با ما همراه باشید

اجتماعی

با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی و مدیران حوزه آی سی تی تفاهم‌نامه بومی ابتكاری نماز منعقد شد

منتشر شده

در

photo 2021 12 03 12 15 57 - با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی و مدیران حوزه آی سی تی  تفاهم‌نامه بومی ابتكاری نماز منعقد شد

 

 

با هدف ترویج فرهنگ نماز تفاهم نامه بومی ابتکاری فیمابین ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی و مدیران حوزه آی سی تی منعقد شد .

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، با هدف ترویج فرهنگ نماز تفاهم نامه بومی ابتکاری فیمابین حجت الاسلام والمسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز و علی دلگیر مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات ، سید احمد موسوی، مدیر کل پست ، محمد شمسائی، مدیر کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شمالشرق ،محمود شیر دل ، مدیر کل پست بانک و حمید رضا رضایی نیا، مدیر کل ارتباطات زیر ساخت منعقد شد .

علی دلگیر مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان ضمن قدردانی از تعامل ستاد و مدیران حوزه ارتباطات گزارشی از اقدامات حوزه آی سی تی استان در خصوص ترویج فرهنگ نماز را بیان داشت.

حجت الاسلام والمسلمین سبحانی نیا در آئین انعقاد تفاهم نامه مدیران حوزه آی سی تی با ستاد اقامه نمازاستان خراسان رضوی به نقش حمایت مدیران در توسعه فرهنگ نماز اشاره داشت و افزود:از تمامی ظرفیت هادرراستای ترویج فرهنگ نماز استفاده شود.
مدیر ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی گفت: باید زمینه سازی در خصوص توسعه فرهنگ نمازخوانی در خانواده و ادارات فراهم آید .

حجت الاسلام سبحانی نیا اظهار داشت : تمرین عبادت از کودکی آغاز می شود و این مهم باید مورد توجه خانواده ها قرار گیرد .

وی به نقش اثر گذار روحانیون در ادارات اشاره کرد و افزود : پشتیبانی از نماز مدیریت بر مجموعه را آسان می سازد .

وی تصریح کرد: اثر گذاری نماز در کار و زندگی محسوس است و باید زمینه برای جذابیت نماز ایجاد شود .

مدیر ستاد اقامه نماز از تولیدات محتوی آموزشی نماز توسط ستاد اقامه نماز استان در رده های سنی مختلف خبر داد و افزود : در ادارات ایجاد پایگاه سلامت معنوی با حضور روحانیون می تواند در تربیت فرزندان و رفع مشکلات خانواده ها تاثیر گذار باشد .

تقدیرعلی دلگیر مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات با اهداء لوح سپاس ازرابطین نماز ادارات کل فناوری اطلاعات و ارتباطات ، پست ، پست بانک ،زیر ساخت و تنظیم مقررات و افتتاح اتاق فرهنگی جهت پاسخگویی به مسائل شرعی همکاران و افتتاح سیستم اذان گویی مجتمع آی سی تی از دیگر برنامه های این آئین بود .

بر اساس این گزارش مراسم جشن تکلیف تعدادی از فرزندان کارکنان حوزه ارتباطات با اهداء هدایا برگزار شد .

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل پست استان خراسان رضوی

اجتماعی

امضاء تفاهم نامه همکاریهای مشترک منابع طبیعی و آموزش و پرورش شهرستان خلیل آباد

منتشر شده

در

photo 2022 01 19 19 00 08 - امضاء تفاهم نامه همکاریهای مشترک منابع طبیعی و آموزش و پرورش شهرستان خلیل آباد

تفاهم نامه همکاریهای مشترک چند جانبه منابع طبیعی و آبخیزداری با آموزش و پرورش شهرستان خلیل آباد امضاء شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،حمید ترابی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خلیل آباد گفت : با توجه به سیا ست های سازمان جنگلها ، مراتع وآبخیزداری کشور در راستای همگانی نمودن فرهنگ حفظ و حراست از عرصه های منابع طبیعی و ترویج این فرهنگ بین عموم مردم از جمله دانش آموزان ، کشاورزان ، دامداران و مرتعداران به عنوان جامعه هدف ، ما نیز در شهرستان خلیل آباد و با توجه به ظرفیت های بالقوه ای که در ادارات مختلف از جمله آموزش و پرورش وجود دارد موفق به امضای تفاهم نامه ای شدیم که براساس آن اقدامات لازم برای احداث پارک آبخیز در حوزه آبخیز شهری شهر خلیل آباد واقع در اردوگاه شهید جعفری متعلق به آموزش و پرورش و در وسعتی معادل 250 هکتار انجام می شود.

وی اضافه کرد: حضور فعال معلمین و دانش آموزان در برنامه های هفته منابع طبیعی و مراسم نهالکاری ، حضور کارشناسان منابع طبیعی در مدارس وتبین فرهنگ منابع طبیعی ، اهمیت حفظ وحراست از این ثروت خدادادی از جمله مواردی بوده که در این تفاهم نامه مد نظر قرار گرفته است.

 

ترابی خاطر نشان کرد: شهرستان خلیل آباد دارای 105 مرکز آموزشی است که بیش از 11 هزار دانش آموز در آن مراکز مشغول به تحصیل می باشند .

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خلیل آباد ادامه داد : پیشنهاد ایجاد پارک آبخیز در بالا دست حوزه شهری خلیل آباد از دو جنبه حائز اهمیت است که میتوان به کاهش سیلاب های مخرب و حمل رسوبات و جلوگیری از خسارات احتمالی به تاسیسات شهری و ترویج فرهنگ حفظ و حراست از منابع طبیعی و آبخیزداری با اجرای پروژه های متعدد و متنوع در این حوزه برای جامعه مخاطب دانش آموزی شهرستان اشاره کرد.

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری خراسان رضوی

 

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری خراسان رضوی

 

 

ادامه مطلب

اجتماعی

استفاده از پلتفرم های محلی و مراکز نوآوری شهرستان کاشمر درجهت توزیع اقلام اساسی

منتشر شده

در

photo 2022 01 18 12 58 39 - استفاده از پلتفرم های محلی و مراکز نوآوری شهرستان کاشمر درجهت توزیع اقلام اساسی

جلسه مشترک کارگروه امنیت غذایی ،نظارت بازرسی و اقدام مشترک کاشمر درمحل فرمانداری شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، مسلم ساقی، فرماندار کاشمر در جلسه مشترک کارگروه امنیت غذایی و نظارت بازرسی شهرستان که با حضور اعضاء برگزار شد گفت:با توجه به حساسیت وضعیت موجود ، تا زمانی که اخبار و اطلاعات دقیق و قطعی نباشد از انعکاس و اطلاع رسانی پرهیز شود.

ساقی بر رعایت سواد رسانه در انعکاس اخبار تأکید کرد و افزود:استفاده از پلتفرم های محلی و ظرفیت مراکز نوآوری در جهت توزیع اقلام اساسی می تواند بسیار موثر باشد.

 

همچنین،محمد شجعی، مدیر جهاد کشاورزی کاشمر ضمن ارائه گزارش عملکرد قرارگاه امنیت غذایی شهرستان گفت: تجهیز قرارگاه امنیت غذایی مستقر در جهاد کشاورزی شهرستان و همچنین جذب و ذخیره سازی اقلام اساسی مورد نیاز مردم در دستور کار قرار دارد.

شجعی از بازدید 83 مورد توسط اکیپ های نظارت بازرسی در هفته جاری و ارسال 13 پرونده تخلف به تعزیرات حکومتی خبر داد و افزود:با توجه به بازدیدهای میدانی صورت گرفته ، از لحاظ کمی و کیفی بازار در شرایط مطلوبی قرار دارد.

در پایان جلسه هرکدام از نمایندگان ادارات و نهادهای عضو قرارگاه مشترک امنیت غذایی شهرستان نسبت به عملکرد و مصوبات جلسات گذشته توضیحات لازم را ارائه کردند.

ادامه مطلب

اجتماعی

امضاء تفاهم همکاری های مشترک منابع طبیعی و هیات کوهنوردی شهرستان سبزوار

منتشر شده

در

636744955921898629 1 - امضاء تفاهم همکاری های مشترک منابع طبیعی و هیات کوهنوردی شهرستان سبزوار

تفاهم نامه همکاری های مشترک منابع طبیعی و هیأت کوهنوردی شهرستان سبزوار امضاء شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،عباسعلی کیانی فرد ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سبزوار گفت: این تفاهم نامه در راستای توسعه همکاری های دو جانبه و استفاده بهینه از ظرفیت ها و توان بالقوه و بالفعل هیأت های ورزشی از جمله هیأت کوهنوردی برای حفظ و حراست از اراضی ملی به امضاء رسید . براساس بخشی از مفاد این تفاهم نامه ، ترویج فرهنگ منابع طبیعی در بین اقشار مختلف مردم بویژه ورزشکاران بعنوان گروههای فعال و پر تلاش انجام می شود.

 

وی افزود: امضاء این تفاهم نامه زمینه بیشتر و بهتر مشارکت هیأت کوهنوردی را در ارتقاء فرهنگ منابع طبیعی فراهم می آورد.

 

کیانی فرد  گفت : از 720 هزار هکتار مساحت شهرستان ، 610 هزار هکتار آن اراضی ملی است که حفاظت و حراست از این عرصه نیازمند مشارکت آحاد مردم است.

 

وی ضمن اعلام آمادگی برای آموزش ورزشکاران در خصوص آشنایی بیشتر آنان با شیوه های مختلف حفظ و حراست و پیشگیری از وقوع هر گونه جرم در اراضی ملی گفت: کوهنوردان جزو بهترین گروههای محافظ طبیعت هستند و منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جهت عضو یت آنان بعنوان همیار طبیعت اعلام آمادگی می کند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سبزوار خاطر نشان کرد مشارکت و همیاری مردم در حفظ و نگهداری از اراضی ملی موجب استفاده بهینه از پتانسیل های عرصه های منابع طبیعی شده و زمینه گردشگری، تولید و بهره برداری قانونی گیاهان دارویی و نهایتا اشتغال مولد که منجر به بهبود معیشت ساکنین محلی می گردد را فراهم خواهد آورد.

 

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی

 

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها