با ما همراه باشید

اجتماعی

تجلیل از غرفه و فناوری‌های برتر بیست و سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار استان

منتشر شده

در

photo 2022 12 24 14 04 28 - تجلیل از غرفه و فناوری‌های برتر بیست و سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار استان

با حضور  دهقانی، معاون  استاندار، میرزائی، رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی، مدیران و مسئولین استان خراسان رضوی، مراسم تجلیل از غرفه و فناوری‌های برتر بیست و سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار استان در پارک علم و فناوری خراسان برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید ایمان شریعتی، مدیر توسعه کسب و کار پارک خراسان و مسئول برگزاری بیست و سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری ضمن ارائه گزارشی از فرایند برگزاری این نمایشگاه و تشریح سیاست گذاری افزود: شورای سیاست گزاری امسال بسیار فعال حاضر شد و در ۲۳ سازمان پای کار بودن که در مجموع ۷۲ مجموعه از سازمان ها و ارگان ها و شرکت های فناور در این نمایشگاه حضور یافتند.

 

شریعتی افزود: در نمایشگاه امسال حوزه دانش آموزی برای پارک بسیار مورد تاکید بود و آموزش و پرورش هم در این طرح بسیار مارو یاری کردند، ما حدودا روزی۱۰۰۰ دانش آموز به عنوان بازدید کننده داشتیم.

 

وی افزود: طی بررسی ها کیفی شاخص های انتخاب غرفه برتر از رونمایی ها، تفاهم نامه ها، رویداد ها، نشست ها،برگزاری کارگاه های آموزشی و تعاملات غرفه ها و همچنین شکل ظاهری و غرفه آرایی و حضور مسئولین غرفه ها بود.

اخلاقی، معاون پشتیبانی فناوری پارک خراسان نیز ضمن تاکید بر برگزاری نمایشگاها های تخصصی و سرمایه گزاری تشکر ویژه از حضور شرکت ها و فناوران در این نمایشگاه را داشته و این استقبال را شروع طرح مردمی سازی و فرهنگ سازی دانست.

دهقانی در این مراسم گفت: برای من حضور در جمع شما مدیران و فناوران حوزه پژوهش بسیار ارزشمند است، امسال توانستیم در یک کار گروهی در کنارهم به شعار ما میتوانیم جامعه عمل بپوشانیم و انصافا نمایشگاه با کیفیتی خوب و متفاوت با دستاوردهای قابل توجه رقم خورد.

 

معاون استاندار تصریح کرد: نمایشگاه هفته پژوهش ‌می‌تواند نقطه آغاز باشد ولی قطعا نقطه پایان نیست و هفته پژوهش را ما قله کارهای پژوهشی در نظر می‌گیریم، لذا باید مسیر هفته پژوهش را همچنان پیش ببریم و ماهم درجهت رسیدن شما بزرگواران به اهدافتان همراهیتان میکنیم.

 

دهقانی ادامه داد: استانداری ذیل شورای برنامه ریزی و توسعه استان کارگروه آموزش و پژوهش و فناوری تشکیل داده است که این ساختار به صورت رسمی و قانونی است و این خود دارای گروه کاری آموزش، گروه کاری پژوهش و گروه کاری فناوری است که مدیریت بخش فناوری به عهده دکتر میرزائی است.

 

وی افزود: ما اگر بخواهیم کشور را به نقطه طراز اصلی اش برسانیم میتوانیم و تنها مدیریت و اخلاص مارا میطلبد. این به آن معنا نیست که گذشتگان نخواستند آنها هم تلاش خود را کردند ولی ماهم میخواهیم در این مسیر تمام توان خود را بگذاریم.

 

همچنین در ادامه این نشست ، میرزائی ضمن عرض خیر مقدم و ابراز خرسندی از حضور مسئولین و فناوران گفت: حضور شما عزیزان و به خصوص دکتر دهقانی با توجه به اینکه اولویت ایشان برای حضور در جلسات علمی و فناوری است باعث دلگرمی ما در جهت هرچه بهتر برگزار شدن نمایشگاه بود.

 

میرزائی ضمن اشاره بر حضور قابل توجه بازدید کنندگان در نمایشگاه دستاورد های پژوهش و فناوری امسال افزود: جای شکر است که جنس بازدید در نمایشگاه مختص به گروه خاصی نبود و حضور مردمی کاملا در این نمایشگاه خودنمایی میکرد.

 

رئیس پارک علم و فناوری خراسان ادامه داد: به امید خدا در سالهای پیشرو با کمک شما دوستان نمایشگاه پرشور تر و هدفمندتری خواهیم داشت.

 

شایان ذکر است در این جلسه به بررسی نقاط ضعف و قدرت این نمایشگاه از دیدگاه فناوران و غرفه داران پرداخته شد.

 

 

منبع:اداره روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان رضوی

اجتماعی

معاون اول قوه قضاییه کشور گفت: وکلا باید برای گسترش آزادی های مشروط  با نوشتن  و پژوهش و مطالعه کمک کنند

منتشر شده

در

photo 2023 02 03 10 57 39 - معاون اول قوه قضاییه کشور گفت: وکلا باید برای گسترش آزادی های مشروط  با نوشتن  و پژوهش و مطالعه کمک کنند

 

معاون اول قوه قضاییه کشور گفت: وکلا باید برای گسترش آزادی های مشروط  با نوشتن  و پژوهش و مطالعه کمک کنند، در جامعه ما امروز آزادی مشروط تبیین شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران.حجت الاسلام محمد مصدق شب گذشته در افتتاحیه همایش هیئت مدیره های استان مرکز وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضاییه در جمع خانواده های معزز شهدا،هیئت مدیره های استانی وکارشناسان رسمی قوه قضائیه سراسر کشور اظهارداشت: نظریه های مکاتب مختلف به واسطه علم حقوق تجزیه می شود و این شغل مقدس از جامعه وکالت باید رفتارشان آنگونه باشد که وقتی در جایی حاضر شدند از رفتار و منش‌شان پیدا باشد که یک شخصیت کامل است و همچنین وکلا امروز این رفتار را دارند و اینکه فلسفه وکیل دادگستری این است که با وکالت خود در برپایی عدالت کمک کند.

 

وی ادامه داد: وکلا باید برای گسترش آزادی های مشروط کمک کنند، قلم بزنند و بنویسند در جامعه ما امروز آزادی مشروط تبیین شده است. در این زمینه قوه قضاییه وظیفه جدی برای مبارزه با فساد را دارد و وکلا باید کمک کنند .

 

وی در گسترش فرهنگ و نظام معاضدت و مشاعره قضایی را از برنامه های مهم عنوان کرد و گفت: باید وکلا معاضدت و مشاعره قضایی داشته باشند و همه موارد باید در نشست‌های علمی تبیین شود زیرا که عدالت اجتماعی و مبارزه با فساد لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

 

 

مصدق در ادامه اظهار کرد: وقتی گفته می‌شود وکیل یعنی اجرای عدالت اجتماعی در جامعه و ما امروز در جامعه نیاز به حقوقدانی شجاع داریم .

 

معاون اول قوه قضاییه بارزترین چهره ضد تروریست را قاسم سلیمانی دانست و خاطرنشان کرد: یک حقوقدان  وظیفه دارد این‌ها را بنویسد و برای تبیین ابعاد حقوقی باید نشست های بین المللی برگزار و به جهانیان اعلام شود.

وی با بیان اینکه، که حق مردم در مشارکت سیاسی و خیرخواهانه ازمواردی است که در ابعاد حقوقی بیانیه دوم آمده خاطرنشان کرد: مردم ایران در همه صنوف  درکمک به مردم حادثه دیده  سیل و زلزله به همدیگر کمک کردند و از مسائل مهم جامعه امروزی تبیین مشارکت های مردم در تعیین سرنوشت است.

 

وی گفت: امروز مرکز وکلای قوه قضاییه می تواند نقش بسیار مهمی در اجرای عدالت داشته باشد و این در پرتو اعتماد مردم است و اعتماد مردم در پرتو رفتار وکلا است.

 

مصدق در ادامه دو اصل مهم در راس برنامه ها را دانش حرفه‌ای و شرافت شغلی دانست و افزود: اگر در شش ماه یک مقاله علمی ننویسید بی سواد می‌مانید ،قاضی علاوه بر قضاوت حتماً باید قلم بزند حتماً باید با پیشرفت علم گام بردارد، لازم است به نحوی برنامه‌ریزی شود که مردم به زودی شاهد وکلای خصوصی باشند زیرا که وکالت خصوصی نیازجامعه ما است.

 

مصدق در باره مسائل اقتصادی به معنای عام نیز تاکید کرد: قاضی باید تربیت کنیم که پرونده های بورس را رسیدگی کندو استفاده از مدیران توانمند و متخصص در سراسر کشور مهم است.

 

وی ضمن تاکیید اهمیت به  موضوع کارشناسی، در جمع کارشناسان و وکلا اذعان داشت: یکی از مسائل مهم ما ارجاعات به کارشناسی است حتماً موضوع ارجاع به کارشناس باید نظام‌مند شود.

 

مصدق تقویت نهاد وکالت را از برنامه‌های مهم قوه قضاییه عنوان کرد و  گفت: امروز کانون وکلا باید قانون جامعه شود و نباید در مرکز کار موازی صورت بگیرد من خوشحالم تنش بسیار کم است در مرکز کارشناسان و تنش باید از بین برود، ما به دنبال این هستیم که در یک بازه زمانی مشخصی سرانجام و قانونی وضع شود که همه در یک جا و زیر یک چتر قانون را وضع کنیم.

 

درپایان نیز از وکلا وکارشناسان نمونه وزحمتکشان خطیر تقدیر و  از فصلنامه همایش بین المللی تبیین اندیشه های امام ازمنظر حقوقدانان،رونمایی شد

 

گفتنی است، با کمک اعضای مرکز وکلا،کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده سزاسر کشور برای کمک به مردم زلزله زده شهرخوی،کمک های مالی جمع آوری شد.

 

خبرنگار: سیده بهجت موسوی

ادامه مطلب

اجتماعی

اختتامیه اولین المپیاد ورزشی وکلاء،کارشناسان رسمی ومشاوران خانواده قوه قضائیه سراسر کشور درمشهد برگزارشد

منتشر شده

در

photo 2023 02 02 19 04 52 - اختتامیه اولین المپیاد ورزشی وکلاء،کارشناسان رسمی ومشاوران خانواده قوه قضائیه سراسر کشور درمشهد برگزارشد

 

نخستین المپیاد ورزشی کشوری وکلاء،کارشناسان رسمی ومشاوران خانواده قوه قضاییه با حضوررییس مرکز وکلا و وزیر ورزش و جوانان و مدیران ومعاونین ورزشی ،ورزشکاران وکیل ازسراسر کشور د پنج رشته ورزشی دارت ،شطرنج ،فوتسال ،والیبال وپینگ پنگ درمشهد به کارخود پایان داد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز وکلا،کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده، دکترحسن عبدلیان پور ، رییس مرکزوکلا گفت: با عنایت به اینکه بزرگترین المپیاد ورزشی صنفی در حوزه وکلا وکارشناسان رسمی و مشاوران خانواده به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار شده تا برای تقدیراز ورزشکاران مرکز، میزبان وزیر ورزش و جوانان باشیم .

وی با بیان اینکه جامعه مرکز وکلا برگزاری مسابقات ورزشی را برای اولین سال در پنج رشته ورزشی از 23استان ؛برگزارکرده،خاطر نشان کرد: این المپیاد نشاط وشادابی را میان جامعه خدوم وکلای مرکز ایجاد و ضمن شناسایی و تشویق آنها، زمینه سلامت جسمی اعضای مرکز را فراهم کرد.

 

عبدلیان پور ادامه داد:با نگاهی به برگزاری اولین تجربه رقابتهای نخستین المپیاد دربعضی رشته ها ازجمله فوتسال ، دیدم که این رشته در میان ورزشکاران شرکت کننده مرکز وکلا،قابلیت دارد که فوتسال بااین توانمندی ها درکشور تا درسطح بالایی به شرکت دررقابتها برسد وشرکت کنندگان ورزشی تشویق شوند تاافتخارآفرین باشند.

 

وی گفت: نخستین المپیاد با حضور ۶۰۰ ورزشکارو ۵۵ تیم اازانفرادی وتیمی ازسنین ۲۴ تا ۶۲ سال باهدف ایجادانگیزه و تنوع وشور ونشاط درامرخطیر وکالت برگزارشد.

 

وی با اشاره به اعضای مرکز وکلاء اظهارکرد: ماهمه یک خانواده ایم ویک خانواده هم خواهیم ماند وباعث افتخار درجهان هستیم.

 

همچنین، سید احمد سجادی. وزیر ورزش وجوانان گفت : ورزشکاران وکلاء وکارشناسان رسمی ومشاورین خانواده ،نیروهای خدوم واثرگذار در قوه قضاییه برای مردم جامعه هستند که می توانند درفرصت اندک وارزشمند مشکلات را حل وفصل کنند واین امرباعث افتخار وخرسندی ما است.

 

سجادی باتوجه به اینکه در اولین المپیاد ورزشی به این امرمهم توجه شده افزود: ما برای اولین ها خیلی ارزش قائل هستیم ونام زیبای المپیاد ،زیبنده وکیل درکشور است ،این درحالی است که برای وکلاء جامعه چراغی همیشه روشن آرزومندم وزپرپرچمی همیشه برافراشته باشد تاهمه ساله با برگزاری این رقابتها زمینه نشاط را بین وکلا و جامعه فراهم کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: خوشحالم که چراغ دیگری درورزش کشور روشن شده همچنین ما وظیفه همکاری ودرک بیشتر وتلاش برای مستدام بودن امر ورزش را برای وکلا داریم.

 

گفتنی است : در بخش بانوان در رشته والیبال به ترتیب تیم های اصفهان؛خراسان رضوی و گلستان اول تا سوم شدند، در رشته تنیس روی میز اصفهان اول شد و تیم های البرز و خراسان رضوی به ترتیب دوم و سوم شدند.در رشته شطرنج تیمی اصفهان اول شد، تیم های تهران و مازندران به ترتیب دوم وسوم شدند و در رشته دارت اصفهان به مقام اول دست یافت و تیم اصفهان و تهران به ترتیب رتبه های دوم وسوم را به دست آوردند.

در بخش آقایان در رشته فوتسال گیلان قهرمان شد، تیم های خراسان رضوی و همدان به ترتیب دوم و سوم شدند، در رشته والیبال خراسان رضوی به مقام قهرمانی دست یافت و تیم های قزوین و مازندران به ترتیب رتبه های دوم و سوم را به دست آوردند،در شطرنج تیمی گیلان اول شد،تیم های هرمزگان و فارس به ترتیب دوم و سوم شدند، در رشته دارت کرمان به مقام نخست دست یافت و تیم های مازندران و هرمزگان رتبه های دوم و سوم را به دست آوردند.و در نهایت در رشته تنیس روی میز گلستان اول شد.و تیم های قزوین و تهران رتبه های دوم و سوم را به دست آوردند.

 

شبنم مقدم

ادامه مطلب

اجتماعی

برگزاری نشست تخصصی مدیران مرکز وکلا استانها به میزبانی مشهد

منتشر شده

در

photo 2023 01 30 12 15 04 - برگزاری نشست تخصصی مدیران مرکز وکلا استانها به میزبانی مشهد

 نشست تخصصی رییس و مدیران مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه با اعضای هیات مدیره های استانی مرکز در مشهد برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،دکترحسن عبدلیان پور، رییس مرکزوکلا افزود: به منظور تداوم ارتباط فی ما بین مدیران مرکز با هیات مدیره های استانی همایش هم اندیشی نشست سالانه رییس ، مدیران مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه با اعضای هیات مدیره وبازرسین استانی مرکز در مشهد برگزار می شود.

وی گفت: این همایش در نیمه بهمن ماه همزمان با ایام دهه مبارک فجر با حضورهمه مدیران کشوری و استانی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه در مشهد برگزار و به مدت سه روز ادامه دارد

عبدلیان پور اظهارکرد: مرکز وکلا برگزاری دو رویداد بزرگ کشوری را در دستورکار خود قرارداده است که در تاریخ 6 بهمن ماه اولین المپیاد ورزشی آغاز شده است در این رویداد بی نظیر صنفی  بیش از 600  ورزشکار وکیل و کارشناس عضو مرکز از سراسر کشور شرکت  کرده و در پنج رشته ورزشی فوتسال، والیبال،دارت، پینگ پنگ ،شطرنج با هم در حال رقابت هستند.

رییس مرکزوکلا گفت: این بازی ها تا 12 بهمن ماه ادامه  دارد و بلافاصله بعد از اختتامیه این المپیاد ورزشی ، نشست تخصصی مدیران کشوری مرکز وکلا با هیات مدیره های استان به مدت سه روز درمشهد شروع به کار خواهد کرد.

وی  به اهمیت و ارتقاء جایگاه ارزشمند وکالت، کارشناسی ومشاوره در جامعه تاکید واضافه کرد برای ارائه خدمات رسانی مطلوب و قابل قبول به اعضاء نیازمند ساماندهی وشفافیت سیستم اداری ومدیریتی  در استانها هستیم، به همین منظور در نشست پیش رو ایجاد وحدت و ثبات رویه مدیریتی در مرکز استانها برنامه ریزی شده است.

عبدلیان پور خاطرنشان کرد: برنامه ریزی مستلزم آگاهی از فرصتها و تهدیدها ،  پیش بینی شیوه و طرح های مواجهه با آنها، و آگاهی بخشی و برنامه ریزی جهت ارتقاء سطح مدیریتی مرکز استانها و بهبود شرایط فعلی از رویکردهای این نشست تخصصی است.

وی گفت:باعنایت به اینکه همه اعضای هیات مدیره های استانی با رای اعضای مرکز انتخاب می شوند ومدیران استانی دارای استقلال مدیریتی و اداری در حوزه خود هستند، اما لازمه و حفظ این فرآیند، ایجاد بستری مناسب جهت هم اندیشی وتدوین سیاستی واحد برای رفاه حال اعضا، بیش از پیش دارای اهمیت است که دراین همایش به آن سیاستها می پردازیم.

رییس مرکزوکلا تصریح کرد:در این نشست بازرسان هیات مدیره ها نیزحضور دارند که با ارائه نظرات و  گزارش های تخصصی خود،هیات مدیره ها را در راستای مدیریتی اصولی و در چارچوب قانون و دستورالعمل های مرکز یاری خواهند کرد

وی ادامه داد : به معاونت بازرسی و امور استانهای مرکز، ماموریت داده شد تا برگزاری این نشست تخصصی و هم اندیشی بین رئیس و مدیران مراکز استانی را درشهر مشهد برنامه ریزی کند.

عبدلیان پور خاطرنشان کرد: مقررشد روسای هیات مدیره های استانی گزارش عملکرد سالانه وبرنامه های آتی خود را به شکل مکتوب به دبیرخانه معاونت بازرسی و امور استان ها تقدیم  و در باره آن ارائه گزارشی داشته باشند.

گفتنی است این مراسم از تاریخ  13 تا15 بهمن ماه سال جاری با حضوررییس و مدیران مرکز ، اعضای هیات مدیره وبازرسان مراکز استانها درشهر مشهد برگزار و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.

 

شبنم مقدم

ادامه مطلب

برترین ها