با ما همراه باشید

اجتماعی

” اپلیکیشن ژیوار” در نشست مشترک کمیته تخصصی مشارکت‌های مردمی و فرهنگی پیشگیری از مواد مخدر رونمایی شد

منتشر شده

در

photo 2021 11 12 18 14 14 - " اپلیکیشن ژیوار" در نشست مشترک کمیته تخصصی مشارکت‌های مردمی و فرهنگی پیشگیری از مواد مخدر رونمایی شد

 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی گفت : اپلیکیشن “ژیوار” برای آگاه سازی و ارائه مشاوره به گروه هدف تولید شده که در نشست مشترک کمیته تخصصی مشارکت‌های مردمی و فرهنگی پیشگیری از مواد مخدر این نرم افزار رونمایی شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمدحسین صالحی،دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی در نشست مشترک کمیته تخصصی مشارکت‌های مردمی و فرهنگی پیشگیری از مواد مخدر گفت: مهمترین اقدام در حوزه فرهنگ پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر ایجاد و تولید محتوای آموزشی، فرهنگی و اجتماعی در فضای حقیقی و مجازی است.

 

صالحی افزود: دولت‌ وظیفه دارد که به این عرضه ها ورود پیدا کرده و از تشکل‌های فرهنگی و تشکل‌هایی که در حوزه اعتیاد اجتماعی فعالیت می‌کنند حمایت کند.

 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی گفت:موسسه روانشناختی و خدمات مشاوره‌ای آستان مهر مشهد هم که علاقه مند به فعالیت در حوزه پیشگیری از اعتیاد است به این عرصه ورود و اپلیکیشن “ژیوار” را برای آگاه سازی و ارائه مشاوره به گروه هدف تولید کرده که امروز از این نرم افزار رونمایی شد.

 

همچنین، هاشم دهقان پور فراشاه ،رییس هیات مدیره موسسه روانشناختی و خدمات مشاوره‌ای آستان مهر مشهد درباره اپلیکیشن “ژیوار” گفت: این اپلیکیشن،درشرکت دریچه نوین عصر ارتباطات با مدیریت حامد امامی زیر نظر مهندسان و متخصصان حوزه
آی تی و مشاوره تولید شده است.

 

وی با بیان اینکه تمام کدنویسی‌های این نرم افزار را مهندسان بومی مشهدی انجام داده اند،گفت:آموزشهای اپ ژیوار با انیمیشن شروع می شود و بعد کلاس درس ویدیوهای ضبط شده آموزشی و پادکست های جذاب ،گالری و اتاق گفتگو از قسمتهای دیگر این اپلیکشن بومی است.

 

دهقان پور فراشاه افزود: این اپلیکیشن، ابزاری چابک برای ارائه محتوا و تعامل با مخاطبان است به نحوی که اعمال تغییرات در آن، به سادگی و با سرعت قابل اجراست.

 

وی ادامه داد: در این اپلیکیشن، امکان دسترسی کاربران به محتوای آموزشی با قالب‌ها و متدهای متنوع اعم از فیلم، صوت، متن و مانند آن، به شکل رایگان یا با پرداخت هزینه فراهم شده و دسترسی به مشاوران و مراکز مشاوره با امکان رزرو نوبت و دریافت انواع مشاوره پیاده سازی شده است و علاقه مندان می‌توانند این نرم افزار را از طریق گوگل پلی یا سایت دیوار نصب کنند و با کدتخفیفی که ارسال می‌شود یک سال این اپلیکیشن را به رایگان مشترک شوند و ۲۰ درصد از خدمات روانشناسی و مشاوره‌ای ژیوار تخفیف بگیرند.

 

دهقان پور فراشاه خاطر نشان کرد:در بخش مشاوره این اپلیکشن بیش از 50 مشاور در حوزه های مختلف که همه دارای نظام روانشناسی و مورد تایید بهزیستی هستند، خدمات مشاوره حقوقی و روانشناسی را به کاربران ارایه می کنند.

 

وی گفت: بااینکه تا روزرو نمایی تبلیغ رسمی برای اپ ژیوار نداشتیم اما تاکنون بیش از 5 هزار کاربر از خدمات آن استفاده می کنند.

 

دهقان پور فراشاه اظهار امیدواری کرد: این اپ در کنار اداره کار و تامین اجتماعی خدمات مشاوره ای و آموزشی را برای کارگران و جامعه معلولان ، ناشنوایان ارایه دهد و از اعتیاد جامعه های هدف گامهای موثری بردارد.

 

شبنم مقدم

اجتماعی

امضاء تفاهم نامه همکاری های مشترک نیروی انتظامی و منابع طبیعی و آبخیزداری در شهرستان خواف

منتشر شده

در

636744955921898629 - امضاء تفاهم نامه همکاری های مشترک نیروی انتظامی و منابع طبیعی و آبخیزداری در شهرستان خواف

تفاهم نامه همکاری های مشترک نیروی انتظامی و منابع طبیعی و آبخیزداری در شهرستان خواف به امضاء رسید.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،مهدی کریمی ،  سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خواف با اعلام این خبر گفت: با توجه به اهمیت حفظ و حراست از عرصه های منابع طبیعی و با عنایت به گستره جنگل های طبیعی و دست کاشت در سطح شهرستان که بالغ بر 76 هزار هکتار است و نقش تعیین کننده ای که این جنگل ها در تثبیت شن های روان و جلوگیری از طوفان شن ایفا می کند ضرورت حفظ گونه های تاغ در این عرصه وسیع جدای از مشارکت مردم و همیاران طبیعت ، حضور نیروی انتظامی برای برخورد قاطع با سودجویان از اراضی ملی را می طلبد.

وی اظهار داشت: بر اساس مفاد این تفاهم نامه ، صدور هر گونه مجوز حمل چوب و مقطوعات چوبی منوط به بازدید میدانی از محل دپو و ماشین حمل چوب آلات ، کاشت نهال به منظور جایگزینی درخت قطع شده و همکاری های مشترک در راستای ارتقاء سطح حفظ و حراست از عرصه های ملی مدنظر است.

 

منبع: روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی

ادامه مطلب

اجتماعی

کشف محموله قاچاق 6 بهله پرنده بالابان در شهرستان تایباد

منتشر شده

در

WhatsApp Image 2021 12 03 at 12.46.01 - کشف محموله قاچاق 6 بهله پرنده بالابان در شهرستان تایباد

 

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از دستگیری عامل قاچاق 6 بهله بالابان در شهرستان تایباد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، تورج همتی ادامه داد: این متخلف که هویت ایرانی دارد و یکی از قاچاقچیان پرندگان شکاری به کشورهای حوزه خلیج فارس بود و در شهرهای مرزی شرق استان برای قاچاق پرندگان با ارزش شکاری اقدام می کرد، با هوشیاری وهمکاری پلیس 17 شهریورهنگ مرزی و یگان حفاظت محیط زیست شهرستان تایباد دستگیر شد.

همتی افزود: متهم از یکی از روستاهای مرزی کشور افغانستان این پرندگان با ارزش شکاری را تحویل گرفته و با قصد قاچاق این گونه وارد شهرستان تایباد شده بود ، متخلف پرندگان را به طرز ماهرانه ای در داخل یک خودروی مسافربری ون تاکسی ، جاسازی و قنداق پیچ نموده و قصد داشت از مسافران بین شهری به عنوان پوشش استفاده و 6 بهله بالابان را به یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس قاچاق نماید که با هوشیاری مامورین پاسگاه مرزی و اقدام بموقع مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان تایباد دستگیر شد.

این مقام مسئول ادامه داد: به جهت حساسیت موضوع و اینکه متهم در قالب یک باند سازمان یافته به فعالیت می پرداخت، مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان تایباد با همکاری یگان حفاظت محیط زیست شهرستان تربت جام ، پرونده را در دستور کار فوری قرار دادند و پس از بررسی و کار اطلاعاتی ، نیروهای عملیاتی برای دستگیری متخلف دیگر این باند شکار و قاچاق وارد عمل شدند ، که متاسفانه متهم در محل قرار حاضر نشد ، ولی همچنان تحقیقات بیشتر در این خصوص ادامه دارد.

تورج همتی افزود: گرایش قاچاقچیان به شکار این پرندگان به خاطر سود کلانی است که با فروختن آن به دلالان و سپس به شیوخ ثروتمند کشورهای همسایه خلیج فارس به جیب می زنند که این موضوع تهدیدی بسیار جدی برای انقراض و نابودی این گونه پرندگان کمیاب و با ارزش و در نهایت خروج ازچرخه طبیعت است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ، ضمن تشکر از همکاری دستگاه قضایی و نیروهای مرزبانی تایباد ، با اشاره به اینکه این متخلف با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد عنوان داشت: هر ساله با شروع فصل مهاجرت پرندگان شکاری گروهی از متخلفان برای صید پرندگان شکاری نظیر بالابان و شاهین و قاچاق آن به کشورهای حوزه خلیج فارس اقدام می‌کنند. از این رو عملیات گشت زنی و رصد و پایش شبانه روزی مناطق شهرستان توسط مامورین یگان حفاظت محیط زیست جهت شناسایی قاچاقچیان پرندگان شکاری آغاز شده و از مردم درخواست داریم تا در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را به اداره کل حفاظت محیط زیست استان یا ادارات تابعه گزارش کنند.

قانونگذار برای شکار، حمل و نگهداری پرندگان شکاری از قبیل بالابان و بحری تا سه سال حبس و جزای نقدی از 60 میلیون ریال تا 120 میلیون ریال در نظر گرفته است و همچنین به لحاظ حقوقی نیز متخلف باید دو میلیارد ریال به ازای هر پرنده به حساب خزانه دولت واریز کند.

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی

ادامه مطلب

اجتماعی

تهیه طرح های مرتعداری ضامن بهره برداری بهینه از مراتع

منتشر شده

در

photo 2021 12 01 13 26 10 - تهیه طرح های مرتعداری ضامن بهره برداری بهینه از مراتع

تهیه و اجرای طرح های مرتعداری ضامن بهره برداری بهینه از عرصه های منابع طبیعی است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،حسین سهرابی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نیشابور  گفت: مراتع ایران یکی از منابع اصلی درآمدی روستانشینان،عشایر و دامداران است لذا رفع اختلاف و تعارض بین مرتعداران ، دامداران و بهره برداران و همچنین ممیزی مراتع در سایه تهیه و اجرای طرح های مرتعداری جهت بهره برداری صحیح و اصولی محقق می شود .

وی افزود: در فصل چرا در مراتع شهرستان ، دلایل مختلفی از جمله مرزبندی ، ورود دام غیرمجاز به مرتع و عدم ممیزی اراضی منجر به اختلاف بین بهره برداران می شود که ممیزی مراتع و تهیه طرح مرتعداری می تواند این اختلافات را به حداقل برساند.

سهرابی گفت: علی رغم ممیزی 383 هزار هکتار از مراتع شهرستان و با وجود 5500 نفر بهره بردار در 153 سامانه عرفی این اختلافات اجتناب ناپذیر است اما تهیه و اجرای طرح های مرتعداری یکی از عوامل مهم در کاهش اختلاف بین دامداران و مرتعداران بوده و موجب بهره برداری بهینه از مراتع می شود.

وی گفت: ما در شهرستان نیشابور برای 21 سامانه عرفی به مساحت 90 هزار هکتار طرح مرتعداری تهیه کرده ایم.

سهرابی از معافیت پرداخت عوارض چرا برای مراتعی که دارای طرح مرتعدارای هستند خبر داد و گفت : واگذاری مدیریت مرتع به بهره برداران موجب کاهش اتکا به تعلیف پوشش گیاهی ،استفاده از ظرفیت های اقتصادی و جانبی مراتع ، ارتقاء سطح معیشت بهره برداران ، حفظ یکپارچگی مرتع و در دراز مدت کاهش رواناب های سطحی و فرسایش خاک می شود.

 

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها