با ما همراه باشید

اقتصادی

بومی سازی کمپرسورهای سانتریفیوژ دور بالا برای اولین بار در کشور

منتشر شده

در

photo 2022 08 26 08 27 54 2 - بومی سازی کمپرسورهای سانتریفیوژ دور بالا برای اولین بار در کشور

قرارداد ساخت اولین پکیج کامل کمپرسورهای سانتریفیوژ دور بالا ساخت ایران در واحدهای احیاء مستقیم آهن اسفنجی بین شرکت مهندسی بین‌المللی ایران ( ایریتک) و شرکت دانش بنیان پرتو صنعت پاژ به امضاء رسید.

به گزارش پایگاه خبری مشهد عمران ، سید محمد موسوی، معاون صنایع ماشین آلات و تجهیزات وزارت صمت، در مراسم امضاء قرارداد ساخت اولین پکیج کامل کمپرسورهای سانتریفیوژ دور بالا ساخت ایران در واحدهای مستقیم آهن اسفنجی به شکل ویدیوکنفرانس برگزارشد، گفت: کشور ما برای بومی سازی صنایع معدنی، نفت و گاز و پتروشیمی راه طولانی را طی کرده است.

وی افزود: در فازهای ۶، ۷ و ۸ پارس جنوبی ۱۰۰ شرکت دانش بنیان ، تجهیزات ثابت را بومی سازی کرده اند و این اعتماد که به شرکت‌های دانش‌بنیان برای بلوغ فناوری کرده‌اند کار ارزشمندی است.

همچنین بابک اشجع، مدیر عامل شرکت مهندسی بین المللی ایران ( ایرتیک) که به عنوان کارفرما طرح حضور داشت گفت:این شروع کار بزرگی است زیرا تا کنون همه کمپرسورهای صنعت فولاد همه خارجی هستند و اکنون داخلی سازی آنرا آغاز کردیم.

 

وی گفت: الان قرار‌داد منعقد می شود و ۱۴ ماه دیگر باید محصول با آن کیفیت که سال گذشته از شرکت خارجی خرید می کردیم ، بومی سازی شده تحویل بدهیم.

 

همچنین،حسین خطیبی، مدیر عامل شرکت پرتو صنعت پاژ که به عنوان مجری این طرح در مراسم انعقاد قرار داد حضور داشت ، افزود : حدود ۱۲ سال است در حوزه کمپرسور فعالیت می کنیم و در صنایع پتروشیمی رزومه داریم. با ساخت این کمپرسورهای دور بالا در کشور، چرخه تولید آهن اسفنجی بومی تکمیل می شود.

خطیبی افزود: ۶ سال است شبانه روزی بر روی ساخت این نوع کمپرسورها متمرکز شده ایم. تیم ما ۱۷ سال سابقه کار دارد و با کمک گرفتن از افراد نخبه و متخصص تا پایان کارادامه

می دهیم.

همچنین،رضا شریفی، مدیر عامل شرکت فولاد اقلید پارس، گفت: هر سال، شعار سال به چند بنر و لفظ ختم می شود. اگر تا کنون به شعارها عمل کرده بودیم خیلی پیشرفت‌های صنعتی و اقتصادی کشور بالا بود. ما در شرکت اقلید سعی کردیم شعار ها را عملیاتی کنیم.

وی افزود : قرار است با این پروژه یک اتفاق چند ده ساله را عوض کنیم زیرا همیشه کمپرسورها از خارج می خریدیم و اکنون بومی آن آغاز می شود.

 

همچنین،محمد سپهر، عضو هیات مدیره ایرتیک گفت: کارفرما می تواند راحت دستگاه را از خرج سفارش بدهد، اما اعتماد کرده و به یک شرکت ایرانی سفارش ساخت می دهد وما باور داریم شرکت پرتو صنعت پاژ می تواند کمپرسورهای با کیفیت تولید کند.

 

بومی سازی کمپرسورهای دور بالا حداقل ۱۵ میلیون یورو از خروج ارز جلوگیری می کند

 

همچنین حسین خطیب، مدیر عامل شرکت پرتو صنعت پاژ در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: کمپرسورهای دور بالا در انحصار چند شرکت آلمانی و یک شرکت آمریکایی است. با بومی سازی این صنعت، برای هر پلن حداقل ۱۵ میلیون یورو از خروج ارز جلوگیری می شود.

 

وی افزود: این شرکت سالانه ظرفیت ۱۰ پلن را دارد و با توسعه آن، می توانیم نیاز کشور و منطقه را برطرف کنیم.

 

خطیب افزود: اکنون ظرفیت آهن اسفنجی کشور ۳۳ میلیون تن است که در سال ۱۴۰۴ باید به ۵۰ میلیون تن برسیم و برای سال جاری ۳ تا ۴ پلن قرارداد بسته ایم که می توانیم اگر صنعت پتروشیمی نیز نیاز داشت آن را برطرف کنیم.

 

مدیر عامل پرتو صنعت پاژگفت: مدت زمان قرار داد ۱۴ ماه است و ساخت این کمپرسورها در داخل کشور ۳۰ درصد ارزان‌تر از نمونه خارجی است.

 

وی گفت: تکنولوژی کمپرسورهای وارداتی مربوط به ۴۰ سال قبل است. اما ساخت آن توسط این شرکت ، از بروزترین تکنولوژی های روز جهان بهره گرفته شده است و در هر واحد ۲ مگا وات صرفه جویی برق می شود.

 

مدیر عامل پرتو صنعت پاژگفت : مبلغ قرارداد منعقده ۷ میلیون یورو برای هر کمپرسور و با قطعات جانبی مبلغ ۱۰ میلیون یورو است.

 

شبنم مقدم

اقتصادی

بازدید اموزشی ترویجی بهره برداران و تسهیلگران شهرستان گلبهار از کارخانه لوله پلی اتیلن

منتشر شده

در

ContentImages 93845 scaled - بازدید اموزشی ترویجی بهره برداران و تسهیلگران شهرستان گلبهار از کارخانه لوله پلی اتیلن

 

سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان گلبهار از برگزاری بازدید آموزشی ترویجی کشاورزان از کارخانه تولید لوله پلی اتیلن خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمدرضا روستا‌نژاد،سرپرست جهادکشاورزی گلبهار با بیان اینکه برای بهره مندی بهینه از آب، کشاورزان باید مزارع خود را به سیستم آبیاری نوین تجهیزکنند گفت: بازدید های ترویجی در این زمینه فرصتی خوبی جهت آشنایی بهره برداران با پروژه های آبیاری قطره ای و کم فشاراست.

 

روستا نژاد ادامه داد: اجرای طرحهای آبیاری نوین یکی از راههای مقابله با بحران کم آبی است که خوشبختانه با استقبال کشاورزان و اجرای تغییر الگوی کشت، بهره وری بیشتر از منابع آب و خاک شهرستان فراهم گردیده است.

 

وی به کشاورزان توصیه کرد بهتر است کلیه کانال هایی که به صورت خاکی می باشد را با پوشش بتنی و یا لوله گذاری جهت جلوگیری از هدر رفت آب و سهولت بهره برداری به سیستم کم فشار تجهیز کنند.

 

او هدف از بازدیدهای ترویجی را آشنایی بهره برداران به صورت عینی با مباحث نوین کشاورزی دانست.

 

 

منبع:زوابط عمومی جهاد کشاورزی گلبهار

ادامه مطلب

اقتصادی

تولید اشتغال و افزایش امنیت غذایی جامعه با ترویج مصرف آبزیان

منتشر شده

در

photo 2022 09 21 12 41 45 - تولید اشتغال و افزایش امنیت غذایی جامعه با ترویج مصرف آبزیان

کارگاه آموزشی طبخ آبزیان باهدف افزایش مصرف آبزیان دربین خانواده ها درمحل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کاشمر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،محمد شجعی، مدیرجهاد کشاورزی کاشمر در کارگاه آموزشی طبخ آبزیان گفت: ترغیب و تشویق بانوان با ارائه آموزش روش¬های صحیح و مناسب طبخ ماهی و گنجاندن این منبع غذایی بر سر سفره ایرانی بسیارحائزاهمیت می باشد.

شجعی بر تغییر نگرش و رفتار خانواده ها و مصرف بیشتر گوشت سفید تاکید کرد و افزود:با توجه به سرانه پایین مصرف آبزیان،اینگونه اقدامات و کارگاه های آموزشی و استفاده از غذا و مواد اولیه سالم در راستای حفظ سلامت خانواده و جامعه بسیار مهم است.

وی ادامه داد:امروزه یکی از سیاست های مهم دولت ها پیشگیری از بروز بسیاری از بیماری ها از طریق بهبود وضعیت نغذیه عمومی جامعه با استفاده از روش های مختلف می باشد.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمربیان کرد:برگزاری دوره های آموزشی ترویجی و آشنایی با روش های مختلف طبخ از موثرترین راه کارها در راستای ترغیب و تشویق مصرف آبزیان است و

می تواند به افزایش نشاط جامعه کمک کند.

او تصریح کرد:هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی آشنایی و ترویج ارزش غذایی گوشت سفید و ماهی،آشنایی با شیوه های مختلف طبخ آبزیان بصورت عملی،افزایش سرانه مصرف و افزایش سلامتی عمومی می باشد.

شجعی از تشکل های مردم نهاد و دستگاه های اجرایی که دراین زمینه همکاری کرده اند تشکر و اظهار کرد:تشکل های محیط زیستی و مردم نهاد می تواند در ترویج فرهنگ استفاده آبزیان در سبد خانواده و ایجاد جامعه سالم و شاداب نقش بسزایی ایفا کنند.

 

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

اقتصادی

توجه و ورود سازمان منطقه آزاد کیش به پروژه پدیده کیش

منتشر شده

در

photo 2022 09 21 09 47 28 - توجه و ورود سازمان منطقه آزاد کیش به پروژه پدیده کیش

 

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش از دستور ویژه مهدی کشاورز جهت تشکیل اتاق فکر برای رفع موانع سرمایه گذاری و مشکلات سرمایه گذاران خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،مرتضی رمضانی،معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش ضمن بیان این خبر گفت: این اتاق فکر به همت رییس سازمان منطقه آزاد کیش و در راستای ایجاد فضایی امن جهت سرمایه گذاری و بهره مندی از ظرفیت های تجاری فعالان اقتصادی تشکیل می شود.

 

رمضانی تصریح کرد: در راستای توسعه فرصت های تجاری، معاونت حقوقی سازمان منطقه آزاد کیش به پرونده شهر پدیده کیش ورود پیدا کرده تا با رفع موانع، ریسک های سرمایه گذاری برای نخبگان اقتصادی به حداقل ممکن برسد.

 

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش از برگزاری جلسات متعدد در سازمان منطقه آزاد کیش خبر داد و گفت: مدیریت تا کنون با برگزاری جلسات مفید، رسیدگی به پرونده های مختلف را آغاز کرده تا به رفع موانع سرمایه گذاری و حضور فعالان تجاری منجر شود به طوری که در این زمینه بسیاری از پروژه های سرمایه گذاری که به دلایل مختلف تابحال امکان بهره برداری از آن ها فراهم نبوده در حال تصویب است.

وی گفت:این در حالی است که میدان دادن به نخبگان در عرصه صنعت و تجارت از ویژگی های اقتصاد مقاومتی است و تحقق اقتصاد مقاومتی صرفاً با مشارکت مردمی امکان پذیر است و برای بالابردن مشارکت مردمی باید از هر فعال اقتصادی که در جهت توسعه پایدار ایران اسلامی آماده خدمت است و هر نوع فعالیت اقتصادی مردمی استقبال کرد. فضایی باید بر کشور و جامعه حاکم گردد که همه مردم خودشان را مولد در اقتصاد و شریک در پیشرفت و مقاومت کشور، حس کنند و برآن ببالند.

 

رییس قوه قضاییه در سخنان اخیر خود ضمن تاکید بر ضرورت بازنگری در مقوله های ناظر بر اقتصاد از جمله قوانین این حوزه اظهار داشت: در جنگ اقتصادی، تحریم و مشکلات اقتصادی باید از مردم کمک بگیریم و به آن ها کمک بدهیم. با اشاره به نقش مقوله تقویت اقتصاد، تولید و اشتغال در تحکیم استقلال کشور و کاهش آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی و به تبع آن، تقلیل پرونده های قضایی، گفت: نظام ما یک نظام مردمی است؛ بر همین مبنا برای تقویت بنیه اقتصادی و تولیدی کشور باید از مردم کمک بگیریم و توأمان به مردم کمک کنیم و راهکارهای لازم برای رفع موانع اشتغال زائی عبارتند از؛ تغییر نگرش دولت به بخش خصوصی، ایجاد امنیت اقتصادی و فراخوان و دعوت از نخبگان اقتصادی برای اتمام پروژه های متوقف شده است.

 

یکی از فرصت های بسیار مهم اشتغال زایی، کارآفرینی و رونق اقتصادی مناطق آزاد که بخش خصوصی در حال راه اندازی مجدد آن است، پروژه عظیم شهر افسانه ای پدیده کیش با بیش از 400 فرصت شغلی و 100 هزار اشتغال زایی است که متاسفانه به دلیل عدم حمایت کافی و عدم رفع موانع پیشرفت کندی دارد.

 

شنیده ها حاکی است؛ با فراخوان مدیران و مالکان پروژه شهر افسانه ای پدیده کیش، به زودی این دستاورد ملی در جنوب غربی جزیره زیبای کیش در زمینی به مساحت 20 هکتار با زیربنایی حدود یک میلیون مترمربع احداث خواهد شد. این پروژه افتخار آمیز ایرانی، دارای کاربری ها و بخش های متنوعی از جمله هتل 5 ستاره با 2000 اتاق و زیر بنای 290 هزار متر مربع، مرکز بزرگ خرید بین المللی، مرکز همایش ها، اسکله بزرگ تفریحی، شهربازی سرپوشیده، پارک آبی و باغ گیاهان دریایی است که با حمایت لازم و در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و گام دوم انقلاب شاهد ایجاد بیش از 400 فرصت شغلی و 100 هزار اشتغال زایی و کارآفرینی خواهیم بود که در این شرایط، ضمن ایجاد فرصت های بسیار زیاد شغلی برای مراکز دانش بنیان و استارتاپ ها، موجب رونق بازار و توسعه اقتصادی چشمگیری می شود.

 

رحمان سادات نجفی، رییس هیات مدیره شورای هماهنگی و همکاری فعالان اقتصادی مناطق آزاد با اشاره به پروژه عظیم شهر پدیده کیش گفت: جای مسرت و خوشحالی برای سرمایه گذاران کیش و بخش خصوصی دارد و موجب دلگرمی مردم شده است که این پروژه مجددا در حال راه اندازی است و ما هم به عنوان بخش خصوصی از این عملکرد دولت و قوه قضاییه استقبال می کنیم.

 

همچنین رامتین روشن ،مدیرعامل جامعه دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری کیش در نشست خبری با خبرنگاران گفت: قاعدتاً اگر به دنبال بازار هدف وسیع تر هستیم که جزیره کیش را فعال تر کنیم باید زیرساخت ها را توسعه دهیم.

 

 

منبع:روابط عمومی گروه شرکت های پدیده

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها