با ما همراه باشید

گردشگری

برگزاری جلسه قرارگاه عملیاتی نوروز ایمن رضوی با حضور فرمانداران استان

منتشر شده

در

photo 2022 03 26 07 16 53 1 - برگزاری جلسه قرارگاه عملیاتی نوروز ایمن رضوی با حضور فرمانداران استان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌رضوی از برگزازی جلسه قرارگاه عملیاتی نوروز ایمن رضوی در محل مرکز مدیریت راه‌های استان با حضور  خدایی، اعضای کمیسیون امینی راه‌های استان و فرمانداران شهرستان‌های استان از طریق ویدیو کنفرانس خبرداد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، ابراهیم نصری در تشریح جزئیات مصوبات این جلسه افزود: در این جلسه مصوب شد که با توجه در پیش بودن به اتمام دور اول سفر‌های نوروزی و آغار برگشت مسافران این دور سفرها به موطن خود، به جهت مدیریت بهتر تردد در محورهای استان تصمیم‌گیری ‌های لازم، به خصوص برای دو روز آخر هفته جاری، گرفته شده و به اجرا در آید.

وی ادامه داد: این تصمیمات روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین که روزهای پایانی دور دوم سفرهای نوروز است را نیز شامل می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان‌رضوی اضافه کرد: بر همبن اساس، مقرر گردید در محورهای استان از ظرفیت دهیاران و نیروهای بسیج بهره‌گرفته شود و به همین منظور آموزش‌های لازم از طریق دفتر ایمنی و ترافیک با همکاری دفتر امور روستایی و دفتر شوراهای استانداری خراسان رضوی به صورت برخط به آن‌ها ارائه شود.

نصری در پایان گفت: همچنین با توجه به افزایش بار ترافیکی محورها در ایام مذکور، با تشدید کنترل‌ها با تخلفات رانندگی برخورد جدی شود.

 

منبع:روابط عمومی اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌رضوی

عمرانی

بهره‌برداری از 20 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری و صنایع‌دستی در خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2023 02 06 13 10 16 - بهره‌برداری از 20 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری و صنایع‌دستی در خراسان رضوی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: 20 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری و صنایع‌دستی در استان هم‌زمان با دهه فجر با حضور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید جواد موسوی با اعلام این خبر افزود: این طرح‌ها شامل واحد‌های اقامتی مختلف، دفاتر خدمات مسافرتی، واحدهای پذیرایی و تفریحی است.

موسوی ادامه داد: حجم سرمایه‌گذاری این پروژه‌ها 5 هزار میلیارد ریال است و برای 161 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی تصریح کرد: 50 درصد این پروژه‌ها در مشهد و بقیه در سایر شهرستان‌ها خراسان رضوی است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی تصریح کرد: در حال حاضر 210 پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری در حال ساخت، تبدیل و توسعه با حجم سرمایه گذاری 950 هزار میلیارد ریال داریم که این طرح‌ها برای حدود 9500 نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد کرد.

هم چنین در مراسم افتتاح معاون استاندار و فرماندار مشهد، مدیرکل امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری خراسان رضوی، رئیس جامعه حرفه ای هتلداران خراسان رضوی حضور داشتند.

 

 

منبع: روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی

ادامه مطلب

گردشگری

دومین موافقت اصولی اقامتگاه بوم‌گردی در شهرستان فریمان صادر شد

منتشر شده

در

photo 2023 01 29 20 23 17 - دومین موافقت اصولی اقامتگاه بوم‌گردی در شهرستان فریمان صادر شد

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فریمان از صدور دومین مجوز اقامتگاه بوم‌گردی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمد جواد بلبلی ، با اعلام این خبر افزود: این اقامتگاه در روستای سنگ‌نقره با زیر بنای 202 مترمربع در زمینی به مساحت هزار مترمربع راه‌اندازی می شود.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فریمان ادامه داد: این اقامتگاه بوم‌گردی با سرمایه‌گذاری حدود دو میلیارد ریال برای دو نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌کند.

بلبلی با بیان این‌که پیش از این مجوز اقامتگاه بوم گردی در روستای «نرگ» فریمان صادر شده است، تصریح کرد: در راستای ساماندهی و جلوگیری از فعالیت واحدهای اقامتی غیرمجاز، آمادگی خود را برای صدور مجوز خانه‌مسافر و اقامتگاه‌های بوم‌گردی در شهرها و روستاهای دارای ظرفیت گردشگری با رعایت ضوابط و مقررات اعلام می‌کنیم.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فریمان گفت: متقاضیان برای دریافت راهنمایی‎های بیشتر به اداره میراث فرهنگی شهرستان مراجعه کنند یا با

شماره تلفن 34623838-051 تماس بگیرند.

شهرستان فریمان در 75 کیلومتری شهر مشهد قرار دارد و روستای سرسبز و زیبای سنگ نقره با فاصله 30 کیلومتری از شهر فریمان و در مجاورت آبشار چهار تکاب و کوه‌های کلیلاق قرار دارد.

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی

ادامه مطلب

زیارت

 68 مصوبه خدمت به زائران نوروز 1402 کامل و دقیق اجرا شود

منتشر شده

در

photo 2023 01 29 23 16 12 -  68 مصوبه خدمت به زائران نوروز 1402 کامل و دقیق اجرا شود

قائم مقام رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی گفت: بیش از 68 مصوبه این ستاد برای خدمت به زائران نوروز 1402 به صورت کامل و دقیق اجرا شود و اگر هر مانعی برای اجرا وجود دارد، مستند گزارش شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حجت الاسلام حجت گنابادی‌نژاد  در چهارمین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی ویژه نوروز 1402 با بیان این مطلب افزود: در این ستاد هماهنگی و برنامه‌ریزی را انجام می‌دهیم و باید برنامه‌ها و مصوبات به صورت کمی و کیفی اجرا شوند.

قائم مقام رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی با اشاره به اهمیت ویژه رسیدگی به جاده‌های استان تاکید کرد: بیش از 80 درصد زائران و مسافران نوروزی از طریق جاده‌ها به مشهد سفر خواهند کرد به همین دلیل باید در جاده‌ها بیشترین آمادگی را داشته باشیم.

هم‌چنین سیدجواد موسوی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی در این جلسه گفت: در بازه زمانی 17 اسفند تا 15 فروردین چهار دوره اوج حضور مسافران شامل 17 تا 20 اسفند، 25اسفندتا 4 فروردین و چهارم فرودین تا 13 فروردین را در پیش داریم.

در این جلسه مسئولان کمیته‌های مختلف از جمله تنظیم بازار، بازرسی، اسکان و رفاه، فرهنگی و اجتماعی، اطلاع‌رسانی، سلامت، خدمات شهری و ایمنی و حمل و نقل جاده‌ای گزارشی از اقدامات و برنامه‌های خود ارائه کردند.

 

منبع: روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‎فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی

ادامه مطلب

برترین ها