با ما همراه باشید

فرهنگی

بزرگداشت شخصیت آیت الله العظمی حاج سید محمود حسینی شاهرودی با تولید ۱۵ نمایشنامه رادیویی و۵۳ جلد کتاب

منتشر شده

در

photo 2021 12 19 19 22 28 - بزرگداشت شخصیت آیت الله العظمی حاج سید محمود حسینی شاهرودی با تولید ۱۵ نمایشنامه رادیویی و۵۳ جلد کتاب

 

دبیر کنگره نکوداشت آیت الله شاهرودی: تولید ۱۵ نمایشنامه رادیویی برای الگوسازی جامعه از شخصیت آیت الله العظمی حاج سید محمود حسینی شاهرودی (ره) تهیه شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حجت الاسلام عباس نصیری فرد،دبیر کنگره نکوداشت آیت الله شاهرودی در نشست خبری افزود: هدف از برگزاری نکوداشت های علما، الگو سازی برای جامعه به سبب اینکه اینها افرادی بودند که در دسترس اقشار مختلف جامعه هستند و سبک زندگی این علما می تواند یک الگوی بسیار مناسبی در حوزه معنویت و بهره گیری از فرصت ها و مناسبت های دنیوی باشد.

 

وی افزود:استفاده از بستر هنر یکی دیگر از اقدامات همایش ملی نکوداشت آیت الله العظمی حاج سید محمود حسینی شاهرودی (ره) می باشد به همین منظور ۱۵ نمایشنامه رادیویی با تمام استاندارهای هنری در صدا و سیما تولید شد.

 

وی گفت :هدف از برگزاری این کنگره معنوی سازی در جامعه است با توجه به اینکه الان وجود بحران معنویت در جامعه نیازمند روش سازی و الگوسازی در حوزه معنوی است.

حجت الاسلام نصیری فرد افزود : برگزاری نکوداشت ها می تواند سطح معنوی جامعه را در حوزه سبک زندگی بالا ببرد و برگزاری این نکو داشت بهره گیری از نظریات علمی بزرگان علمی حوزه است.

وی خاطر نشان کرد:این کنگره در چهار فرآیند برگزار می شود؛ فرآیند اول برگزاری همایش در زادگاه ایشان در شاهرود  که برگزار شد، فرآیند دوم برگزاری همایش ملی در مشهد دوم دی می باشد و علت اینکه این کنگره در مشهد برگزار می شود  و فرآیند سوم ما در نجف اشرف است که به همین منظور همایشی در سال آینده در نجف برگزارمی شود.

دبیر کنگره نکوداشت آیت الله شاهرودی گفت: یکی از اهداف کنگره ، معرفی آیت الله شاهرودی به عنوان مرجع تقلید به لحاظ علمی، زهد و تقوا است لذا بر این اساس یکی از کارهای مهم در کنگره نکوداشت آیت الله شاهرودی، تولیدات علمی، فرهنگی و هنری است.

 

همچنین ،حجت الاسلام صفرعلی فتح اللهی، مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزه علمیه خراسان گفت:ویژگی همایش ملی نکو داشت آیت الله سید محمود حسینی شاهرودی را بین المللی بودن چهره ایشان عنوان کرد .

وی افزود: این شخصیت به قدری چهره بین المللی دارد که فقط به برگزاری این نکوداشت در کشور بسنده نشد و در نجف اشرف و قم برای بزرگداشت این بزرگوار مراسمی پیش بینی شده است.

وی به اهداف نکو داشت اشاره کرد و گفت: بحث لزوم تکریم از علما آن هم علمایی که با کمترین نام ونشان موثرترین خدمات را به انقلاب و جامعه اسلامی تقدیم داشتند و پیوند نسل فعلی موجود در حوزه های علمیه و جامعه اسلامی با سیره سلف صالح و گذشته درخشان حوزه های علمیه به ویژه حوزه علمیه خراسان از هداف این نکوداشت می باشد.

مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزه علمیه خراسان افزود: تبیین زوایای غفلت شده در راهبری حوزه های علمیه با تجربیاتی که در دهه های اخیر حاصل شده از دیگر اهداف برگزاری نکوداشت عنوان کرد.

وی گفت: برگزاری این نکوداشت ها در مناسبت های پیش رو در عرصه بین المللی و در مسائل ملی با بررسی آسیب هایی که وجود دارد بهترین اثرگذاری هم در نقش اجتماعی و سبک زندگی مردم داشته باشد.

 

شبنم مقدم

فرهنگی

زمینه های همکاری دانشگاه رضوی و آموزش و پرورش بررسی شد

منتشر شده

در

photo 2022 08 03 18 03 46 - زمینه های همکاری دانشگاه رضوی و آموزش و پرورش بررسی شد

دردیدار رییس دانشگاه علوم اسلامی رضوی با مدیرکل اموزش و پرورش خراسان رضوی، زمینه های همکاری بررسی و بر تهیه تفاهم نامه ای در این باب تاکید شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حجت الاسلام والمسلمین علی خیاط، رییس دانشگاه رضوی با مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی دیدار و گفت و گو کرد.
در ابتدای این دیدار رییس دانشگاه علوم اسلامی رضوی به معرفی دانشگاه، رشته های موجود، توانمندی‌ها و فارغ‌التحصیلان دانشگاه پرداخت.

وی در ادامه به دیدار تولیت محترم آستان قدس رضوی با وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد و از ابراز تمایل وزیر در استفاده از فارغ التحصیلان دانشگاه سخن گفت.

حجت السلام والمسلمین خیاط با اشاره به نقش بی بدیل آموزش و پرورش در تربیت نسل جوان انقلابی و معتقد، نسبت به زمینه های مختلف همکاری اعلام آمادگی کرد.

در ادامه سید امیر شوشتری، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و خوشامدگویی به همکاری با حوزه علمیه خراسان اشاره کرد و زمینه های همکاری را متعدد دانست.

وی در این دیدار به راه های جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاه در آموزش و پرورش اشاره کرد و نیزاز معرفی دانشگاه به دانش آموزان نخبه و حضور دانش آموزان در دانشگاه و استفاده از ظرفیت دانشگاه و اعضای هیأت علمی در تدوین کتب درسی و تقویت بنیه دینی و اعتقادی دانش آموزان و معلمان و مدیران سخن گفت.

در پایان تصمیم بر آن شد که پیش نویس تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علوم اسلامی رضوی با اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از سوی اداره کل تهیه و با اعمال نظرات دانشگاه نهایی شده و ضمن امضای طرفین اجرا و مبنای گسترش و ادامه همکاری ها قرار گیرد.

 

 

منبع:روابط عمومی دانشگاه علوم اسلامی رضوی

ادامه مطلب

فرهنگی

موفقیت دانشگاه رضوی در3 بخش از جشنواره کتاب سال رضوی

منتشر شده

در

photo 2022 07 24 20 44 14 - موفقیت دانشگاه رضوی در3 بخش از جشنواره کتاب سال رضوی

دانشگاه علوم اسلامی رضوی در سیزدهمین جشنواره کتاب سال رضوی با حضور در 3 بخش، ضمن کسب رتبه و موفقیت، مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره کتاب سال رضوی با حضور حجت الاسلام والمسلمین مروی، تولیت آستان قدس رضوی، دکتر عبدالحمید طالبی، رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی و جمعی از مسئولان حوزه فرهنگ و هنر در تالار شیخ طبرسی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در حالی به پایان رسید که از دانشگاه علوم اسلامی رضوی در سه بخش تقدیر شد.

در این دوره از جشنواره، 410 اثر از 16 کشور از جمله ایتالیا، پاکستان، ترکیه وغیره به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که بر اساس داوری صورت گرفته، 39 اثر از سوی هیئت علمی داوری امتیازلازم برای قرار گرفتن در رتبه بندی برتر را کسب کردند.

دانشگاه علوم اسلامی رضوی در بخش کتاب های چاپی با محوریت حرم و اماکن متبرکه با کتاب «مهندسی قرارداد اجاره موقوفات در سنجه اصل رعایت غبطه وقف» اثر محمدجواد فخر، حجت الاسلام و المسلمین دکتر سيدحسن وحدتي شبيري و عبدالرضا اصغري به رتبه دوم دست یافت.

این نهاد علمی فرهنگی که در زمینه نشر هم فعالیت دارد در بخش ناشران فعّال نیز مورد تقدیر قرار گرفت.

در بخش بین‌الملل آثار نگارش یافته به زبان های زنده و پر مخاطب جهان (غیرفارسی) نیز از دانشگاه علوم اسلامی رضوی به خاطر چاپ کتاب «اعتقاد ما» به زبان فرانسوی تقدیر شد.
بر این اساس دانشگاه علوم اسلامی رضوی بیش از دیگر موسسات و نهاد های علمی در کسب رتبه و تقدیر به لحاظ شایستگی و فعالیت در زمینه نشرو کتاب موفقیت به دست آورده است.

 

 

منبع:روابط عمومی دانشگاه علوم اسلامی رضوی

ادامه مطلب

زیارت

پیش ثبت نام پیاده روی اربعین تا ١٧ مرداد تمدید شد

منتشر شده

در

photo 2022 07 24 20 41 52 - پیش ثبت نام پیاده روی اربعین تا ١٧ مرداد تمدید شد

پیش ثبت نام پیاده روی اربعین تا ١٧ مرداد مصادف با عاشورای حسینی تمدید شده است .

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،جواد شاد ، مدیر حج و زیارت خراسان رضوی اعلام داشت :پیش ثبت نام پیاده روی اربعین از ١٠ تیر در سامانه سماح آغاز شده است و تا پایان وقت جمعه ۳۱ تیرماه حدود ۶۵ هزار نفر برای زیارت اربعین در استان خراسان رضوی پیش ثبت نام کرده اند. .

 

وی افزود:قرار بود پیش ثبت نام تا پایان تیرماه ادامه داشته باشد که بعلت درخواست های متقاضیان و شرط ثبت نام در سامانه برای عبور از مرز برای اربعین، این مهلت تا ١٧ مرداد مصادف با عاشورای حسینی تمدید  شده است .

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها