با ما همراه باشید

عمرانی

بازدید استاندار خراسان رضوی از روستاهای محروم شهر سوخته و چاه سوخته شهرستان ششتمد

منتشر شده

در

photo 2021 10 08 14 00 18 - بازدید استاندار خراسان رضوی از روستاهای محروم شهر سوخته و چاه سوخته شهرستان ششتمد

 

 

استاندار خراسان رضوی در جریان سفر به شهرستان ششتمد از دو روستای محروم بازدید کرد و در جمع اهالی این مناطق حضور یافت.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی در جریان سفر به شهرستان ششتمد با حضور در روستاهای محروم شهر سوخته و چاه سوخته، با جمعی از اهالی این مناطق دیدار کرد.

 

گفتنی است؛ موضوعاتی همچون تامین آب شرب، تسهیلات، لایروبی، مرمت و احیای قنوات، بهسازی جاده ورودی روستاها، گازرسانی، آبخیزداری، تقویت آنتن‌دهی تلفن و کمک اعتباری به اهالی روستا، بخشی از دستورات استاندار خراسان رضوی برای تسهیل نیازهای اهالی دو روستای شهر سوخته و چاه سوخته بود.

 

لازم به ذکر است؛ معتمدیان در جریان بازدید از روستای محروم چاه سوخته و گفت‌وگو با مردم، طی مشاهده وضعیت یکی از اهالی روستا که از طبقه محروم بود، دستور ساخت مسکن، کمک بلاعوض و پرداخت هزینه‌های درمانی برای این فرد شریف را صادر کرد.

 

شایان ذکر است؛ استاندار خراسان رضوی سپس با شرکت در نماز جمعه پر فیض شهرستان ششتمد، دقایقی با نمازگزاران گفت‌وگو کرد.

معتمدیان طی سخنانی کوتاه اظهار کرد: شناسایی نارضایتی‌های مردم، از اولویت‌های ما در سفرهای شهرستانی است و لذا این مطالبات طی سفرها شناسایی می‌شود و مصوباتی برای پیشرفت و توسعه هر شهرستان با اخذ نظرات مردم تدوین می‌کنیم.

 

 

منبع: اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی

عمرانی

طرح تحول نظارت و بازرسی از تاسیسات گردشگری خراسان رضوی اجرا می‌شود

منتشر شده

در

photo 2020 03 21 13 43 59 - طرح تحول نظارت و بازرسی از تاسیسات گردشگری خراسان رضوی اجرا می‌شود

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: «طرح تحول نظارت و بازرسی از تاسیسات گردشگری خراسان رضوی اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، یوسف بیدخوری با اعلام این خبر افزود: «هدف ما در آستانه تغییر شرایط کرونایی و در پسا کرونا اجرای طرح نظارت به شکل اینترنتی و در قالب سامانه های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی ادامه داد: با اجرای این طرح اطلاعات واحدهای گردشگری در سامانه های مربوطه به روز رسانی می‌شود و ضمن پیشگیری از ایجاد مشکلات برای زائران و گردشگران خیلی سریع و قبل از این که زائر و گردشگر وارد پروسه اداری سنتی رسیدگی به شکایت شود، به مشکل و شکایت‌اش رسیدگی خواهد شد.

بیدخوری با اشاره به اهمیت نظارت و بازرسی تاسیسات گردشگری تصریح کرد: «در جلسات هم‌اندیشی با اعضای تشکل‌های حرفه‌ای گردشگری وضعیت تاسیسات گردشگری استان بررسی شده است تا در راستای رعایت منشور حقوق گردشگر بازرسی‌های مستمر اجرا شود.

او یادآور شد: با توجه به تغییر و بهبود شرایط کرونایی دوباره سفرها آغاز شده و زائران و گردشگران به مقاصد گردشگری استان سفر می‌کنند، مشهد هم به عنوان قطب زیارتی و گردشگری در کشور همیشه مورد توجه و مقصد سفر مردم است.

بیدخوری افزود: «باید شرایطی را فراهم کنیم که گردشگر با خیالی آسوده ،بدون مشکل و با اطمینان از این که حقوق‌اش رعایت شده سفر کند و در صورتی که اعتراضی داشته باشد بلافاصله رسیدگی خواهد شد.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی با بیان این‌که افرادی که قوانین را رعایت نکنند برخوردهای قانونی در مورد آنها اعمال خواهد شد، تاکید کرد: «نظارت‌ها شامل صدور تذکر، اخطار، تعلیق واحدها می‌شود و حتی در مراحل بعدی در صورت تکرار موجب تعطیلی تاسیس گردشگری متخلف خواهد شد البته برای افرادی که قوانین را رعایت می‌کنند نیز تشویق‌هایی در نظر گرفته شده است.

 

 

 

منبع:روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی

ادامه مطلب

عمرانی

آغاز ثبت نام مسكن « طرح جهش توليد مسکن » در استان خراسان رضوي

منتشر شده

در

photo 2021 02 21 09 25 51 1 - آغاز ثبت نام مسكن « طرح جهش توليد مسکن » در استان خراسان رضوي

معاون مسکن و ساختمان اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي از آغاز ثبت نام مسكن « طرح جهش توليد مسکن » در استان خراسان رضوي خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،  محمدعلي منصوري معاون مسکن و ساختمان اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي با اعلام اين خبر گفت: به دنبال تصويب و ابلاغ قانون جهش توليد مسكن و ظرفيت سنجي شهرهاي استان وبا توجه به اعلام معاونت مسكن و ساختمان وزارت راه وشهرسازي، ثبت نام متقاضيان طرح جهش توليد مسكن از امروز به صورت متمركز شروع مي شود.

وي افزود: مرحله اول ثبت نام به مدت يك ماه طول خواهد كشيد. بر اين اساس متقاضيان بايستي 4 شرط داشتن فرم ج سبز (عدم استفاده از امکانات دولتی و یارانه‌ای زمین و مسکن و تسهیلات)، نداشتن مالکیت خصوصی، تاهل و یا سرپرست خانوار بودن، و داشتن سابقه حداقل ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضای مسکن را دارا باشند.

وي بابيان اينكه ليست شهرهايي كه امكان ثبت نام در آنها براي متقاضيان فراهم شده در سامانه تشريح شده ، اظهار كرد: در مجموع در سطح استان در این مرحله براي شهرهاي بجستان، فريمان، انابد، بيدخت، تايباد، تربت حيدريه، جنگل، خواف، داورزن، درگز، رباط سنگ، ‌سبزوار، كاخك، گناباد، مزداوند، يونسي، روداب، تربت جام، فيض آباد، لطف آباد، كلات، خليل آباد،‌جغتاي، چناران، سرخس، صالح آباد، عشق آباد، ‌گلبهار، بينالود، نيل شهر و چند شهر دیگر در نظر گرفته شده است كه براساس سهمیه مشخص شده برای استان خراسان رضوی در برنامه 1400 تعداد 93 هزار و 701 واحد مسكوني در اشکال خود مالک ؛ واگذاری اراضی دولتی؛ انبوه سازی؛ گروه های ساخت ؛ مشارکتی و … تعیین شده كه تاكنون ظرفيت 57 هزار و 959 واحد مسكوني در سطح استان خراسان رضوي ايجاد شده است.

منصوري گفت: بديهي است بعد از پالايش متقاضيان و احراز شرايط فوق الذكر افراد واجد الشرايط به اداره كل راه وشهرسازي يا ادارات تابعه آن در شهرستان ها دعوت و تاييد نهايي به متقاضي داده خواهد شد.

وي با اشاره به اينكه بعد از اين مرحله، متقاضيان جهت تشكيل حساب سپرده به نام خود به بانك هاي عامل معرفي خواهند شد، وی افزود: بديهي است به محض تامين زمين تعريف پروژه و انجام ساير مراحل، متقاضيان داراي واريز وجه به واحدها متصل مي شوند.

 

 

 

منبع:اداره ارتباطات و اطلاع رساني اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي

 

 

 

 

ادامه مطلب

سلامت

مدیرکل بنیاد خراسان رضوی: بنیاد خراسان رضوی پیگیر مجوز دو مرکز درمانی برای جانبازان است

منتشر شده

در

photo 2021 10 19 20 47 26 - مدیرکل بنیاد خراسان رضوی: بنیاد خراسان رضوی پیگیر مجوز دو مرکز درمانی برای جانبازان است

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: دو مرکز درمانی ویژه جانبازان که نیازمند مجوز درمانی از سوی دانشگاه علوم پزشکی است، در جلسه با مدیران دانشکاه علوم پزشکی مشهد طرح و مورد بررسی قرارگرفت.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حجت الاسلام حسین معصومی، به دیدار دکتر محمد علی کیانی سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی مشهد رفت و ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا گفت: استان خراسان رضوی بیش از 50 هزار جانباز تحت پوشش دارد که تعدادی از این عزیزان با مجروحیت‌های خاص و نیازمند خدمات درمانی ویژه هستند که جانبازان قطع نخاع و جانبازان اعصاب و روان در زمره این عزیزان قرار دارند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی افزود: در حال حاضر سه مرکز توانخبشی امام خمینی (ره) ویژه جانبازان قطع نخاعی، مرکز بازتوانی امام خمینی (ره) ویژه جانبازان اعصاب و روان و مرکز سالمندان ایثار ویژه والدین معظم شهدا زیر نظر بنیاد در حال فعالیت و ارائه خدمات به جامعه ایثارگری است.

وی ادامه داد: در دو مرکز جانبازان قطع نخاعی و اعصاب و روان، نیاز است، خدمات درمانی و بیمارستانی نیز انجام شود تا امر خدمت رسانی به عزیزان تسهیل یابد.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد استان خاطر نشان کرد: برای انجام خدمات بیمارستانی نیاز به همکاری دانشگاه علوم پزشکی است، تا مجوز بیمارستان 64 تخت خوابی مرکز بازتوانی جانبازان اعصاب و روان و دی کلنیک مرکز توانبخشی امام خمینی (ره) صادر شود.

وی تاکید کرد: بیش از چندین جلسه برگزار و مشکلات پیش روی جانبازان به علوم پزشکی انتقال داده شده است، تا این مجوز‌ها اخذ شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این دیدار گفت: ارائه خدمات درمانی و تخصصی به جامعه ایثارگری در اولویت برنامه‌های علوم پزشکی است.

محمد علی کیانی افزود: علوم پزشکی تمام توان و تلاش خود را در به کارگیری ارائه خدمات به جانبازان دارد و از هیج کوششی در این امر مهم دریغ نمی‌کند.

در این دیدار حنایی مشاور مدیرکل، غلامپور معاون بهداشت و درمان و طوریان رئیس دفتر مدیرکل و روابط عمومی بنیاد خراسان رضوی نیز حضور داشتند.

 

منبع: ایثار واحد خراسان رضوی

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها