با ما همراه باشید

اجتماعی

تجلی عزاداری خالصانه همراه با رعایت مومنانه در تاسوعای ۱۴۰۰ مشهد

منتشر شده

در

mashad - تجلی عزاداری خالصانه همراه با رعایت مومنانه در تاسوعای ۱۴۰۰ مشهد

پایگاه خبری مشهد عمران به نقل از ایرنا- مراسم تاسوعای سال ۱۴۰۰ شمسی در مشهد به واسطه شیوع گسترده ویروس کرونا با تفاوتهای بارزی در مقایسه با سالهای قبل از صبح امروز در این شهر آغاز شد و سوگواران حسینی با تمسک به رهنمود رهبر معظم انقلاب جلوه‌ای از عزاداری خالصانه توام با رعایت مومنانه شیوه نامه های بهداشتی را به نمایش گذاشتند.

رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در روزهای نخست ماه محرم اعلام کردند: یک مساله، مساله‌ مجالس حسینی و مجالس عزای عاشوراست که بسیار مهم است. البته این مجالس مایه‌ برکت و رحمت الهی است، مایه‌ توجّه برکات الهی به کشور و ملّت است ما به این مجالس احتیاج داریم.

ایشان تصریح کردند: این مجالس باید باشد منتها با کمال دقت و شدت بایستی این شیوه‌نامه‌ها مراعات بشود یعنی واقعاً هم مسوولینی که مجالس را ترتیب می‌دهند، هم آقایان منبری‌ها و وعّاظ یا مدّاحانی که مجلس را اداره می‌کنند، هم آحاد مردمی که در این مجالس شرکت میکنند، بایستی ملاحظه‌ کنند تا با دقّت شیوه‌نامه‌ها رعایت بشود، فاصله‌ها رعایت بشود.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: مردم نگذارند این مجالس خدای نکرده وسیله‌ شیوع بشود تا مخالفین و دشمنان بتوانند این مجالس را طعن کنند و بگویند مجالس حسینی موجب شیوع شد؛ نباید بگذارید یک چنین اتّفاقی بیفتد.

مردم مشهد در دهه محرم و به ویژه روز تاسوعا این رهنمودها را مدنظر قرار دادند. به گزارش خبرنگار ایرنا، با وجود این که همه ساله مشهد در سالروز تاسوعا و عاشورای حسینی مملو از جمعیت عاشق در خیابانهای منتهی به حرم مطهر رضوی بود اما امسال با توجه به توصیه های مسوولان و همچنین اعمال برخی محدودیتها شاهد حضور تعداد کمتری از مردم در سطح معابر و همچنین صحن و سرای بارگاه منور رضوی هستیم و مردم با تعطیلی کسب و کارها و برافراختن پرچمها و نصب کتیبه های محرمی بر در و دیوار مغازه ها یا مقابل تراسها و بالکنهای منازل خود و سیاه پوشیدن حزن و عزاداری خود در این ایام و همراهی خود با ارزشها و شعائر حسینی را نشان می دهند.

در محرم امسال حضور دسته‌های عزادار در مکان‌های مشخص و روباز در شهر مشهد برنامه ریزی شده است و بیشتر هیاتهای عزاداری در این مکان‌ها مراسم خود را برگزار کردند نظیر عزاداری شب گذشته مردم مشهد در کوه پارک این شهر.

تاسوعای ۱۴۰۰ مشهد؛ تجلی عزاداری خالصانه همراه با رعایت مومنانه

بر اساس اعلام اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، این استان حدود پنج هزار هیات مذهبی دارد که ۲ هزار و ۵۰۰ هیات در مشهد مجوز فعالیت دارند و با تمهیدات اندیشه شده فعالیت این تعداد هیات و دسته های عزادار با استفاده از گروه های مشترک بازرسی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و این اداره کل انجام می شود.

هیات‌های مذهبی در مشهد مجوزی برای دسته‌روی و حرکت به سوی حرم مطهر رضوی ندارند

در همین راستا معاون امنیتی، انتظامی فرماندار مشهد به خبرنگار ایرنا گفت: مطابق شیوه‌نامه اعلامی ستاد ملی مقابله با کرونا، روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، مصادف با تاسوعا و عاشورای حسینی، هیات‌های مذهبی در مشهد مجوزی برای دسته‌روی و حرکت به سوی حرم مطهر رضوی ندارند.

محمدرضا دانشورنیا افزود: همانند سال قبل حرکت دسته‌های عزاداری به علت شیوع ویروس کرونا در سطح شهر صورت نمی گیرد و علاوه بر آن هرگونه فعالیت عزاداری هیات ها در اماکن مسقف نیز ممنوع است و فعالیت آنها در فضای باز نیز باید مطابق شیوه نامه های بهداشتی و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی انجام شود.

با این اوصاف چهار محور ورودی به حرم مطهر رضوی از نخستین ساعات صبح با ایجاد موانع فیزیکی و حضور پرتعداد نیروهای انتظامی و راهور برروی خودروها و موتورسیکلتها بسته بود.

در بخشهایی از خیابانهای منتهی به حرم، صندلی با رعایت فاصله اجتماعی چیده شده بود و در این مکانها مراسم نوحه خوانی و عزاداری اجرا می شد.

البته شهروندان مشهدی کم و بیش و بیشتر به صورت خانوادگی برای عرض تسلیت به مناسبت تاسوعای حسینی به حرم مطهر رضوی مشرف می شدند اما دسته ها و هیات های مذهبی به کلی در خیابانها و حرم مطهر رضوی حضوری نداشتند.

استفاده گسترده از ماسک توسط مردم

بر اساس مشاهدات خبرنگار ایرنا، حضور نیروی انتظامی برای اعمال منع عبور و مرور وسایل نقلیه موتوری در خیابانهای اطراف حرم رضوی مشهود بود البته عوامل بهداشتی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در کنار این نیروها بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی در محل های تجمع و برگزاری مراسم حضور داشتند.

در تاسوعای امسال بر تن داشتن لباس مشکی و ماسک بهداشتی به عنوان مشخصه ظاهری همه عزاداران در اطراف حرم رضوی شناخته می شود و بر اساس مشاهدات میدانی خبرنگار ایرنا اغلب افرادی که در خیابانهای منتهی به حرم مطهر رضوی قدم می‌گذاشتند ماسک زده بودند و می‌توان گفت ۹۰ درصد عزاداران ماسک بر صورت داشتند.

رعایت موارد بهداشتی از بلندگوهای مستقر در چهار محور ورودی به حرم مطهر رضوی مدام به عزاداران یادآوری می‌شد و مجری برنامه ها نیز از مردم می‌خواست فاصله ۱.۵ متری را باید یکدیگر رعایت کنند.

حضور مسافران در مشهد

البته حضور مسافران از سایر شهرها در مراسم عاشورای امسال مشهد نیز مشهود بود و نکته قابل تامل و موجب تعجب حضور برخی زائران خارجی از برخی کشورهای عرب زبان منطقه بود.

وضعیت کرونایی خراسان رضوی و مشهد در تاسوعای حسینی

شیوع گسترده سویه دلتای ویروس کرونا این روزها به شدت خراسان رضوی و به ویژه کلانشهر ۳.۵ میلیون نفری مشهد را درگیر کرده است. بر اساس آمار رسمی ۲۷ شهرستان خراسان رضوی از جمله مشهد در وضعیت قرمز، پنج شهرستان در وضعیت نارنجی و یک شهرستان در وضعیت زرد شیوع ویروس کرونا قرار دارند.

متولیان بهداشت و درمان در خراسان رضوی اعلام کرده اند هم‌اکنون شمار بستری‌شدگان جدید کرونا در بیمارستان‌های استان به ۹۰۰ نفر در روز افزایش یافته است و استان و به ویژه مشهد با این آمار گسترده مبتلایان به کووید ۱۹با کمبود دارو و اکسیژن مواجه شده است.

دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این رابطه گفت: متاسفانه همچنان شاهد افزایش تعداد مبتلایان، بستری شدگان و فوتی های ناشی از کرونا در مشهد و استان خراسان رضوی هستیم.

دکتر علی‌اصغر انجیدنی افزود: هم اکنون سه هزار و ۷۷۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستانهای استان خراسان رضوی بستری هستند که ۲ هزار و ۸۷۰ نفر از آنها مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که علاوه بر کلانشهر مشهد ۱۵ شهرستان دیگر خراسان رضوی را زیر پوشش دارد.
وی اضافه کرد: تعداد بیماران بستری در بخش مراقبتهای ویژه خراسان رضوی به بیش از ۶۰۰ نفر رسیده است که ۵۰۸ نفر از آنان در مشهد زیر درمان قرار دارند از طرفی هم اکنون ۹۵ درصد تخت های آی. سی. یو در استان خراسان رضوی اشغال است.
دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تنها راه برون رفت از بحران کنونی، قطع زنجیره انتقال ویروس از طریق پرهیز از دورهمی و تجمعات، در خانه ماندن، استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

آنچنان که مسوولان اعلام کرده اند شیوع کرونا مساله نخست کشور است از طرفی فعالیت و کسب و کار عمومی مردم، سفرهای تابستانی و همچنین تجمعات خانوادگی و اجتماعی موجب افزایش شیوع کرونا در کشور می شود که در این راستا موضوع تعطیلی کسب و کارها، توقف سفرها و همچنین برگزاری مراسم های عزاداری با رعایت شیوه نامه های بهداشتی مدنظر قرار گرفته است.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجتماعی

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در آیین تجلیل روز خبرنگار: جمع آوری مدارس کانکسی با اعتبارهزارمیلیارد تومانی تا سال ۱۴٠۲ اجرایی می شود

منتشر شده

در

photo 2022 08 13 19 34 33 - مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در آیین تجلیل روز خبرنگار: جمع آوری مدارس کانکسی با اعتبارهزارمیلیارد تومانی تا سال ۱۴٠۲ اجرایی می شود

 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: مدارس کانکسی با اعتبارهزارمیلیارد تومانی تا سال ۱۴٠۲ اجرایی می شود که بخشی از این اعتبارات از فروش املاک مازاد آموزش و پرورش به دست می آید.

 

به گزارش پایگاه خبری مشهد عمران، سید امیرشوشتری، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در آیین تجلیل از خبرنگاران حوزه آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: در استان خراسان رضوی بیش از۳٠٠ کانکس داریم که تا سال ۱۴٠۲ با اعتبار هزارمیلیارد تومانی از فروش املاک مازاد آموزش و پرورش جمع آوری و از شهریورماه ساخت و ساز ها شروع می شود.
وی گفت: البته اعتبار ۲ هزار میلیارد تومانی برای جمع آوری کانکس ها و پایان و تکمیل پروژه های عمرانی، مثلا ۱٠ استخر نیمه کاره از دولتهای قبل نیمه کاره مانده است، مصوب شده است.

 

شوشتری با بیان اینکه اعتبارات سال جاری در حوزه نوسازی مدارس از مهرماه محقق می شود گفت: به این ترتیب شاهد معطل ماندن پروژه های در حال ساخت آموزشی و عدم تحویل این پروژه ها هستیم .

وی افزود : پیشنهاد می شود نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مدت یک ماه آینده وضعیت ویژه شروع سال تحصیلی جدید اعتباری امانی یا در قالب تنخواه برای اجرای پروژه های آموزشی لحاظ کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی جمع آوری مدارس کانکسی تا پایان سال ۱۴۰۲ را از اهداف آموزش و پرورش خراسان رضوی مطرح کرد.

 

شوشتری با اشاره به میانگین سرانه فضای آموزشی برای هر دانش آموز ۸.۳ متر مربع است، افزود: هم اکنون این سرانه در استان خراسان رضوی ۴.۲ متر مربع است، بدین ترتیب به بیش از ۵ میلیون متر مربع فضای آموزشی نیاز داریم.

وی گفت: این نیاز معادل بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ کلاس درس جدید برای مهرماه امسال است که تامین این میزان قطعا میسر نیست، بنابراین دچار مشکل فضای آموزشی در استان هستیم.

شوشتری گفت: علاوه بر این با وجود ۲۳ هزار کمبود معلم در استان و به رغم همه تدابیر اندیشیده شده برای تامین این میزان هنوز در سال تحصیلی پیش رو با کمبود قطعی چهار هزار معلم در خراسان رضوی مواجه هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت:از سال ۹۲ تاکنون نیروهای آموزش و پرورش از ۹۰ هزار معلم به ۷۶ هزار نفر رسیده که به معنای ۱۵ درصد کاهش است.

وی افزود: این در حالی است که میزان جمعیت دانش‌آموزی از یک میلیون و ۱۵۰ هزار به بیش از یک میلیون و ۳۳۰ هزار نفر طی این مدت رسیده است.

وی با بیان اینکه در سال تحصیلی اخیر ۱۰ درصد افزایش جمعیت دانش آموزی در استان خراسان رضوی داشتیم ، گفت : در سال تحصیلی پیش رو شاهد افزایش ۸ درصدی جمعیت دانش آموزی در خراسان رضوی هستیم.
وی درباره سرویس مدارس درسال تحصیلی پیش رو اظهار کرد: قیمت استفاده از خدمات سرویس مدارس بین ۳۰ تا ۳۵ درصد افزایش و به شکل رسمی طی روزهای آینده اطلاع رسانی می شود.
همچنین، صفدر سلطانی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان خراسان رضوی گفت: با توجه به آموزش حضوری ۱۴٠۱ ،درهفته دولت ۵٠چمن مصنوعی در قالب طرح شهیدسلیمانی به بهره برداری می رسد که افزایش ۴٠٠برابری سرانه ورزشی آموزشی را فراهم می کند.

همچنین، جواد روحانی، رییس آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی افزود:۱٠۵ پایگاه سنجش دانش آموزان بدو ورود دبستان برای سال تحصیلی ۱۴٠۱ و ۱۴٠۲ پیش بینی شده است.

وی گفت:دو و هزار ۵٠٠ دانش آموز با نیازهای ویژه در تابستان امسال در مسابقات فرهنگی و همکاران فرهنگی آموزش استثنایی برای فرهنگیان کارکنان سراسرکشوراجرا می شود.

روحانی با اشاره به ماده ۲۸ آزمون استخدامی آموزش و پرورش گفت:حدود ۷٠ نفربرای سال تحصیلی جدید جذب می شوند که گزینش انجام شده است.

همچنین، حجة الاسلام و المسلمین محمدحسین پورثانی، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضوی، افزود:از ۲۶ تا۳۱ مرداد، مسابقات دختران و پسران تفسیر، انشای نماز و احکام برای ۴٠٠ دانش آموز، بخش پژوهشی دانش آموزان قرآن رده سنی متوسطه سراسر کشور برگزار می شود.

 

شبنم مقدم

ادامه مطلب

اجتماعی

طرح ملی تا ثریا با سرمایه گذاری 1000 میلیارد تومانی روی 500 تیم در مشهد برگزار می شود

منتشر شده

در

photo 2022 08 07 12 01 24 - طرح ملی تا ثریا با سرمایه گذاری 1000 میلیارد تومانی روی 500 تیم در مشهد برگزار می شود

طرح ملی تا ثریا با سرمایه گذاری 1000 میلیارد تومانی روی 500 تیم و برگزاری 53 رویداد سرمایه گذاری مساله محور و برگزاری 10 رویداد فناوری در مشهد برگزار می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمود رضا کفاش، معاون علمی پژوهشی و فناوری سپاه امام‌رضا(ع) و مدیر شرکت پیشگامان توسعه فرایند دانش در استان خراسان رضوی در نشست خبری افزود: اولین رویداد ملی «تا ثریا» برای حمایت از طرح‌های فناور و نوآور به‌همت شرکت پیشگامان (حمایت از طرح‌های فناور و نوآور) سپاه امام‌رضا(ع) ۲۰مرداد در کارخانه نوآوری مشهد برگزار می‌شود.

 

وی گفت :این رویداد ملی تا پایان سال ۱۴۰۱ در ۳۱استان کشور در حمایت از طرح‌های فناور و نوآور در استان‌ها برگزار و طرح‌های نوآورانه اقتصادی صاحبان صنعت و سرمایه ارائه می‌شود.

 

کفاش خاطرنشان کرد:برای رسیدن به اقتصاد دانش‌بنیان باید چالش‌ها را شناسایی کنیم. اولین چالش، بی‌عدالتی در توزیع منابع است. متأسفانه منابع به نحوی تقسیم نشده که همه نخبگان، مجموعه‌ها و واحد‌ها که نیازمند این منابع هستند، از آن بهره ببرند.

معاون علمی پژوهشی و فناوری سپاه امام‌رضا(ع) تصریح کرد: یکی از اولویت‌های ما در برگزاری این رویداد، توزیع عادلانه برای واحدهای فناوری است که نیازمند هستند محصول را در کشور و استان گسترش دهند و وارد چرخه بازار کنند.

وی افزود: نبود هم‌افزایی میان ذی‌نفعان حوزه اقتصاد دانش‌بنیان چالش دیگری است زیرا در خیلی از قسمت‌ها و ‌مجموعه‌ها به‌ شکل جزیره‌ای عمل می‌شود که یکی از ملزومات اصلی در این حوزه وجود هم‌افزایی و هم‌گرایی بین دست‌اندرکاران حوزه اقتصاد دانش‌بنیان است.

مدیر شرکت پیشگامان توسعه فرایند دانش در استان خراسان رضوی ، سومین چالش را عدم مسئله‌پروری در اقتصاد دانش‌بنیان مطرح کرد و گفت :متأسفانه  مسئله را به‌خوبی شناسایی نشده است.

معاون علمی، پژوهشی و فناوری سپاه امام‌رضا(ع) افزود: نکته حائز اهمیت این است که در کشور از ۳۰درصد توان دانش‌بنیان استفاده می‌کنیم. این یعنی ۷۰درصد از این ظرفیت بی‌استفاده مانده که نیازمند توجه ویژه است.

وی گفت : باید برای حل مسائل فناورانه در کشور سه ضلع را در نظر بگیریم. اولین ضلع که می‌تواند به حل مسائل فناورانه کمک کند، مجموعه‌هایی هستند که تصمیم‌گیر هستند. کارخانه نوآوری، پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان و هسته‌های فناور در کشور می‌توانند راه‌حل ارائه دهند.

کفاش خاطر نشان کرد :تیم‌های فناوری هستند که هنوز در کشور و استان شناسایی نشدند و ضلع دوم ضلع سرمایه‌گذاران است. در حقیقت بانک‌ها و شرکت‌هایی هستند که سرمایه‌گذار مشارکتی یا سرمایه‌گذار ریسک پذیر هستند که می‌توانند در این حوزه فعال باشند و سومین ضلع، خود مسئله است که باید شناسایی شود.

وی تأکید کرد: حل مسائل در اولویت قرار دارد و حمایت از سرمایه‌گذاری و واحدهای فناور یکی دیگر از مأموریت‌های ما در بسیج است. ارائه خدمات در حوزه فناوری و نوآوری از دیگر مأموریت‌ها است.

 

مدیر شرکت پیشگامان توسعه فرایند دانش در استان خراسان رضوی، خاطر نشان کرد: پنجشنبه ۲۰مرداد رویداد ملی تا ثریا را برگزار و این رویدادی در راستای ارائه نیازهای فناورانه و ‌حل مسائل فناورانه‌ در استان است که تا پایان سال در ۳۱ استان برگزار می‌شود.

 

وی افزود : یکی از اولویت‌های اصلی بسیج در سپاه،اینست که بتوانیم از واحدهای فناوری و طرح‌های فناورانه و محصولاتی که ظرفیت ورود به چرخه تولید و بازار را دارند، حمایت کنیم. رویداد ملی تا ثریا یکی از مقدماتی است که برای انجام این مأموریت در نظر گرفته شده است.

 

کفاش گفت:طرح ملی تا ثریا شامل 13 طرح محوری با برگزاری 53 رویداد سرمایه گذاری مساله محور و  برگزاری 10 رویداد فناوری با سرمایه گذاری 1000 میلیارد تومانی روی 500 تیم و پشتیبانی از راه اندازی 31 کارخانه نوآوری مردم پایه در استان ها برگزار می شود.

 

 

مدیر شرکت پیشگامان توسعه فرایند دانش در استان خراسان رضوی از پشتیبانی از راه اندازی 8 شتابدهنده تخصصی مردمی و برگزاری نمایشگاه تا ثریا در اسفند 1401 و پشتیبانی از ایجاد 50 کارگزار مردمی صادراتی در 10 کشور اولویت دار و اهدای جایزه ملی تا ثریا به تیم راه حل برگزیده و برگزاری نمایشگاه عرضه 50 تیم راه حل برگزیده و ارائه به رهبر معظم انقلاب خبرداد.

 

شبنم مقدم

ادامه مطلب

اجتماعی

زنگ پایان مسابقات ورزشی بانوان فرهنگی سراسر کشور در مشهد

منتشر شده

در

photo 2022 07 24 20 38 20 - زنگ پایان مسابقات ورزشی بانوان فرهنگی سراسر کشور در مشهد

مسابقات ورزشی بانوان فرهنگی سراسر کشور یادواره شهید ابراهیم هادی با معرفی نفرات برتر خود در سه رشته والیبال، بدمینتون و تنیس روی میز پس از 5 روز رقابت سنگین و نفس گیر در مشهد به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید امیر شوشتری ،مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در مراسم اختتامیه این سری از مسابقات ضمن بیان اینکه مسابقات با حضور حدود 900نفر از بانوان فرهنگی و ورزشکار برگزار شد تصریح کرد: مشهد به دلیل وجود زیرساخت های مناسب ورزشی که دارد بانوان فرهنگی علاوه بر اینکه در عرصه رقابت های ورزشی حضور یافتند، فرصت تشریف به بارگاه منور رضوی را هم پیدا کردند.

 

 

همچنین صفدر سلطانی، قائم مقام اجرایی مسابقات ورزشی فرهنگیان سراسر کشور گفت: وقتی بانوان فرهنگی به واسطه مسابقات ورزشی فرهنگیان سراسر کشور، در محیطی با نشاط حضور پیدا می‌کنند، قطعا می توانند این سرزندگی و نشاط را به خانواده و محیط مدرسه هم منتقل کنند.

 

گفتنی است مسابقات ورزشی فرهنگیان سراسر کشور با حضور 31استان در سه رشته والیبال، بدمینتون و تنیس روی میز ویژه بانوان از 28تیرماه آغاز و تا 2مردادماه به مدت 5روز ادامه داشت.

 

در رشته والیبال، مقام اول به تهران رسید. فارس دوم شد و خراسان جنوبی و البرز به صورت مشترک سوم شدند.

 

در مسابقات تنیس روی میز، در بخش تیمی گیلان قهرمان شد. اصفهان دوم و فارس و آذربایجان شرقی به سومی مشترک بسنده کردند.

 

در بخش انفرادی نیز صغری رزم‌گیر از استان گیلان به مدال طلا دست یافت. لیلا اسعدی از آذربایجان شرقی دوم شد و نوشین عبدالله‌زاده از گیلان و مژگان جعفرخانی از اصفهان به مدال برنز دست یافتند.

 

در رشته بدمینتون نیز در بخش انفرادی، نگین امیری‌پور از تهران قهرمان شد. مریم توللی از فارس دوم شد و شکیبا کرمی از البرز و هانیه روشن‌منش از گلستان به صورت مشترک سوم شدند. در بخشی تیمی نیز البرز قهرمان شد و تهران، گلستان و خراسان رضوی در جایگاه‌های دوم و سوم ایستادند.

 

منبع: ستاد خبری مسابقات ورزشی بانوان فرهنگی سراسر کشور

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها