با ما همراه باشید

فرهنگی

تبیین آثار و سیر مطالعاتی رهبر معظم انقلاب اسلامی در نشست مبنا

منتشر شده

در

photo 2022 01 13 14 53 07 - تبیین آثار و سیر مطالعاتی رهبر معظم انقلاب اسلامی در نشست مبنا

با حضور کتابداران اداره کل کتابخانه های استان خراسان رضوی، آثار و سیر مطالعاتی رهبر معظم انقلاب اسلامی در نشست تخصصی مبنا تبیین شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، نشست تخصصی مبنا با موضوع « آشنایی با آثار و سیر مطالعاتی مرتبط به رهبر معظم انقلاب اسلامی» صبح امروز به همت دفتر نمایندگی حفظ و نشر آثار حضرت آیت ا…العظمی خامنه ای(مدظله العالی) درکتابخانه امام خمینی(ره) مشهد برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام و المسلمین صلح میرزایی؛ مسئول نمایندگی قم موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی با معرفی آثار مختلف و برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری به تبیین سیر مطالعاتی ایشان در زمینه های مختلف پرداخت.

وی در جمع کتابداران اداره کل کتابخانه های استان خراسان رضوی و همچنین حضور مجازی کتابداران سراسر کشور به تحقق اهداف هر جامعه با هم افقی مردم با ولی جامعه پرداخت که برای آن باید کتاب ها و بیانات ایشان را دنبال کرد.

وی ترویج کتاب‌خوانی را امر مهمی عنوان کرد و گفت: باید بدانیم ترویج برخی از کتاب ها حیاتی است. وی تطبیق نظام محاسباتی و عمل منطبق بر اوامر ولی امر جامعه را حایز اهمیت دانست و گفت: دو راه برای رسیدن به نظام محاسباتی وجود دارد که مطالعه آثار قلمی، بیانات و پیگیری مستمر و دقیق تمام بیانات رهبری و پیام های ایشان از جمله این راه ها هستند.

مسئول نمایندگی قم موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی با بیان ابعاد شخصیتی رهبر معظم انقلاب در چهار بخش اخلاقی و اجتماعی، رهبری و مدیریتی، جهادی و مبارزاتی و علمی به معرفی آثار برجسته ایشان مانند «خون دلی که لعل شد» شامل تجربیات و خاطرات مقام معظم رهبری، «شرح اسم» و «حدیث آفتاب» و سه کتاب «روایت رهبری»، از «نیمه خرداد» و «فتنه تغلب» در زمینه رهبری و مدیریتی مقام معظم رهبری پرداخت.

وی افزود: شخصیت علمی دیدگاه معظم له را می توان در کتاب «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن کریم» دید که ویژگی های ممتازی دارد و ایشان سه جلد شرح نهج البلاغه دارند که به منشور حکومت علوی ، شرح نبوت و راه روشن مدیران می پردازد.

صلح میرزایی گفت: ایشان در ابتدای درس خارج تا کنون هزاران حدیث را شرح کرده اند که در چند کتاب مختلف گردآوری شده است و کتاب «حماسه امام سجاد(ع)» یکی از شاهکارهای مقام معظم رهبری است و اثر«فلسطن» تنها کتابی است که در سازمان ملل به نمایش درآمده است.

در ابتدای این جلسه نیز حجت الاسلام سبزیان؛ مدیر کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی به بیان دو ضرورت شکل‌گیری امامت و امت بر اساس بیانیه گام دوم پرداخت و در همین راستا رسیدن به تمدن نوین اسلامی را نیازمند به نقشه راه مطرح کرد و گفت: کتاب یکی از عوامل مهم برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی است و شکل گیری تمدن نوین اسلامی از مسیر کتاب خوانی عبور می کند چون همه اینها نیاز به کتابخوانی دارد و تفسیر ما از کتابداران افسران جبهه فرهنگی هستند که هم خود باید بخوانند و هم ترویج دهند.

 

اقتصادی

همه دستگاههای مرتبط در خدمت رونق پدیده شاندیز

منتشر شده

در

photo 2022 01 16 10 04 47 - همه دستگاههای مرتبط در خدمت رونق پدیده شاندیز

 

امام جمعه، فرماندار،شهردار و اعضای شورای شهر شاندیز به همراه رییس و تعدادی از اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان خراسان رضوی از پروژه های فعال و در حال بهره برداری پدیده شاندیز بازدید کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،رییس هیات مدیره گروه شرکتهای پدیده گفت: با توجه به حل اغلب مشکلات حقوقی، قضایی و ثبتی مرتبط با پروژه پدیده و با توجه به همدلی و هماهنگی بین نهادهای حاکمیتی، انتظار می رود همکاری ‌های لازم برای رونق بخشی به مجموعه پدیده انجام شود.

 

حجت الاسلام صاحبی امام جمعه شاندیز با اشاره به وسعت پروژه پدیده، اظهار داشت: اثرات مثبت این پروژه ی ملی قطعا در رونق، آبادانی و اشتغال زایی فراتر از شهر شاندیز است و برای حل مشکلات آن باید علاوه بر استفاده از ظرفیت های محلی از توان ملی نیز استفاده شود.

 

فرماندار شهرستان بینالود نیز اعلام آمادگی کرد که مجموعه مدیریت شهری و نهادهای حاکمیتی برای حل و فصل موضوعات مرتبط با پروژه پدیده، از هرگونه ظرفیت در اختیار خود استفاده کنند.

 

حسینی تاکید کرد: با هم اندیشی و همراهی همه ی دستگاه های مرتبط راه های افزایش پاخور و بازدیدکننده از مجموعه پدیده بررسی و فراهم شود.

 

رییس شورای اسلامی شهر شاندیز  گفت:رونق مجموعه پدیده موجب رونق شهر شاندیز نیز می شود و لازم است با افزایش تبلیغات موجبات رونق بخشی به مجموعه پدیده فراهم آید.

 

باقری شهردار شاندیز نیز گفت:با توجه به اشراف مدیریت شهری به موضوعات پروژه پدیده، شهرداری شاندیز آمادگی کامل برای هرگونه همکاری با پروژه پدیده از جمله هم افزایی در خصوص استقبال از بهار ۱۴۰۱ و حضور حداکثری گردشگر را دارد.

 

منبع : روابط عمومی گروه شرکتهای پدیده

ادامه مطلب

فرهنگی

دوره آموزشی بازیافت آنلاین برای کارکنان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی برگزار شد

منتشر شده

در

پسماند - دوره آموزشی بازیافت آنلاین برای کارکنان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی برگزار شد

 

 

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی از برگزاری دوره آموزشی بازیافت آنلاین به منظور فرهنگ سازی و ارتقای دانش زیست محیطی کارکنان این اداره کل خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، مهدی ذبیحی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی از برگزاری دوره آموزشی بازیافت آنلاین به منظور فرهنگ سازی و ارتقای دانش زیست محیطی کارکنان این اداره کل خبر داده؛ افزود: این دوره آموزشی بمنظور تحقق اهداف برنامه مدیریت سبز از طریق بهره‌گیری از فناوری‌های مناسب و با نصب نرم افزارهای (اکو، بهروب و بازیست) زباله خشک تحویل و از طریق نرم افزار کیف پول شارژ می شود.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی با بیان اینکه مدیریت سبز الگویی ارزشمند در مصرف بهینه بوده که تحقق آن افزون بر مزایای زیست محیطی تکمیل کننده راهبردهای اقتصاد مقاومتی نیز است، خاطر نشان کرد: این دوره آموزشی با همکاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد و با حضور 40 نفر از کارکنان اداره کل راه و شهرسازی با رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.

 

 

 

منبع:اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی

ادامه مطلب

فرهنگی

برگزاری بیش از 14 هزار نفر روز آموزشی برای همکاران ، مجریان و بهره برداران منابع طبیعی خراسان رضوی

منتشر شده

در

photo 2022 01 15 12 14 47 - برگزاری بیش از 14 هزار نفر روز آموزشی برای همکاران ، مجریان و بهره برداران منابع طبیعی خراسان رضوی

بیش از 14 هزار نفر روز آموزشی برای همکاران ، مجریان و بهره برداران منابع طبیعی خراسان رضوی برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،سید حسین حسینی کیا، رئیس اداره آموزش ،ترویج و مشارکت های مردمی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی با اعلام این مطلب گفت : از ابتدای سال جاری تا کنون میزان مصوب سازمان در خصوص آموزش مجریان و بهره بردران 10 هزار و 466 نفر روز بوده که تا کنون این اداره موفق به برگزاری 11 هزار 227 نفر روز برای بهره برداران شده که رشد صد در صدی به همراه داشته است.

وی در ادامه اظهار داشت : دوره های ویژه همکاران 2 هزار و 986 نفر روز بوده که شامل آشنایی با طرح مرتعداری ،مدیریت چرا ، اطفا حریق ، نحوه تشکیل تعاونیها ، همیاران طبیعیت و نقش آنها در مدیریت پایدار منابع طبیعی ، حفاظت و احیاء منابع طبیعی با مشارکت جوامع محلی ، آشنایی با قوانین و مقررات منابع طبیعی ، آشنایی با بیمه مراتع ، تثبیت شن های روان و بیابان زدایی ، معرفی صندوق حمایت از بخش کشاورزی و منابع طبیعی و نقش آن در پایداری منابع طبیعی ، تولید نهال ، جمع آوری و نگهداری بذور جنگلی ، زراعت چوب ، احداث و نگهداری بوستان روستایی ، تبدیل دیمزارهای کم بازده به علوفه ، آشنایی با علل و عوامل تخریب عرصه های جنگلی و مرتعی ، اصول و مبانی کار آفرینی در بخش منابع طبیعی ، اطفاء حریق، کارگاه آموزشی ترویجی در حفظ و احیاء و توسعه منابع طبیعی ، آشنایی با روند اجرای طرح های جنگلداری را می توان نام برد.

وی گفت : کارگاه اموزشی مصوب سازمان 2 دوره بوده است که این اداره تا کنون 5 دوره برگزار نموده و رشد 250 درصدی داشته است.

حسینی کیا افزود: علیرغم شيوع ویروس کرونا در سطح کشور،منابع طبیعی استان دوره های آموزشی خود را با فراهم کردن بسترهای لازم از طريق فضای مجازی و به صورت مستمر برگزار می کند.

سید حسین حسینی کیاگفت : نقش آموزش و ترویج در تبیین جایگاه منابع طبیعی بین اقشار مردم یکی ازمهم‌ترین ضروریاتی است که نباید مورد غفلت واقع شود و باید از روش‏‌های مختلف در راستای نهادینه کردن فرهنگ صیانت و حفاظت از منابع طبیعی در کشور استفاده کرد.

ادامه مطلب

برترین ها