با ما همراه باشید

فرهنگی

اهدا 1363 بسته مهر تحصیلی بین دانش‌آموز نیازمند خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2021 09 20 11 32 40 - اهدا 1363 بسته مهر تحصیلی بین دانش‌آموز نیازمند خراسان رضوی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: 1363 بسته مهر تحصیلی در آستانه سال تحصیلی جدید بین دانش آموز نیازمند شناسایی شده در شهرستان های مختلف استان از محل عواید موقوفات توزیع می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده گفت: این بسته ها شامل کیف، خودکار، دفتر، مداد و سایر ملزومات آموزشی است.

 

وی افزود: ارزش مجموع بسته های اهدایی 3 میلیارد و 407 میلیون ریال برآورد می شود.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی اظهار کرد: رزمایش مهر تحصیلی هرسال در روزهای پایانی شهریور برای کمک به دانش آموزان نیازمند طراحی و اجرا می شود.

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی

فرهنگی

رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی: شعار رحمت للعالمین سرلوحه برنامه هفته وحدت امسال است

منتشر شده

در

photo 2021 10 23 18 43 50 - رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی: شعار رحمت للعالمین سرلوحه برنامه هفته وحدت امسال است

 

رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی: شعار رحمت للعالمین سرلوحه برنامه هفته وحدت امسال است گفت : شعار رحمت للعالمین سرلوحه برنامه هفته وحدت برنامه های امسال آستان قدس رضوی است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، عبدالحمید طالبی در نشست خبری اعلام ویژه برنامه‌های هفته وحدت با اشاره به برنامه‌های آستان قدس رضوی در هفته وحدت اشاره کرد و گفت:امسال برنامه‌هایی در دو سطح نخبگانی و مردمی در نظر گرفته شده که با رعایت موازین بهداشتی و متناسب با شرایط کرونایی اجرا می شود.

 

رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی به برنامه‌های فرهنگی، تبلیغی حرم مطهر رضوی در این ایام اشاره کرد و گفت: برگزاری وبینار به 3 زبان فارسی، عربی و انگلیسی با موضوع «وحدت اسلامی در گفتمان انقلاب اسلامی، رویکردها و موانع»، رونمایی از ترجمه فرانسوی کتاب «اعتقاد ما»، برگزاری وبینار شرح زیارت «جامعه صغیره»، محیط آرایی شهری با همکاری شهرداری و مجمع تقریب مذاهب، برنامه «سراج الله» با محوریت جمع خوانی سوره محمد(ص) برخی از برنامه‌های این ایام است.

 

وی از برگزاری وبینارهای علمی در عرصه بین‌الملل با مشارکت اندیشمندان موثر در جهان اسلام خبر داد و گفت: این برنامه در حوزه فعالان رسانه‌ای علمای مذاهب، نویسندگان، دانشگاهیان و اساتید برگزار می‌شود.

 

طالبی گفت: محیط آرایی حرم مطهر رضوی و شهر مشهد، برپایی مراسم جشن و سرور، برگزاری محافل علمی و تخصصی به صورت حضوری و مجازی، برپایی نمایشگاه‌های تخصصی، توسعه زیرساخت‌های علمی و فرهنگی، اجرای برنامه‌های هنری و مشارکت پایگاه‌های مردمی با تمرکز بر فعالیت‌های حاشیه شهر و مناطق تلفیقی، بخشی از برنامه‌های پیش‌بینی شده در این ایام است.

وی افزود : برگزاری مجمع «حبل الله» و جلسات گفتمانی مجازی با دانشجویان خارجی اهل سنت و شیعه در ایران، برپایی مسابقات، جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های دانش آموزی نیز از برنامه‌های گرامیداشت هفته وحدت می باشد.

شبنم مقدم

 

 

ادامه مطلب

فرهنگی

اولین هنرستان هنرهای زیبا ویژه دختران در مشهد راه اندازی می شود

منتشر شده

در

photo 2021 10 19 08 20 18 - اولین هنرستان هنرهای زیبا ویژه دختران در مشهد راه اندازی می شود

 

سرپرست معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از افتتاح اولین هنرستان هنرهای زیبا ویژه دختران در مشهد خبر داد.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد  عمران ف جواد روشندل با بیان این خبر افزود: ساختمان این هنرستان با مشارکت خیر مدرسه ساز احداث و بر اساس تفاهم نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت آموزش و پرورش با دریافت مجوز های لازم به عنوان هنرستان وابسته راه اندازی شده است.

 

وی راه اندازی این هنرستان را اقدامی مثبت در راستای توسعه آموزش های هنری و عدالت جنسیتی دانست و گفت: برای اولین سال در سه رشته هنری بیش از 90 نفر در این هنرستان ثبت نام کرده اند.

 

بنا به گفته سرپرست معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی این هنرستان در ناحیه ۶ مشهد با سه رشته گرافیک، سینما و تئاتر راه اندازی می شود.

 

سرپرست معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: این هنرستان روز چهارشنبه 28 مهرماه ساعت 9 صبح با حضور مسوولین این اداره کل و آموزش و پرورش در بلوار نماز ابتدای نماز ۱۴ افتتاح می شود.

 

ادامه مطلب

فرهنگی

خراسان رضوی میزبان مسابقات قرآنی مدهامتان 1400

منتشر شده

در

photo 2021 10 18 16 29 14 - خراسان رضوی میزبان مسابقات قرآنی مدهامتان 1400

 

مدیرکل فرهنگی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گفت: مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن مدهامتان به میزبانی خراسان رضوی برگزار می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مجتبی میرزایی‌نسب،مدیرکل فرهنگی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، در نشست خبری مرحله کشوری چهاردهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان افزود: این سومین سالی است که خراسان رضوی میزبانی این رقابت‌ها را بر عهده دارد.

 

مدیرکل فرهنگی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خاطر نشان کرد: مسابقات مرحله استانی مدهامتان، در شرایط خاص شیوع کرونا و محدودیتهای ناشی از آن به شکل غیرحضوری و متمرکز توسط ستاد تهران برگزار شد.

وی گفت: با توجه به تغییر وضعیت شیوع کرونا در ماه جاری، مرحله نهایی به شکل حضوری و با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی در مشهد برگزار می‌شود.

 

میرزایی‌نسب گفت: مرحله مقدماتی و استانی این رقابتها با حضور مجازی ۱۲ هزار و ۷۲۰ نفر شرکت کننده از ۲۹ استان کشور برگزار شد که در نهایت از این تعداد ۶۵۲ نفر به عنوان منتخبان استانها مورد تجلیل قرار گرفته و از آن میان ۸۷ نفر به بخش کشوری راه یافتند.

وی افزود: آقایان در چهار رشته قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ کل قرآن و اذان به رقابت می پردازند و خواهران در ۲ بخش قرائت تحقیق و حفظ کل قرآن کریم در این مسابقات شرکت
می کنند.

 

وی گفت: در مرحله استانی از مجموع ۱۲ هزار ثبت نام شده، چهار هزار نفر زن و حاضران در مرحله نهایی نیز ۲۲ نفر زن و ۶۵ نفر مرد هستند.

 

مدیرکل فرهنگی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خاطرنشان کرد: در این دوره برای نخستین بار همه شرکت کنندگان در مرحله مقدماتی عضو کانونهای فرهنگی هنری مساجد بوده اند.

 

همچنین، محمد ابدالی‌تکلو،مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی گفت: از میان ۲۶ هزار کانون فرهنگی مساجد در کشور، خراسان رضوی و اصفهان با داشتن هزار و ۸۰۰ کانون، بیشترین کانونهای فرهنگی هنری را دارند.

وی افزود: هر استان حداقل یک شرکت کننده و حداکثر هفت شرکت کننده در این رقابتها دارد و استانهای خراسان رضوی، تهران، گیلان و اصفهان به ترتیب بیشترین تعداد شرکت کنندگان را دارند.

 

ابدالی تکلو گفت: آیین افتتاحیه چهاردهمین دوره مسابقات مدهامتان ۲۷ مهر و اختتامیه آن ۲۹ مهرماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و چهره‌های مطرح قرآنی و فرهنگی در مشهد برگزار می‌شود.

 

شبنم مقدم

 

 

 

 

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها