با ما همراه باشید

اقتصادی

برنامه عملیاتی دفتر فن بازار منطقه ای خراسان رضوی اعلام شد

منتشر شده

در

photo 2021 11 01 13 50 51 - برنامه عملیاتی دفتر فن بازار منطقه ای خراسان رضوی اعلام شد

 

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: برنامه عملیاتی دفتر فن بازار منطقه ای این استان براساس ابلاغیه شبکه ملی فن بازار تدوین و بستر لازم برای اجرایی شدن آن فراهم شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، علی بهرامی زاده به تشریح اقدامات انجام گرفته توسط دفتر فن بازار منطقه ای استان و برنامه عملیاتی آن در سال جاری پرداخت و گفت: کمیته اجرایی شورای راهبری فن بازار منطقه ای استان تشکیل و احکام اجرایی اعضای کمیته توسط استانداری صادر شده است.

وی بیان کرد: اعضای کمیته اجرایی شورای راهبری فن بازار منطقه ای استان شامل نمایندگان دستگاه های اجرایی می شود که به نوعی در فن بازار نقش دارند، مسئولیت این شورا با استاندار یا معاون اقتصادی استاندار و نائب رییس این شورا، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان است.

وی با اشاره به وجود 27 دفتر فن بازار منطقه ای در کشور بیان کرد: در کمیته اجرایی شورای راهبری فن بازار استان، نمایندگان استانداری، شهرداری، مراکز رشد دانشگاه ها و برخی خبرگان بخش تولید حضور دارند و تصمیماتی می گیرند که به نفع فن بازار منطقه ای خراسان رضوی باشد، در واقع صدور حکم برای هر یک از این اعضا به تصمیمات آنان در حوزه فن بازار جنبه قانونی بخشیده است.

بهرامی زاده اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون دو جلسه کمیته اجرایی شورای راهبری فن بازارهای استان با محوریت معرفی برنامه های فن بازار در سال 1400 و ایجاد هم افزایی دستگاه های اجرایی استان در تحقق برنامه های تدوین شده برگزار شده است.

وی اظهار داشت: فن بازارهای منطقه ای در کل کشور برنامه عملیاتی دارند که این برنامه توسط شبکه فن بازار ملی به فن بازارهای منطقه ای ابلاغ می شود و هر برنامه دارای چهار محور است که پیرامون هر محور تکالیفی برعهده دفاتر فن بازارهای منطقه ای گذاشته می شود.

وی چهار محور برنامه عملیاتی فن بازار منطقه ای را بازاریابی محصولات فناورانه و دانش بنیان، جلب سرمایه برای استارتاپها از طریق برگزاری فستیوال نوآوری و اختراعات یا استارتاپ دمو، انتقال فناوری و رفع نیازهای فناوری صنایع، توسعه شبکه و هم افزایی از طریق ترویج و آموزش و مستندسازی و شبکه سازی ذکر کرد.

وی گفت: هر دفتر فن بازار منطقه ای کارگزارانی دارد که مورد تایید شبکه ملی فن بازار کشور است، سهم خراسان رضوی از کارگزاران مورد تایید شبکه ملی فن بازار، چهار کارگزار است که برنامه های عملیاتی فن بازار از طریق انعقاد قرارداد با این کارگزارها انجام می شود.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: امسال طی قراردادی که این شرکت با کارگزار فن بازار منعقد کرده باید 20 مورد مشتری به منظور بازارسازی و بازاریابی برای محصولات فناورانه شناسایی شود و از این طریق محصولات فناورانه به فروش برسد.

وی برگزاری یک مورد فستیوال نوآوری و اختراعات و رسیدن به انعقاد قرارداد برای جلب مشارکت یا سرمایه گذاری یا تجارت، برگزاری یک مورد استارتاپ دمو برای رسیدن به سه مورد انعقاد قرارداد برای سرمایه گذاری را از برنامه های امسال فن بازار در حوزه جلب سرمایه برای استارتاپها برشمرد.

 

بهرامی زاده گفت: در حوزه تحقق یکی دیگر از محورهای برنامه عملیاتی فن بازار استان در سال 1400 مبنی بر انتقال و شناسایی و رفع نیارهای فناورانه صنایع، تا پایان سال شناسایی 12 مورد نیاز فناورانه واحدهای صنعتی و انعقاد 6 قرارداد برای تامین فناوری یا حل مساله در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی ادامه داد: فرآیند شناسایی و رفع نیازهای فناورانه حوزه گیاهان دارویی و صنایع تبدیلی و تکمیلی مرتبط با آن یکی از برنامه های امسال شرکت است که در حال انجام می باشد.

بهرامی زاده افزود: یکی از برنامه های مهم دفتر فن بازار منطقه ای خراسان رضوی در سال جاری برگزاری سلسله نشستهای تخصصی مهندسی نوآوری ویژه هر یک از خوشه های صنعتی در استان است.
وی ادامه داد: بر این اساس با توجه به توان بهره گیری اعضای خوشه های صنعتی از ظرفیتهای بالقوه و بالفعل شرکتهای دانش بنیان، فناور و استارتاپ خراسان رضوی، در نشستهای مزبور هر یک از صاحبان فناوری نسبت به معرفی و تشریح کاربردهای فناوری خرد در آن خوشه صنعتی مرتبط اقدام می کند، از صاحبان صنایع بهره بردار این فناوری نیز به منظور ارایه تجارت خود در این نشستها دعوت به عمل می آید.

بهرامی زاده اضافه کرد: در پایان هر نشست، جلسات پرسش و پاسخ دو نفره به منظور تعامل نسبت به همکاری همه جانبه میان شرکتهای دانش بنیان و اعضای آن خوشه صنعتی برگزار می شود.

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی

اقتصادی

جوجه‌ریزی 1 میلیون و 258 هزار و 69 قطعه‌ای در مرغداری‌های خوشاب از ابتدای سال جاری

منتشر شده

در

photo 2022 11 27 17 04 25 - جوجه‌ریزی 1 میلیون و 258 هزار و 69 قطعه‌ای در مرغداری‌های خوشاب از ابتدای سال جاری

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب از 1 میلیون و 258 هزار و 69 قطعه جوجه ریزی مرغداری های شهرستان از ابتدای سال جاری خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،ابراهیم رودسرابی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گفت:از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 1 میلیون و 258 هزار و 69 قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌های شهرستان خوشاب انجام شده است.

رودسرابی افزود: در شهرستان خوشاب 28 واحد مرغداری صنعتی فعال با ظرفیت جوجه ریزی سالانه 670هزار و 986 قطعه وجود دارد.

رودسرابی ضمن اشاره به اینکه متوسط دفعات جوجه ریزی در سال در خوشاب 3.03 می باشد گفت: از کل جوجه ریزی انجام شده توسط مرغداری ها در خوشاب تعداد 35 هزار و 299 قطعه مربوط به سویه آرین بوده است.

گفتنی است از ابتدای سال تا کنون با این ظرفیت مرغداری در شهرستان مقدار یک هزار و ۸۶۸ تن گوشت مرغ آماده طبخ تولید شده است.

 

 

منبع:روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب

ادامه مطلب

اقتصادی

آغاز برداشت زعفران از4 هزار و 600 هکتار سطح زیر کشت شهرستان کاشمر

منتشر شده

در

photo 2022 11 27 17 05 31 - آغاز برداشت زعفران از4 هزار و 600 هکتار سطح زیر کشت شهرستان کاشمر

برداشت زعفران از 4 هزار و 600هکتارسطح زیر کشت این گیاه در شهرستان کاشمرآغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران محمد شجعی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کاشمر با اشاره به آغاز برداشت زعفران در سال زراعی جاری گفت:زعفران یکی از ارزشمند ترین گیاهان دارویی طبیعت است که کاشت آن از زمان های گذشته تا به حال در قسمت هایی از کشورمان خصوصا استان خراسان تداوم داشته است.

شجعی افزود:اغلب کشاورزان منطقه به دلیل عدم اطلاع از تکنولوژی های نوین کشاورزی و فنون جدید زراعت سود چندانی از کشت این گیاه بدست نمی آورند.

وی ادامه داد:می طلبد ادارات دولتی و خصوصی دخیل در حوزه زعفران با هماهنگی بین بخشی در راستای یکدیگر فعالیت کرده تا با سیاست گذاری درست آینده روشنی را برای بازاریابی داخلی و خارجی زعفران ترسیم و با آشنا کردن کشاورزان شهرستان و منطقه با علوم و تکنولوژی روز دنیا به معیشت و اقتصاد خانوارهای کشاورزان که این محصول در سبد معیشتی آنان نقش بسزایی را ایفا می نماید کمک کرده باشیم.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر بیان کرد:شهرستان کاشمراز لحاظ سطح زیر کشت با 4 هزار و 600هکتار رتبه سوم استان را دارا می باشد که پیش بینی می گردد حدود 6 هزار کیلو از این گیاه با ارزش و کم آب طلب از سطح زیر کشت شهرستان برداشت شود هرچند با توجه به خشکسالی های سال های اخیرپیش بینی می شود امسال با کاهش 30 درصدی برداشت مواجه باشیم.

شجعی اظهارکرد:برگزاری کلاس های آموزشی ترویجی در خصوص مسائل فنی ، برگزاری روز مزرعه ها،بازدید از مزارع و توصیه های فنی ، توزیع کود های شیمیایی ،خرید توافقی ،توزیع هیتر و الک جهت فرآوری بهداشتی و برگزاری کلاس های آموزشی در خصوص فرآوری بهداشتی زعفران از جمله اقداماتی است که جهاد کشاورزی شهرستان کاشمر در بخش زعفران انجام داده است.

 

 

 

 

 

 

 

منبع:زوابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

اقتصادی

40 هزار میلیارد ریال گردش مالی بازارهای موقت مشهد

منتشر شده

در

photo 2022 11 27 17 06 05 - 40 هزار میلیارد ریال گردش مالی بازارهای موقت مشهد

مدیر عامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری مشهد گفت:در حال حاضر 6200 نفر شاغل در 30 بازار موقت شهرداری مشهد در قالب بیش از 19000 هزار غرفه فعالیت می کنند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمد جواد مشیری ، مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری مشهدگفت: طی مطالعه میدانی و تحقیق از فعالان بازارهای سیار سازمان از ابتدای سال تاکنون 40 هزار میلیارد ریال گردش مالی به صورت خرد اعلام شده است.

مشیری افزود: این مبلغ شامل گردش مالی30 روز بازار موقت و موضوعی سازمان از جمله روز بازارهای هفتگی، عصر بازارها و شب بازارها است که مدیریت فرآیند برگزاری و اجرای آنها توسط سازمان انجام می شود.

وی گفت: کمترین مبلغ میانگین روزانه اعلام شده توسط فعالان این غرفه ها را که بالغ بر 19هزار غرفه می باشد4 میلیون ریال و بیشترین میانگین روزانه 98 میلیون ریال می باشد و بیشترین روزهای فعال در سال مربوط به 7 بازار موقت است که بیش از 300 روز فعالیت دارد .

مشیری افزود: تلاش داریم با گسترش منطقی و هدفمند این بازارها سهم بازار اقتصاد خرد را ارتقا داده و به سمت تقویت این مدل بپردازیم.

مدیر عامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی افزود: در حال حاضر 6200 نفر شاغل در 30 بازار موقت شهرداری مشهد در قالب بیش از 19 هزار غرفه فعالیت می کنند و میانگین دریافتی از این غرفه ها 210 هزار ریال می باشد .

مشیری گفت: حدود 27 درصد از غرفه داران تحت پوشش دستگاه های حمایتی و زنان سرپرست خانوار می باشند و با توجه به نگاه حمایتی مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر مقدس مشهد 50 درصد تخفیف ویژه این عزیزان در نظر گرفته شده و این مبلغ صرف نگهداری ، پاکیزگی ، امنیت و مدیریت فرآیند اجرایی آن  می شود .

وی افزود:  نگاه به این موضوع در سازمان با توجه به اهمیت ایجاد اشتغال و لزوم حمایت از این حوزه کاملاً حمایتی است و خواستار حمایت های دولتی در این موضوع هستیم .

 

 

منبع:روابط عمومی سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری مشهد

ادامه مطلب

برترین ها