با ما همراه باشید

اجتماعی

انعقاد ۹ تفاهم نامه همکاری با دانشگاه ها و مراکز علمی پژوهشی تا حمایت از ۴۵ پایان نامه مقاطع تحصیلات تکمیلی

منتشر شده

در

photo 2021 12 18 19 30 12 - انعقاد ۹ تفاهم نامه همکاری با دانشگاه ها و مراکز علمی پژوهشی تا حمایت از ۴۵ پایان نامه مقاطع تحصیلات تکمیلی

شهردار منطقه ثامن به مناسبت روز پژوهش دستاوردهای واحد پژوهش شهرداری این منطقه را تشریح کرد.

 

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید فرهاد حجازی با اشاره به اینکه این منطقه شهری به عنوان تنها منطقه ای که واحد پژوهش مستقل دارد، اظهار کرد: طی سالیان اخیر در اجرای پروژه ها شهری در طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی؛ توجه به طرح های پژوهشی و استفاده از ظرفیت اقشار نخبگانی جامعه به ویژه اساتید و دانشجویان بومی، همواره مورد توجه بوده است.

 

حجازی تصریح کرد: مهمترین طرح های پژوهشی که در سالیان اخیر توسط واحد پژوهش شهرداری منطقه ثامن انجام شده می‌توان به طرح بررسی راهکارهای بهینه سازی تامین منابع و توسعه منطقه ثامن، بررسی و شناسایی فعالیت های اقتصادی با تاکید بر نیازهای زائران و همچنین اجرای طرح تحلیلی رفتار فرهنگی و اقتصادی زائران برای نیاز سنجی به منظور اولویت بندی ارائه خدمات در منطقه و نیز بررسی تجزیه و تحلیل راهکارهای بهبود تملک و افزایش مشارکت شهروندان در طرح های اجرایی در بافت پیرامون حرم مطهر رضوی اشاره کرد.

 

وی افزود: از دیگر موضوعاتی که در روزهای اخیر توسط پژوهشگران منطقه ثامن صورت پذیرفته، طرح شناخت و ارزیابی چالش های محیط زیستی منطقه ثامن و راهکارهای بهبود نقاط قوت و ضعف در اجرای طرح های موضعی در این محدوده بوده است.

 

شهردار منطقه ثامن با بیان اینکه از نقاط مثبت فعالیت های واحد پژوهش منطقه ثامن انعقاد تفاهم نامه همکاری با دانشگاه ها و مراکز علمی پژوهشی به منظور تامین نیازهای علمی اجرای طرح در اطراف حرم مطهر رضوی بوده است، یادآور شد: در چند سال اخیر ۹ مورد تفاهم نامه همکاری با مراکز علمی مهم همچون مرکز تحقیقات و توسعه وزارت راه و شهرسازی، دانشگاه فردوسی، دانشگاه خیام مشهد، پارک علم و فناوری خراسان و دیگر مراکز علمی معتبر در سطح کشور بوده است که از جمله دستاوردهای آن هم می‌توان به حمایت از پایان نامه های مرتبط با موضوعات بافت پیرامون حرم مطهر رضوی اشاره کرد.

 

وی ادامه داد: به همین منظور نیز تاکنون ۴۵ مورد پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد و تز دکترا در رشته های معماری و شهرسازی، برنامه ریزی شهری، مدیریت،حقوق و سایر رشته ها که موضوعاتی مرتبط با موضوعات و مسائل منطقه ثامن و بافت پیرامون حرم مطهر رضوی داشته‌اند مورد حمایت واحد پژوهش منطقه قرار گرفته‌اند و برخی از این دستاوردهای علمی در طرح های اجرا شده در منطقه نیز مورد استفاده قرار گرفتند.

 

شهردار منطقه ثامن بازدید تعداد زیادی از دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی به منظور آشنایی با طرح ملی و عظیم بهسازی پیرامون حرم مطهر رضوی را یکی دیگر از دستاوردهای فعالیت‌های واحد پژوهش منطقه ثامن برشمرد و افزود: تاکنون بالغ بر ۷۰۰ نفر از اساتید و مسئولین دانشگاه های برتر استان و مشهد مقدس و همچنین حدود ۸ هزار نفر از دانشجویان طی سنوات گذشته از این طرح بازدید به عمل آورده اند و در مواردی حتی به برگزاری کارگاه ها،همایش ها و نشست‌های تحلیل و بررسی تخصصی منجر شده است.

 

حجازی در پایان با اشاره به اینکه شرکت در نمایشگاه های استانی و کشوری با موضوعات علمی و پژوهشی به منظور ارائه دستاورد های طرح و معرفی فرصت های منطقه به اقشار مختلف به ویژه دانشگاهیان، شرکت های دانش بنیان و علاقه مندان به موضوعات بافت پیرامون حرم مطهر رضوی، از دیگر مواردی بوده که توسط واحد پژوهش منطقه ثامن انجام شده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز مطالعات و برنامه ریزی برای اجرای طرح بهسازی چند گذر پیاده تشرف به حرم مطهر رضوی از جمله محورهای قدیمی نوغان و عیدگاه و همچنین چالشها و فرصتهای تحقق پذیری باغ بام ها در منطقه ثامن از جمله مواردی است که توسط واحد پژوهش منطقه ثامن در دست مطالعه و اقدام است.

 

 

 

منبع:پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

اجتماعی

تعداد 489 حلقه چاه غيرمجاز در محدوده تحت پوشش امور پر شد

منتشر شده

در

photo 2022 01 15 18 48 16 - تعداد 489 حلقه چاه غيرمجاز در محدوده تحت پوشش امور پر شد

 

مدیر امور منابع آب مشهد با اشاره به آمار 9 ماهه نخست سال جاری، گفت: در این مدت تعداد 489 حلقه چاه غيرمجاز در محدوده تحت پوشش امور منابع آب مشهد (شهرستان های مشهد، چناران، گلبهار، طرقبه، شاندیز و فریمان) پر شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمد برزویی با اشاره به اینکه این اقدامات توسط همكاران پرتلاش امور، گروه هاي گشت و بازرسي، اجرائيات و با همكاري نيروي انتظامي و اخذ دستور قضايي انجام گرفت، اظهار کرد: از تعداد 489 حلقه چاه غيرمجاز مذكور، تعداد 157 حلقه چاه غيرمجاز عميق (تا عمق های 150 متر و دبي هايي تا 10 ليتر بر ثانيه) و تعداد 332 حلقه چاه غيرمجاز نيز نيمه عميق با (دبي هايي تا 15 ليتر بر ثانيه) بوده اند.

وی افزود: اين اقدامات در مدت مزبور موجب جلوگيري از برداشت غيرمجاز آب سالانه بیش از 17 میلیون مترمكعب شده است.

مدیر امور منابع آب مشهد اظهار کرد: همچنين در 9 ماهه اول سال 1400 اين امور با همكاري نيروي انتظامي تعداد 14 دستگاه و ادوات حفاري غيرمجاز در محدوده تحت پوشش امور منابع آب مشهد شناسايي و توقيف کرده است.

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی

ادامه مطلب

اجتماعی

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس: بدهی پیمانکاران میراث دوره گذشته شورای شهر مشهد است_ هیچ پروژه جدیدی تا پرداخت مطالبات پیمانکاران آغاز نمی‌شود

منتشر شده

در

photo 2022 01 12 21 47 09 - رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس: بدهی پیمانکاران میراث دوره گذشته شورای شهر مشهد است_ هیچ پروژه جدیدی تا پرداخت مطالبات پیمانکاران آغاز نمی‌شود

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: شهرداری مشهد موظف شده است که تا پرداخت بدهی پیمانکاران، هیچ پروژه جدیدی را در سطح شهر آغاز نکند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،هاشم دائمی  با اعلام اینکه طی ماه‌های اخیر تجمع‌هایی از جانب پیمانکاران شهرداری مشهد صورت پذیرفته است، اظهار کرد: دوره ششم شورای اسلامی شهر مشهد فعالیت‌های خود را در حالی آغاز کرد که با حجم بسیاری از بدهی‌ها و مطالبات پیمانکاران که از دوره گذشته برای ما به ارث رسیده بود، مواجه شد.

وی افزود: نبود نگاه کارشناسی در آغاز پروژه‌ها و عملیات‌ها و در نظر نگرفتن میزان بودجه و پرداخت بدهی به پیمانکاران، ما را با شرایط ویژه‌ای مواجه کرده است.

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس خبرداد: با هدف خدمت به زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) پا در میدان نهاده و نسبت به احقاق حقوق پیمانکاران و فعالان حوزه شهری پایبند هستیم.

دائمی با بیان اینکه خود را متعهد به پرداخت مطالبه پیمانکاران می‌دانیم، گفت: پیشنهاد می‌شود تا پرداخت بدهی پیمانکاران، هیچ پروژه جدیدی را در سطح شهر آغاز نشود.

وی پرداخت مطالبه را حق قانونی پیمانکاران دانست و تاکید کرد: دوره ششم شورای اسلامی شهر مشهد در حالی کار خود را بدون پشتوانه و بدهی بسیار آغاز کرد، که هیچ‌گاه نسبت به شرایط فراهم آمده، کار تبلیغاتی نکرده و افراد و گروه‌ها را به خاطر بدهی‌ها، مورد نکوهش قرار نداده است.

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با اشاره به اینکه اجرای پروژه‌های نیمه تمام شهر در دستور کار شورای ششم بوده و باید آن‌ها را به سرانجام برسانیم، گفت: پیمانکاران بازوی اجرایی مدیریت شهری هستند و با همت آن‌ها می‌توانیم شهر را آماده استقبال از بهار کرده و پروژه‌های آتی را طرح ریزی کرده و پیش ببریم.

دائمی در پایان بیان کرد: عملیات پرداخت مطالبات پیمانکاران در حال انجام بوده و نسبت به تسریع در انجام آن حساس هستیم؛ معتقدیم آغاز پروژه‌های جدید در شهر بایستی با پیش‌بینی منابع مالی توسط شورای شهر و شهرداری انجام گیرد.

 

 

ادامه مطلب

اجتماعی

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خبرداد؛ بهره برداری بهینه از ظرفیت المانهای هوشمند شهری

منتشر شده

در

photo 2022 01 11 22 25 21 1 - مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خبرداد؛ بهره برداری بهینه از ظرفیت المانهای هوشمند شهری

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: در حال اجرایی کردن توسعه کاربردهای 80 المان هوشمند موجود شهری هستیم.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مهدی بدیع درباره المان های هوشمند شهری اظهار کرد: هدف از نصب المان های هوشمند شهری، فراهم آوردن زمینه آشنایی و تعامل بیشتر شهروندان با فناوری‌های شهر هوشمند است.

وی افزود: المان های هوشمند شهر مشهد در سه دسته وب کیوسک ها، المان های تعاملی هوشمند شهری و شبکه هوشمند اطلاع رسانی تقسیم می شود.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد بیان کرد: کیوسک های هوشمند فعلی شامل کیوسک های صدور مجوز حمل و نقل بار در توقفگاههای ناوگان باری و کیوسک های درخواست تاکسی در مبادی ورودی شهر است.

بدیع درخصوص المان های تعاملی هوشمند شهری بیان کرد: المان دریچه دانش با امکان پرسش و پاسخ تعاملی، المان لبخند ماندگار با امکان پخش تصاویر واقعیت افزوده در هنگام لبخند زدن شهروندان و المان پایگاه تندرستی با هدف تشویق شهروندان به ورزش و دریافت بلیت رایگان قطار شهری از جمله این المان ها می باشند.

وی اضافه کرد: نوع سوم المان های شهری شامل شبکه هوشمند اطلاع رسانی است. از جمله ویژگی های سامانه جامع مدیریت نمایشگر های شهری می توان به امکان مدیریت آنلاین محتوا، امکان زمانبندی پخش محتوا و امکان مانیتورینگ لحظه ای اشاره کرد که در حال اجرایی کردن بهره برداری بهینه از ظرفیت موجود، گسترش اطلاع رسانی ها و ارائه دیتای لحظه ای فعالیت های شهرداری به شهروندان می باشیم.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: در حال حاضر 80 المان هوشمند در سطح شهر وجود دارد.

 

 

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

ادامه مطلب

برترین ها