با ما همراه باشید

عمرانی

با حكم مديركل راه و شهرسازي خراسان رضوي؛ سرپرست معاونت توسعه مديريت و منابع انساني اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي منصوب شد

منتشر شده

در

WhatsApp Image 2021 10 03 at 10.21.50 PM 1 - با حكم مديركل راه و شهرسازي خراسان رضوي؛  سرپرست معاونت توسعه مديريت و منابع انساني اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي منصوب شد

 

آيين تكريم و معارفه سرپرست معاونت توسعه مديريت و منابع انساني اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي با حضور مديركل راه و شهرسازي خراسان رضوي، معاونين و جمعي از همكاران اين اداره كل برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سيدعبدالمجيد نژادصفوي مديركل راه و شهرسازي خراسان رضوي در این مراسم با بيان اينكه داشتن مسئوليت در نظام جمهوري اسلامي، يك نعمت الهي است و بايد قدر دانسته شود، گفت: همه ما بويژه مديران و مسئولان بايد خون پاك شهدا و آرمان‌هاي بلند نظام و انقلاب اسلامي را سرلوحه خود قرار داده و در راستاي اعتلاي اسلام و ارزش هاي انقلاب اهتمام وافر داشته باشيم.

 

وي با اشاره خدمات ارزنده اميررضا شكري در دوران تصدي مسووليت معاونت توسعه مديريت و منابع اين اداره كل گفت: خوشبختانه در سال هاي اخير به پاس خدمات بي دريغ و مديريت مدبرانه همكاران پرتلاش اين اداره كل، شاهد موفقيت هاي خوبي در حوزه راه و شهرسازي بوده ايم كه بدون شك اين موفقيت ها حاصل نمي شد مگر با برنامه ريزي هاي مديريتي و تلاش هاي صادقانه همكاران در تمامي بخش ها، و اميدواريم كه روز به روز بر پيشرفت كارها افزوده شود تا بتوانيم براي ارتقاء استان تلاش هاي خوبي داشته باشيم.

 

گفتني است در پايان اين مراسم، با حكم مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوي، «مهدي ذبيحي» بعنوان سرپرست معاونت توسعه مديريت و منابع انساني اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي معرفي و از خدمات و تلاش‌هاي «اميررضا شكري» معاون پیشین توسعه مديريت و منابع انساني اين مجموعه با اهداي لوح تجليل شد.

 

 

منبع:اداره ارتباطات و اطلاع رساني اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی

عمرانی

2 هزار و 476 حلقه چاه غيرمجاز در محدوده تحت پوشش مشهد پر و مسلوب المنفعه شد

منتشر شده

در

photo 2021 10 20 19 14 03 - 2 هزار و 476 حلقه چاه غيرمجاز در محدوده تحت پوشش مشهد پر و مسلوب المنفعه شد

مدیر امور منابع آب مشهد گفت: طی یک اقدام کم نظیر؛ از سال 97 تا پایان نیمه اول سال 1400، تعداد 2 هزار و 476 حلقه چاه غيرمجاز در این محدوده (شهرستان هاي مشهد، چناران، گلبهار، طرقبه -شانديز و فريمان) پر و مسلوب المنفعه شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمد برزویی با اعلام این خبر، اظهارکرد: پيرو اقدامات  انجام شده از سال 97 تا پايان نيمه اول سال 1400، توسط همكاران امور، گروه هاي گشت و بازرسي با همكاري نيروي انتظامي و اخذ دستور قضايي، تعداد 2 هزار و 476 حلقه چاه غيرمجاز با حجم جلوگيري از برداشت غیرمجاز بيش از 97 ميليون مترمكعب پر و مسلوب المنفعه شد.

وی افزود: از تعداد چاه مذكور، تعداد یک هزار و 269 حلقه چاه غيرمجاز ( 373 حلقه عميق تا عمق هاي 160 متر بوده و مابقی نيمه عميق تا عمق هاي 50 متر) با حجم حدود 53 ميليون مترمكعب در شهرستان مشهد بوده است.

مدیر امور منابع آب مشهد ادامه داد: از تعداد 2 هزار و 476 حلقه چاه غيرمجاز تعداد 459 حلقه چاه غيرمجاز (124 حلقه عميق تا عمق هاي 170 متر و مابقی نيمه عميق تا عمق هاي 50 متر) با حجم حدود 21 ميليون مترمكعب در شهرستانهاي چناران و گلبهار، تعداد 678 حلقه چاه غيرمجاز (67 حلقه عميق تا عمق هاي 300 متر و بقيه نيمه عميق تا عمق هاي 50 متر) با حجم بیست ویک ونیم ميليون مترمكعب در محدوده شهرستان طرقبه- شانديز و تعداد 70 حلقه چاه غيرمجاز با حجم حدود 2 ميليون مترمكعب در شهرستان فريمان واقع بوده است.

برزویی گفت: از سال 97 تا پايان نيمه اول سال 1400، تعداد 105 دستگاه و ادوات حفاري غيرمجاز در محدوده امور منابع آب مشهد توسط همكاران اين امور، گروه هاي گشت و بازرسي و با همكاري نيروي انتظامي شناسايي و توقيف شده است.

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی

ادامه مطلب

اقتصادی

 تخصیص 6 هزار میلیون ریال اعتبار بلاعوض دولتی جهت مرمت و لایروبی قنوات شهرستان فریمان از ابتدای سال جاری

منتشر شده

در

photo 2021 10 17 20 46 43 -  تخصیص 6 هزار میلیون ریال اعتبار بلاعوض دولتی جهت مرمت و لایروبی قنوات شهرستان فریمان از ابتدای سال جاری

 

از ابتدای سال جاری مرمت و لایروبی سه قنات این شهرستان به طول 2 کیلومتر با استفاده از اعتبارات دولتی ابلاغی سال جاری در دستور کار این مدیریت قرار گر فته است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،علی کاظمی فریمانی،مدیر جهاد کشاورزی فریمان با اشاره به اینکه در سال جاری از محل اعتبارات کمک های فنی اعتباری بازسازی و نوسازی قنوات 1400 تاکنون مبلغ 6 هزار میلیون ریال جهت مرمت و لایروبی قنوات این شهرستان تخصیص داده است که این اعتبار بلاعوض در قالب اسناد خزانه اسلامی با سررسید 1403 می باشد که همین مسأله موجب می شود عملیات اجرای قنات به علت درصد تنزیل اخزاء با سررسید سه سال آینده، کاهش یابد.

کاظمی فریمانی اظهار داشت: این اعتبار ابلاغی برای اعتبارات دولتی قنوات سه روستای این شهرستان شامل روستاهای سنجدک، رباط حدیره و قلعه دختر در نظر گرفته شده است که تاکنون عملیات مرمت و لایروبی قنات روستای قلعه دختر در حال انجام می باشد و دو قنات دیگر نیز در مرحله تحویل زمین به پیمانکار بوده و به زودی اجرایی خواهد شد.

 

 

 

منبع: روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی فریمان

ادامه مطلب

عمرانی

70کیلومتر کمربند حفاظتی اراضی ملی در شهرستان جغتای نیازمند تأمین اعتبار

منتشر شده

در

photo 2021 10 23 17 05 51 - 70کیلومتر کمربند حفاظتی اراضی ملی در شهرستان جغتای نیازمند تأمین اعتبار

 

اجرای 70 کیلومتر کمربند حفاظتی اراضی ملی در شهرستان جغتای نیازمند اعتبار است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،علی دستورانی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جغتای با اعلام این مطلب گفت : هدف از احداث و اجرای کمربند حفاظتی ، جلوگیری از سوء استفاده سودجویان و متصرفین اراضی ملی است.

 

وی افزود: در این شهرستان تاکنون بالغ بر 51 کیلومتر کمربند حفاظتی و با استفاده از بنچ مارک در پلاک های قلعه نو، حاجی آباد، افراشیان ، جعفرآباد ، الله آباد، شهرستانک؛ خسرو شیر، گَفت، جبله و تخته زو اجراشده است.

 

دستورانی با اشاره به اهمیت حفظ و حراست از اراضی ملی گفت: احداث کمربند حفاظتی علاوه بر کمک مؤثری که به ارتقاء سطح حفاظت از اراضی ملی می کند موجب کاهش دعاوی و مشکلات حقوقی مردم نیز می شود.

 

رئیس اداره منابع طبیعی آبخیزداری شهرستان جغتای افزود: برای احداث 70 کیلومتر کمربند حفاظتی نیازمند 7 میلیارد ریال اعتبار هستیم که در صورت تأمین آن، امر حفاظت از عرصه های منابع طبیعی شهرستان در شرایط مطلوبی قرار می گیرد.

 

نامبرده یادآور شد شهرستان جغتای 175 هزار هکتار مساحت دارد که 133 هزار هکتار آن را اراضی ملی تشکیل می دهد و لذا ضرورت اجرای کمربند حفاظتی در پلاک های بحرانی امری اجتناب ناپذیر می باشد.

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها