با ما همراه باشید

اقتصادی

تامین ڪالاهای اساسی برای ایجاد آرامش در بازار مشهد برای دهه آخر صفر

منتشر شده

در

photo 2022 08 02 19 10 47 - تامین ڪالاهای اساسی برای ایجاد آرامش در بازار مشهد برای دهه آخر صفر

رئیس اداره نظارت و بازرسی جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد از تامین ڪالاهای اساسی در بازار مشهد  برای دهه آخر صفر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،علی اڪبر نصری سرآسیا ، رئیس اداره نظارت و بازرسی جهاد ڪشاورزی شهرستان مشهد گفت : طبق دستور ویژه استاندار به معاونت اقتصادی و فرمانداری برای تأمین ارزاق عمومی جهاد ڪشاورزی ، ادارات ڪل غله و صمت تأمین ارزان ڪالاهای اساسی را در دهه آخر صفر انجام می‌دهند .

نصری سرآسیا بیان ڪرد : در این راستا پایگاه‌های توزیع ارزاق پیش‌بینی شده است و توزیع ڪالا با محوریت توجه به ڪیفیت، ڪمیت، فراوانی و قیمت مناسب و در دسترس برای زائران با نظارت مستمر را در دستور ڪار قرار گرفته است .

نصری سرآسیا گفت : : برای نیازسنجی اقلام اساسی در دهه پایانی صفر، حدود 3.5میلیون نفر جمعیت مشهد و حدود 7میلیون زائر را پیش بینی ڪرده ایم بر همین اساس، میزان مصرف مرغ 6هزار تن، گوشت 7هزار تن، تخم مرغ 3هزار تن، برنج 10هزار تن، سیب زمینی 13 هزار تن، پیاز 13 هزار تن، گوجه فرنگی 8 هزار و 300تن، نان لواش 84 میلیون قرص ، روغن 5 هزار تن و لبنیات 56 تن برآورد شده است.

وی خاطرنشان ڪرد : دراین راستا جلسات متعددی برگزار و برای بررسی وضعیت ڪالا و اقلام اساسی در این بازارها از میادین بازرسی شده است و برابر استعلام انجام گرفته، هیچ گونه ڪمبودی در اقلام اساسی مشهد وجود ندارد.

وی گفت : در منطقه حرم مطهر نیز حدود 108 واحد نانوایی داریم و برنامه ریزی هایی به منظور تأمین این واحدها انجام شده است.

وی گفت : با هماهنگی میان نانوایی های مستقر در بزرگراه پیامبر‌اعظم(ص) و بولوار آزادی، ظرفیت 50 ڪیسه آرد آن ها را به 100 ڪیسه افزایش داده ایم.

نصری سرآسیا افزود: نان بسته ای نیز در 19 ڪیوسڪ نان رضوی و 24 واحد تعبیه شده ازسوی شهرداری توزیع می شود ، علاوه بر این ڪانڪس های سیار نانوایی ازسوی هیئت های مذهبی استقرار می یابند .

نصری سر آسیا گفت: 150 بانوی ڪرمانی با تنور در منطقه محمدآباد مستقر می شوند و دو دستگاه نانوایی ماشینی نیز در منطقه حرم مطهر ازسوی خیران راه اندازی می گردد ڪه پس از اربعین فعالیت خود را آغاز می ڪنند.

وی همچنین بیان ڪرد: تدابیری اندیشیده شده است تا با افزایش تقاضا برای نان در روزهای آخر ماه صفر، آرد به میزان مناسب در مشهد توزیع شود و همچنین با 150نانوایی فعال در شهر مشهد هماهنگی های لازم انجام تا نان زائرین را ڪه پیاده به مشهد میآیند تامین ڪنند .

نصری سر آسیا بیان ڪرد : حدود ۱هزار و800 ڪیسه آرد را برای مواڪب مستقر در مشهد به شورای هیئت های مذهبی اختصاص داده ایم ڪه منابع تغذیه نان هیئت ها و زائران پیاده محسوب می شوند.

وی گفت : اختصاص سهمیه آرد صنف و صنعت تولیدی نان تمام اتوماتیڪ طرح سنگڪ را نیز در منطقه پیامبر اعظم(ص) 77 در نظر گرفته ایم ڪه روزانه 20 هزار قرص نان را بسته بندی و به 500 واحد پیش بینی شده و منتخب در شهر ارسال می ڪند.

نصری سرآسیا افزود: از سوی شورای هیئت های مذهبی نیز 40نفر نیروی نانوایی ڪه برای خدمت رسانی به ڪربلا رفته اند، پس از بازگشت، به مشهد می آیند و ڪمڪ حال زائران حریم رضوی می شوند.

وی بیان ڪرد : فراخوان طرح جدیدی را تحت عنوان «ناظران شهر خورشید» با همڪاری شهرداری مشهد، اداره گردشگری و خدمات زائر و همچنین مجمع تشڪل های مهدوی منتشر شده ڪه پس از اربعین اجرایی می شود.

وی گفت : شهروندان می توانند برای ثبت نام و ڪسب اطلاعات بیشتر با ارسال عدد یڪ به شماره 800033888 برای خدمت به زائران اقدام ڪنند.

وی اشاره ڪرد : علاوه بر این مانند سال های گذشته، ڪانڪس هایی برای راهنمای زائران و دریافت شڪایت های آنان پیش بینی شده است.

وی بیان ڪرد : با توجه به افزایش تشرف زائران به شهر مقدس مشهد طرح تشدید بازرسی و نظارت بر بازار ویژه دهه آخر صفر از 15 شهریور آغاز شده است ڪه با حضور بیش از 100 اڪیپ و با همڪاری ڪارشناسان اداره نظارت و بازرسی جهاد ڪشاورزی ، بازرسان سازمان صمت، اتاق اصناف، تعزیرات حڪومتی، پلیس امنیت اقتصادی و … به صورت یڪپارچه ، همگرایی ، برنامه ریزی و به ڪارگیری شده است و تا 15مهر ادامه می یابد.

وی خاطرنشان ڪرد : پنج پایگاه ثابت در چهار محور اصلی منتهی به حرم مطهر امام رضا(ع) و یڪ پایگاه در پایانه مسافربری و ۴۰ اڪیپ برای بازرسی مستقر شده تا زائران بتوانند در صورت مشاهده تخلف به صورت مستقیم به بازرسان دسترسی داشته باشند و شڪایت خود را جهت رسیدگی منتقل ڪنند .

 

وی گفت : بازرسان در دو شیفت صبح و عصر از واحدهای صنفی و مراڪز خدماتی بازدید انجام میدهند و در صورت مشاهده تخلفات احتمالی با واحد متخلف برخورد می ڪنند.

وی بیان ڪرد : در این طرح، ڪالاهایی نظیر نان، گوشت، مرغ، تخم مرغ، صیفی جات ڪه بیشترین نیاز زائران و مجاوران را به خود اختصاص می دهددر اولویت نظارت قرار دارد .

نصری سرآسیا بیان ڪرد : در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موضوع را به سامانه ۱۲۴ گزارش ڪنند .

نصری سرآسیا گفت : با توجه به جرم علاوه برجرایم نقدی ، پلمب و نصب پرده در محل واحد صنفی انجام می‌گیرد.

وی اشاره ڪرد : ڪالاهای اساسی برنج، روغن، شڪر و سایر ڪالاها به وفور تأمین شده و قیمت هاو قیمت های توزیع نیز همان قیمت های مصوب است .

نصری سر آسیا گفت : ۲۰ قلم ڪالا در اولویت برای نظارت قرار دارد ، از آنجا ڪه نان، مرغ، تخم مرغ، صیفی جات معمولا بیشترین نیاز زائران و مجاوران را به خود اختصاص می دهد، بیشترین نظارت ها به این ڪالا ها معطوف می شود.

اقتصادی

بازدید اموزشی ترویجی بهره برداران و تسهیلگران شهرستان گلبهار از کارخانه لوله پلی اتیلن

منتشر شده

در

ContentImages 93845 scaled - بازدید اموزشی ترویجی بهره برداران و تسهیلگران شهرستان گلبهار از کارخانه لوله پلی اتیلن

 

سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان گلبهار از برگزاری بازدید آموزشی ترویجی کشاورزان از کارخانه تولید لوله پلی اتیلن خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمدرضا روستا‌نژاد،سرپرست جهادکشاورزی گلبهار با بیان اینکه برای بهره مندی بهینه از آب، کشاورزان باید مزارع خود را به سیستم آبیاری نوین تجهیزکنند گفت: بازدید های ترویجی در این زمینه فرصتی خوبی جهت آشنایی بهره برداران با پروژه های آبیاری قطره ای و کم فشاراست.

 

روستا نژاد ادامه داد: اجرای طرحهای آبیاری نوین یکی از راههای مقابله با بحران کم آبی است که خوشبختانه با استقبال کشاورزان و اجرای تغییر الگوی کشت، بهره وری بیشتر از منابع آب و خاک شهرستان فراهم گردیده است.

 

وی به کشاورزان توصیه کرد بهتر است کلیه کانال هایی که به صورت خاکی می باشد را با پوشش بتنی و یا لوله گذاری جهت جلوگیری از هدر رفت آب و سهولت بهره برداری به سیستم کم فشار تجهیز کنند.

 

او هدف از بازدیدهای ترویجی را آشنایی بهره برداران به صورت عینی با مباحث نوین کشاورزی دانست.

 

 

منبع:زوابط عمومی جهاد کشاورزی گلبهار

ادامه مطلب

اقتصادی

تولید اشتغال و افزایش امنیت غذایی جامعه با ترویج مصرف آبزیان

منتشر شده

در

photo 2022 09 21 12 41 45 - تولید اشتغال و افزایش امنیت غذایی جامعه با ترویج مصرف آبزیان

کارگاه آموزشی طبخ آبزیان باهدف افزایش مصرف آبزیان دربین خانواده ها درمحل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کاشمر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،محمد شجعی، مدیرجهاد کشاورزی کاشمر در کارگاه آموزشی طبخ آبزیان گفت: ترغیب و تشویق بانوان با ارائه آموزش روش¬های صحیح و مناسب طبخ ماهی و گنجاندن این منبع غذایی بر سر سفره ایرانی بسیارحائزاهمیت می باشد.

شجعی بر تغییر نگرش و رفتار خانواده ها و مصرف بیشتر گوشت سفید تاکید کرد و افزود:با توجه به سرانه پایین مصرف آبزیان،اینگونه اقدامات و کارگاه های آموزشی و استفاده از غذا و مواد اولیه سالم در راستای حفظ سلامت خانواده و جامعه بسیار مهم است.

وی ادامه داد:امروزه یکی از سیاست های مهم دولت ها پیشگیری از بروز بسیاری از بیماری ها از طریق بهبود وضعیت نغذیه عمومی جامعه با استفاده از روش های مختلف می باشد.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمربیان کرد:برگزاری دوره های آموزشی ترویجی و آشنایی با روش های مختلف طبخ از موثرترین راه کارها در راستای ترغیب و تشویق مصرف آبزیان است و

می تواند به افزایش نشاط جامعه کمک کند.

او تصریح کرد:هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی آشنایی و ترویج ارزش غذایی گوشت سفید و ماهی،آشنایی با شیوه های مختلف طبخ آبزیان بصورت عملی،افزایش سرانه مصرف و افزایش سلامتی عمومی می باشد.

شجعی از تشکل های مردم نهاد و دستگاه های اجرایی که دراین زمینه همکاری کرده اند تشکر و اظهار کرد:تشکل های محیط زیستی و مردم نهاد می تواند در ترویج فرهنگ استفاده آبزیان در سبد خانواده و ایجاد جامعه سالم و شاداب نقش بسزایی ایفا کنند.

 

 

 

منبع:روابط عمومی جهاد کشاورزی کاشمر

ادامه مطلب

اقتصادی

توجه و ورود سازمان منطقه آزاد کیش به پروژه پدیده کیش

منتشر شده

در

photo 2022 09 21 09 47 28 - توجه و ورود سازمان منطقه آزاد کیش به پروژه پدیده کیش

 

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش از دستور ویژه مهدی کشاورز جهت تشکیل اتاق فکر برای رفع موانع سرمایه گذاری و مشکلات سرمایه گذاران خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،مرتضی رمضانی،معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش ضمن بیان این خبر گفت: این اتاق فکر به همت رییس سازمان منطقه آزاد کیش و در راستای ایجاد فضایی امن جهت سرمایه گذاری و بهره مندی از ظرفیت های تجاری فعالان اقتصادی تشکیل می شود.

 

رمضانی تصریح کرد: در راستای توسعه فرصت های تجاری، معاونت حقوقی سازمان منطقه آزاد کیش به پرونده شهر پدیده کیش ورود پیدا کرده تا با رفع موانع، ریسک های سرمایه گذاری برای نخبگان اقتصادی به حداقل ممکن برسد.

 

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش از برگزاری جلسات متعدد در سازمان منطقه آزاد کیش خبر داد و گفت: مدیریت تا کنون با برگزاری جلسات مفید، رسیدگی به پرونده های مختلف را آغاز کرده تا به رفع موانع سرمایه گذاری و حضور فعالان تجاری منجر شود به طوری که در این زمینه بسیاری از پروژه های سرمایه گذاری که به دلایل مختلف تابحال امکان بهره برداری از آن ها فراهم نبوده در حال تصویب است.

وی گفت:این در حالی است که میدان دادن به نخبگان در عرصه صنعت و تجارت از ویژگی های اقتصاد مقاومتی است و تحقق اقتصاد مقاومتی صرفاً با مشارکت مردمی امکان پذیر است و برای بالابردن مشارکت مردمی باید از هر فعال اقتصادی که در جهت توسعه پایدار ایران اسلامی آماده خدمت است و هر نوع فعالیت اقتصادی مردمی استقبال کرد. فضایی باید بر کشور و جامعه حاکم گردد که همه مردم خودشان را مولد در اقتصاد و شریک در پیشرفت و مقاومت کشور، حس کنند و برآن ببالند.

 

رییس قوه قضاییه در سخنان اخیر خود ضمن تاکید بر ضرورت بازنگری در مقوله های ناظر بر اقتصاد از جمله قوانین این حوزه اظهار داشت: در جنگ اقتصادی، تحریم و مشکلات اقتصادی باید از مردم کمک بگیریم و به آن ها کمک بدهیم. با اشاره به نقش مقوله تقویت اقتصاد، تولید و اشتغال در تحکیم استقلال کشور و کاهش آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی و به تبع آن، تقلیل پرونده های قضایی، گفت: نظام ما یک نظام مردمی است؛ بر همین مبنا برای تقویت بنیه اقتصادی و تولیدی کشور باید از مردم کمک بگیریم و توأمان به مردم کمک کنیم و راهکارهای لازم برای رفع موانع اشتغال زائی عبارتند از؛ تغییر نگرش دولت به بخش خصوصی، ایجاد امنیت اقتصادی و فراخوان و دعوت از نخبگان اقتصادی برای اتمام پروژه های متوقف شده است.

 

یکی از فرصت های بسیار مهم اشتغال زایی، کارآفرینی و رونق اقتصادی مناطق آزاد که بخش خصوصی در حال راه اندازی مجدد آن است، پروژه عظیم شهر افسانه ای پدیده کیش با بیش از 400 فرصت شغلی و 100 هزار اشتغال زایی است که متاسفانه به دلیل عدم حمایت کافی و عدم رفع موانع پیشرفت کندی دارد.

 

شنیده ها حاکی است؛ با فراخوان مدیران و مالکان پروژه شهر افسانه ای پدیده کیش، به زودی این دستاورد ملی در جنوب غربی جزیره زیبای کیش در زمینی به مساحت 20 هکتار با زیربنایی حدود یک میلیون مترمربع احداث خواهد شد. این پروژه افتخار آمیز ایرانی، دارای کاربری ها و بخش های متنوعی از جمله هتل 5 ستاره با 2000 اتاق و زیر بنای 290 هزار متر مربع، مرکز بزرگ خرید بین المللی، مرکز همایش ها، اسکله بزرگ تفریحی، شهربازی سرپوشیده، پارک آبی و باغ گیاهان دریایی است که با حمایت لازم و در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و گام دوم انقلاب شاهد ایجاد بیش از 400 فرصت شغلی و 100 هزار اشتغال زایی و کارآفرینی خواهیم بود که در این شرایط، ضمن ایجاد فرصت های بسیار زیاد شغلی برای مراکز دانش بنیان و استارتاپ ها، موجب رونق بازار و توسعه اقتصادی چشمگیری می شود.

 

رحمان سادات نجفی، رییس هیات مدیره شورای هماهنگی و همکاری فعالان اقتصادی مناطق آزاد با اشاره به پروژه عظیم شهر پدیده کیش گفت: جای مسرت و خوشحالی برای سرمایه گذاران کیش و بخش خصوصی دارد و موجب دلگرمی مردم شده است که این پروژه مجددا در حال راه اندازی است و ما هم به عنوان بخش خصوصی از این عملکرد دولت و قوه قضاییه استقبال می کنیم.

 

همچنین رامتین روشن ،مدیرعامل جامعه دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری کیش در نشست خبری با خبرنگاران گفت: قاعدتاً اگر به دنبال بازار هدف وسیع تر هستیم که جزیره کیش را فعال تر کنیم باید زیرساخت ها را توسعه دهیم.

 

 

منبع:روابط عمومی گروه شرکت های پدیده

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها