با ما همراه باشید

سلامت

بهره گیری سازمان اوقاف از تمام ظرفیت ها برای مبارزه با بیماری کرونا

منتشر شده

در

photo 2021 11 02 17 12 37 - بهره گیری سازمان اوقاف از تمام ظرفیت ها برای مبارزه با بیماری کرونا

بر اساس اولین ابلاغیه سازمان اوقاف در اسفند 98 تمام رویکردهای این سازمان به سمت مبارزه با ویروس کرونا بود و از همان ابتدا سازمان اوقاف پای کار بود و تمام امامزاده هایی که ظرفیت داشت به پایگاههای سلامت، کارگاه تولید ماسک، پایگاه توزیع ارزاق تبدیل شدند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا عادل ، در مراسم هشتمین دوره طرح زائران رضوی که در مجتمع آموزشی امامت مشهد برگزار شد؛ ضمن تشکر از حضور ارزشمند مدیران و کادر درمان به عنوان میهمانان امام رضا (ع) گفت: ما دوره های متعدی را به عنوان زائران حرم برگزار کردیم و من معتقدم ما طفیل شما هستیم، شماها طلبیده شدید و به طفیل شما توفیق خدمت گذاری نصیب ما شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: همه حق داران و آنهایی که ملتمس دعا بودند و آرزوی زیارت حرم امام رضا (ع) را داشتند و توفیق حضور نداشتند سفر شما به نیابت از آنها و شهدای مدافع حرم و مدافع سلامت باشد که حال و هوای خاصی را در جامعه رشادت های این افراد حاکم کرده است.

وی با اشاره به راویتی از پیامبر (ص) بیان کرد: پیامبر اکرم 200 سال قبل از امام رضا (ع) زندگی می کردند، ایشان در روایتی فرمودند: پاره‌اي از تن من در زمين خراسان به خاك سپرده مي‌شودكه هيچ دردمندي او را زيارت نمي‌كند، مگر اين‌كه خداوند ناراحتي و غم او را برطرف مي‌كند و هر گناه‌كاري كه او را زيارت كند، خداوند متعال گناهانش را مي‌بخشد.

حجت الاسلام و المسلمین عادل بیان کرد: شما کادر درمان در خدمت رسانی به مردم گل کاشتید، آیت الله فاضل لنکرانی نیر در زمینه خدمت رسانی به مردم می فرماید: به عنوان فردی که عمرم را در مسائل دینی و روایات گذراندم، می گویم واجبات خود را انجام دهید و به جای مستحبات به مردم خدمت کنید و اگر قیامت سوال کردند چرا مستحبات را انجام ندادید؟ بگویید فاضل لنکرانی گفت. همچنین علامه طباطبایی صاحب تفسیر المیزان می فرماید: حاضرم ثواب نماز شبهایی که ۷۰ سال خوانده ام را با یک شب پرستاری از یک بیمار عوض کنم. لذا این سخنان نشان می دهد که توفیق بزرگی خدا به شما داده است،

وی افزود: به برکت واقفین که موقوفاتی برای زیارت وقف کرده اند، برنامه سازمان اوقاف این بوده که هر سال افرادی که تاکنون به زیارت امام رضا (ع) نیامده اند تحت عنوان زائر اولی به مشهد بیاورد که تا قبل از کرونا ادامه داشت. اما امسال تصمیم گرفتیم بعد از دو سال وقفه، اعضای کادر درمان را به دلیل اینکه به مردم خدمت می کنند و از حال و هوای خاص تری برخوردار هستند را به مشهد اعزام کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: خوشحالیم که در کنار سایر خدمات سازمان اوقاف که از محل وقف و نذورات مردم برای خدمت به جامعه داشت این توفیق را پیدا کرد که در عرصه مبارزه با کرونا، پشت سر کادر درمان باشد.

وی با بیان اینکه بر اساس اولین ابلاغیه سازمان اوقاف در اسفند 98 تمام رویکردهای این سازمان به سمت مبارزه با ویروس کرونا بود و از همان ابتدا سازمان اوقاف پای کار بود؛ افزود: همه تلاش های خادمان امامزادها، گروهها و طلبه های جهادی، خیرین، مجمع های مختلف خیرین در همین مسیر بوده است و تمام امامزاده هایی که ظرفیت داشت به پایگاههای سلامت، کارگاه تولید ماسک، پایگاه توزیع ارزاق تبدیل شدند.

حجت الاسلام و المسلمین عادل گفت: همه اینها توسط مردم و واقعین انجام شد و امروز برگ زرینی در کارنامه جمهوری اسلامی خلق شده است و شرایط خیلی بهتر شده و ان شالله که این شرایط مستمر پایدار بماند.

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی

اجتماعی

زنگ پایان مسابقات ورزشی بانوان فرهنگی سراسر کشور در مشهد

منتشر شده

در

photo 2022 07 24 20 38 20 - زنگ پایان مسابقات ورزشی بانوان فرهنگی سراسر کشور در مشهد

مسابقات ورزشی بانوان فرهنگی سراسر کشور یادواره شهید ابراهیم هادی با معرفی نفرات برتر خود در سه رشته والیبال، بدمینتون و تنیس روی میز پس از 5 روز رقابت سنگین و نفس گیر در مشهد به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید امیر شوشتری ،مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در مراسم اختتامیه این سری از مسابقات ضمن بیان اینکه مسابقات با حضور حدود 900نفر از بانوان فرهنگی و ورزشکار برگزار شد تصریح کرد: مشهد به دلیل وجود زیرساخت های مناسب ورزشی که دارد بانوان فرهنگی علاوه بر اینکه در عرصه رقابت های ورزشی حضور یافتند، فرصت تشریف به بارگاه منور رضوی را هم پیدا کردند.

 

 

همچنین صفدر سلطانی، قائم مقام اجرایی مسابقات ورزشی فرهنگیان سراسر کشور گفت: وقتی بانوان فرهنگی به واسطه مسابقات ورزشی فرهنگیان سراسر کشور، در محیطی با نشاط حضور پیدا می‌کنند، قطعا می توانند این سرزندگی و نشاط را به خانواده و محیط مدرسه هم منتقل کنند.

 

گفتنی است مسابقات ورزشی فرهنگیان سراسر کشور با حضور 31استان در سه رشته والیبال، بدمینتون و تنیس روی میز ویژه بانوان از 28تیرماه آغاز و تا 2مردادماه به مدت 5روز ادامه داشت.

 

در رشته والیبال، مقام اول به تهران رسید. فارس دوم شد و خراسان جنوبی و البرز به صورت مشترک سوم شدند.

 

در مسابقات تنیس روی میز، در بخش تیمی گیلان قهرمان شد. اصفهان دوم و فارس و آذربایجان شرقی به سومی مشترک بسنده کردند.

 

در بخش انفرادی نیز صغری رزم‌گیر از استان گیلان به مدال طلا دست یافت. لیلا اسعدی از آذربایجان شرقی دوم شد و نوشین عبدالله‌زاده از گیلان و مژگان جعفرخانی از اصفهان به مدال برنز دست یافتند.

 

در رشته بدمینتون نیز در بخش انفرادی، نگین امیری‌پور از تهران قهرمان شد. مریم توللی از فارس دوم شد و شکیبا کرمی از البرز و هانیه روشن‌منش از گلستان به صورت مشترک سوم شدند. در بخشی تیمی نیز البرز قهرمان شد و تهران، گلستان و خراسان رضوی در جایگاه‌های دوم و سوم ایستادند.

 

منبع: ستاد خبری مسابقات ورزشی بانوان فرهنگی سراسر کشور

ادامه مطلب

اقتصادی

کشت گیاه پنیرک برای اولین بار در شهرستان درگز

منتشر شده

در

photo 2022 07 17 17 39 26 - کشت گیاه پنیرک برای اولین بار در شهرستان درگز

گیاه پنیرک برای اولین بار در شهرستان درگز کشت شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمدفرهنگی ،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان درگز گفت: کشت گیاه پنیرک یا ختمی خبازی ، برای اولین بار در سطح 3 هکتار در بخش نوخندان روستای برج قلعه کشت شده است.

وی ادامه داد:این گیاه ، گیاهی علفی است و خودرو در بسیاری از نقاط شهرستان روییده  و تا ارتفاع 60 سانتی متر و پایا رشد می کند، گلهای آن بنفش رنگ و کوچک می باشد که برگ و گل آن مورد استفاده قرار می گیرد.

فرهنگی افزود: دم کرده گل پنیرک به دلیل داشتن موسیلاژ، یکی از داروهای خوب ضد سرفه می باشد و همچنین به عنوان ضد نزله( زکام) و تورم دهان و گلو مصرف می شود، از طرفی چون دارای خاصیت قابض ضعیف می باشد به عنوان داروی ضد اسهال نیز مفید است، از دیگر مزایای این گیاه می توان به درمان اگزما، آب ریزش بینی اشاره کرد و چون در طب سنتی دارای طبع خنک می باشد به عنوان داروی ضد درد نیز کاربرد دارد.

وی اشاره کرد: معضلی که کشت این گیاه را محدود می کند نیروی کارگری زیاد ان در زمان برداشت گل می باشد.

 

 

منبع:روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان درگز

ادامه مطلب

اجتماعی

سرانه فضای ورزشی آموزش و پرورش خراسان رضوی در رتبه۱۹ کشوری قراردارد

منتشر شده

در

photo 2022 07 17 17 51 55 - سرانه فضای ورزشی آموزش و پرورش خراسان رضوی در رتبه۱۹ کشوری قراردارد

 

معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: سرانه فضای ورزشی آموزش و پرورش در رتبه ۱۹ قرارداریم.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، صفدر سلطانی، معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش خراسان رضوی در نشست خبری مسابقات ورزشی فرهنگیان و کشتی دانش‌آموزان پسر سراسر کشور در مشهد، افزود:افزایش سرانه فضای ورزشی را داشته ایم اکنون با ۲۸۰ سالن ورزشی، ۲۰ استخر، ۵۶ کلاس آموزشی سرانه فضای سرپوشیده ۰/۱۸ متر مربع و با ۲۵ زمین چمن طبیعی و ۳۳ چمن مصنوعی سرانه فضای روباز استان ۰/۱۹ متر مربع است.

وی گفت: قبلا در رتبه ۲۳ سرانه فضای ورزشی بودیم که اکنون به رتبه ۱۹ رسیده ایم که با لحاظ افزایش طرح شهید سلیمانی احتمالا رشد دو پله دیگر داشته باشیم.

سلطانی درباره طرح شهید سلیمانی افزود: در این طرح ملی، در استان خراسان رضوی ۱۰۱ فضای ورزشی تا شهریور ماه احداث می شود، اعتبارات این طرح تخصیص و واریز شده و ۵۰ درصد پروژه ها آماده افتتاح است.

وی گفت: در این طرح ۲۵ کلاس ویژه، ۸ سالن ورزشی، ۶۵ چمن مصنوعی و ۳ زمین ساحلی احداث و ۱۱۵ مکان ورزشی موجود بهسازی و ایمن سازی می شود.

صفدری اعتبار این پروژه‌ها ۸۴ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: با مساعدت وزارت آموزش و پرورش و مدیر کل امسال در حال احداث مرکز آموزشی، پرورشی و استعدادیابی در فضای نزدیک حرم مطهر با اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریال هستیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان رضوی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۲ هزار و ۴۸۰ معلم متخصص ورزشی در مدارس استان خدمت می کنند که به هزار و ۵۰۰ نیروی دیگر نیاز داریم تا همه کلاس ها تکمیل شود.

وی افزود: در آزمون استخدامی جدید تعداد ۲۳۵ نفر نیروی جدید به ما اضافه می شوند و همچنین تعداد ۲۸۵ نفر نیروی مراقبین سلامت نیز از همین آزمون جذب می شوند که بالاترین مراقب سلامت را خراسان رضوی درکشور دارد.

برگزاری مسابقات ورزشی ۲۰۰۰ نفره فرهنگیان و دانش‌آموزان پسر سراسر کشور در مشهد

همچنین،سید امیر شوشتری،مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت : امسال  مسابقات ورزشی خواهران فرهنگی و کشتی دانش‌آموزان پسر سراسر کشور را با حضور ۲۰۰۰شرکت کننده و با مشارکت آستان قدس رضوی برگزارمی شود.

شوشتری تصریح کرد: خراسان رضوی میزبان بیش از ۲۰۰۰نفر از دانش‌آموزان و همکاران فرهنگی در مسابقات تربیت بدنی فرهنگیان و دانش‌آموزان سراسر کشوراست.

 

وی گفت: امسال پس از ۱۳سال، مسابقات همکاران فرهنگی و پس از دو سال هم مسابقات دانش‌آموزی که به دلیل بیماری کرونا تعطیل بود را میزبانی کنیم.

 

گفتنی است مسابقات بانوان فرهنگی از ۲۸تیرماه سال جاری تا ۲ مردادماه در سالن‌های شهید آقا مصطفی خمینی، مالک اشتر، شهید عرفانی، علی حمیدی(فیاض بخش) و مجموعه ورزشی سجاد در سه رشته والیبال، تنیس روی میز و بدمینتون برگزارمی شود.

 

شبنم مقدم

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها