به عنوان مدرسه 5 ستاره کشوری مروج سلامت شناخته شده است.

 

حیاتی افزود: دانش آموزان این مدرسه موفق شدند رتبه اول استانی در جشنواره های خوارزمی در رشته های قرآن و عترت، فرهنگی و هنری، علوم آزمایشگاهی، پژوهش و احساس واژه ها را کسب کنند.

 

وی علت موفقیت مدرسه عبدالله رضوی را حمایت موقوفه عبدالله رضوی در زمینه امکانات و مشارکت دانش آموزان، معلمان و خانواده های دانش آموزان دانست و افزود: دانش آموزان، مدرسه را مال خود می دانند و در حفظ و نگهداری آن کوشا هستند، همکاران ما نیز تمام تلاش خود را برای تربیت دانش آموان طراز اول را می کنند و اوقاف و آموزش و پرورش نیز همراهی و همکاری خوبی با یکدیگر دارند.

 

مدیر مدرسه موقوفه عبدالله رضوی گفت: آن چیزی که برند مدرسه موقوفه عبدالله رضوی شد مسئولیت پذیری دانش آموزان ما بوده است، تمام دانش آموزان ما در مدرسه مسئولیتی برعهده دارند، ابلاغ رسمی و شرح وظایفی به آنها داده می شود و کلاس های مدیریتی برای آنها برگزار می شود. به عنوان مثال مدرسه کنونی در سال 86 تاسیس شده است و از آن سال تاکنون مدرسه رنگ نشده است و کاملا تمیز است .

 

وی بیان کرد: دانش آموزان ما به دلیل اینکه یتیم هستند معمولا دارای مشکلات اقتصادی و فرهنگی هستند از اینرو مدرسه ما علاوه بر بحث آموزش، یک کارشناس امور خانواده و فرهنگی بر اساس نیازسنجی هر چند وقت یک بار جلسات آموزشی را برای خانواده های دانش آموزان برگزار می کند.

 

حیاتی افزود: یکی از حلقه های مفقوده مدارس شبانه روزی، ارتباط کم اولیای دانش آموزان با مدرسه است که با حضور کارشناس امور خانواده این مشکل در سالهای اخیر در مدرسه ما رفع شده است و نتایج خوبی در برداشته است.

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی

اقتصادی

همه دستگاههای مرتبط در خدمت رونق پدیده شاندیز

منتشر شده

در

photo 2022 01 16 10 04 47 - همه دستگاههای مرتبط در خدمت رونق پدیده شاندیز

 

امام جمعه، فرماندار،شهردار و اعضای شورای شهر شاندیز به همراه رییس و تعدادی از اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان خراسان رضوی از پروژه های فعال و در حال بهره برداری پدیده شاندیز بازدید کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،رییس هیات مدیره گروه شرکتهای پدیده گفت: با توجه به حل اغلب مشکلات حقوقی، قضایی و ثبتی مرتبط با پروژه پدیده و با توجه به همدلی و هماهنگی بین نهادهای حاکمیتی، انتظار می رود همکاری ‌های لازم برای رونق بخشی به مجموعه پدیده انجام شود.

 

حجت الاسلام صاحبی امام جمعه شاندیز با اشاره به وسعت پروژه پدیده، اظهار داشت: اثرات مثبت این پروژه ی ملی قطعا در رونق، آبادانی و اشتغال زایی فراتر از شهر شاندیز است و برای حل مشکلات آن باید علاوه بر استفاده از ظرفیت های محلی از توان ملی نیز استفاده شود.

 

فرماندار شهرستان بینالود نیز اعلام آمادگی کرد که مجموعه مدیریت شهری و نهادهای حاکمیتی برای حل و فصل موضوعات مرتبط با پروژه پدیده، از هرگونه ظرفیت در اختیار خود استفاده کنند.

 

حسینی تاکید کرد: با هم اندیشی و همراهی همه ی دستگاه های مرتبط راه های افزایش پاخور و بازدیدکننده از مجموعه پدیده بررسی و فراهم شود.

 

رییس شورای اسلامی شهر شاندیز  گفت:رونق مجموعه پدیده موجب رونق شهر شاندیز نیز می شود و لازم است با افزایش تبلیغات موجبات رونق بخشی به مجموعه پدیده فراهم آید.

 

باقری شهردار شاندیز نیز گفت:با توجه به اشراف مدیریت شهری به موضوعات پروژه پدیده، شهرداری شاندیز آمادگی کامل برای هرگونه همکاری با پروژه پدیده از جمله هم افزایی در خصوص استقبال از بهار ۱۴۰۱ و حضور حداکثری گردشگر را دارد.

 

منبع : روابط عمومی گروه شرکتهای پدیده

ادامه مطلب

فرهنگی

دوره آموزشی بازیافت آنلاین برای کارکنان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی برگزار شد

منتشر شده

در

پسماند - دوره آموزشی بازیافت آنلاین برای کارکنان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی برگزار شد

 

 

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی از برگزاری دوره آموزشی بازیافت آنلاین به منظور فرهنگ سازی و ارتقای دانش زیست محیطی کارکنان این اداره کل خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، مهدی ذبیحی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی از برگزاری دوره آموزشی بازیافت آنلاین به منظور فرهنگ سازی و ارتقای دانش زیست محیطی کارکنان این اداره کل خبر داده؛ افزود: این دوره آموزشی بمنظور تحقق اهداف برنامه مدیریت سبز از طریق بهره‌گیری از فناوری‌های مناسب و با نصب نرم افزارهای (اکو، بهروب و بازیست) زباله خشک تحویل و از طریق نرم افزار کیف پول شارژ می شود.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی با بیان اینکه مدیریت سبز الگویی ارزشمند در مصرف بهینه بوده که تحقق آن افزون بر مزایای زیست محیطی تکمیل کننده راهبردهای اقتصاد مقاومتی نیز است، خاطر نشان کرد: این دوره آموزشی با همکاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد و با حضور 40 نفر از کارکنان اداره کل راه و شهرسازی با رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.

 

 

 

منبع:اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی

ادامه مطلب

فرهنگی

برگزاری بیش از 14 هزار نفر روز آموزشی برای همکاران ، مجریان و بهره برداران منابع طبیعی خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2022 01 15 12 14 47 - برگزاری بیش از 14 هزار نفر روز آموزشی برای همکاران ، مجریان و بهره برداران منابع طبیعی خراسان رضوی

بیش از 14 هزار نفر روز آموزشی برای همکاران ، مجریان و بهره برداران منابع طبیعی خراسان رضوی برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،سید حسین حسینی کیا، رئیس اداره آموزش ،ترویج و مشارکت های مردمی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی با اعلام این مطلب گفت : از ابتدای سال جاری تا کنون میزان مصوب سازمان در خصوص آموزش مجریان و بهره بردران 10 هزار و 466 نفر روز بوده که تا کنون این اداره موفق به برگزاری 11 هزار 227 نفر روز برای بهره برداران شده که رشد صد در صدی به همراه داشته است.

وی در ادامه اظهار داشت : دوره های ویژه همکاران 2 هزار و 986 نفر روز بوده که شامل آشنایی با طرح مرتعداری ،مدیریت چرا ، اطفا حریق ، نحوه تشکیل تعاونیها ، همیاران طبیعیت و نقش آنها در مدیریت پایدار منابع طبیعی ، حفاظت و احیاء منابع طبیعی با مشارکت جوامع محلی ، آشنایی با قوانین و مقررات منابع طبیعی ، آشنایی با بیمه مراتع ، تثبیت شن های روان و بیابان زدایی ، معرفی صندوق حمایت از بخش کشاورزی و منابع طبیعی و نقش آن در پایداری منابع طبیعی ، تولید نهال ، جمع آوری و نگهداری بذور جنگلی ، زراعت چوب ، احداث و نگهداری بوستان روستایی ، تبدیل دیمزارهای کم بازده به علوفه ، آشنایی با علل و عوامل تخریب عرصه های جنگلی و مرتعی ، اصول و مبانی کار آفرینی در بخش منابع طبیعی ، اطفاء حریق، کارگاه آموزشی ترویجی در حفظ و احیاء و توسعه منابع طبیعی ، آشنایی با روند اجرای طرح های جنگلداری را می توان نام برد.

وی گفت : کارگاه اموزشی مصوب سازمان 2 دوره بوده است که این اداره تا کنون 5 دوره برگزار نموده و رشد 250 درصدی داشته است.

حسینی کیا افزود: علیرغم شيوع ویروس کرونا در سطح کشور،منابع طبیعی استان دوره های آموزشی خود را با فراهم کردن بسترهای لازم از طريق فضای مجازی و به صورت مستمر برگزار می کند.

سید حسین حسینی کیاگفت : نقش آموزش و ترویج در تبیین جایگاه منابع طبیعی بین اقشار مردم یکی ازمهم‌ترین ضروریاتی است که نباید مورد غفلت واقع شود و باید از روش‏‌های مختلف در راستای نهادینه کردن فرهنگ صیانت و حفاظت از منابع طبیعی در کشور استفاده کرد.

ادامه مطلب

برترین ها