با ما همراه باشید

عمرانی

برای بازسازی مجموعه خیمه‌الانتظار 6 میلیارد و 150 میلیون تومان تا کنون هزینه شده است

منتشر شده

در

photo 2022 03 14 12 27 34 2 - برای بازسازی مجموعه خیمه‌الانتظار 6 میلیارد و 150 میلیون تومان تا کنون هزینه شده است

 

 

 

رئیس موقوفه مشارکتی مهدوی در خراسان رضوی گفت: برای مجموعه خیمه‌الانتظار 6 میلیارد و 150 میلیون تومان تا کنون هزینه شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حجت‌الاسلام سعید آخوندی، مدیر مجموعه خیمه‌الانتظار در نشست خبری  افزود:  5 میلیارد و 300 میلیون تومان از کمک خیرین برای بازسازی این مجموعه بعد از آتش سوزی بوده است.

 

 

وی گفت: مجموعه خیمه‌الانتظار 800 میلیون تومان برای بازسازی این مجموعه در 5 طبقه برنامه ریزی شده مقروض است.

 

 

آخوندی افزود: طبقه همکف و طبقه -1  این مجموعه امسال به بهره برداری رسیده و امیدواریم تا نیمه شعبان 1401 همه بخشهای مجموعه شامل مدارس،حوزه علمیه و باشگاه ورزشی به بهره برداری کامل برسد.

 

 

وی خاطر نشان کرد: 3 هزار و 170 نفر از خیرین در خرید این مجموعه و بازسازی آن مشارکت داشتند.

 

 

آخوندی افزود: این مجموعه از لحاظ معماری بی ستون بودن، از جهت الگوی منحصر به فرد مورد بازدید 70 نفراز مهندسین متخصص قرار گرفته است.

 

آخوندی  در اعلام برنامه‌های دهه مهدویت خیمه الانتظار در مشهد  گفت : ویژه برنامه در انتظار باران که با حضور سخنرانان و مداحان کشوری از ۲۰ اسفند آغاز و تا ۲۸ این ماه ادامه دارد، در مجتمع خیمه انتظار با حضور با شکوه مردم برگزار می‌شود.

 

رئیس موقوفه مشارکتی مهدوی در خراسان رضوی افزود: ویژه برنامه اهدای ۱۴ هزار شاخه گل به جوانان در سطح شهر مشهد مقدس در شب ولادت حضرت علی‌اکبر (ع)انجام شده است.

 

 

وی گفت : در ویژه برنامه عاشقانه‌های انتظار نیز ۱۲ سری جهیزیه به نوعروسانی که مراسم ازدواجشان را در خیمه‌الانتظار برگزار کرده‌اند، اهدا می‌شود.

 

 

آخوندی افزود: ۴۰ موکب توسط همسایه‌های خیمه‌الانتظار در قالب ویژه برنامه کوچه انتظار از ساعت ۵ بعدازظهر برپا می‌شود.

 

رئیس موقوفه مشارکتی مهدوی در خراسان رضوی اظهار کرد: توزیع نان رایگان در ویژه برنامه‌ای با عنوان «سر سفره امام مهربان» توسط نانوایی‌هایی که در حاشیه شهر هستند انجام می‌شود.

 

 

وی با بیان این‌که اجتماع منتظران صبح نیمه شعبان امسال از عرصه میدان شهدا مشهد آغاز می‌شود، افزود: اجتماع باشکوه منتظران  همراه با مداحی، سرودخوانی و شعرخوانی است به سمت حرم مطهر رضوی است .

 

 

شبنم مقدم

 

عمرانی

آبگیری بند خاکی بید شهرستان جوین

منتشر شده

در

photo 2022 05 12 18 19 34 - آبگیری بند خاکی بید شهرستان جوین

بند های خاکی یکی از مهمترین منابع ذخیره آب بشمار می‌روند که آبگیری شدن آنها در زمستان بسیار با اهمیت می باشد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، علی اکبر قارزی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جوین از آبگیری بند خاکی بید در این شهرستان طی بارندگی های روزهای اخیر خبر داد .

وی با اشاره به بارندگی های خوب در روزهای اخیر از آبگیری بند خاکی بید در این شهرستان خبر داد و افزود :به لطف خدا این بندخاکی، در جریان بارش های بهاری سال جاری، بخصوص بارش رگباری روزهای اخیر، آبگیری شد.

 

قارزی طی بازدید از این بند با اشاره به اینکه این بند خاکی با اعتباری معادل ۱/۲ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی و با حجم مخزن آبگیری ۱۴۰ هزار متر مکعب، در سال گذشته با تلاش همکاران منابع طبیعی این شهرستان به بهره برداری رسید افزود: هدف از ساخت این بند، مهار سیلاب، پیشگیری از تخریب تاسیسات زیربنایی روستاهای پایین دست و جاده مواصلاتی سبزوار – جوین، تغذیه سفره های زیرزمینی و احیای قنوات و چاه های کشاورزی منطقه، بوده است.

 

وی خاطرنشان کرد: با آبگیری بند خاکی بید، ۵ رشته قنات و ۶ حلقه چاه کشاورزی در ۴ روستای پایین دست بهره مند گردیده و موجبات رونق کشاورزی و دامداری و افزایش درآمد خانواده های روستایی را، به ارمغان آمد.

 

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی جوین

ادامه مطلب

عمرانی

تعيين مهلت يك ماهه، مدت زمان بررسي پروندها در سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي

منتشر شده

در

photo 2022 05 12 18 18 17 - تعيين مهلت يك ماهه، مدت زمان بررسي پروندها در سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي

معاون امور عمراني استانداري خراسان رضوي:با تعيين مهلت يك ماهه، از اول تیر مدت زمان بررسي پروندها در سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي حداكثر يك ماه است

 

بازديد سرزده معاون عمراني استانداري خراسان رضوي،  يوسف زاده مدير كل راه و شهرسازي خراسان رضوي و معاونان و مديران استاني از سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي انجام شد.

به گزارش، در اين جلسه كه با حضور بشير رييس، برخي از اعضاي هيات مديره و بازرسان سازمان در محل سالن جلسات تشكيل شد،  خدايي معاون امور عمراني استانداري خراسان رضوي ضمن قدرداني از زحمات هيات مديره در طول تصدي چند ماهه مسئوليت در سازمان نظام مهندسي ساختمان استان ، با تاكيد بر نياز به اصلاح ، چابك سازي و پاسخگويي مطالبات و روابط داخلي در مجموعه سازمان، خواستار تسهيل فرآيندهاي مربوط به مالكان و متقاضياني شد كه با سازمان در ارتباط هستند.

 

وي با تاكيد بر نشان دادن حسن نيت نهادهاي حاكميتي و دولتي نظير استانداري در كوتاه كردن بسياري از فرآيندها و ايجاد ارتباط موثر بين سازمان ها و نهادها و وزارتخانه هاي مرتبط، خواهان برداشتن باري از دوش مردم در زمينه خدمت رساني حوزه صنعت ساختمان در شرايط حساس كنوني شد.

 

دكتر خدايي مطالبه گري جامعه مهندسي را در بطن مهندسان ضروري ارزيابي و خواهان آن شد كه هر مهندس بعنوان بدنه اي از سازمان نقش كليدي در اين بستر ايفا نمايد.

 

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري خراسان رضوي تسريع در اصلاح فرآيندهايي كه آسيب شناسي و در حال اقدام هست را خواستار و با تعيين مدت زمان يك ماهه از اول تیرماه 1401 ، اعلام داشت : مدت زمان ورود و خروج پرونده در سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي در تمامي گروه ها به حداكثر يك ماه كاهش پيدا كند.

 

دكتر خدايي كوتاه نمودن مدت زمان اين فرآيند را بسيار مهم ارزيابي و مهمترين دليل حضور خود را در اين جلسه عزم استاني جهت خدمت رساني در اين حوزه و كم كردن بار اقتصادي ناشي از طولاني شدن مراحل ساخت و تكميل پروژه ها به شهروندان و مجاوران حضرت رضا (ع) دانست.

 

يوسف زاده مدير كل راه و شهرسازي خراسان رضوي يك نقشه اي شدن پروژه هاي ساخت در استان را يكي از اهداف در حال پيگيري جهت كوتاه شدن فرآيند ساخت و ساز و رفت و برگشت هاي پرونده ها عنوان و با تاكيد بر تسريع فرآيندها در اداره كل راه و شهرسازي بويژه حوزه نظام مهندسي ، بروز رساني و اصلاح سامانه هاي بين سازماني را جهت بهبود و تسريع فرآيندهاي في مابين در برنامه هاي جاري را مطرح كرد.

 

بشير ، رييس سازمان نيز ضمن قدرداني از حضور مقامات استاني گزارش اجمالي از اقدامات بيان و همدلي و تلاش مضاعف تمامي اركان سازمان را با همسويي اعضا جهت احقاق اهداف مطرح شده در قانون در اين مدت موثر دانست.

 

در ادامه جلسه  افخمي گلي نايب رييس و مهاجر دبير سازمان گزارشاتي در خصوص اقدامات حوزه نهضت ملي مسكن و نحوه و مدت زمان بررسي پرونده ها در سازمان ارايه دادند.

 

 

منبع: روابط عمومي سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی

ادامه مطلب

عمرانی

کنترل 75 هزار مترمکعب رسوب در سازه های آبخیزداری روستای سر نیش شهرستان مشهد

منتشر شده

در

photo 2022 05 10 16 37 09 - کنترل 75 هزار مترمکعب رسوب در سازه های آبخیزداری روستای سر نیش شهرستان مشهد

بیش از 75 هزار مترمکعب رسوب ناشی از روانابها و سیلابهای بارندگیهای اخیر در سازه های آبخیزداری روستای سرنیش شهرستان مهارشد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،حسن محمدزاده، رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان با بیان این خبر گفت: ضمن تاکید بر نقش سازنده و با اهمیت سازه های آبخیزداری و عملکرد مثبت آنها گفت: سازه های آبخیزداری احداث شده در حوزه آبخیز روستای سرنیش علاوه بر کنترل 75 هزار مترمکعب رسوب نیز 18 هزار متر مکعب رواناب و سیلاب نیز مهار شد که بانفوذ تدریجی به سفره های آب زیر زمینی موجب پایداری دبی آب رودخانه دائمی روستا و یک رشته قنات در پایین دست را فراهم آورد.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مشهد ادامه داد روستای سرنیش 400 نفر جمعیت و 4500 راس دام سبک دارد که غالب مردم از راه دامپروری و کشاورزی امرار ومعاش می نمایند.

 

 

 

منبع: روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مشهد

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها