با ما همراه باشید

اقتصادی

بازديد مديركل راه و شهرسازي خراسان رضوي از پروژه هاي راه وشهرسازي شهرستان خليل آباد، كاشمر و بردسكن

منتشر شده

در

سفرخليل آباد9 400 1 - بازديد مديركل راه و شهرسازي خراسان رضوي از پروژه هاي راه وشهرسازي شهرستان خليل آباد، كاشمر و بردسكن

 

 

مديركل راه و شهرسازي خراسان رضوي در ادامه سفرهاي شهرستاني خود، در سفر به شهرستان خليل آباد و كاشمر كه به دعوت حجت الاسلام نیک بین نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، نجات نیا معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت راه و شهرسازی و با همراهی فرماندار شهرستان خليل آباد انجام شد، از پروژه هاي راه و شهرسازي شهرستان خليل آباد همچون باند دوم محور شادمهر- کاشمر، اراضی اقدام ملی خلیل آباد و بردسکن، سایت اداری خلیل آباد و چندين پرو‍ژه ديگر بازديد كرد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سيدعبدالمجید نژاد صفوی، مديركل راه و شهرسازي خراسان رضوي در این سفر یک روزه که به همراه معاونين اين اداره كل و با هماهنگي مسوولين شهرستاني و به منظور بازديد از پروژه ها و رفع مشكلات حوزه راه و شهرسازي شهرستان ها برنامه ريزي و انجام شد، از پروژه هاي راه و شهرسازي شهرستان خليل آباد همچون باند دوم محور شادمهر کاشمر، اراضی اقدام ملی خلیل آباد و بردسکن، سایت اداری خلیل آباد و چندين پرو‍ژه ديگر بازديد كرد.

 

در این بازدید در باره سايت اداري شهرستان خليل آباد گفتگو شد و دکتر نجات نیا معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت راه و شهرسازی قول مساعد داد موضوع را با کمک نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی از طریق سازمان برنامه و بودجه کشور و سایر وزارت خانه های مربوطه جهت تعیین تکلیف پیگیری کند.

اختصاص اعتبار ملی برای اجرای طرح تفصیلی شهر خلیل آباد

 

مديركل راه و شهرسازي خراسان رضوي در ادامه همچنين به اختصاص اعتبار ملی برای اجرای طرح تفصیلی شهر خلیل آباد، اختصاص اراضی خارج از محدوده شمال شهر خلیل آباد برای فضای سبز، اختصاص اعتبار ملی برای اجرای طرح تفصیلی شهر خلیل آباد، در جريان اين سفر اشاره كرد و افزود: همچنين در اين سفر مشکلات و مطالبات مردم در بخش های تسریع اجرای باند دوم خلیل آباد به بردسکن، طرح اقدام ملی و جهش مسکن در شهرهای خلیل آباد و کندر، درخواست بودجه ستاد بازآفرینی و احیای بافت های فرسوده و اختصاص قیر و سالن چند منظوره در محله های هدف برای هر دو شهر خلیل آباد و کندر، مطرح شده و تصمیاتی گرفته شده است.

 

گفتني است در اين سفر حجت الاسلام نیک بین نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، اکبری معاون راهداری سازمان راهداری و حمل نقل کشور، مدیرکل راهداری و حمل نقل استان، معاون سازمان بازآفرینی کشور و همچنین معاون واگذاری سازمان ملي زمین و مسکن كشور فرماندار شهرستان و شهرداران شهرستان یاربی مدیر حراست اداره کل راه وشهرسازی خراسان رضوی و عابدي رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان هاي خليل آباد، بردسكن و كاشمر نيز حضور داشتند و بازدیدهایی به صورت میدانی از باند دوم خلیل آباد به بردسکن و پروژه هاي حوزه راه و شهرسازي شهرهای خلیل آباد و کندر انجام شد.

 

 

 

منبع: اداره ارتباطات و اطلاع رساني اداره كل راه وشهرسازي خراسان رضوي

اقتصادی

اولویت وزارت جهاد کشاورزی استفاده از سیستم های نوین آبیاری و کشاورزی مبتنی برعلم است

منتشر شده

در

photo 2022 01 19 18 45 37 - اولویت وزارت جهاد کشاورزی استفاده از سیستم های نوین آبیاری و کشاورزی مبتنی برعلم است

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر با امام جمعه و مسئولین ستاد نماز جمعه شهرستان درمحل مدیریت جهاد کشاورزی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، امام جمعه شهرستان کاشمر در دیدار با مدیرجهاد کشاورزی شهرستان گفت:مجموعه جهاد کشاورزی برای ما و شهرستان از اهمیت بالایی برخوردار است و ما نیز در جهت هماهنگی سایر ادارات با جهاد کشاورزی تمام تلاشمان را می کنیم.

 

طاهری افزود:تمامی شهرستان ها می بایست از ظرفیت موجود درون همان شهرستان استفاده و اشتغال و درآمد پایدار ایجاد کنند.

محمد شجعی، مدیر جهاد کشاورزی کاشمر ضمن ارائه گزارش عملکرد و چشم انداز جهاد کشاورزی کاشمر اولویت جهاد کشاورزی راآموزش ،تغییر الگوی کشت کشاورزی مبتنی بر علم و استفاده از سیستم های نوین آبیاری عنوان کرد.

شجعی تقویت و رفع موانع زنجیره های تولید را نیزازاولویت های جهاد کشاورزی کاشمر عنوان کرد و افزود:همگی می بایست تلاش خود را در جهت جذب سرمایه گذاران داخل و خارج شهرستان و هدایت به سمت بخش کشاورزی بکار گیریم.

وی پیگیری طرح کشاورزی قراردادی و مرکز اصلاح نژاد دام را با هدف افزایش ضریب تبدیل و زادو ولد و توسعه صنعت دامپروری کاشمر را از اهداف جهاد کشاورزی شهرستان دانست و اظهار کرد:خوشبختانه با استفاده از ظرفیت دانشگاه ها و مراکز علمی اجرای طرح سند توسعه بخش کشاورزی شهرستان درحال اجرا می باشد تا بتوانیم این طرح را بطور علمی انجام دهیم.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر بیان کرد:همانند هشت سال دفاع مقدس که همکاران ما در پیشانی جنگ انجام وظیفه می کردند ، اکنون نیز در پیشانی جنگ اقتصادی درحال انجام وظیفه هستیم و خدمت به مردم کشور عزیزمان را افتخار می دانیم.

 

 

 

منبع:زوابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

اقتصادی

120 هکتار از باغات پسته خوشاب پروانه استاندارد محصول سالم می گیرند

منتشر شده

در

photo 2022 01 18 18 11 58 - 120 هکتار از باغات پسته خوشاب پروانه استاندارد محصول سالم می گیرند

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خبر داد: 120 هکتار از باغات پسته شهرستان در حال گذراندن مراحل دریافت پروانه استاندارد محصول سالم هستند .

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،ابراهیم رودسرابی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب گفت : محصول سالم محصولی است که دارای حد استاندارد مواد شیمیایی شامل سموم و کودها بوده و عاری از عناصر و ترکیبات سمی و آلاینده بیش از حد مجاز باشد و مصرف محصول ناسالم باعث به خطر افتادن سلامت انسان و دام شده و مشکلات عدیده ای را به همراه دارد.

وی ادامه داد : برای اخذ مجوز محصول سالم ابتدا باید در سامانه مجوزهای الکترونیکی کشاورزی (سماک) ثبت نام انجام شود و پس از طی مراحل سامانه ای از جمله بارگذاری پروانه بهره برداری ، مدارک شناسنامه ای و مدارک مالکیت آب و زمین جهت بررسی و تأیید صحت و سقم مدارک، به کارشناس مدیریت کنترل کیفیت ارجاع داده شده و پس از تأیید کارشناس، نمونه برداری از محصول و آزمایش جهت بررسی عاری بودن محصول از مواد شیمیایی بیش از حد مجاز انجام می شود. در صورت سالم بودن محصول توسط اداره استاندارد با همکاری اداره جهاد کشاورزی مجوز لازمه صادر می شود.

 

رودسرابی گفت: در حال حاضر در شهرستان خوشاب50 هکتار پسته دارای پروانه استاندارد محصول سالم هستند که این مقدار امسال به 120 هکتار ارتقاء می یابد .

مدیر جهاد شهرستان افزود: پس از دریافت مجوز محصول سالم ، محصول مورد نظر با قیمت بالاتری نسبت به محصولات معمولی در بازار به فروش می رسد.

گفتنی است این پروانه هر ساله باید تمدید شود.

 

 

 

منبع: روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب

ادامه مطلب

اجتماعی

استفاده از پلتفرم های محلی و مراکز نوآوری شهرستان کاشمر درجهت توزیع اقلام اساسی

منتشر شده

در

photo 2022 01 18 12 58 39 - استفاده از پلتفرم های محلی و مراکز نوآوری شهرستان کاشمر درجهت توزیع اقلام اساسی

جلسه مشترک کارگروه امنیت غذایی ،نظارت بازرسی و اقدام مشترک کاشمر درمحل فرمانداری شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، مسلم ساقی، فرماندار کاشمر در جلسه مشترک کارگروه امنیت غذایی و نظارت بازرسی شهرستان که با حضور اعضاء برگزار شد گفت:با توجه به حساسیت وضعیت موجود ، تا زمانی که اخبار و اطلاعات دقیق و قطعی نباشد از انعکاس و اطلاع رسانی پرهیز شود.

ساقی بر رعایت سواد رسانه در انعکاس اخبار تأکید کرد و افزود:استفاده از پلتفرم های محلی و ظرفیت مراکز نوآوری در جهت توزیع اقلام اساسی می تواند بسیار موثر باشد.

 

همچنین،محمد شجعی، مدیر جهاد کشاورزی کاشمر ضمن ارائه گزارش عملکرد قرارگاه امنیت غذایی شهرستان گفت: تجهیز قرارگاه امنیت غذایی مستقر در جهاد کشاورزی شهرستان و همچنین جذب و ذخیره سازی اقلام اساسی مورد نیاز مردم در دستور کار قرار دارد.

شجعی از بازدید 83 مورد توسط اکیپ های نظارت بازرسی در هفته جاری و ارسال 13 پرونده تخلف به تعزیرات حکومتی خبر داد و افزود:با توجه به بازدیدهای میدانی صورت گرفته ، از لحاظ کمی و کیفی بازار در شرایط مطلوبی قرار دارد.

در پایان جلسه هرکدام از نمایندگان ادارات و نهادهای عضو قرارگاه مشترک امنیت غذایی شهرستان نسبت به عملکرد و مصوبات جلسات گذشته توضیحات لازم را ارائه کردند.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها