با ما همراه باشید

فرهنگی

با محوریت 3خرداد، سالروز آزاد سازی خرمشهر؛ ویژه برنامه های فرهنگی کتاب محور به میزبانی کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار می شود

منتشر شده

در

photo 2022 05 23 18 14 48 - با محوریت 3خرداد، سالروز آزاد سازی خرمشهر؛ ویژه برنامه های فرهنگی کتاب محور به میزبانی کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار می شود

همزمان با 3 خرداد، سالروز آزاد سازی خرمشهر، ویژه برنامه های فرهنگی کتاب محور به میزبانی کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار

می شود.

 

همزمان با 3 خرداد، سالروز آزاد سازی خرمشهر، ویژه برنامه های فرهنگی کتاب محور به میزبانی کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ضمن گرامیداشت فرا رسیدن سالروز آزاد سازی خرمشهر، گفت: کتابخانه های عمومی امروزه نه تنها مسئولیت ارائه خدمات کتابخانه ای اعم از سالن مطالعه و امانت کتاب را برعهده دارند بلکه به عنوان فرهنگسراهای اجتماعی و پایگاه های مردمی در تلاش هستند تا با برگزاری برنامه ها و فعالیتهای فرهنگی کتاب محور در مناسبتهای مختلف ملی و مذهبی گامی موثر و مفید در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و تشویق مردم به این امر در عصر تکنولوژی و ارتباطات بردارند.

وی افزود: یکی دیگر از اهداف کتابخانه ها از برگزاری برنامه های فرهنگی ایجاد بستری مناسب برای آشنایی بیشتر جامعه به ویژه نسل جوان و آینده ساز کشور با شخصیتها، مفاخر، وقایع و تاریخ ایرانی اسلامی این مرز و بوم است.

 

علی اکبر سبزیان تصریح کرد: از همین رو، همزمان با سالروز بزرگداشت سوم خرداد، آزاد سازی خرمشهر در عملیات بیت المقدس از تاریخ 3خرداد ماه تا 9خرداد ماه 1401 کتابخانه های عمومی سراسر استان میزبان رونمایی از کتابهای «بر شمع فروزان» اثر محمد باذلی توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کاشمر، «فرهنگنامه ایثارگران و شهدای باخرز» توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان باخرز، «خاطرات فرشته ها» اثر عصمت مرزبان مغانی، «یک کوله پشتی خاطره» اثر غلامرضا هنرور، «همراهان جنگ» اثر شهرزاد بهادری و شهربانو زارعی و «مدال ماندگار» اثر محبوبه شرف زاده و نرگس کامکار توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد هستند.

وی با اشاره به ظرفیت مراجعین و نگارخانه کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد مقدس از برگزاری نمایشگاه عکس «روز سوم» با موضوع فتح خرمشهر و نمایشگاه کتاب «با ستاره ها» با محوریت دلاوریها و رشادتهای جوانان این مرز و بوم در کلیه کتابخانه های عمومی استان خبر داد.

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در پایان اظهار داشت: همچنین در این ایام معرفی کتاب با محوریت سوم خرداد در صفحات مجازی کتابخانه های عمومی استان، دیدار با خانواده های معظم شهدا، غبارروبی مزار شهدا، برگزاری نمایشگاه های کتاب، برگزاری بیش از 200 نشست کتاب خوان و نشست های تبیینی توسط کتابداران کتابخانه های عمومی برگزار می شود.

وی با توجه به ظرفیت اعضای کتابخانه ها و جلب مشارکت مردمی در برگزاری برنامه های فرهنگی به اجرای سرود «سلام فرمانده» با حضور اعضا اشاره کرد.

 

سبزیان با اشاره به محدودیت ظرفیت فضاهای تفریحی فرهنگی در برخی از شهرها و مناطق دورافتاده و کم برخوردار، اکران فیلم «موقعیت مهدی» در کتابخانه های عمومی منتخب استان را از جمله فعالیتهای پیش بینی شده دیگر عنوان کرد.

وی افزود: آئین رونمایی از کتاب « آبروی محله» اثر سیمین وهاب زاده مرتضوی و برگزاری مسابقه کتابخوانی با محوریت این کتاب توسط اداره کتابخانه های عمومی مشهد و کتابخانه عمومی سردار شهید قاسم سلیمانی نیز در ایام گرامیداشت سوم خرداد برگزار می شود.

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در پایان از افتتاح کتابخانه سیار «پیک دانایی 7» شهرستان مشهد نیز خبر داد.

 

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی

فرهنگی

امضای تفاهم نامه همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و موسسه فرهنگی هنری سفیر رشد خشت های مهربانی

منتشر شده

در

photo 2022 06 28 19 47 35 - امضای تفاهم نامه همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و موسسه فرهنگی هنری سفیر رشد خشت های مهربانی

تفاهم نامه همکاری در راستای افزایش تعاملات فرهنگی فی مابین اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و موسسه فرهنگی هنری سفیر رشد خشت های مهربانی امضا شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، تفاهم نامه همکاری با حضور حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و محمد امین نادری، مدیرمسئول موسسه فرهنگی هنری سفیر رشد خشت های مهربانی با هدف افزایش تعاملات فرهنگی امضا شد.

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با دستگاه های اجرایی مختلف گفت: انعقاد تفاهم نامه فی مابین موسسه مردم نهاد، دانش بنیان و به نوعی مرکز فناوری با اداره کل کتابخانه های عمومی را می توان یک اتفاق موثر و تأثیرگذار دانست.

وی با اشاره به اینکه امروز جهان به سوی عملگرایی در حال حرکت است، افزود: امروزه همه به دنبال خروجی هستند و این خروجی شامل یک رویداد است. در واقع هر چه رویدادهای بیشتری در جامعه خلق شود، رضایت مردم نیز افزایش پیدا می کند و این رضایت باعث افزایش نشاط اجتماعی و فرهنگی جامعه می شود.

سبزیان اظهار داشت: اداره کل کتابخانه های عمومی استان به دنبال ورود به عرصه های مختلف کتاب محور و دانا محور است و مصداق بارز این مسئله استقرار کتابخانه های عمومی سیار در مناطق کم برخوردار و حاشیه ای استان به منظور ارائه خدمات کتابخانه ای و حرکت در مسیر دانایی است.

وی همچنین ابراز کرد: از فعالیتهای موثر در هر مقطع زمانی و مکانی برای حرکت پرشتاب تر در مسیر دانایی و آگاهی حمایت خواهیم کرد.

 

در ادامه محمد امین نادری، مدیرمسئول موسسه فرهنگی هنری سفیر رشد خشت های مهربانی ابراز امیدواری کرد انعقاد این تفاهم نامه و آغاز همکاری منشأ خیر برای انجام فعالیتهای موثر و مفید با محوریت کودکان در کنار مجموعه کتابخانه های عمومی استان باشد.

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی

ادامه مطلب

اجتماعی

شرکت ۲۵ درصد معلمان در هفتمین دوره مسابقات ملی قرآن، عترت و نماز فرهنگیان کشور در خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2022 06 25 19 14 00 - شرکت ۲۵ درصد معلمان در هفتمین دوره مسابقات ملی قرآن، عترت و نماز فرهنگیان کشور در خراسان رضوی

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: ۲۵ درصد معلمان در هفتمین دوره مسابقات ملی قرآن، عترت و نماز فرهنگیان کشور شرکت کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،میکاییل باقری،مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری هفتمین دوره این مسابقات امسال نیز از امروز به میزبانی آموزش و پرورش خراسان رضوی در مشهد افزود: مهمترین هدف برگزاری مسابقات در بخش فرهنگیان را شناسایی معلمان علاقمند، متخصص و ارتقای دانش و نگرش آنان در جریان مسابقات و انتقال آن به دانش‌آموزان است.

 

 

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه این مسابقات ۱۷ سال قبل نخستین‌بار در خراسان رضوی  آغاز شده، افزود: هفتمین دوره مسابقات سراسری فرهنگیان کشور در رشته‌های حفظ کل قرآن، حفظ ۱۰ جزء، قرائت، نهج‌البلاغه و احکام در دو بخش خواهران و برادران فرهنگی به میزبانی مشهدالرضا برگزار می‌شود.

 

وی با بیان اینکه ۳۵۰ هزار فرهنگی در مرحله مناطق در ۳۰ منطقه آموزش و پرورش کشور با یکدیگر رقابت کردند، ادامه داد: مسابقات در دو بخش خواهران و برادران در مرحله نهایی با حضور ۳۲۰ فرهنگی به صورت حضوری برگزار می‌شود.

 

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: این مسابقات امسال به دلیل احتمال شیوع دوباره کرونا در دو بخش مقدماتی و نهایی برنامه‌ریزی شد،

 

وی اظهار کرد: مرحله مقدماتی این مسابقات در خردادماه و از امروز چهارم تیرماه در مشهد مرحله نهایی آن آغاز و ۲۴ داور ملی و بین‌المللی این دوره از مسابقات را داوری می‌کنند.

 

 

سید امیرشوشتری،مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود:فعالیت فرهنگی در تراز فرهنگی مضجع شریف امام رضا ع از اهداف برگزاری این جشنواره است و مشهد از دیرباز مهد فعالیتهای قرآنی بوده است.

 

 

شبنم مقدم

 

 

ادامه مطلب

فرهنگی

 90 رشته جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی همزمان با آغاز پذیرش دانشجو در دانشگاه 

منتشر شده

در

photo 2022 06 25 19 14 03 -  90 رشته جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی همزمان با آغاز پذیرش دانشجو در دانشگاه 

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی از ایجاد  90 رشته جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی همزمان با آغاز پذیرش دانشجو در دانشگاه خبرداد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمد جواد سلجوقی ،سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی در نشست خبری آغاز ثبت نام تحصیلی جدید دانشجویان گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان “بزرگترین دانشگاه دولتی مهارت محور کشور” یکی از دانشگاه های وابسته به وزارت علوم،تحقیقات و فناوری با نگاه تحولی در ساختار کلان آموزش های کاربردی شغل محور فعالیت می کند.

 

وی افزود: با هدف ارتقا کیفیت و کارآیی نیروی کار کشور از یکم تیرماه پذیرش دانشجو از طریق سایت سنجش آموزش کشور را آغاز کرده است.

 

سلجوقی گفت :این دانشگاه به منظور دستیابی به اهداف برنامه های توسعه ای کشور و تامین نیروی انسانی ماهر موردنیاز، با ترویج فرهنگ مهارت آموزی و کسب و کار دانش بنیان و نیز ارتقای توانایی های علمی، فناوری، و مهارتی دانشجویان گام برمی دارد.

 

وی خاطر نشان کرد:دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی با رسالت تربیت نیروی انسانی متخصص، کارآفرین و دارای مهارت موردنیاز استان، در بخش های مختلف، صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر در حال فعالیت است.

 

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی گفت هم اکنون با تدوین برنامه های درسی و سرفصل متنوع و متمایز از سایر دانشگاه ها با کمترین اتکا به بودجه دولتی و با همکاری بخش های غیردولتی، دارای بیش از 16500 دانشجو در سطح استان است.

 

وی گغت :این دانشگاه دارای بیش ازچهار هزار و  7000 مترمربع فضای آموزشی شامل کلاس، فضاهای کارگاهی،ازمایشگاهی، کتابخانه، رفاهی ،ورزشی، و مراکز رشد خوشه های فناوری و مراکز نوآوری با ایده جذب خلاقیت ها و نوآوری افراد می باشد.

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی افزود : دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی، پس از استان تهران به عنوان دومین استان با جمعیت دانشجویی اشتغال به تحصیل در آموزش های مهارتی علمی کاربردی است.

 

وی درباره پذیرش دانشجویان امسال گفت : پذیرش دانشجوی مقطع کارشناسی حرفه ای این دانشگاه از یکم تیرماه در 228 کد رشته محل کارشناسی و از 13 تیرماه در 286 کد رشته محل کاردانی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام خواهد شد. هم چنین امکان ادامه تحصیل در سایر دانشگاههای داخل و خارج از کشور برای دانشجویان، دانش آموزان و علاقمندان پس از تحصیل در دانشگاه جامع علمی کاربردی فراهم شده است.

سلجوقی افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی برای نیل به اهداف تعیین شده امسال 90 کد رشته محل جدید را برای اولین بار در پذیرش جاری اجرا خواهد کرد تا علاقمندان بتوانند در زمینه ها و رشته های مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهند.

 

وی خاطرنشان  کرد:  ظرفیت پذیرش مهر ماه 1401 در 514 کد رشته محل تحصیل در سطح 30 مرکز آموزش علمی کاربردی استان با تعداد 36700 نفر است تا افراد علاقمند به تحصیل بتوانند ثبت نام کنند.

 

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی افزود: حدود 20 هزار و 410 صندلی دانشگاه را برای علاقمندان دوره کاردانی و 16 هزار و 290 صندلی را برای پذیرش دانشجویان کارشناسی در مراکز آموزش علمی کاربردی استان با شهریه مناسب اماده کرده است تا دانش پذیران نظام آموزش علمی کاربردی با فراغ بال در رشته مورد علاقه خود مهارت آموزی و ادامه تحصیل دهند.

گفتنی است دانشگاه جامع علمی کاربردی، بزرگترین دانشگاه دولتی مهارت محور کشور، شرایط ادامه تحصیل علاقمندان را با کمترین هزینه در محیط دانشگاهی و محیط واقعی کار، فراهم آورده است.

علاقمندان ثبت نام در دوره های کارشناسی از یکم تیرماه و کاردانی از 13 تیرماه می توانند به سایت سنجش کشور به نشانی sanjesh.org و یا سایت دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور به نشانی uast.ac.ir مراجعه کنند.

 

 

شبنم مقدم

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها