با ما همراه باشید

اقتصادی

تأکید مدیر باغبانی استان براستفاده ازظرفیت شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها در حوزه گیاهان دارویی

منتشر شده

در

photo 2021 12 09 10 21 34 - تأکید مدیر باغبانی استان براستفاده ازظرفیت شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها در حوزه گیاهان دارویی

مدیر باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان بر استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، جلسه کمیته فنی گیاهان دارویی درمحل جهاد کشاورزی شهرستان کاشمر با حضور مدیر باغبانی سازمان ،مدیر جهاد کشاورزی کاشمر ،کارشناس ستادی گیاهان دارویی سازمان جهاد کشاورزی ،روئسای ادارات تابعه جهاد کشاورزی کاشمر،معین و محقق گیاهان دارویی کوهسرخ ،نمایندگان شرکت ها و تعاونی ها و برخی از کشاورزان پیشرو در زمینه کشت گیاهان دارویی برگزار شد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت:استان خراسان رضوی از لحاظ سطح زیر کشت و تولید گیاهان دارویی با 120 هزار هکتار سطح زیر کشت مقام اول کشور را دراختیار دارد .

میری با اشاره به اینکه ایران با دارا بودن اقلیم مناسب از لحاظ گیاهان دارویی بسیار غنی می باشد افزود:اگر خواسته باشیم اقتصاد کشور را از وابستگی به نفت خارج کنیم باید راهکارهای مختلفی را درپیش بگیریم که یکی از این راهکارها کشت گیاهان دارویی و استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها در حوزه گیاهان دارویی می باشد.

وی ادامه داد:پایداری در تولید و حفظ کشاورزی فقط با تغییر الگوی کشت و بهره وری مناسب در مصرف آب محقق می شود لذا امروزه زمان کشاورزی آزمون و خطا گذشته و متأسفانه شاهد این امر هستیم که هرساله از سطح زیر کشت زراعی کاسته و به سطح زیر کشت باغی اضافه می شود که این امر امنیت غذایی کشور را تهدید می کند.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر نیز گفت:کیفیت آب و خاک شهرستان کاشمر در استان کم نظیر است و کیفیت بالایی دارد لذا می بایست کشاورزان منطقه از این نعمت خدادادی به نحو احسنت استفاده کنند.

محمد شجعی با اشاره به چشم انداز بسیار روشن کوهسرخ در زمینه گیاهان دارویی افزود:متأسفانه کشاورزان ما در خصوص گیاهان دارویی اطلاعات پایینی دارند که باید با برگزاری کلاس های آموزشی آگاهی کشاورزان را افزایش دهیم .

وی تأکید وزارت جهاد کشاورزی را توسعه کشاورزی قراردادی عنوان کرد و ادامه داد:تولید در دنیای امروز مبتنی بر نیاز بازار است لذا باید کشاورزی منطقه را مبتنی بر علم روز دنیا گسترش دهیم و از حالت سنتی خارج و کشاورزی معیشتی را به کشاورزی اقتصادی تبدیل کنیم.

 

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

اقتصادی

عدم پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون در شهرستان مه ولات

منتشر شده

در

photo 2022 08 05 12 45 56 - عدم پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون در شهرستان مه ولات

 

با توجه به معرفی بهره برداران کشاورزی به بانک کشاورزی شهرستان جهت دریافت تسهیلات مکانیزاسیون، پرداخت تسهیلات با مشکل رو به رو شده است.

 

به گزارش پایگاه اقتصادی مشهد عمران، هادی ساربان، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات گفت: بدون شک بهره برداران کشاورزی برای افزایش ضریب مکانیزاسیون و خرید ادوات کشاورزی مورد نیاز خود، نگاه ویژه‌ای به تسهیلات و وام دارند و در حال حاضر مشکلاتی مانند کمبود نقدینگی بانک‌ کشاورزی شهرستان و سختگیری بیش از حد، دسترسی این قشر زحمتکش به وام را کاهش داده است.

ساربان افزود: براساس پیگیری های انجام شده از طرف کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات، افت منابع مالی بانک کشاورزی شهرستان، پرداخت تسهیلات خط اعتباری شماره 10 مکانیزاسیون شهرستان مه ولات را با مشکل جدی رو به رو کرده است.

وی اعتقاد دارد که تسهیلات باید هر چه روان تر، راحت‌تر و ارزان‌تر به بهره برداران بخش کشاورزی ارائه شود، اما اینکه تا این مطلوب چقدر فاصله داریم و آیا وضع ما مطلوب است یا نه، باید گفت که مطلوب نیست.

او گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون، در راستای توسعه فناوری‌های نوین در بخش مکانیزاسیون، تا کنون نزدیک به 80 هزار میلیون ریال از اعتبارات تخصیصی به شهرستان جهت دریافت تسهیلات برای خرید 50 دستگاه انواع ادوات کشاورزی به بانک معرفی شده اند و روند معرفی اعتبارات مذکور ادامه دارد.

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان مه ولات

ادامه مطلب

اقتصادی

هرچادر عشایری می تواند یک کارگاه تولیدی باشد

منتشر شده

در

photo 2022 08 03 17 39 28 - هرچادر عشایری می تواند یک کارگاه تولیدی باشد

مراسم تودیع و معارفه مسئول جدید اداره امور عشایر شهرستان کاشمر با حضور مدیرکل عشایر استان خراسان رضوی برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران محمد شجعی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کاشمر در جلسه تودیع و معارفه مسئول جدید اداره امور عشایر شهرستان گفت:خوشبختانه اداره امور عشایر با مدیریت قابل قبولی که توسط مسئولین خود داشته کم حاشیه ترین دوران خود از ابتدای تاسیس را سپری کرده است.

شجعی افزود: اکنون که بخش اقتصادی مورد توجه و عنایت دولت است، به سازمان امور عشایر و مدیران و کارکنان این سازمان توجه و عنایت بیشتری شده تا مجموعه سازمان بتواند تلاشهای موثرتری را در خدمات رسانی به جامعه عشایری کشور که از تولید کنندگان کم توقع هستند، داشته باشد.

 

مدیرکل امور عشایر استان خراسان رضوی  گفت: جامعه عشایری کشور از ظرفیت های اقتصادی و فرهنگی بالایی برخوردار است و هر چادر عشایری به عنوان یک کارگاه تولیدی است.

محمد رضا نبوی اداره عشایر شهرستان را يكی از اداره های فعال در ارائه خدمات مطلوب به عشاير شهرستان عنوان کرد و افزود:عشایر بدون هیچ چشم‌ داشتی و با کمترین امکانات اما با تلاش خستگی‌ ناپذیر بسیاری از نیازهای جامعه را مرتفع می‌کنند و لازم است توجه و حمایت‌های بیشتری از این قشر انجام شود.

ادامه مطلب

اقتصادی

تلاش حداکثری در رفع موانع تولید در شهرستان درگز

منتشر شده

در

photo 2022 08 07 11 41 57 - تلاش حداکثری در رفع موانع تولید در شهرستان درگز

واحدهای نیمه فعال و راکد درشهرستان درگز با شدت بیشتری پیگیری می شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمدفرهنگی،سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان درگز گفت : با عنایت به نامگذاری سال جدید به سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین توسط مقام معظم رهبری و تاکید ریاست سازمان برای احصاء مشکلات و تلاش حداکثری در رفع موانع پیش رو و راه اندازی واحد های راکد و نیمه فعال جهاد کشاورزی شهرستان درگز تلاش می کند با برگزاری جلسات و پیگیری مستمر در حد توان تلاش خود را جهت رفع موانع واحد های تولیدی بکار گیرد.

وی افزود : ادارات با در نظر گرفتن اولویت ضمن رصد و شناسایی کارشناسی ودقیق مشکلات و موانع ، طرح های نیمه فعال و راکد را در اسرع وقت به واحد طرح و برنامه اعلام نمایند تا نسبت به برگزاری جلسه و طرح موضوع اقدام  کند.

فرهنگی بیان کرد: درهمین راستاهمکاران تولیدات دامی مدیریت جهاد کشاورزی با همکاری طرح وبرنامه و با هدف  برطرف کردن مشکلات حوزه تولید و پشتیبانی همه جانبه از تولیدکننده برآن شدند واحدهای دامی که قابلیت برگشت به چرخه تولید را دارند شناسایی کنند.

 

 

منبع:روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان درگز

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها