با ما همراه باشید

عمرانی

با بازگشایی مسیرهای عبوری از پادگان لشکر۷۷دسترسی به ۹ بیمارستان واقع در هسته مرکزی شهر آسان‌تر شد

منتشر شده

در

photo 2022 06 18 17 28 43 - با بازگشایی مسیرهای عبوری از پادگان لشکر۷۷دسترسی به ۹ بیمارستان واقع در هسته مرکزی شهر آسان‌تر شد

 

شهردار مشهد گفت: مسیرهای پادگان لشکر ۷۷ عصر شنبه به روی شهروندان باز و در مرحله بعدی فضای سبز آن در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید عبدالله ارجائی اظهار کرد: در پادگان، ۵۱ هکتار کاربری فضای سبز داریم که این میزان برای شهر و شهرداری بسیار ارزشمند است، با توجه به‌ نوع درختان و الگوی کشت بنا داریم در آنجا پارک جنگلی احداث کنیم.

 

امکانات رفاهی برای مردم فراهم می‌شود

 

وی ادامه داد: طرح‌های مطالعاتی آغاز شده و امکانات مورد نیاز از نظر رفاهی و استاندارد در داخل این فضای سبز پیاده خواهد شد. مطمئن هستیم با وجود ساختمان های قدیمی موجود، این فضا کشش و جاذبه بسیار خوبی برای مردم خواهد بود.

 

درختان در داخل پادگان روتبال شدند

 

وی افزود: تلاش مدیریت شهری از ابتدا این بود که در مسیرها، کمترین جابه‌جایی درخت را داشته باشیم و درختان کمی قطع شوند؛ بسیاری از درختان روتبال شده در زمین‌‌های خالی داخل پادگان کاشته شده است. در برخی از مکان ها عرض آیلندها به جای دو متر آیلند را در حدود ۵ تا ۶ متر در نظر گرفتیم که موجب شد درختان بیشتری حفظ شود.

 

احداث مسیرهای دو طرفه برای حفظ ساختمان‌های قدیمی

 

ارجائی ادامه داد: برخی از مواقع در محور قوس ایجاد کردیم و ۱۵ متر پیاده‌رو در نظر گرفتیم تا ساختمان‌ها و درختان بیشتری حفظ شود در بعضی مکان‌ها برای حفظ درختان و ساختمان‌های قدیمی، برخی از مسیرها دو طرفه شده و فاصله مسیر (عرض آیلند) به ۳۵ متر هم رسیده است.

 

وی خاطرنشان کرد: سعی کردیم تا زمانی‌که طرح‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی تدوین شود، دست به معابر قدیمی نزنیم و آسفالت‌های قدیمی را حفظ کنیم و تنها اقدامات ترمیمی و لکه‌گیری انجام دهیم.

 

میدان مشق، یکی از میادین مهم شهر می‌شود

 

شهردار مشهد افزود: یکی از نقاط قوت این بازگشایی، میدانی بزرگ بنام میدان صبحگاه ارتش است. مساحت این میدان بیش از 6 هکتار یعنی دوبرابر میدان شهدا است. امیدوارم مشاور ویژه ای که برای‌ آن گرفتیم طرح خوبی ارائه کند. تا در آینده این میدان به عنوان میدان مهمی در سطح ملی ایفای نقش کند.

 

مردم در طراحی فضای پادگان مشارکت کنند

 

وی تاکید کرد: از فعالین فرهنگی، اجتماعی، هنری، فضای سبز، معماران و شهرسازان و مخصوصا اهالی محله های اطراف دعوت میکنم تا در طراحی فضای های جدید یاری‌گر مدیریت شهری باشند.

 

حل گره‌های ترافیکی با بازگشایی پادگان

 

وی به مزیت‌های بازگشایی پادگان برای شهروندان اشاره و اظهار کرد: مهم‌ترین مزیت آن حل گره‌های ترافیکی دو طرف پادگان است، زمین این پروژه بزرگ بود و مردم مجبور بودند برای رفتن از سمتی به سمت دیگر، کل این ۱۸۸ هکتار را دور بزنند. باز شدن معابر وسط در این پروژه مزیت بسیار خوب ترافیکی و دسترسی های بسیار موثر شرقی غربی ایجاد می‌کند.

 

تسهیل دسترسی به فرودگاه از مسیرهای شرق و غرب

 

شهردار مشهد ادامه داد: قبل از بازگشایی پادگان، ابتدای خیابان فیاض‌بخش به فرودگاه می‌رسید اما در انتهای آن به دیوار پادگان برخورد و مسیر مسدود می‌شد اما با بازگشایی خیابان، این مسیر باز شده و راه کوتاه‌تر می‌شود. با این اقدام بار ترافیکی خیابان بهار و کوهسنگی کاهش پیدا می‌کند.

 

تعریض خیابان ارشاد الرضا (علیه‌السلام)

 

ارجائی در خصوص بازگشایی خیابان ارشاد الرضا، افزود: خیابان ۴۵ متری ارشاد الرضا با سیم خاردار مسدود شده بود و پشت آن پارکینگ خاکی موقت ارتش بود که با وساطت رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح در اختیار شهرداری قرار گرفت و آسفالت شد.

 

وی تصریح کرد: خیابان‌های طولی ما که در طول پادگان انجام می‌شود از ابتدای خیابان تا انتها در سمت ارتش عقب‌نشینی خواهد داشت، در حال حاضر یک مسیر خیابان داریم و مسیر دیگر در سهم شهرداری از اراضی ارتش بازگشایی خواهد شد تا ارشادالرضا به ثامن متصل شود.

 

خیابان جدید احداث می‌شود

 

شهردار مشهد عنوان کرد: یک خیابان در داخل پادگان داریم که به صورت شکسته، محور عمودی را منتقل خواهد کرد، از میدان جهاد و کندروی بزرگراه شهید سلیمانی شروع خواهد شد و امتداد آن به خیابان شهید بهشتی وصل می‌شود، سپس در ادامه به خیابان ارشاد الرضا(ع) متصل و با حرکت ۴۰ متری دوباره به سمت خیابان بهشتی خواهد رفت.

 

تسهیل دسترسی ۹ بیمارستان کلیدی شهر

 

ارجائی به ۹ بیمارستان محدوده پادگان اشاره و اظهار کرد: در کنار پادگان، ۹ بیمارستان بزرگ و کلیدی داریم، تاکنون دسترسی به این بیمارستان‌ها از این سمت شهر سخت بود که با بازگشایی پادگان دسترسی تسهیل خواهد شد و این موضوع برای تردد اورژانس، بیماران و… اهمیت زیادی دارد.

 

احداث پارکینگ عمومی دو هکتاری

 

وی درخصوص احداث پارکینگ عمومی در این محدوده، اظهار کرد: انتهای میدان مشق به مساحت حدود ۲ هکتار پارکینگ درنظر گرفته شده زیرا پارکینگ جزو الزمات در موقعیت کنونی این فضا است.

 

همدلی به نفع مردم

وی در پایان از همه مدیران ملی و استانی، لشکری، کشوری و قضایی که در این امر مهم نقش داشتند، تشکر کرد و این کار را حاصل همدلی و حس مسئولیت آنان دانست که در نهایت به نفع مردم تمام شد.

 

 

 

منبع:پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد

عمرانی

آغاز طرح حدنگاری و کاداستراراضی کشاورزی شهرستان کاشمر

منتشر شده

در

photo 2022 06 26 21 27 46 - آغاز طرح حدنگاری و کاداستراراضی کشاورزی شهرستان کاشمر

مدیر جهاد کشاورزی اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی تحت سامانه شمیم را خدمتی سازنده برای بهره برداران بخش کشاورزی شهرستان عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،محمد شجعی ،مدیر جهاد کشاورزی کاشمر در جلسه حدنگاری و کاداست اراضی کشاورزی شهرستان گفت:زمین و اراضی کشاورزی یکی از ارکان مهم تأمین امنیت غذایی، توسعه پایدار و حفظ منابع پایدار منطقه و کشور است.

شجعی افزود: سند دار شدن اراضی کشاورزی علاوه بر مشخص شدن و شناسایی وضعیت آب و خاک باعث ایجاد اشتغال پایدار، مهاجرت معکوس و تثبیت جمعیت در روستاها می شود.

وی برتأمین بسترهای لازم برای توسعه همه‌جانبه طرح سند دار نمودن اراضی کشاورزی تأکید کرد و ادامه داد:لازمه این امر برنامه‌ریزی دقیق برای حفظ کاربری و یکپارچگی زمین‌های زراعی و باغی، توسعه‌ و ساماندهی اراضی کشاورزی و همکاری و هم افزایی کلیه دستگاه های متولی و مرتبط وتلاش متعهدانه و مدبرانه در اجرای قوانین و مقررات حوزه زمین و حفظ و مراقبت از حقوق متقابل مردم و دولت است.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمراجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی را اولویت جهاد کشاورزی کاشمر درسال جاری عنوان و اظهار کرد: اجرای این طرح موجب‌ توسعه بخش کشاورزی، افزایش امنیت غذایی و ایجاد انگیزه در سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و نیز افزایش ارزش افزوده املاک زارعی و همچنین موجب پیشگیری از تداخل اراضی ملی و دولتی با اراضی و املاک اشخاص می شود.

او تصریح کرد:با این کار ضمن حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و دولتی، باعث می شود کشاورزان و بهره برداران اراضی کشاورزی با اخذ سند مالکیت حدنگاری بتوانند از مزایای سند مالکیت ۶ دانگ در اخذ تسهیلات بانکی و دولتی در توسعه کشاورزی رفع اختلافات استفاده کنند.

 

 

منبع:زوابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

عمرانی

بهره‌برداري از طرح‌ آبرساني به روستاهاي خواف

منتشر شده

در

photo 2022 06 28 19 44 40 - بهره‌برداري از طرح‌ آبرساني به روستاهاي خواف

طرح‌ انتقال آب به روستاهاي شهرستان مرزي خواف با حضور فرمانده قرارگاه عملياتي شهيد قاجاريان به بهره برداري رسيد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، “حسن رجب‌زاده” فرمانده قرارگاه شهيد قاجاريان اظهار داشت: در اين مرحله و با حمايت و پشتيباني دولت دو روستا در شهرستان خواف با 320 ميليارد ريال اعتبار تامين آب شدند.

وي افزود: آبرساني به شهرستان خواف از جمله مأموريت هاي قرارگاه شهيد قاجاريان در خراسان رضوي است که در دستور کار قرار دارد.

وي با اشاره به اينکه حفر چاه براي تأمين آب شرب شهر نشتيفان نيز آغاز شده است ، خاطرنشان کرد: با احتساب بهره‌برداري از طرح آبرساني به روستاهاي سيجاوند و برآباد در اين مرحله و همچنين آبرساني به شهر نشتيفان در مرحله بعد ، هفت هزار مشترک از آب سالم آشاميدني بهره‌مند مي‌شوند.

به گفته وي براساس تأکيد رهبر معظم انقلاب اسلامي و تلاش دولت و مسئولان، قرارگاه امام حسن مجتبي (ع) با عضويت ستاد کل نيروهاي مسلح ، سپاه پاسداران، دولت و به ويژه وزارت نيرو تشکيل شده است.
وي تأکيد کرد: مهم‌تر از تأمين آب، ترويج فرهنگ بهره‌برداري صحيح و صرفه‌جويي در مصرف آب است که بايد مورد توجه قرار گيرد.

قرارگاه عملياتي شهيد قاجاريان، نيروي زميني سپاه پاسداران در خراسان رضوي علاوه بر تلاش در رفع محروميت‌زدايي ، مأموريت حفظ امنيت پايدار در استان را نيز بر عهده دارد.

 

 

ادامه مطلب

عمرانی

آغاز عملیات محوطه سازی 7600 مترمربع در گلبهار

منتشر شده

در

photo 2022 06 28 19 49 55 - آغاز عملیات محوطه سازی 7600 مترمربع در گلبهار

 

 

عملیات محوطه سازی 7600 متر مربع در شهرستان گلبهار آغاز شد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد  عمران،در ادامه پروژه های عمرانی شرکت عمران گلبهار محوطه سازی پروژه شرکت تعاونی مسکن مهر شهرداری منطقه چهار مشهد به مساحت 7600 متر مربع در شهرستان گلبهار به صورت اجرای فضای سبز و پیاده روسازی داخل محوطه آغاز شد.

 

منبع : روابط عمومی و دفتر توسعه اجتماعی فرهنگی شرکت عمران شهر جدید گلبهار

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها